Автор Тема: Ангелите  (Прочетена 34107 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Ангелите
« Отговор #30 -: Септември 03, 2012, 11:46:23 am »
А и така поне не разделяме Бог на богове, а става видно, че ангелите изпълняват Волята на Единия и като такива явно в някой религии и моменти на човешкото познание, са кръщавани "богове".

Топло .....  топло  ;), хортувам аз че ... няма пръст в тази работа, ама вие ме корите в непознаване на материята  ;). Да Ангелите са помощници Господни, без тях много от нещата биха били различни!
Някой упрекна Митко за Ангелските "крилца", просто е казано метафорично май с него пишем еднакво и затова си го и разбираме  :D.Чрез Ангелите някои получават информация, от Силата никогиш, много погрешно и изпадайки в заблуждение другарчета че им говори Твореца ;), там "горе' има иерархия която стриктно се спазва, не е като земната майната му на шефа ;).
« Последна редакция: Септември 03, 2012, 11:52:53 am от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ангелите
« Отговор #31 -: Септември 03, 2012, 14:11:40 pm »
      Така  е   Олд, 
      Духовни  наставници,  водачи,  ангели  хранители,  това  са  едни  и  същи  хора  от  ирационалният  свят,  те  са  достигнали  духовно  ниво  -  възможност  да  манипулират  (променят  обкържаващата  реалност  на  групи  от  7 -14 човека  и  така  на  две -  три,  четири,  пет  групи  и  даже  на  цели  народи. Но  те  са  хора    и  ако  се  въплътят  са  си  като  най-обикновени  (като  всички),  можем  да  се  досещаме  за  същноста  им  не  по  това,  че  притежават  паранормални  способности,  а  по  това,  че  личните  им  интереси  са  на  заден  план  и  по  морала  им
       Например  Вера  Кочовска  -  която  се  похвали  по  телевизията,  че  вземала  по  4  минимални  заплати  на  сеанс.  Или  папата  който  се  готви  да  става  "светец",  но  пожертва  Сергей  Антонов  и  разруши  живота  му,  а  толерираше  Агджа  за  какъв  морал  можем  да  говорим,  ако  приемем  живота  на  Христос  за  морална  норма,  може  ли  да  сравняваме?
       Друго  характерно  за  тези  същности   е,  че  те  се  занимават  с  подрастващото  поколение,  възпитание  и  т.н.  Задачата  в  това  отношение  е  с  изключителна  трудност,  защото  от  другата  страна  е  неприкосновенната  свободна  воля.   
      Следващите  в  йерархията  са  същностите  владеещи  способноста  чрез  мисъл  да  създават  материя  (мисъл-форма)  Овладелите  нивото  до  съвършенство  са  най-висшето  ниво,  те  са  ядрото  управлявящо  дуалният  свят  и  имат  директна  връзка  с  Абсолюта. 
       Когато  е  необходимо  да  се  сътвори  нещо  по-значително  тези  същности  се  обединяват  временно  в  едно  цяло  (колективно  съзнание)  Нирваната  е  точно  това  -  да  имаш  възможност  да  се  включиш  в  това  съзнание!
       Олд,  ако  анализираш  внимателно  постовете  на  Дел  например,  ще  разбереш,  че там  се  прави  опит  да  се  обяснят   същите  неща,  но  с  терминологията  на  така  наречените  св.  писания.   Защо  обаче  се  страхува  от  промяна  на  терминологията  не  знам,  а  ми  е  интересно!!
« Последна редакция: Септември 03, 2012, 16:34:50 pm от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Ангелите
« Отговор #32 -: Септември 03, 2012, 16:53:34 pm »
Олд,  ако  анализираш  внимателно  постовете  на  Дел  например,  ще  разбереш,  че там  се  прави  опит  да  се  обяснят   същите  неща,  но  с  терминологията  на  така  наречените  св.  писания.   Защо  обаче  се  страхува  от  промяна  на  терминологията  не  знам,  а  ми  е  интересно!!
:hi: Значи и ти си забелязал. Не се страхува, явно човека е такъв  ;), ако беше друг досега 100 пъти би ме насмела  :D.
 Това което пишеш по нагоре е и мое мнение по въпроса, единствено се триумя във така нареченото човешко "сътворение" питал съм доста от "виждащите" и резултата е равен, слуги Господни ( така наречените Ангели) и висша раса, ха сега ти си наред.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re: Ангелите
« Отговор #33 -: Септември 03, 2012, 16:55:01 pm »
       Олд,  ако  анализираш  внимателно  постовете  на  Дел  например,  ще  разбереш,  че там  се  прави  опит  да  се  обяснят   същите  неща,  но  с  терминологията  на  така  наречените  св.  писания.   Защо  обаче  се  страхува  от  промяна  на  терминологията  не  знам,  а  ми  е  интересно!!

