Автор Тема: Нибиру - Астрономическа гледна точка  (Прочетена 272577 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Най-накрая. Не мога да повярвам, че го оповестиха. Всъщност тука става нещо...и не знам още какво. Ето статията за "ОТКРИТИЕТО"

Американски астрономи официално обявиха, че е открита десета планета в слънчевата ни система, благодарение на изследвания в обсерваторията Паломар.
Тя се намира зад Плутон. Радиусът й на въртене около Слънцето е 97 пъти по-голям от радиуса на земната орбита. Планетата все още няма официално име, но вероятно по традиция ще й бъде търсен "кръстник" сред гръцките или римските богове на подземния свят.
И десетата планета от космическата свита на Слънцето бе открита както и Плутон преди близо век - чрез комбинация на класически астрономически наблюдения и прецизни изчисления на миниатюрните изкривявания в орбитите на съседните планети. Въпреки гигантските постижения на космическите сонди през последните години, те все още са безпомощни пред загадките на "външните планети". Ние дори не знаем дали те изобщо са част от нашата Слънчева система или са "откраднати" от други системи при обиколките ни в Млечния път.



------

Международният съюз на астрономите потвърди откритието на 10 планета в орбитата на Слънцето, почти на края на Слънчевата система. Планетата се намира на най-малко два пъти по-далечно разстояние от Плутон, която преди се считаше за най-отдалечена. Небесното тяло, открито от астрономи в Калифорния и Хаваитевсе още не е официално кръстено.

Кореспондент на BBC по научни въпроси казва, че това е най-големият обект, движещ се в орбитата на Слънцето, който е открит досега след открититето на планетата Нептун през 1846 г.

------

Изтегли този файл за филмчето относно новината:

http://cc.jpl.nasa.gov/universe/tenthplanet.qt.smil
« Последна редакция: Февруари 29, 2008, 08:31:32 am от Eon »
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #1 -: Юли 30, 2005, 16:08:34 pm »
По коя медия го съобщиха това? И след като го оповестяват официално, какво значи това?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #2 -: Юли 30, 2005, 16:20:55 pm »
Навсякъде го пуснаха като новина. От CNN до BBC и Euronews... НАСА... и т.н. А какво значи това, да ти кажа честно и аз вече не знам. Едно е ясно е все пак, че ни дават на част по лъжичка. Представяте ли си колко време не са го казвали.  :-*
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #3 -: Юли 30, 2005, 18:32:57 pm »
Откъс от "Тайни Проекти":

"Тяхната (на Тъмните сили) най-силна карта ще бъде връщането на Нибиру. Както казахме, има един населен астероид с размерите на Венера от район в съседство с Нибиру, притежаван от нация-членка на Нибиру, който е завзет от група, настроена враждебно към Галактическата Федерация. Тази група е в съюз вашия глобален елит. Както го виждаме ние, планът е да се използва този астероид, за да бъдат застрашени хората от Земята и принудени да се покорят, докато в същото време елитът придобие контрол над космоса. Ще "паркират" този светещ в червено астероид зад Марс, което ще осигури идеално прикритие, поради червеното сияние на Марс и повишената му осветеност (той е по-близо до Земята, отколкото е бил от известно време и до този астероид ще изглежда като Нибиру). Заедно те лесно могат да минат за Нибиру. Ще ви излязат с една от двете, а може би и с комбинация от двете истории. Или че астероидът ще удари Земята, или че Нибиру е дошла, за да завладее Земята и неговите жители използват астероида като заплаха. И в двата случая решението, ще ви кажат те, е да се използват скаларни оръжия за масово унищожение, за да се разруши Нибиру и/или астероида. Те вярват, че ще се съгласите с това и ще осигурите необходимото финансиране, за да изградите тези оръжия. Посредством скаларните оръжия те ще бъдат в състояние не само да изпепелят един астероид, но да разрушат и вашата Слънчева система! Ако им позволите да се сдобият с тази възможност, никой член на общността на Галактическата федерация няма да е в състояние да ви помогне, тъй като ще бъде твърде опасно да се доближим до Земята. Нещо повече, Земята ще бъде набелязана за унищожение, за да се защити галактиката."

