Автор Тема: Спортът и Mind Control  (Прочетена 9890 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Спортът и Mind Control
« -: Май 10, 2011, 18:58:51 pm »
Повечето мъже включително и аз гледат спорт( в България основно футбол).”Плебеите” се забавляват , гледайки спорт ,но това забавление единствено в полза на „Елита”, защото той ги откъсва от истинските им проблеми и се радват за хора които ги карат да  са щастливи или тъжни.Спортът е заместител на определени емоции и изживявания, които не се случват на обикновения човек и единствения начин той да се докосне до тях е чрез спорт, тв предавания, екшън филм и т.н.. Може би търсят алтернативна реалност и да изключат,че има сметки, работа и др.. Неудовлетвореност кара хората да търсят изживявания с любимия отбор или спортист.

Футболистите и другите спортисти са едни съвременни гладиатори, които получават милиони.Принципите за контрол над масите от древен Рим са живи и днес, но в различен вариант, заради различните условия. Един от тях „хляб и зрелища” е още жив. Някои хора се вживяли толкова много, че по форумите се срещат хора, които едва ли не най-големия им успех в живота, е че са избрали някой отбор, който печели трофеи и се обиждат едни други все едно е засегнато личното им достойнство.

Да  погледнем етимологията на думата футбол. Много мислят, че идва от foot (крак) и ball (топка) т.е. използва се крака за да се играе с топката. Това не е точно така. Понятието футбол обединявало всички спортове, играни от бедните хора в Англия. се Спортове в които стъпва на собствените крака на земята и това е причината американците да наричат футбол, играта която се играе по техните правила. Богатите са можели да си позволят да си купят кон, мотоциклет или кола и затова са се занимавали със спортове, като поло, различни състезания с коли, мотори и т.н.. Футболът, който е най-популярен по целия свят се нарича Association football ( съкращението е Сокър ), спорт Ръгби няма, а има Ръгби футбол. Още през 19 и 20 век виждаме, че в игрите съществува разлика между богати и бедни.

 Тоталитарните режими винаги поддържат спорта на високо ниво, за да пропагандират по този начин властта си .Така е и България преди 89 години. През бай Тошово време България е една спортните сили в света.Така народа е удовлетворен въпреки тоталитарния режим.  Бай Тошо падна и спорта премина в частни ръце и спорта в България дръгна надолу и нуждата от „зрелища” бе запълнена със световен спорт и световни майстори. Кеф ти Висша лига на Англия, кеф ти испанската Примиера дивисион и Серия А на Италия, кеф ти Първа Будеслига на Германия . В допълнение българския запалянко може да наблюдава не толкова популярни първенства като руската примиер лига, холандската Ередивизя, втора дивизия на Англия,а ако му доскучае късно вечерта може да гледа аржентински футбол от другия край на планетата или да избере други американски спортове като баскетбол и хокей които могат да бъдат наблюдавани през нощта. Като допълнение българина може да наблюдава и родния шампионат, който може да не блести с майсторлък, но си е наш и тръпката да подрепяш родния клуб е много по-различна от тази да викаш за отбор който е на хиляди километри от теб. Като добавим, че у нас се излъчват най-престижния футболен клубен европейски турнир Шампионската лига и втория по престижност Лига Европа показва,че българския запалянко има много избор пред себе си.

В САЩ един отбор от НБА(баскетбол) и НХЛ(хокей) изиграва по 84 мача в редовния сезон , в МЛБ (безйбол) един отбор изиграва 162 в редовния сезон.Най-полуярния спорт в САЩ е американския футбол и един отбор изиграва 16 мача в редовния сезон . Във всяка лига играят от 30 до 32 и това означава, че цялата седмица на един американец е заета мачове не само на любимите си отбор, но на отбори които не е фен. Плюс това има и колежански и гимназиони мачове за които са едно от малкото забавления в малките градове. За да не му пусне на един американец от спорт мачовете от различните лиги се провеждат през различен период в годината. В бейзболната лига мачовете  от редовния сезон започват от април и продължават до септември,а плейофите започват септември и завършват октомври.В хокея и бейзбола първенството започва октомври до март,а април до юни са плейофите.В американския футбол сезона започва август и завършва януари, а плейофите са януари и февруари.Толкова много спорт отвлича постоянно вниманието на един американец.