Защото ти самият искаш да и наложиш твоята терминология, която има същите служители, като твоите наставници.

Аз лично не виждам разлика от твоя "морален кодекс" на  учители и наставници ....от този на Христос и дел?

За к'во спориш ? 

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Ангелите
« Отговор #34 -: Септември 03, 2012, 18:50:31 pm »
mitko,

това че, твоята "религия" не пасва на нито една от /не "посочените", а/ ортодоксалните е повече от очевидно. За това пиша и аз. Че взимате от тук- от там каквото ви харесва и накрая правите някакви си ваши хипотези, които реално не са подкрепени с достатъчни доказателства, дори от текстове, защото и повечето текстове са противоречиви. За това, аз нямам за цел да те определя като привърженик на определено разбиране или "религия", а само исках да ви помогна с извадки от Будизма, за да ги разтълкувате. Но отново не се получи по-аналитично разглеждане на нещата, а съвсем общи интерпретации.
Попитах конкретни неща, всъщност.

Arcan, добре отбеляза момента с Нефилимите. Няма "неизпълнили си мисията" и други неща, които да ги определят като недостойни. Те "Ангелската същност" си я имат!

Когато Ангелите паднат и се обвържат с човешка жена никъде не пише, че загубват "ангелското"- би се получило, че човешката същност е по-силна и те по-лесно се превръщат и биват човеци, отколкото да "научат" дъщерите да станат и да бъдат Ангели.
Да, смъртни са, но природата им на Ангел или Духът остава, както и силата.

Цитат
1/   Ако  унищожава  значи  не  е  ангел,  към  способностите  да  прибавим  и  възможноста  да  променят  заобикаящата  ни  реалност,  най-често  срещаният  приом  да  накарат  подопечените  да  вземат  едно  или  друго  решение  без  да  се  накърнява  правото  на  избор.

Защо да не е? Нали е вестител на Бог?! Това е ВОЛЯТА на Бог! А не волята на Ангела! Той е негов "рицАр" и му служи.

Цитат
     2/  Паднал  ангел  е  онзи  който  не  се  е  справил  с  задачата  за  която  е  дошъл,  Христос  не  попада  в  тази  графа.


    3/  Сравнение  между  ангел  и  Абсолюта  не  може  да  има,  но  разликата  между  боговете  на  дуалноста  и  ангелите  е  във  възможностите.
     4/  Децата  са  си  хора  на  общо  основание.


прочети по-надолу линка, преведен с "преведачка", но ясен по смисъл и ще схванеш, надявам се контекста за "божиите синове"/като сравнение с Абсолюта /ти/, какво е "паднал ангел"- и че мисията му на земята е много по- сложна, отколкото на невидима същност живуркаща си в някакъв град, и накрая какви точно са децата- на общо основание са в родилното, но не и ако се окажат Нефилимчета, щото да са Исполини като Хълк ще е прекалено очевидно... и ще ги утрепят или заточат някъде.

http://translate.google.bg/translate?hl=bg&langpair=en|bg&u=http://en.wikipedia.org/wiki/Nephilim

Цитат
     Лошото  и  доброто  се  хранят  с  една  и  съща  храна,  нарича  се  внимание   и  коя  от  двете  същности  храниш  (оказваш й  внимание)  повече  то  тя  избуява  за  сметка  на  другата.     

