Автор Тема: Пропастта между поколенията  (Прочетена 21975 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #60 -: Ноември 01, 2009, 13:17:52 pm »
Пропаста между поколенията не е възрастова разлика.
Това е разлика между начина на мислене.
Спорта не веднъж попита: А вие прочетохте ли за индианското общество, за което писах в първия поуст?
Какво пише там:

„В много от индианските общества Дядо е титла.Тя се дава на индивид, който учи друг индивид.Майка също е титла и се дава на жена, която се държи майчински спрямо друг индивид.Титлата се дава както на невръстни момичета, така и на престарели индивиди, което означава, че някой може да се ожени за Майка си.
Така в индианското общество един младеж може да е Дядо и същевременно да има Майка, различна от онова, което ние тук възприемаме като "биологична майка".
Всеки в индианското общество е ровнопоставен негов член, независимо дали е Дядо, Майка или каквато и да е друга титла и независимо колко астрономични цикъла е видял.
В индианското общество човек е считан за "малък", за "млад", ако се държи като такъв, и за "голям", "възрастен", ако се държи като такъв.Така мъже, видели много астрономични цикъла може да са наричани "млади" и обратно.”


Все пак пишем в раздел философия. Ами нека пофилософстваме тогава:

Ако приемем, че сегашното общество използва една матрица (на български – калъп) за мислене която във себе си включва възрастова граница от 0 до 100-120 годишните, то всеки независимо от възраста си ще мисли според този калъп. Ще наречем този калъп Поколение 1.

Ако в това общество се появят еденици които по никакъв начин не се вписват по начин на мислене в калъпа на мислене на Поколение 1, то вече имаме калъп на мислене от ново поколение или условно наречено Поколение 2.

Каква е разликата между Поколение 1 и Поколение 2?

„Пропаста между поколенията” за която мислят и пишат повечето е съставна част от Поколение 1, а именно те си представят разликата между баби и дядовци и техните внучета или пък родителите и техните деца. Този калъп на мислене е ИЗКУСТВЕНО създаден за да има противоречия между възрастовите поколения. Така се изпълват със смисъл думите „разделяй и владаей”. Би трябвало повечето във този форум да знаят, че има хора зад сцената на управление които дърпат конците на таз планета. Тези хора, ако щете ги наречете илюминати, просветлени, масони или там кви ще да са, знаят много добре как да използват практиката „разделяй и владей” на всяко ниво. Нашите граници тук на земята са заложени на база Мислене. Те много добре знаят, че конфронтацията между възрастовите поколения никога няма да ни позволи да се освободим от калъп на мислене Поколение 1.

Спорта Ви предлага калъп на мислене Поколение 2, което е доста добре описано по горе в обществото на тез индианци. При този калъп на мислене всеки е полезен на всеки с това което има и „разликата между възрастовите поколенията” се изпарява, силата и енергията се запазват в обществото, а „управляващите” се „хващат за палците”.

Хайде сега поразсъждавайте ...
« Последна редакция: Ноември 01, 2009, 17:15:21 pm от emilkos »

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #61 -: Ноември 01, 2009, 15:45:43 pm »
Аз мисля, че това, което си написал е стигнало до мозъка на всеки индивид, който е живял в града. Обикновено се създава проблем от целенасочения ОТКАЗ тази информация да се приеме и приложи. Това обикновено се случва от слабост и страх да признаеш пред себе си, че си глупак за дето си мислиш определени неща. Единствения начин да поумнееш е като СЪЗНАЕШ и ПРИЕМЕШ, че си глупак - от там идва нуждата да си промениш поведението в нещо, което е равно на всичко друго, но не и ГЛУПАК. Да критикуваш себе си или каквото и да било с градивна критика се обезкуражава в нашето общество. Общо взето този ефект е резултат от един не малък процес. Но не мисля да го обсъждам по-надълбоко. Това, което си написал се търкаля под слънцето от повече време от колкото малцина от нас помнят.

Както сам видя съм предложил място, в което да се бистрят точно тези тънкости.

Аз лично виждам тази тема като огледало на част от живота.
Като си я писал обаче мисля, че не си съобразил как е контрапродуктивно да бъдеш огледало за хора, които цял живот избягват огледалата. А модерното общество се съставя най-много точно от такъв тип хора.
« Последна редакция: Ноември 01, 2009, 17:59:48 pm от Mirotvorec »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #62 -: Ноември 02, 2009, 08:43:11 am »
Аз лично виждам тази тема като огледало на част от живота.
Като си я писал обаче мисля, че не си съобразил как е контрапродуктивно да бъдеш огледало за хора, които цял живот избягват огледалата. А модерното общество се съставя най-много точно от такъв тип хора.

А аз мисля, че преекспонираш метафората си и я надаряваш с всеобхватност, което я прави едновременно уместна и неуместна.
Влизайки в товя дух - можеш цял живот да не срещнеш огледало, но рано или късно ще срещнеш вода.Тя не е подробна като огледалото, но пак виждаш в нея нещо от себе си.