В Европа един отбор може да изиграе един до два мача на седмица.Седмицата със спортни събития на европееца не е толкова заета колкото американеца, защото един американец може да има два – три и дори четири любимия отбора от всяка от четирите популярни спортта в Северна Америка. Това което различава пристрастаноста на европееца от американеца, е че той се фанатизирва на тема спорт. В Европа футболните агитки приготвят хореографии, песни, факли и бомби за футболен мач. Да не говорим за футболното хулиганство което също отвлича вниманието на „плебеите” от реалните проблеми на хората. Хулиганските фирми в Англия водят началото си от края на 60те/началото на 70те. През  70-те настъпва дълбока инфлация и много заводи фалират,хората остават без работа... И започват да се бият по стадионите и извън тях. Дълго време футболни хулигани са само хора от работническата класа, но с времето заможни хора започват да участват във „фирмите” защото според тях е добър начин за разпускане след тежката работна седмица . Заради футболното хулиганство в Англия на много места има камери под предтекст, че се наблюдават футболните хулигани .. Типичен пример за проблем-реакция-решение. В Европа и Южна Америка гледката не е по-различна, но там понякога преминават границата с използването на ножове и бомбички. През 90те в дербито на Аржентина Ривър и Бока,  първите печелят с 2:0, след мача бяха убити двама фена на Ривър, а стадионът, на който се игра мачът, осъмна с надпис - "Изравнихме - 2:2".  Според много хора футболното хулиганство е вид социален протест срещу статукство. Протест породен от скука, това се отнася най-вече за страни като Великобритания където оциалния им живот яко куца. В "богати" общества се изчерпва с материални интерес. В Италия има вид на сблъсък между бедни и богати региони.Има сблъсък на аристократичния север и бедния юг има ги ,  а в столицата Рим  отбора на Лацио феновете му са основно хора от бедната част на града, а средната класа са в фенове на Рома. Това което допълва заетостта на европееца със спорт, е че в Европа има много различни футболни първенства, в които се играе различен футбол и има евротурнири и мачове на национални отбори в които има сблъсаци на различни култури . Футболният фен има избор пред себе си да гледа различни футболни лиги от различни първенства подобно на американеца който наблюдава различни спортни лига, но на различни спортове. Това важи за страни като България например, защото в страни като Испания и Англия където футбола е силен гледат основно местното първенство. Както споменах по горе българския фен има много избор за футбол. Той също така може да е привърженик на два, три и повече отбора от всяко първенство и така той хаби енергия за всичките си любими отбори.