да бе да, говори ми. Дали ако си осиновя едно ромче и дори му засвидетелствам повече внимание ще е от значение с това което собственото ми родно дете разбира и мисли. Има много случаи и съм говорила за осиновени деца, които на приемните си родители изпукват всичко и накрая ги изгонват на улицата да умрат в нищета. Не че няма лоши родени в нормални семейства, но не може все родителите и възпитанието да са виновни, ако същността им е на "мекотело-немислещо".

Линковете и информацията за Сведенборг нищо не обясняват за реалността и смисълът на Ангелите. Който (смисълът) не е само там горе, а предимно тук долу. Тук долу, това че някой си представя в книги общуване с Ангели, по никакъв начин не показва ... какво като е "предвидил" един пожар и то в момент , в който се случва, вместо да го предотврати.
От там и отново да се зацикля в някаква йерархия или евентуални "комуникации" на паранормално ниво е интересно до момента, в който бивш/паднал Ангел напише книга, пиеса или Евангелие.
 :hi:
« Последна редакция: Септември 03, 2012, 18:59:21 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ангелите
« Отговор #35 -: Септември 03, 2012, 18:52:33 pm »
Защото ти самият искаш да и наложиш твоята терминология, която има същите служители, като твоите наставници.
         Аз лично не виждам разлика от твоя "морален кодекс" на  учители и наставници ....от този на Христос и дел?

За к'во спориш ?
       Благодаря  за  въпроса,  както  би  казал  Дел!
       Не  споря,  и  това  не  е  моя  терминолотия,  просто  я  защитавам!  С  промяна  на  терминологията  се  променя  и  догматиката!  В  теорията  която  защитавам,  няма  висши  и  низсши,  има  напреднали  по-напреднали,  най-напреднали  и  завършили  духовното  си  развитие  съзнания,   за  последните  се  казва,  че  са  достигнали  нирвана.  На  базата  на  тази  градация  се  гради  и  йерархията  в  ирационалното.  Например  цветът  твоята  духовна  (на  съзнанието ти)  аура  е  тъмно  синьо,  ти  просто  не  можеш  да  се  чустваш  да  се  чустваш  комфортно  в  другите  цветове,  защото  вибрациите  са  несъвместими.
     Абсолюта  не  създава  съзнания  с  привилегии!   И  в  ирационалният  свят  не  може  да  съществуват  прескачания  на  нива,  даже  нюансите  са  от  значение,  това,  че  ти  познаваш  някой  с  по - висок  статус,  те  товари  с  отговорност  и  не  носи  никакви    дивиденти!   Както  тук,  лично  Бог  й  отключил  вратата  на   апартамента  и  й  уредил  билети!
       Доказвайки,  че  и  аз  съм  божие  творение  както  Исус,  тогава  и само  тогава  мога  да  тръгна  по  неговият  път,  като  по  този  начин  признавам  превазходството  му,  но  му  казвам  в  сащото  време  -  Ще   те  стигна,  защото  си  ми  пример  за  подражание.   Ако  АЗ  човека  съм  създаден  от  второкачествен  материал  защо  Христос  казва:  Следвайте  ме  аз   съм  пътя!
       И  отхвърляйки  градацията  на  висши  и  нисши  то  пътя  остава  открит  за  всяко  едно  съзнание  да  се  стреми  все  нагоре,  развитието  няма  граници,  даже  Абсолюта  се  развива!!!   Приемем  ли  обаче  терминологията  и  догмите  на  църквата  то  едните  са  дотук,  другите  до  там,  а  папите  стават  светци  автоматично.   Това  като  се  прехвърли  в  реалният  живот  се  нарича  фашизъм,  апартейд.    Сега  славяните  са  низша  категория  хора   и  с  какво  англоезичната  група  е  по-висша?
       Защитаваната  от  мен  теория  и  терминология  е  по-разбираема  и  близка  до  хората.   
      Твърдя  защото  съм  сигурен,   че  човечеството  е  от  две  чадти,  инкарнирана  и  човечество  оттатък  границата  наречена  живот.  Понеже  става  непрекъснат  обмен  не   може  да  се  твърди,  че  ние  инкарнираните  сме  нисши  а  тия  горе  висши   

