Автор Тема: Сексуалните послания в рекламата  (Прочетена 27724 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Сексуалните послания в рекламата
« Отговор #15 -: Август 21, 2010, 01:11:37 am »


« Последна редакция: Август 21, 2010, 01:15:06 am от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Сексуалните послания в рекламата
« Отговор #16 -: Август 21, 2010, 16:51:28 pm »
Тва е същото, но на някък различен принцип.

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:Сексуалните послания в рекламата
« Отговор #17 -: Август 22, 2010, 15:14:50 pm »
А дали няма и нещо общо с:



Особено като се вгледаш във вътрешната част, това в белия цвят.
Keep 'em occupied!

Неактивен PUSHER

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Сексуалните послания в рекламата
« Отговор #18 -: Юли 14, 2011, 23:34:12 pm »
Обичате ли майонеза и дресинг сосове?
Miracle Whip е точно за вас!

Where Is The Party?
http://www.youtube.com/watch?v=h8ogxEcB1fA

NO COMMENT! ;D

Неактивен PUSHER

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Сексуалните послания в рекламата
« Отговор #19 -: Юли 15, 2011, 22:26:42 pm »
Chanel No 5

http://www.youtube.com/watch?v=p-ngh-9eeMo

Докато гледате рекламата обърнете внимание на следното:

Гара
Влак със светнат фар
Човекът с кръглата палка и символът на самата палка
Влак минава през Тунел
Денят се сменя с нощ
Паспортна проверка
Острите "рога" в сянката па парфюмът
Пътуване с "Ориент Експрес" по суша
Отново ден
Пристигане в "Истамбул"
Понички
Отново гара
Отново ден и нощ
Кораби и кораб който надува свирката
Пътуване по вода
Пак гара
На пода на гарата - символът на розата и по средата логото на "Шанел".

А по средата на логото откриваме символът женската плодовитост-вагината. Логото също така представлява две огледално преплетени латински букви "C".
C=3
CC=33
3+3=6
6=СЕКС

Нон стоп секс референции! Най коварно е когато посланието е "скрито" ;)

Неактивен divoom12

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Сексуалните послания в рекламата
« Отговор #20 -: Октомври 29, 2011, 01:00:59 am »
Т'ва е като тая новата реклама с тункването.  :blum1: :) :-X
There is no escaping, there's no place to hide.

Неактивен PUSHER

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Сексуалните послания в рекламата
« Отговор #21 -: Ноември 17, 2011, 21:50:23 pm »
Отлично наблюбение! И ако "тункване" означава да топнеш "лакомството" в шоколада, то веднага става ясно за каква перверзия иде реч 8)

Неактивен pleasure

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 63
Re:Сексуалните послания в рекламата
« Отговор #22 -: Януари 21, 2012, 21:16:19 pm »
По конкретен повод се заех да изследвам възприятията. Интересна и бездънна тема. В процеса на проучване филтрирах доста материал и се оформиха някои обобщения и изводи, част от тях споделям в този пост.
Явните послания нанасят по-малко поражения, защото тях можем да ги игнорираме съзнателно и да си изработим имунитет,  рекламите също не ми въздействат. При мен има още един фактор – 17 години съм работила в рекламния бранш  ;D
Заех се със скритите визуални послания :writer: без значение дали са сексуални, подтикват към агресия или целят да ни превърнат в „зарзавати”, те се базират на един ефект на зрителното възприятие.
Според  Дейвид Айк едва 5% от хората по рождение имат способността да регистрират визуалните тайни послания. Мисля, че този процент вече е по-висок. Установих, че тази способност може да се развива вторично с някои техники, целящи развитието на паметта и вниманието. Паралелно се изостря фоновата наблюдателност,  способността да регистрираш съзнателно детайли от околната действителност, на които обикновено не си спираме вниманието и те попадат директно в подсъзнанието.

Един прост тест:
На пръв поглед няма нищо необичайно в тази картинка – цветя. Вече съм ви привлякла вниманието да потърсите скритото послание. Ако сте го видели или сте от 5-те процента или сте гледали лекцията на Айк  ;)




Който не успя, може да го види тук:
http://tishinaaa.snimka.bg/other/poslanie.648767.26162567


Според мен най-ефективното справяне с проблема е да си развиваме възприятията, така ще допускаме по-малко боклук в подсъзнанието си.



Полезно инфо за възприятията:

Изпитай мозъка си
http://www.dailymotion.com/video/xlr0vn_yyyyyyy-yyyyyy-yy-yyyy-yy-yyyyyyyy-yy-yyyyy-yy-test-your-brain-you-wont-believe-your-eyes-2011_tech

http://www.dailymotion.com/video/xlqxgt_yyyyyyy-yyyyyy-yy-yyyyy-test-your-brain-brain-memory-2011_tech

http://www.dailymotion.com/video/xlqzja_yyyyyyy-yyyyyy-yy-yyyyyyyy-test-your-brain-pay-attention-2011_tech
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 21:27:41 pm от pleasure »

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Сексуалните послания в рекламата
« Отговор #23 -: Януари 21, 2012, 21:50:59 pm »
Първия път като видях тази рисунка ми беше доста трудно да открия думичката. На някой реклами ги откривам, а на други не. Но не мисля, че съм към 5 процента.
Иначе ми е интересно самата рисунка от коя реклама е.