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #63 -: Ноември 02, 2009, 12:08:26 pm »
@ Спорт-Здраве4

Точно за това ОТКАЗА да приемем дадени неща трябва да бъде постоянно поддържан със сила. Това е най-често срещаното явление поради което разума започва да се руши под напражението. Не е като да не виждаме ефекта по улиците.
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #64 -: Ноември 02, 2009, 12:32:12 pm »
@ Спорт-Здраве4

Точно за това ОТКАЗА да приемем дадени неща трябва да бъде постоянно поддържан със сила. Това е най-често срещаното явление поради което разума започва да се руши под напражението. Не е като да не виждаме ефекта по улиците.

И все пак си пирел разни неща, иначе щеше да представляваш празна бланка без собствено мнение.И приетите неща си нарекъл "част от личното си мнение", защото си осъзнал логиката на мотивите и аргументите на тези неща и си я намерил за уместна.

Стига обобщавал и отсичал.

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #65 -: Ноември 02, 2009, 12:59:35 pm »
Чакай да пусна и аз стил хвърлане на камани ...

...

Питай всеки който е участвал темата дали чува това за пръв път.
Първо казах това.
След това казах че съм съгласен с целия пост даващ начало на темата.
Не си открил топлата вода.
И още повече лично не ме интересува КОЙ и КАКЪВ е източника на информацията.

Личностите биват разглеждани само от глупаците.

Когато един педофил изнасилвач каже че 2+2=4 не променя по никакъв начин валидноста на твърдението.

Други обвинения?
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #66 -: Ноември 02, 2009, 13:08:42 pm »
Охлади малко страстите, аз не виждам някъде да съм те атакувал.Написах мнение по повод вероятната "контрапродуктивност" на начина на поднасяне на информацията, защото мненията ни се разминават тук.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #67 -: Ноември 03, 2009, 00:03:57 am »
     Привет,
     А има ли изобщо пропаст щом един индивид първоначално е от едната страна на барикадата, а впоследствие неминуемо преминава от другата страна. Според мен проблема е, че младеща иска да има авторитет на кредит! Ате такова животно нема! И аз съм бил млад и съм се чуствал принебрегнат и неразбран, затова ви разбирам, но не мога да ви помогна, а и никой не може, защото авторитет нито се дава - нито се купува.За авторитет се воюва ожесточено и продължително, а сомо за миг можеш да разрушиш граданото с години! ??? До четиридесетте години работиш за да изградиш име (авторитет), а после името ти работи за тебе Това е закона, спорте!!!! И аз като тебе съм се опитвал да го заобиколя (кой ли не се е опитвал), но уви......и когато разбрах, че трябва да отвювам авторитета който искам живота ми потръгна, промени се отношението на средата и вече можех да съм това което исках. Във връзка с това искам да попитам: Какъв авторитет искате да имате пред мен като представител на поколението спъващо      развитието ви, когато в темата "Въпрос около прераждането" се появи един метеор обяснявайки как с едно бодване на иглата получаваш висшите духовни познания и вие се лепнахте на идеята като мухи на ......?????
     Няма пропаст между поколенията има желание да се получи нещо незаслужено!
     Заслужете си авторитета и никой неще ви го отнеме или разруши!
     Цитат: "В индианското общество човек е считан за "малък", за "млад", ако се държи като такъв, и за "голям", "възрастен", ако се държи като такъв.Така мъже, видели много астрономични цикъла може да са наричани "млади" и обратно.” -спорта          
    Цитат: "При този калъп на мислене всеки е полезен на всеки с това което има и „разликата между възрастовите поколенията” се изпарява, силата и енергията се запазват в обществото, а „управляващите” се „хващат за палците”. - emilkos
    Защо не попитате на кого от участниците в дискусиите бих имал довирие, чии авторитет бих признал?? А аз ви познавам доста добре макар и не лично!  
     С уважение към младежта!!!
« Последна редакция: Ноември 03, 2009, 01:15:15 am от H. »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #68 -: Ноември 03, 2009, 03:31:42 am »
Като си я писал обаче мисля, че не си съобразил как е контрапродуктивно да бъдеш огледало за хора, които цял живот избягват огледалата. А модерното общество се съставя най-много точно от такъв тип хора.
Продуктивно е и още как, приятелю. За нас. Защото не е целта те да разберат. Те просто не могат, защото нямат понятие за тези неща в главите си и това което могат е да си ги блъскат - нагледен пример имаш по-горе. А на Спорта не се връзвай, неговите камъни са "меки" - просто поддържат разговора. Интелигентни хора сте, придържайте се към темата и не приемайте нещата лично. Аз се съгласявам до момента напълно с автора, въпреки че ползваме различни източници на информация, което може само да ме радва и да доказва верността на твърденията. А в твое лице виждам първият смислен опит за дискусия, така че продължавай, моля. Спорта лае, но не хапе.  :yes:
« Последна редакция: Ноември 03, 2009, 03:37:37 am от Oneness »
For The Internets! :D

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #69 -: Ноември 03, 2009, 11:19:59 am »
Спорта лае, но не хапе.  :yes:
Това ми е интересно като комплимент ли го казваш?