 

Когато Ангелите паднат и се обвържат с човешка жена никъде не пише, че загубват "ангелското"- би се получило, че човешката същност е по-силна и те по-лесно се превръщат и биват човеци, отколкото да "научат" дъщерите да станат и да бъдат Ангели.
Да, смъртни са, но природата им на Ангел или Духът остава, както и силата.
   
         Да  не  загубват  същноста  си,  но  там  в  ирационалното!  Но  тук  са  си  човеци  и  нищо  човешко  не  им  е  чуждо! 
         Да  беше  дала  линк  към  филма  който  така  те  развълнува,  така  щяхме  да  сме  по-конкретни.
« Последна редакция: Септември 03, 2012, 19:07:10 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Ангелите
« Отговор #36 -: Септември 03, 2012, 19:04:49 pm »
ами не! Спорът не е за "низши" и "висши". Спорът е, ти като човек, ако си знаеш смисълът и целта, би ли могъл да предположиш какви са тези на Ангелите? Ако ти бееше Ангел /надарен/ защо би пожелал да станеш човек? Или да паднеш! Не е щото не си изпълнил мисия. Дали мисията ни на хора не е по-интересна от тази роболепната на конвенционалните Ангели, които само ни пазят и обгрижват.
Явно. Защо? Щото имаме свободна воля!
Колко струва Свободната воля? Едни "крилца"?
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ангелите
« Отговор #37 -: Септември 03, 2012, 19:14:06 pm »
      По-горе  писах,  че  има  паднали  ангели,  а  има  и  обратната  ситуация! 
      Но  такива  развити  духовно  души  идват  задължително  с  определена  мисия,  обикновено  да  помагат,   а  не  да  изчистват  минали  задължения! 
     
« Последна редакция: Септември 04, 2012, 06:53:53 am от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Ангелите
« Отговор #38 -: Септември 03, 2012, 19:31:27 pm »
Линк към филм/и няма да давам, защото не мисля да обсъждам филми.

С темата се опитах да се обсъди нещо не-езотерично, не-философско, но по някакъв начин съпричастно с живота ни, и то духовния на Земята.

Дала съм линк, който с преводачка написах, че се чете и разбира. За недоволните да си потърсят други по-интересни източници.

Какво значи "обратно" на "паднал Ангел", спрямо Човек. Просто такива ,които си остава в невидимата сфера и служат во веки, а другите се "прецакват" и падат за ... адреналина?

Не са Души просто- не са развити, по начина по който се развива човешко Съзнание. А така са си създадени съвършени. Помагането е относително за добро-зло- ако някой ми е предан и аз съм Лошо, всичко ли би направил за мен? До колко и до кога?

