Автор Тема: А вие обичате ли България?  (Прочетена 51064 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:А вие обичате ли България?
« Отговор #105 -: Август 29, 2010, 16:19:47 pm »
Обичам родината, мразя държавата.

Значи обичаш природата, а мразиш хората в България :)
Така излиза. Хората са боклуци слушащи чалга. Поне за следващите 10 години не виждам как може да стане по-добре.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:А вие обичате ли България?
« Отговор #106 -: Август 29, 2010, 17:55:55 pm »
Обичам родината, мразя държавата.

Значи обичаш природата, а мразиш хората в България :)
Така излиза. Хората са боклуци слушащи чалга. Поне за следващите 10 години не виждам как може да стане по-добре.

Sangre, мен чалгата не ме дразни. Всеки е свободен да живее както си иска. Но поне да се краде по-малко. Знам, че хората не могат без да откраднат. Но поне малко да се открадне, не чак толкова.

И да спрат да си хвърлят боклуците на земята примерно. Ето ти 2 много лесни неща...

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:А вие обичате ли България?
« Отговор #107 -: Август 29, 2010, 18:55:23 pm »
Може би ако не я натрапваха по този брутален и мъчителен начин, тогава и мен нямаше да ме дразни, защото нямаше да имам досег с чалгата, вероятно и представа за този "стил". Много агресивно ни я навират в очите и ушите.
« Последна редакция: Август 29, 2010, 18:56:29 pm от Invisible World »

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:А вие обичате ли България?
« Отговор #108 -: Август 30, 2010, 08:44:54 am »
Може би ако не я натрапваха по този брутален и мъчителен начин, тогава и мен нямаше да ме дразни, защото нямаше да имам досег с чалгата, вероятно и представа за този "стил". Много агресивно ни я навират в очите и ушите.

Чалгата е елемент от действията за турцизирането на България и българите.

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:А вие обичате ли България?
« Отговор #109 -: Август 30, 2010, 09:04:36 am »
И как ще стане това? Между другото може някоя друга годинка нашите велики историци, съвместно с турските, да излязат с нова теория, а именно, че имаме общи корени  :o Това ще бъде нещо подобно, като "славянството".  :D Така, така, както към Иран ни пращат, лекичко към Афганистан, накрая ще стигнем и до Турция.  ;D

Не знам какво да кажа.

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:А вие обичате ли България?
« Отговор #110 -: Август 30, 2010, 20:46:46 pm »
За това иде реч... ;)
И аз за това ти хортувам....
Жалко, от 1878г. насам не можахме да намерим някой, който да не краде.  :(
Защо така става, не мога да си обясня.
Що така мислиш, не знам? Борисов какво е откраднал, или някой от неговите хора?

Аз мисля че психологията носи началото си много отдавна тая малоумно крадливата... Ето думите на един потомък живял още преди "комунизма" и починал по времето на настъпването на "демокрацията". Овчар живял по полянките цял живот. "Ко има да гласувам, тия не можаха да се разберат на кой колко се полага и се разцепиха на партии, партиики, партииченца итн."

...Хъхъххъхъхъхъх...

Говориме за медииния политик които има дял в повечето контрабандни транзакции по времето още на старата си длъжност.

Или за същия този на чието гадже чудно се продава подлеза на Софийски университет. (е добре не директно на нея но на нейни пионки).
И след това за да стане още по забавно общината наема помещение в него за туристическа информация разбираш ли...

И това са само нещата които знам без да имам какъвто и да е засилен интерес към политически афери...

Та не само се приватизира държавна собственост а после се плаща наем за място в същата тази собственост от наш джоб? Имаме контрольори в метрото бе хора ти за адекватност ли ми говориш?

Оправданието е ("ами те служителките пропускали хора с невалидни карти") Дааа... Добре ... Искам в частния сектор някой да "пропуска" хора да видим колко дълго ще зи задържи работата. Та сега освен полиция, видео камери и продавачки си имаме и контрола която рекетира децата които са си хвърлили билетите. А в цялата работа няма нито едно ОБЯВЛЕНИЕ залепено където и да било. Не знам за сега но преди билетите за метрото не бяха дори юридически валидни. Билета е застраховката ти, но ако не е дупчен е невалиден...