С времето спортовете от занимание за плебеите стават и интересни и за „елита”. Поне така ни се създава тази илюзия, за да може да си мислим, че елитът се интересува от същите неща които и ние, за разлика от 19 и 20 век когато е имало различни спортове за бедни и богати. Така спортът футболът  е добре смазана машина за пари. Спортистите  получават милиони от заплати и реклами. Защо по дяволите един спортист получава повече от един учен или доктор ? Тяхната професия не е толкова полезна за обществото ? Защото ние им плащаме заплатите ! Ние като гледаме мачове и постоянно генерираме рейтинг, а той генерира по-високи, заради по-високия рейтинг рекламата става по-скъпа, а с по-скъпа реклама ТВ правата на едно първенство се покачват.Ние сме тези които купуваме фенски артикули на любимите отбори. Хората умират от скука и поради липсата на алтернатива продължават да гледат футбол и спорт.Въпреки, че футбола с всяка година става все по – скучен( поне това са моите лични наблюдения) . Световното първенство от 2010 генерира най-висока печалба, а бе най – скучното което аз съм гледал. Футболът и спортът от забавление за беди се превръща  в зрелище за заможни. За десет години цените на билетите във вътрешните първенства са скочили 10 пъти (у нас - около 5-6). В елиминациите на Шампионската лига билетите са лукс, който си позволяват по-елитните привърженици. Квотите за билети за финалите в евротурнирите, с които от 75 000 места на трибуните едва 40 хиляди отиват за феновете на двата отбора. Другите се разпределят между спонсори, ВИП-ове, богаташи, олигарси и кой ли още не. Отново се създава  разделение между бедни и богати в което богатите могат да си позволят да седят на първия ред или в ложата докато за плебеите остават гадните сектори и ТВ излъчванията. Така се създава излюзията, че „Елита” има същите интереси като обикновените хора и, че не са по-различни от нас. Разни шейхове, руски мафиоти, евреи и американски банкери печелят от футболния и спортен запалянко. Футболните клубове имат милиони дългове, които няма да бъдат изчистени, защото банката иска да има дълг от който да печели и тя буквално става  собственик на отбора. Голяма част от хората са толкова обсебени от тази псевдо реалност, че са готови да преглътнат високите цени на билетите, прекръстването на отбори  и стадиони заради спонсори, турнетата из Азия с маркетингова цел, в които грандовете и техните звезди изглеждат като клоуни, създаването голяма разлика между богатите и бедните отбори и т.н. и т.н. може да се изброява до безкрай. Скуката кара хората да правят едни и същи неща неосъзнавайки, че те отвличат вниманието им, а елита през това време крои своите планове докато повечето от нас изживяват една псевдо реалност.


Извинявам, че е написано лаишки и не чак толкова професионално и за грешките които 100% съм допуснал.  ;D Просто нахвърлях мисли и общи приказки. Извинявам се ако съм засегнал някой който гледа спорт.Аз също гледам футбол.Извинявам се и на модераторите ако има подобна тема, защото проверих и не намерих.
« Последна редакция: Май 10, 2011, 19:41:23 pm от blade »
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Спортът и Mind Control
« Отговор #1 -: Май 10, 2011, 20:17:27 pm »
Съгласна съм. И за спорта и са филмите.
Но какво предлагаш. Да спрем да гледаме спортни предавания и филми.
За спорта нямаш проблем не ме влече. Но филмите са ми страст голяма. Не виждам нищо лошо от това да се откъснеш за малко от реалността. За някой хора това си е медитация направо.
Но какво би станало ако хората престанат да залагат по мачове.Или да ходят по такива? Тогава  ще им са по ниски заплатите май. Въпреки, че не съм много наясно откъде имат толкова пари.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Спортът и Mind Control
« Отговор #2 -: Май 10, 2011, 20:36:53 pm »
Не е лошо написано. Доста добре. Има информация, как е на различните континенти и тн.

Има 2 неща, обаче, които лесно ми се набиха на очи.

Първо темата (заглавието) е Спортът и Майнд Контрол.
Очевидно и ти гледаш спорт.
За гледащите спорт думата "спорт" е гледане.

Но аз например не гледам спорт. А практикувам. Когато чета тема "Спортът и ..." (артрита например)
Аз си представям, че аз ще практикувам някакъв спорт + още нещо. В случая Майнд Контрол.

Т.е. темата трябваше да е "Гледане на спорт ... ". Заглавието е неточно.

Второ, накрая в заключението малко омеси, задлъжнялостта на клубовете, високите цени на билетите, сумите от реклами и стремежа на банките да станат собственици.
В тези изброени има противоположни становища.
За повечето фенове на конспирациите, достатъчно е някакъв аргумент да включва "пари" и всичко минава под един знаменател. Като "зло", което не подлежи на обсъждане.
Но на практика даден клуб като единица, със високите си цени на билетите за вход и приходите си от реклами, спонсорство и тн има абсолютно противоположни интереси на някаква си банка, която му е дала заем.