Миналите задължения го свържи с Будизма, аз там не пипам. Дори се чудя защо е нужно да се чисти като може да се захвърли или унищожи направо. Гнилото и разваленото го хвърляш. Колкото и да го чистиш е гнило.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Ангелите
« Отговор #39 -: Септември 04, 2012, 12:53:40 pm »
      Така  е   Олд, 
      Духовни  наставници,  водачи,  ангели  хранители,  това  са  едни  и  същи  хора  от  ирационалният  свят,  те  са  достигнали  духовно  ниво  -  възможност  да  манипулират  (променят  обкържаващата  реалност  на  групи  от  7 -14 човека  и  така  на  две -  три,  четири,  пет  групи  и  даже  на  цели  народи. Но  те  са  хора    и  ако  се  въплътят  са  си  като  най-обикновени  (като  всички),  можем  да  се  досещаме  за  същноста  им  не  по  това,  че  притежават  паранормални  способности,  а  по  това,  че  личните  им  интереси  са  на  заден  план  и  по  морала  им
       Например  Вера  Кочовска  -  която  се  похвали  по  телевизията,  че  вземала  по  4  минимални  заплати  на  сеанс.  Или  папата  който  се  готви  да  става  "светец",  но  пожертва  Сергей  Антонов  и  разруши  живота  му,  а  толерираше  Агджа  за  какъв  морал  можем  да  говорим,  ако  приемем  живота  на  Христос  за  морална  норма,  може  ли  да  сравняваме?
       Друго  характерно  за  тези  същности   е,  че  те  се  занимават  с  подрастващото  поколение,  възпитание  и  т.н.  Задачата  в  това  отношение  е  с  изключителна  трудност,  защото  от  другата  страна  е  неприкосновенната  свободна  воля.   
      Следващите  в  йерархията  са  същностите  владеещи  способноста  чрез  мисъл  да  създават  материя  (мисъл-форма)  Овладелите  нивото  до  съвършенство  са  най-висшето  ниво,  те  са  ядрото  управлявящо  дуалният  свят  и  имат  директна  връзка  с  Абсолюта. 
       Когато  е  необходимо  да  се  сътвори  нещо  по-значително  тези  същности  се  обединяват  временно  в  едно  цяло  (колективно  съзнание)  Нирваната  е  точно  това  -  да  имаш  възможност  да  се  включиш  в  това  съзнание!
       Олд,  ако  анализираш  внимателно  постовете  на  Дел  например,  ще  разбереш,  че там  се  прави  опит  да  се  обяснят   същите  неща,  но  с  терминологията  на  така  наречените  св.  писания.   Защо  обаче  се  страхува  от  промяна  на  терминологията  не  знам,  а  ми  е  интересно!!
        От доста време се колебая дали да сведа до чисто споделяне без терминология това, което имам предвид, но умишлено ползвам терминологията, за да се изобличат, посредством спор и мнението на всеки, именно криворазбраните описания, без при това да се отхвърли истината. Без да бъдат  обяснени, според съдействието на всеки, оставаме в графа"хипотеза".
   
        Историческите данни, сравнителните характеристики са нужни, за да сме сигурни в истинността на твърдението си. За сега само ще потвърдя, че моето мнение е точка в точка, в това, за което говорят Митко и Old4! Т.е. има сътворци!!! Но са важни някой детайли, относно сътворението на човека и преките участници. Темата на Princess Deja  е важна, но въпросните ангелски същности са така объркани като представа, въпреки Йерархията, че е нужно да се вниква с разум и чувство. Иначе:
"ангелите се смятат за сътворени от огън (Евр 1:7). Наричат ги „синове на небето“ или „синове на Бога“. Могат да се смесват с човешки същества, от което се раждат гиганти" (Битие 6:2-4).
    И оставаме в митологията...