Борисов е просто поредния тип на смяна в касапницата каквото толкова му дъвччат фашкиите още хората не ми е ясно.

...

Боже господи (без да изповядвам каквато и да е религия не се сещам за друго по добро възклицание)... още има хора които използват думата "суверенитет".
Нещо което на практиката не съществува от минимум 100 години.

Затвоти границите за всякакви хора, стоки, капитали и прочие и гледай ти суверенната пръдня как се изпарява от мозъка на феодално възпитаните кратуни.
Предрасъдъци, стереотипи или чист инат не знам но като чуя хората да впрягат думички като "патриотизъм" и "суверенитет" направо се чувствам като в дом за умствено изостанали...

А даскала още си котка турската фобия където се отдаде възможност.
Не че застаряващия им елит няма завоевателски намерения, и не са центрирали религията им върху това... Ама него ако го питаш за всичко се турците виновни еи!

...

Брех господа администратори ... Не мислите ли че че трябва да има някаква уводна тема която да въвежда хората в сайта. Не говоря за конкретния случай. Така малко да им се пообяснят общи понятия и разбирания които ползват хората чиито ТРУД запълва форума със съдържателна информация. Не че аз съм от тях ама то пък омръзва пълнежа от необосновани и необмислени публикации които две и две не могат да сметнат а са тръгнали да чепкат екзистенциални теми и да си пробутват мнението за осиновяване постоянно.
« Последна редакция: Август 30, 2010, 21:08:15 pm от Polymorpher »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:А вие обичате ли България?
« Отговор #111 -: Август 30, 2010, 21:17:56 pm »
Ако нещо искаш да предложиш, то си има специален раздел за това.  :)

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:А вие обичате ли България?
« Отговор #112 -: Септември 02, 2010, 10:36:55 am »
Обичам родината, мразя държавата.

Значи обичаш природата, а мразиш хората в България :)
Така излиза. Хората са боклуци слушащи чалга. Поне за следващите 10 години не виждам как може да стане по-добре.

Sangre, мен чалгата не ме дразни. Всеки е свободен да живее както си иска. Но поне да се краде по-малко. Знам, че хората не могат без да откраднат. Но поне малко да се открадне, не чак толкова.

И да спрат да си хвърлят боклуците на земята примерно. Ето ти 2 много лесни неща...

Eon, мен ме дразни чалгата, убива ме емоционално. За свободата на жовот си прав, но чалгата е проект, в който е инвестирано, и е натрапен с цел циганизиране и опростяване на българите.
Живея в Пловдив, Кичук Париж, добро място за живеене, има много дървета и градинки около блоковете, лятото всичко е зелено. По работа обикалям целия град, в кв. Изгрев е циганско гето с 1 метър боклук около блоковете  :bad: през една улица отсреща има блокове в които живеят бели хора. Питах един "Как издържате на тези маанета нон-стоп и на боклуците?" и той ми каза: "Свиква се", ето това не ми харесва, верно че с хубавото се свиква по-лесно, но защо трябва да свикваме с лошото? Не трябва ли да се опитаме да го променим? Ами ако почнем да правим и ние като мангалите?
И за осмата божа заповед "Не кради" си прав, би трябвало да гласи "Кради по малко" ;)
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:А вие обичате ли България?
« Отговор #113 -: Септември 02, 2010, 10:41:57 am »
Sangre, прав си. Но не можеш да отидеш в съседния квартал, да влезеш в произволен апартамент и да пребиеш някой, който си слуша чалга нали? Аз за това говоря, иначе и аз съм против да ми я надуват навсякъде. Дори и западна музика да е, пак съм против. Без значение.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:А вие обичате ли България?
« Отговор #114 -: Септември 02, 2010, 11:02:15 am »
Еоn, не бих набил никого, хората не са животни, те се убеждават а не се бият.