И трето, не чак толкова важно,
и в северна Америка стават големи панаири. И има много запалянковци, които са фанатици. В Канада например, наскоро имаше някакъв плейофен хокиен мач. Дори не се играеше в града, а някъде в Щатите (Бостън май). Още преди края на мача 1000 полицейски коли затвориха целия център и блокираха движението на главните централни улици. За да могат след това запалянковците да си организират манифестация през целия център. Говорим за отсечка от няколко километра и широка няколко улици/пресечки.
На всяко кръстовище имаше по няклко полицейски коли, спряли напряко и блокиращи движението.
За да се придвижи човек с кола, трябваше да заобикаля целия център.
Във всяко кафе, всеки бар и ресторант има множество големи екрани, и едва ли не целият град е насядал да пие и да гледа. По едно време минавах покрай едно заведение и вътре имаше поне 20ина униформени полицаи, от тия, дето в момента блокират движението, стоят прави и гледат екраните (хокея). А са на работа в момента. (Е, разбира се, улиците бяха чисто празни по това време. Щото хората още гледаха и мача не беше свършил).
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Спортът и Mind Control
« Отговор #3 -: Май 11, 2011, 13:49:20 pm »
blade, изпуснал си най-важната част за контрол  в съвременния спорт - ЗАЛАГАНИЯТА  :writer:
Тема, която отчасти е коментирана и преди в Конспирации на Уефа и Фифа
« Последна редакция: Май 11, 2011, 13:51:52 pm от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Спортът и Mind Control
« Отговор #4 -: Май 11, 2011, 22:45:39 pm »
Да това е важна част. Имам приятел който е наясни с различни конспиративни теории и се интересува от такава материя, но продължава да залага на мачове . Питам го "защо залагаш " той вика "5 лева не са много" ... Да но всеки като даде 5 лева стават милиони. Иначе можеше да го засегна и този аспект, но щеше да стане доста по-дълга.Не бях изчерпателен около футболното хулиганство, дори може там да съм допуснал грешки, но трябваше да обеснявам на дълго и широко и щеше да стане отегчително. Можех да вметна, че и футбола от символ на нещо което характеризира местното се превърна в символ на глобализацията.

Колкото до парите. Там например Абрамович който е собственик на Челси отбора има задължения към негови банки  т.е. ако продаде клубът, то новия собственик ще му плаща на него пари които за пари които са били на Абрамович. При Манчестър Юнайтед собствениците Глейзър купиха отбора като теглиха заем който прехвърлиха на клубът и така Юнайтед от отбор без дългове стана отбора с най-много дългове. Сега точен клубът мъжката и сега се говори и като им писне ще продадат отбора на някой за скромна сума над 1 мрд.. В Италия мафиотите си перат парички, а Берлускони лобира чрез Милан който е негова собственост.В Испания схемата е дори по-сложна. Само в Германия имат отборите финансова дисциплима, билетите са на народни цени, има интрига и различен шампион всяка година, най-интересните мачове са там и най-резултатните. Сега се правят опити за създаване на финансова дисциплина върху целия футбол, но да видим дали ще се направи нещо по-върпоса.

Иначе не карам никой да спира да гледам футбол. ПРосто константирам факти около спорта. Футболът си ми остава страст и нещо което ме кара да се разсейвам, но по едно време се бях обсебил и търсих различни информации за футбола - тактики, история и прочие. Аз съм такъв човек, че впечатлили ме нещо се зарибявам много.Дори като се срещнах за първи път с конспиративната материя имах период който постоянно мислех за конспирациите и ги нищех и се опитвах да си обесня как,какво,защо,кога,къде ... За радост мина. Аз продължавам да си гледам футбол и да харесвам Манчестър Юнайтед, въпреки, че мениджъра на Юнайтед е 100% масон. Както продължавам да гледам любимия си отбор от България.