       Най-близкия до Бог  - Сатан( наричан Луцифер, имащ много имена, Змията от Битие, Обвинителя, Лукавия) се явява ангел, но всъщност е приближен с Единния. Споменава се с чин херувим, кои са херувимите:
       "Името им значи “излияние на премъдрост”, просвещение. Сатаната е имал чин на херувим. Сред херувимите има седем, чието служение е особено.
        "Във Втора книга на Енох, наричана още Славянска книга на Енох, стояща в основата на Тайната книга на богомилите, разказвачът Енох е отнесен в небесата, където на шестото небе среща група небесни войни, която нарича „Григори“. Той споменава, че 200 милиона от тях са „отхвърлили Господа, начело с княза си Сатанаил“"
          Сатана е пряк участник в сътворението на човека, според промисъла на Твореца.
          "Падайки" по-ниско от първоначалната "идея", се заземява, Баланса се губи, а човека призван да "Познава" Духовно Отеца губи връзката си, получавайки "херувимско познание", (дуалност, въплащение-знание и смърт), вместо Духовност и вечен живот. Паднали тези същности не могат да се развият така, както това би могъл човек, защото си оставят  на нивото, което са имали. Могат да се развият човеците, чрез душата, която имат и духовното тяло, имащо връзка с Единния, при развитие, което именно Лукавия-Вечната Змия подбужда и възпрепятства, притежавайки разум - съответно действайки на ниво илюзии, мисъл-форми, безсърдечно. Човек може да надскочи това  ниво, изграждайки пълноценна връзка с Единния, но Змията не може! Може само да приведе човека в робство, говорейки за грях, разум, но не и Сърдечност и т.н, т.е отнемайки-обвинявайки и наказвайки, обезсилвайки, заземявайки, чрез плътта или пък внушавайки безтелестност, чрез мисловни форми и идеи за величие единственно на мисълта, без тялото - (Ариман-Луцифер /двете крайности - плът-дух). Затова и Иисус, в отговор на книжниците за това, коя е най-важната, най-първата заповед, говори: " Първата е: "Слушай, Израилю, Господ нашият Бог е един Господ. И да възлюбиш Господа твоя Бог с цялото си сърце, с цялата си душа, с всичкия си ум и с всичката си сила". А ето втората [подобна на нея] <заповед:> "Да възлюбиш ближния си като себе си". Друга заповед по-голяма от тия няма. " - Това Разумната Змия не го може! Иисус Христос, въплащавайки се - в плътното тяло на човек успява да изземе от  Змията присвоеното свойство да контролира човека, чрез обвинението и окрадената - заробената духовна същност - правото на развитие, и подобност на Отеца. Съгласувайки дуалната проява, вложена при сътворението у човека/ символично представена чрез кръстната смърт/, постига единство на "Закона"- (Стойностното у човешката проява, но в чист смисъл, не според "зависи" от тълкувателите и измислените правила, които ползват с права Властимащите) и Сърдечността- приемането - Висшата Милост и Любов или Единност на Волята и Сърцето.  Но за целта е било нужно всеки да пожелае съзнателно да развива духовно себе си, съгласувайки мисъл и сърце, за да не е плячка за Змията.
         Тъй че, Всеки, който печели или се ползва с блага, връз Кръстната смърт на Христос- Иисус краде от Човеците тяхното изконно право на духовно развитие. Може да има само взаимопомощ, но всеки лично за себе си, по свой начин преживява това съзряване и единство - Това е по милост и справедливост за Всеки! Да плаща човек за това не е редно! Достатъчно му е и трудностите, които всеки си има. Това го казвам в подкрепа на думите за "светостта" на папата и други.
            Духовната Йерархия, според традицията:
Първи чин (висша йерархия)
    1. Серафими, на древноеврейски “shirufa” - горящи, пламенни, огнени (Книга на пророк Исая 6:2-3) — шестокрили ангели. Те „пламтят“, от любов към Бога и подбуждат и другите към такава любов.
    2. Херувими - застъпници, разпространители на познанието, мъдри (Бит. 3:24; Иез. 10; Пс. 17:11) — четирикрили и четирилики ангели.
    3. Престоли, според Дионисий: „Богоносни“ (Иез. 1:15-21; 10:1-17) — на тях Господ сяда като на престол и съди.
Втори чин (средна йерархия)
    4. Господства, на латински dominationes (Кол 1:16) — наставляват поставените от Бога земни владетели да управляват мъдро, учат на самообладание, укротяват греховните въжделения.
    5. Сили, на латински potestates (Рим 8:38; Еф 1:21) — творят чудеса и изпращат благодат чрез чудотворството си на тези, които са се харесали на Бога.
    6. Власти, на латински virtutes (Кол 1:16) — имат властта да укротяват силата на Сатаната.
Трети чин (низша йерархия)   
    7. Начала (архонти), на латински principates (Рим 8:38; Еф 1,21; Кол 1:16) — на тях е възложено да управляват Вселената и природните стихии.
    8. Архангели (началници на ангелите) — небесни учители - учат хората, как да постъпват в ежедневието си. В каноническата литература се споменава за двама архангели - архангел Михаил - архистратег на безплътните небесни сили и Гавраил - пазител на Божествените крепости и вестител на Божиите тайни.
    9. Ангели — най-близо стоящи до хората. Те възвестяват Божиите намерения, наставляват хората да водят добродетелен и свят живот. Ангелите пазители не са от нито една сфера. Те нямат определен ранг. Не всички религии са на това мнение. Някои ги причисляват към Ангели, а други смятат, че пазител може да е ангел от всяка сфера. Ангелите са безплътните летящи небесни воини и слуги на Бога.
       