Скоро гледах едно предаване в което гост беше Гого от "Тоника", лекувал се е в Израел. И той и Ева разправяха много хубави работи за там. Запомних следното: В Израел от пустинята са направили рай, а в България от рая сме направили пустиня.  :o
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен zxcbv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
Re:А вие обичате ли България?
« Отговор #115 -: Септември 02, 2010, 11:07:30 am »
Цитат
В Израел от пустинята са направили рай, а в България от рая сме направили пустиня
Клиширани глупости на елементарни хорица,живели една-две седмици в Израел.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:А вие обичате ли България?
« Отговор #116 -: Септември 02, 2010, 11:10:24 am »
Цитат
В Израел от пустинята са направили рай, а в България от рая сме направили пустиня
Клиширани глупости на елементарни хорица,живели една-две седмици в Израел.

Може би си прав. И на мен не ми пука за Израел. България е раят на земята и искам да си остане така.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен zxcbv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
Re:А вие обичате ли България?
« Отговор #117 -: Септември 02, 2010, 11:39:34 am »
 
Цитат
България е раят на земята и искам да си остане така.
Абе и това е малко пресилено и клиширано,дакато мутро-чалгаризацията и мутро-бетонната експанзия продължават,сме място много далече от "рая",най-вече заради манталитетът ни на рая.А ако искаме България да просъществува ,че и да стане едно по-добро място за живеене,трябва да направим нещо,само с искане не става ;)

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:А вие обичате ли България?
« Отговор #118 -: Септември 02, 2010, 13:02:23 pm »
Цитат
България е раят на земята и искам да си остане така.
Абе и това е малко пресилено и клиширано,дакато мутро-чалгаризацията и мутро-бетонната експанзия продължават,сме място много далече от "рая",най-вече заради манталитетът ни на рая.А ако искаме България да просъществува ,че и да стане едно по-добро място за живеене,трябва да направим нещо,само с искане не става ;)

Не е пресилено, за мен е така. Но не се ли промени насаждания "манталитет на рая" и робското съзнание нищо няма да се промени.
Защо испанците не ги учат че са робски народ? Били са 700 години под арабско робство. Това не им е попречило да се превърнат в империя след освобождението и да завладеят цялата Южна Америка и половината Северна.
« Последна редакция: Септември 02, 2010, 13:07:10 pm от Sangre »
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:А вие обичате ли България?
« Отговор #119 -: Септември 02, 2010, 16:54:22 pm »
..."Свиква се"...

Ххъхъхъхъхъ.

Едно от малкото словосъчетяния на света което като чуя започвам да си фантазирам как собственоръчно изтезавам собственика на репликата докато съзнанието и способноста за мислене не се изцедятот очите му и не остане само една бездна пълна с мъка. Тогава си припомням колко жалко е съществуването им така или иначе и не си хабя вниманието върху такива хора.

Последния подобен с който спорех беше за кризата... Няма пари всички ми разправят ...
Да де само дето на земята има повече пари от когато и да било, и всеки ден се увеличават. Вскички са тръгнали да "свикват" вместо да задават въпросите. "Къде се дянаха всичките тия пари, кой ги взе, какво прави с тях, защо, как да ги върнем, до кога ще оставяме безгранично алчни дебили да ръководят паричните механизми при положение че основната част от всекиндевието и животите ни са посветени на същите тея пари."

Обикновено ме гледат като извън земен кацнал туко що от неизвестна планета.
Не знам, изглежда повечето са приели цялата пумия надълбоко в душата. Когато се заслушам в разговори в който се казва. "Абе чух от еди кой си доверен който има познат на високо ниво че ще става по зле." И тия които слушат такива неща обикновено попиват като манна небесна. Вратите на рая да им отвориш няма да изглеждат толкова задоволени очакванията им колкото като чуват мрачни изявления "свършен факт за в бъдеще".

"Защо испанците не ги учат че са робски народ?"

Защото явно не са толкова податливи на самоисъжаление и самобичуване колкто сме ние. Единствения народ за който се сещам по затънал в това отношение е Китайския.
Аман от социалната обработка. "Роди се, ходи на детска градина, ходи на училище, бачкай, купи си телевизор, направи деца, накарай ги да влазат в същия краговрат, умри" Перфектния пакет brainwash. Чудя се колко време им е отнело да го проектират ...

А българите и българия. Няма какво да си кривя душичката. Обичат "Боба, леба и га я ебат". Повечето твърдно НЕ искат и да си представят нещата по различни от това което са сега. Не щът бе - податливи и/или инатливи НЕ искат тва е.
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27