Друг откъс:

“Ако реагирате със състрадание, без да се хванете на въдицата на страха, давайки си сметка, че те само играят своята роля, за да събудят хората така, че тези хора да възвърнат собствената си сила, ще преживеете по-малко трвамираща, по-хармонична реалност. Ако изберете да се борите с Мрака, използвайки техните методи, ще се окажете в нехармоничен и по-болезнен живот. Защо? Когато се борим с нещо или някого, ние го правим, защото вярваме, че те имат повече сила от нас. Постъпвайки така, ние придаваме сила на това лице или нещо. И не само им придаваме сила, а проявяваме и този страх в живота си.”

 
« Последна редакция: Юли 30, 2005, 22:53:39 pm от Horus »

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #4 -: Юли 30, 2005, 23:57:26 pm »
Какво трябва да правим сега? Аз лично съм казвал истината на много хора, но никой не ми вярва. Каквито и доказателства да им дадеш най-много да го сметнат за подозрително и не му обръщат внимание, всеки се занимава само със собствените си проблеми. Та въпроса ми е как ще се противопоставим? Как ще оцелеем?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

operator

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #5 -: Юли 31, 2005, 02:04:43 am »
На десетата планета е дадено името "Sedna" - морският бог на едно ескимоско племе, Инуити. Радиус на орбитата около 130 млрд км, обикаля около Слънцето за около 10500 земни години. Въртене около собствената ос 20-50 дни, предполага се, че има спътник.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #6 -: Юли 31, 2005, 07:53:34 am »
Как пък са го кръстили Sedna. Много тъпо, аз си мислих, че все пак ще му казват Нибиру. Което ми напомня на една моя стара ученическа случка в гимназията. Изпитват ме нещо и става въпрос за гравитацията в космоса, за планетите и слънцето в слънчевата система, при което аз без да му мисля много и споменах за това, че има и 10та планета, на която древните са казвали Нибиру. Малиии. Тези мои думи ми костваха бая хокане и думи от сорта на това, че съм много посредствен тип ако вярвам във всяко нещо, което прочета някъде + към това и една двойка, мисля, от страна на учителя ми - физик. Представям си сега какво ли си казва като е разбрал за новината. Сигурно си вика и че колегите му астрономи са посредствени, че са я намерили въобще.  ;) Но какво да се прави, типично за български учител. Но да ви кажа все пак има и някъде по един двама свестни и "отворени" учители в България. Както и да е. Да не се отклоняваме от темата.
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #7 -: Юли 31, 2005, 13:11:39 pm »
Sedna и ескимоси ми се губи връзката с Нибиру. Тези от НАСА не знаят ли, че си има име още преди те самите да са били в проект?

tarikkat

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #8 -: Юли 31, 2005, 21:49:52 pm »
Очертават се забавни времена. щом официално го обявиха това ми изглежда малко като историята с Пилат. Измиват си ръцете въпроса е кой ще е пешкира?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #9 -: Август 09, 2005, 14:35:15 pm »
Само не разбрах що таз тема е в раздел Древност и изчезнали цивилизации ;)
Иначе за "Седна" бъркате щото това е съвсем друг обект открит и наименуван наскоро. Новата планета се нарича все още   2003 UB313. но някои вече неофициално я кръстиха ЛУЛУ . Сега основния проблем е дали на Плутон ще му се махне статута на планета щото ако това не стане може да се окаже че има още доста планети в нашата система от така наречения пояс на Куйпер. В момента спешно е свикана комисия която трябва да реши какво означава понятието планета и кои тела спадат към него и кои не !
« Последна редакция: Август 09, 2005, 14:37:34 pm от Alien »

Oberon

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #10 -: Септември 19, 2005, 17:23:03 pm »
Прочетете малко повече на тема астрономия:) 10-а планета откриват всяка година по 4567 пъти:))) не се заблуждавайте:) И нали сте ми приятели, ще ви светна:0