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Ангелите
« Отговор #40 -: Септември 04, 2012, 16:26:43 pm »
    9. Ангели — най-близо стоящи до хората. Те възвестяват Божиите намерения, наставляват хората да водят добродетелен и свят живот. Ангелите пазители не са от нито една сфера. Те нямат определен ранг. Не всички религии са на това мнение. Някои ги причисляват към Ангели, а други смятат, че пазител може да е ангел от всяка сфера. Ангелите са безплътните летящи небесни воини и слуги на Бога.
       
    Моите  интереси  спрямо  ирационалният  свят  се  свеждат  до  точка  9-та! 
    За  по-нагоре  ми  е  достатъчно  да  знам,  че  съзнанията  създадени  от  Бог  са  сътворили  дуалният  свят.   Нека  ги  наречем  херувими  серафими  и  кой  както  иска,  важното  е,  че  са  съзнания,  а  щом  са  съзнания  значи  имат  и  свободна  воля. 
    Не  може  една  душа  да  се  въплъти  и  да  няма  ангел  хранител  (духовен  наставник)  и  той  задължително  е  от  по-високо  ниво  от  въплътената  душа!  Това  потвърждава  думите  на  Дел,  че  ангелите  са  без  определено  ниво,  а   и  моите,  че  те  са  възпитатили!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Ангелите
« Отговор #41 -: Септември 12, 2012, 19:23:32 pm »

...Нека  ги  наречем  херувими  серафими  и  кой  както  иска,  важното  е,  че  са  съзнания,  а  щом  са  съзнания  значи  имат  и  свободна  воля. 
   

... че  ангелите  са  без  определено  ниво,  а   и  моите,  че  те  са  възпитатили!

Може би няма да се хареса несъгласието ми, но е много твърдо и по двата пункта на цитата.

Ангелите са си Ангели, йерархията няма особено значение и не е спрямо развито "съзнание" (кавичките са нарочни), а е спрямо функциите, които изпълняват. Докторите са си доктори, но някои са ендокринолози, други са неврохирурзи. Все доктори- лекуват ... или там каквото са се заклели да правят. Военните са си военни. Дали си майор или генерал, функцията ти е да пазиш и отбраняваш при нападение хората.
"Съзнанието" на Ангела не е Човешко Съзнание (ЧС). Има огромна разлика- ако се замислите какво всъщност е съзнание. Услужливи хора веднага ще потърсят и скоро ще постнат от уикито някакво определение. Но така или иначе, за да не си правят труда само ще отбележа, че ако едно ЧС е съвкупност от знания, опит и възможности, то АС (ангелското "съзнание") има различни от човешките знания, поради различния капацитет, различен от човешкия опит от там и различни възможности. От тук и различно "съзнание" (така се извежда умозаключение уважаеми, а не джаста-праста- щото имал съзнание то имал свободна воля! Айде бе! Ти ше кажеш!)
Нямат свободна воля. Не им трябва. Това че нямат човешките характеристики на физическа чувствителност или усещане за допир и болка, не означава, че не чувстват и нямат "емоции". Това го пиша, за да обясня колко е трудно да си подчинен- така създаден като Ангел, да изпитваш чувства, но да нямаш свободна воля, чрез която да осмисляш тези чувства. Чувствата не са само плътски желания и скучни мисли за целувки, нежност, топлинала и ала-бала.
Защо са невидими? ... И дали Христос не е бил Ангел? Ето защо са невидими. Защото видяхме какво се е случило с Христос или поне според написаното за него.