Неактивен sunin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 235
Re:Сексуалните послания в рекламата
« Отговор #24 -: Януари 22, 2012, 12:10:00 pm »
Аз също не видях с очите си но знаех че ще е секс. Просто двете цветя от ляво символизират жена и мъж преди полов акт. Най-лявото има нещо като пола, а съседното е ``дигнало самолета``. ;) Другите две може да се каже, че все още са на първа стъпка ухажване.  @---  :rofl2:
« Последна редакция: Януари 22, 2012, 12:18:23 pm от sunin »
TRUE OR DEATH

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Сексуалните послания в рекламата
« Отговор #25 -: Януари 22, 2012, 13:38:22 pm »
Аз се чудя няма ли някакви закони срещу тези послания. Все пак се гледат и от деца. То тогава червените точки по филмите са безмислени.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Сексуалните послания в рекламата
« Отговор #26 -: Януари 22, 2012, 14:04:28 pm »
Аз се чудя няма ли някакви закони срещу тези послания. Все пак се гледат и от деца. То тогава червените точки по филмите са безмислени.

kalan - не бъди наивна. Тези, които участват в създаването на филмите, контролират и медиите.
Бъди Слънце!

Неактивен PUSHER

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Сексуалните послания в рекламата
« Отговор #27 -: Февруари 23, 2012, 23:36:58 pm »
M&M "Sexy and I Know It" Super Bowl Commercial 2012
http://www.youtube.com/watch?v=q33drZUXSzY

Забавно ли бешe? Видяхте НЛП-програмиране в действие. А схванахте ли метафората с "шоколада"? По-горе намекнах нещо на същата тема. Дано да сте разбрали, защо няма как да ви го обясня в нецензуриран вид. :bad:

В рамките на черния /или КАФЯВИЯ/ хумор, остана само да ви попитам:
Ядете ли ги тези бонбони... а децата ви?

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re:Сексуалните послания в рекламата
« Отговор #28 -: Февруари 24, 2012, 00:28:18 am »
Ето още една такава реклама http://www.vbox7.com/play:5cb50f595d, исках да покажа и една друга реклама но не намерих линк за нея, всъщност става въпрос за една реклама от известно време въртяща се по бтв пак май свързана с диабета, където в един ресторант сервитьора излива някаква течност върху главите на хората (щях да кажа пациенти :)).
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен xнещо

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re:Сексуалните послания в рекламата
« Отговор #29 -: Февруари 24, 2012, 02:05:08 am »



Ето още една такава реклама http://www.vbox7.com/play:5cb50f595d, исках да покажа и една друга реклама но не намерих линк за нея, всъщност става въпрос за една реклама от известно време въртяща се по бтв пак май свързана с диабета, където в един ресторант сервитьора излива някаква течност върху главите на хората (щях да кажа пациенти :)).
Привет,  :hi: …рекламата от линка ,които даваш според мен е по скоро идеализиран образ на човека които изпитва виталната сила на „вълшебните”витамини…….
И чак след това е прелъстителя ,така ги усещам нешата…но като се замисля моЖе да греша,все пак съм момченце…
Абе, изобщо мога да кажа че за да има сексуална провокация,си трябва и обект които да бъде провокиран.Всъщност сексуалния аспект минава май  само през нашата система за интерпретиране ,която в повечето слуаи страда от същите недостатъци които откриваме.В твоя случаи ти си душичка ,аз откривам сексуални послания …..мани не е за пред хора …… :nea:.
Относно рекламата с жълтата боя която сервитъор излива на главите на клиенти,тя е за хепатит…..много правилно си го казах реклама "ЗА" хепатит,това са реклами "НА" болести, и е толкова пошло че в желанието си да  те обедът колко опасен е проблема,които  ви показват,са готови на всичко подлите продажници.Само и само да повярваш, в собствения си страх.Нима болния не знае кое лекарство е наи ефективно,наЙ-малкото лекарят трябва………….Кво ви ги пиша тия неща то всеки ги знае.Същата реклама според мен индиректно засяга и ресторантъорския бизнес…..Етиката в рекламата е направо като продукт с бар код.
В тоя дух фаворита ми е оная простотия,дето мъж пада от масата пред малките си деца…….Мисля че беше реклама "на" инфаркт.
Допускам и най-жалките оправдания за тези нагли мотиви , примерно насилствена превенция :lol:.... но 100 %не е това начина.

Не давам линкове щото които още гледа тв знае. :hi:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27