П.п. канадците наистина са фанатизирани на тема хокей, но това танграта сигурно го знае по-добре от мен.
« Последна редакция: Май 11, 2011, 23:25:07 pm от blade »
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Спортът и Mind Control
« Отговор #5 -: Август 19, 2011, 00:00:12 am »
"Сериозният спорт няма нищо общо с честната игра. Той е изтъкан от омраза, ревност, самохвалство, незачитане на всички правила и садистично удоволствие от наблюдаването на насилие."
Джордж Оруел
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re:Спортът и Mind Control
« Отговор #6 -: Декември 21, 2011, 14:26:07 pm »
Някой беше казал, че българския футбол е "танц на дюстабаните", аз не знам какво е, не знам дори чуждия футбол какво е... не гледам, не се интересувам (може би малко от волейбол и това)! Спортът за мен не е на екрана, а в залата или на площадката, практикувайки го! От доста години се занимавам с бойни изкуства, подчертавам "изкуства", а не форма на зрещно насилие! Спортът е здраве и никой не може да ме убеди в обратното. Когато изчезне спортменството и се появи меркантилността, това вече не е спорт за мен! ... та мисълта ми е, че подкрепям автора на темата и съм съгласен, че зрещата (екранните спортове) не би трябвало да имат място в нашия живот! Изобщо "спортист" не би трябвало да има такава професия, а само хоби в почивното време!

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Спортът и Mind Control
« Отговор #7 -: Декември 22, 2011, 16:10:57 pm »
Добре казано. Все пак целта на телевизията е точно това, да ни държи кротки, да не мислим много много. Телевизията като цяло е майнд контрол, без значение дали е спорт или реклама или новини или каквото и да било. Макар и да осъзнавам това аз имам огромна страст към конкретни филми и сериали които съответно не гледам по телевизията а на компютъра си, стремя се да избягвам да гледам телевизия. И макар и това да е целта на телевизията, щом те прави щастлив да гледаш спорт, защо да не я гледаш, поп-културата е голяма част от нашия живот, трудно може да се избяга от нея.
" Trust no one."

Неактивен ursus

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Спортът и Mind Control
« Отговор #8 -: Януари 02, 2012, 17:39:27 pm »
Дали само спортът и филмите са форма на контрол?Едва ли.А що се отнася до телевизията,интернет или която и да е друга медия,те са само средство за предаване на преки или модулирани команди.Та нали някой трябва да измисли алгоритъма за въздействие и конкретната цел на това въздействие.Т.нар МАЙНД КОНТРОЛ може да се формулира така:Психологическа система от вербално-асоциативни послания,целящи въздействие върху първосигнални мозъчни структури.
Според мен трябва да си задаваме въпроса не кое и какво предизвиква контрол над съзнанието,а кой и защо.

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Re: Спортът и Mind Control
« Отговор #9 -: Февруари 05, 2013, 21:55:57 pm »
Май е за тази тема  :)

Докато четях историята на Мио (мястото което описва как 500 човека обезумяли), в съзнанието ми изникна драмата на стадион Хейзел.
Една проверка в интернет и ... какво да видя:
Случило се е на 29 май 1985 - 2+9=11
Загиналите са 39 души. 13+13+13

http://topsport.ibox.bg/news/id_539457714

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
15 Отговора
14740 Прегледи
Последна публикация Юни 14, 2012, 21:34:13 pm
от Princess_Deja
15 Отговора
10793 Прегледи
Последна публикация Януари 16, 2006, 00:46:58 am
от asdfghjkl
2 Отговора
5146 Прегледи
Последна публикация Май 21, 2010, 23:13:18 pm
от sasho90
160 Отговора
74868 Прегледи
Последна публикация Юли 26, 2011, 22:05:53 pm
от Гален
12 Отговора
11516 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2011, 04:54:22 am
от jedymaster

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27