Не са и възпитатели, в човешкия смисъл като неотменно задължени да ни пазят и учат. Само ни пазят, ние сами се учим, защото съзнанието ни има и тази способност. Те няма как да ни учат и възпитават, защото нямат човешки опит. Буквално като примера-клише с котлона. Не знаят какво е да си изгориш ръката и болката от това, но ние знаем и сами се научаваме, а преди това за повечето неща от голяма част несъзнателно избирани учители.

Защо падат, не знам.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Ангелите
« Отговор #42 -: Септември 13, 2012, 00:35:53 am »

Защо падат, не знам.
  Четейки написаното от теб, мога да ти кажа, че сам си написал защо падат ангелите. Т.е несъзнателно си написал отговора, по-горе. Отговора е тук:
Цитат
Това че нямат човешките характеристики на физическа чувствителност или усещане за допир и болка, не означава, че не чувстват и нямат "емоции". Това го пиша, за да обясня колко е трудно да си подчинен- така създаден като Ангел, да изпитваш чувства, но да нямаш свободна воля, чрез която да осмисляш тези чувства.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Ангелите
« Отговор #43 -: Септември 13, 2012, 22:29:37 pm »
Аз знам защо падат. Или според мен, разбрах нещо, което ми се струва хем логично, хем по-естествено, отколкото изглежда, ако си говорим с имагинерни и неразбираеми определения за нещата.
На Ангелите, проблемът не им е, че са подчинени, или по-скоро създадени от Бог. Въпросът е, че не могат да "помагат" и пазят само като са невидими. Теоретично те имат човешки опит. Но единствено като се въплътят в човешко тяло, разбирайки защо Гошо пие, Теменужка се друса, а Сотир иска да живее на село, те могат да имат реално участие (но НЕ като учители) в живота на хората.
Да приемем, че някой Ангел е в човешко тяло (след кръщенето, преди сватбата или просто като "роди" дете, няма значение). Той има спомени на теория, от "живота" си/пребиваване на Земята. В един момент живота на повечето близки не е достатъчно удовлетворителен. Ангелът не е загубил свръхестествените си способности, освен безсмъртието. С една от тези способности, той/тя може да се върне във времето и да промени съществено и на практика, това, което хората не могат. Било срещите, било съдбата според някой. Ангелите могат да са и режисьорите и сценаристите и редакторите на всичко.
Изпълняват по най-добрия начин възможното. Като това не е много лесно. Защото трябва да направят много сложна логическа "програма", след която и Гошо, и Теменужка и Сотир да са в оптимална позиция на ... полезни и удовлетворени човеци.
Два ангела с различен пол срещнат ли се докато са хора не могат да създадат живот- не разбирам защо, но няма пълно щастие!

 :)

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Ангелите
« Отговор #44 -: Септември 14, 2012, 06:44:16 am »
Аз знам защо падат. Или според мен, разбрах нещо, което ми се струва хем логично, хем по-естествено, отколкото изглежда, ако си говорим с имагинерни и неразбираеми определения за нещата.
:hi:
Знаеш или си мислиш че е така ?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27