Знаете ли откаде идват кометите? Има един "Облак на Оорт", който се намира много далече от Земята ( на ПС на секретарката съм и не мога да ви кажа колко е точно тва разстояние ) където гъмжи от много големи обекти със всякакви форми. Блъскат се, бътат се и тн. И някой от тях тръгва случайно към Земята или към Слънцето, се тая. Попада в грав. полето на Плутон или Юпитер и става "планета". Планета е тяло, която обикаля около звезда под дадена траектория. Космически късове си летят насам натам, идват и си отиват. Планета е нещо друго:))))

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #12 -: Февруари 03, 2006, 08:39:32 am »
03 февруари 2006
Източник: БГНЕС


Ледената, скалиста планета, за която бе съобщено миналата година, че се движи в орбита около Слънцето, е с по-голям размер от този на Плутон, потвърдиха учени.
Нови наблюдения над обекта показват, че има диаметър около 3000 км., което е с около 700км повече от този на Плутон. Измерванията са направени от екип немски учени, използвали телескоп в Испания. Резултатите им са публикувани в списание “Нейчър”. В заключението си учените смятат, че е твърде възможно скоро обекта да получи статус на планета от Слънчевата система. От друга страна, откриването му дава подкрепа на тези, които смятат, че Плутон има изкуствено увеличена класификация и трябва да бъде понижен до статус по-малък от планета
.

ssi

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #13 -: Април 15, 2006, 09:26:41 am »
Ново 20  :) или не много ново?

Цитат
Учените успяха да видят десетата планета, обикаляща около Слънцето - Ксена, за чието съществуване имаше само косвени доказателства, както и да изчислят големината й, съобщи АФП.

„С помощта на телескопа Хъбъл установихме, че десетата планета, наречена Ксена, е малко по-голяма от Плутон”, заяви говорителят на НАСА в комюнике, разпространено в сряда.

Учените твърдят, че „новата” планета е с диаметър 2 398 км.

„Хъбъл е единственият телескоп, който може да отчете реалните размери на Ксена”, заяви Майк Браун – директор на отдела по астрономия в калифорнийския технологичен институт в Пасадена.

Екипът на астронома обяви през юли миналата година, че е открил Ксена на около 15 милиарда километра от Земята.



Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #14 -: Май 01, 2006, 00:24:06 am »
Слънцето е част от двойна звездна система?

27 Април 2006

Прецесията на земната ос е предизвикана именно от въздействието на втората звезда върху Слънчевата система.

Института за изследване на двойни звездни системи (The Binary Research Institute - BRI) обяви, че орбиталните характеристики на десетата планета в нашата система – Седна (Нибиру), свидетелстват за възможност Слънцето да има звезда-компаньон. Слънцето и неизвестната все още звезда би трябвало да се въртят около общ център на масите им.
     Уолтър Кратенден (Walter Cruttenden), служител в BRI, още през септември миналата година публикува книгата “Lost Star of Myth and Time”. В нея той твърди, че прецесията на земната ос е предизвикана именно от въздействието на втора звезда върху Слънчевата система, с която нашето светило образува двойна звезда.
     Изучаването на прекалено разтегнатата орбита на Седна затвърждава предположението на Кратенден и колегите му – движението на този планетоид е в съответствие с хипотетичната орбита на втора звезда (условно наречена Немезеида). Според изчисленията на учените от BRI орбиталният период на Седна е 12 000 години, а предполагаемия период на завъртане около Слънцето и Немезеида се извършва за 24 000 години.
     Първооткривателят на Седна Майкъл Браун, от своя страна смята, че обектът може да се е оказал на своето място на ранен етап от съществуването на Слънчевата система. Тогава тя се е намирала в относителна близост с други звезди, коментира Браун. По този начин Седна е остатък от “стари взаимоотношения”.
     Мнението на Кратенден обаче е, че орбитата на Седна отразява сегашното състояние на Слънчевата система, а не е просто показател за събитията, които са се случили по време на формирането на системата. “Трудно е да се повярва, че Седна е запазила своята разтегнатата орбита в продължение на милиарди години. Логично е да се предположи, че планетоидът ни разказва какво се случва сега, например за неизвестни до този момент сили, действащи в Слънчевата ситема, а преди всичко за звезда-компаньон на Слънцето”, - смята Кратенден.

Източник: www.bgfactor.org

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27