Защото този израз се ползва обикновено за обратното на комплимент.
Аналогията е: "Някой, който говори(лае), но не действа(хапе)."


Друго, което ми прави впечатление:
някои хора спорят и дискутират почти изцяло с общи приказки + лични и неконструктивни нападки срещу други участници.

Цитат
Те просто не могат, защото нямат понятие за тези неща в главите си и това което могат е да си ги блъскат - нагледен пример имаш по-горе.
От това по-общо, неопределено и измукано от пръстите, не знам ...

Ами аз мога да го копирам същото и да го пейстна в следващото си мнение. Интересно тогава как останалите ще знаят кои съм имал предвид :) Празни обвинения, без наличие дори и на най-малката конкретност.

На всичкото отгоре, автора на темата обвинява останалите в 'спам' и 'липса на конкретика', а това си е неговата тема, където той би трябвало да е най-подготвен, и да е мислил най-дълго и усилено по въпроса.
Айде изкажете нещо по-конкретно, да има какво да се дискутира.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #70 -: Ноември 03, 2009, 16:57:26 pm »
Спорта лае, но не хапе.  :yes:
Това ми е интересно като комплимент ли го казваш?
Защото този израз се ползва обикновено за обратното на комплимент.
Аналогията е: "Някой, който говори(лае), но не действа(хапе)."
Не го казвам нито като комплимент, нито като обратното на комплимент - само тия две възможности ли виждаш? И не ме интересува как се използва "този израз обикновено". Аз мога да го използвам както си искам и ако можеше да вникнеш в смисъла на цялото ми изказване щеше да разбереш какво имам предвид, а именно, че думите му не са за да наранят, а за да провокират. Но не съм длъжна да ти обяснявам, така че това е последния път, в който изобщо ти обръщам внимание и ти помагам да направиш прости логически сметки.

Друго, което ми прави впечатление:
някои хора спорят и дискутират почти изцяло с общи приказки + лични и неконструктивни нападки срещу други участници.
Поздравявам те, че си достигнал до това заключение. То дава надежда, че скоро можеш да достигнеш и до това, че ти си един от точно тези хора и никога не си написал нищо различно от това, което описваш. Самият ти по-горен пост е поредното доказателство за това.

Айде изкажете нещо по-конкретно, да има какво да се дискутира.
На теб не ти трябва нещо по-конкретно (темата е достатъчно конкретна дори и ти да не съзнаваш това), и общи приказки са ти достатъчни да водиш паразитното си съществуване в този форум, защото това е което правиш. И горното ти изказване го доказва напълно - чакаш мненията на други, за да се захванеш със своеобразна демагогия.

Край на оффтопика!

For The Internets! :D

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #71 -: Ноември 03, 2009, 17:41:45 pm »
Може ли по-конкретно с обвиненията?

Работата е там, че аз много държа да се приведа в ред, спрямо вашите изисквания, мадам. И много искам да се поправя. Посочете ми по-конкретно грешките и аз ще направя всичко, за да се променя както на Вас ви харесва.  :writer: :flag_of_truce: :blum2: :hi:
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #72 -: Ноември 03, 2009, 22:43:37 pm »
Ама за какво си говорите тук? Няма пропаст между поколенията! Има различни гледни точки и типичното за всички поколения късогледство,което не позволява да погледнеш с очите на другия!
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #73 -: Ноември 03, 2009, 22:55:01 pm »
Аз ако не бях гледал с очите на другия щях ли да зная какво да напиша в тая тема?
« Последна редакция: Ноември 04, 2009, 00:43:08 am от Mirotvorec »

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Пропастта между поколенията
« Отговор #74 -: Ноември 03, 2009, 23:55:01 pm »
ХМ! Да живее свободата на словото!
Ще си напиша нов отговор тогава...
Цитат
прекалено дългото търпение е довело до това, че "зрелите" хора започват да си въобразяват, че привилегията им да "имат право" е съществена, а не фиктивно-снизходителна, и започват да пречат на нормалните интелектуални процеси на осъвършенстване и нови достижения.
?

Освен това ще поясня какво имах предвид...
Всяко поколение носи своята мъдрост ,знания и предимства (защото те не зависят единствено от опита)! "Пропаст" се получава,защото възрастните казват- "Те са млади,ще се научат!",а младите казват " Те са стари и закостенели,повече не могат!" Кой е прав?
Истината е,че едните не могат без другите! Едното поколение е основата на другото, а другото е бъдещето на старото!
Затова казвам ,че няма пропаст,има кръговрат...И вместо да се дърпаме,трябва да си помагаме,за да върви колелото напред ,а не назад!
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27