Автор Тема: Въпроси по Библията  (Прочетена 44347 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Puzzle

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #15 -: Октомври 16, 2012, 15:20:07 pm »
Има цяла тема в която се нищят пасажите от библето..Ама няма кой да чете!!!!!!!!!  :mad:

Има кой да чете, ти не бери грижа.
Не е възможно да се появи нова тема и да не побързаш да се изходиш ПЪРВА по нея.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #16 -: Октомври 16, 2012, 20:51:49 pm »
Т.е. на хората се дава християнството, а тези които го разпространяват са привърженици на едни такива езически обичаи и традиции. Ходят там в едни гори, правят едни жертвоприношения, а пък после разпространяват християнство сред хората?
Въпроса ми е: Внушавам ли си, че християнството е двойствена религия - За пред хората се дава Библията, а тези които я дават, тачат други текстове, които ги няма в Библията. :)
       Внушаваш  си!  Всички  религии  превърнали  се  в  институционални  доктрини  са  многолики,  защото  защитават  интереси!  А  интересите  са  много  посочни,  както  знаем!  Но  така  се  вижда  от  страни!  Истината  е,  че  лицето  на  всички  институционални  религии  е  едно - Власт
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #17 -: Октомври 16, 2012, 22:20:35 pm »
Има кой да чете, ти не бери грижа.
Не е възможно да се появи нова тема и да не побързаш да се изходиш ПЪРВА по нея.

Мдам...Е,както вече ти казах,драги ми смехурко,ще правя квото си искам и ти ще ме търпиш..де ще вървиш..   :D :lol: :lol:
Щото всичките ви теми,дето идвате и пускате,са вече обсъждани и дъвкани,а вие дори не си правите труда да четете!!!!

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #18 -: Октомври 18, 2012, 01:09:10 am »
Аз ето за това нещо говорех (пишех):
http://radiocristiandad.wordpress.com/2011/06/05/el-arte-siniestro-del-vaticano/

Не прочетох целият текст, нямаше и нужда според мен - снимковия материал е достатъчно красноречив. Някакъв японец вярващ католик се е заинтригувал от скулптурата и решил да я снима.
Такива рисунки защо няма в Библията? :)
Когато церемониите са публични, папата разпространява християнството. Обаче, когато церемонията е на затворени врати... ...на кого се отчита папата?
Митко, това ли е момента, в който се забелязва многоликия "характер" на доктрината?
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #19 -: Октомври 18, 2012, 11:42:30 am »
Обаче, когато церемонията е на затворени врати... ...на кого се отчита папата?
Отдавна чакам някой да зададе тоя въпрос!!! 8)
Само да не чувам сега отговори"отчита се на бог"! :diablo:

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #20 -: Октомври 18, 2012, 12:04:18 pm »
Ако погледнем самата дума ПАПА през древните езици ще получим отговора и без да споменаваме луцифер или сатаната и т.н. В индуизма Папа-Пуруша ще рече свръхзло-същество. Пуруша=същество и Папа=свръхзло. В египетската митология Бабон е демон на мрака с глава на маймуна, от свитата на Сет.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #21 -: Октомври 18, 2012, 12:20:19 pm »
Когато церемониите са публични, папата разпространява християнството. Обаче, когато церемонията е на затворени врати... ...на кого се отчита папата?
Митко, това ли е момента, в който се забелязва многоликия "характер" на доктрината?
Отдавна чакам някой да зададе тоя въпрос!!! 8)
Само да не чувам сега отговори"отчита се на бог"!
    И  не  само,  Пурку,  във  всичко  ако  се  вгледаме  по-внимателно  ще  видим  фалша!  Има  две  библии  -  Свето  писание  и  Нородно  писание  -  та  в  второто  пише:  Не  го  слушай  какво  ти  говори,  а  го  гледай  какво  прави!  И  бих  предложил  на  някой  по-умен  от  мен  да  направи  една  съпоставка  между  двете  библии!  Сигурен  съм,  че  във  втората  има  повече  истина! 
   

           Госпожо,  всичко  институционализирано  е  в  услуга  на  тъмните!   Мисля,  че  църквата  държи  първенството  в  сравнение  с  другите  религии  и  учения!     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #22 -: Октомври 18, 2012, 20:45:54 pm »
  Има  две  библии  -  Свето  писание  и  Нородно  писание  -  та  в  второто  пише:  Не  го  слушай  какво  ти  говори,  а  го  гледай  какво  прави!  И  бих  предложил  на  някой  по-умен  от  мен  да  направи  една  съпоставка  между  двете  библии!  Сигурен  съм,  че  във  втората  има  повече  истина! 
В новият завет е казано по плодовете, ще ги познете и по делата ще отсъдите.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #23 -: Октомври 18, 2012, 21:13:03 pm »
В новият завет е казано по плодовете, ще ги познете и по делата ще отсъдите.
Мдам..А майка ми има един любим лаф..Ти не ме гледай кво правя,слушай ме кво ти говоря..Тва е положението и с църквата..  :D

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #24 -: Октомври 18, 2012, 23:29:57 pm »
Мдам..А майка ми има един любим лаф..Ти не ме гледай кво правя,слушай ме кво ти говоря..Тва е положението и с църквата..  :D
Църквата не е Библията, нито Христос.

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #25 -: Октомври 19, 2012, 00:51:10 am »
Църквата не е Библията, нито Христос.
Напротив, църквата е библията а библията е Христос
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #26 -: Октомври 19, 2012, 12:14:20 pm »
За Христос не знам.Но и библето и църквата са продукт на един и същи производител!!!

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #27 -: Октомври 19, 2012, 21:11:56 pm »
Глупости, никъде в Библията, не пише например, че Христос е роден на 25 декември, ами напротив той е роден някъде напролет църквата е внедрила един езически празник. Великден е същият хал, както и много други църковни празници.
Не може църквата да е Библията, защото делата сочат по себе си.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #28 -: Октомври 20, 2012, 01:00:27 am »
. . . църквата е внедрила един езически празник. Великден е същият хал, както и много други църковни празници.
. . .
Глей как плямпаш беза да си проучил, 25 декември е избран защото това е първит ден с видимо удължаване на деня поне за централна Европа, след зимното слънцестоене на 21/22 декември. Прави се връзка между слънцето символ на христос и неговото раждане тук на земята със започване на удължаването на деня.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #29 -: Октомври 20, 2012, 19:52:31 pm »
Глей как плямпаш беза да си проучил, 25 декември е избран защото това е първит ден с видимо удължаване на деня поне за централна Европа, след зимното слънцестоене на 21/22 декември. Прави се връзка между слънцето символ на христос и неговото раждане тук на земята със започване на удължаването на деня.

Не това е, един от езическите празници внедрен от църквата, няма нищо общо с Библията. В Библията пише, дори обратното да не се се боготворят небесните тела, които са поставени там от бог. Така или иначе казвате, че църквата била Библията, е това не е така.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27