Автор Тема: Нова Германска Медицина  (Прочетена 54559 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Нова Германска Медицина
« Отговор #45 -: Април 18, 2009, 21:52:07 pm »
Следя темата от близо в един друг форум. И новите са, че се е разразила люта битка, която цели оплюване на ГНМ и това малко преди да се появи сайт на български с преведените материали. За тези, които се интересуват:
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=389128.0

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Нова Германска Медицина
« Отговор #46 -: Април 19, 2009, 12:56:51 pm »
Благодаря Ели!

Не издържах всичките 19 страници, ама е много грозно. Никаква толерантност към мненията на другите от страна на някои и злостни обиди - и лични и всякакви.

Има и много прекрасни мнения - например за комисионните плащани на лекарите да изписват определени лекарства с което ни тровят за да спечелят, а не защото тези специално лекарства са добри. Въпросите защо не се публикуват методите за лечение на Др Хамер и най-после изясняването, че няма такива, а се използват стандартните медицински за удължаване на живота и се акцентира на разрешаване на психичния конфликт, за да изчезне болестта завинаги....

Една участничка пита защо не дойде времето когато ще стартира търсене за сваляне на температура например и ще получи отговори - стандартна медицина - еди какво си, др хамер - еди какво си, билки - еди какво си, което ме подсети, че има такава програма която работи с една машина за мерене на Аура - тя дава съвети какво може да се използва от фармацията, фитотерапията, Бах, соли, хомеопатия и т.н. Ето връзка: http://www.auramed.de/Therapy_Assistant.18.0.html?&L=2 Създателите на този апарат също акцентират на психическата основа на всеки проблем и доста точно го диагностицират. Те също обръщат огромно влияние дали проблема се появява отляво или отдясно на тялото, но не се задълбочават дали човек е левак или десняк.


За мен най-важното от всичко си остава откритието на Др Хамер, че нашия собствен организъм създава бактерии, за да унищожи после туморите, кистите или инфекциите предизвикани от конфликта.

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Нова Германска Медицина
« Отговор #47 -: Април 19, 2009, 13:22:39 pm »
За мен най-важното от всичко си остава откритието на Др Хамер, че нашия собствен организъм създава бактерии, за да унищожи после туморите, кистите или инфекциите предизвикани от конфликта.
Да и за мен това едно от нещата, които много ме впечатлиха в теорията му.
 
Иначе някои представители на конвенционалната медицина ако има как да отрекат и забранят всички алтернативни методи за лечение, сигурно биха го направили. Но за сега поради липсата на доказателства са го обърнали на лична нападки както ясно си личи в онази тема.
Хубавото е, че има все повече и повече търсещи истината хора, които не биха се поддали на такива манипулации.

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Нова Германска Медицина
« Отговор #48 -: Април 19, 2009, 13:58:35 pm »
За първи път чувам ,че организмът създава бактерий.А какви ще са последиците
ако тези бактерий излязат извън контрол?Организмът си има собстевни бели кръвни телца ,който да се справят.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Нова Германска Медицина
« Отговор #49 -: Април 19, 2009, 22:40:22 pm »
Да-а-а-а... Аз тръгнах от бактериите и знанието, че в основата на всяко физическо заболяване стои психически проблем. Всъщност съм абсолютен профан в НГМ, но сама по себе си бактериалната теория ме изкара от интензивното в болницата, за което винаги ще съм благодарна. Абсолютно нямам мнение по въпроса за зародишните листи, както и не съм убедена че фазите са точно студена и топла, защото при мен не беше така (освен ако не са се преплитали много проблеми!)

НО! Между две системи за прочистване на кръвта от МАСИВНО БАКТЕРИАЛНО ЗАРАЗЯВАНЕ и колабиране на бъбреците, се самоизписах от интензивното "по лични причини" и скочих в Интернета. Така намери Др Хамер. И се спасих буквално казано!

Съгласна съм 100% с теориите му за връзката с органа и психичния проблем защото това е универсална наука както и теорията за ляво / дясно.

Имам също свои изследвания на енергията на мозъчните центрове при различни психични проблеми, които удивително се покриват с неговите изследвания и скенери, което за мен е достатъчно само по себе се.

Та така - това е моя личен опит! Ще се радвам ако още някой сподели.

Поздрави

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Нова Германска Медицина
« Отговор #50 -: Април 20, 2009, 00:59:23 am »
За първи път чувам ,че организмът създава бактерий.А какви ще са последиците
ако тези бактерий излязат извън контрол?Организмът си има собстевни бели кръвни телца ,който да се справят.

Това е 4тия закон от 5те биологични закони на д-р Хамер.Цитирам го, за да е най- достоверно.

Четвърти закон: Микробите са в служба на мозъка
Микробите са наши съюзници, те са тези, които се занимават с оправянето на щетите по време на втората фаза. Мозъкът е този, който изпраща заповед на нашите приятели вируси, гъбички или бактерии.
Всички микроби идват, размножават се и изчезват, за да благоприятстват възстановяването според една много точна логика, в синхрон с нашия мозък и с нашето тяло. Те са част от биологичната програма на Природата.
Човек съжителства с микробите: тялото ни съдържа десетки пъти повече бактерии отколко човешки клетки – сто хиляди милярда.

Всички закони тука: http://www.beinsadouno.com/articles.php?id=271

Всъщност мозъка не ги създава, а ги използва по предназначение. За това, според Хамер,  ако организма не разполага с нужните бактерии /ако са избити в следствие на прием на лекарства/ тумора не се разгражда, а се капсулова.И няма как бактериите да излязат извън контрол, защото мозъкът ги контролира. Всъщност колкото повече чета за ГНМ толкова повече се убеждавам, че нашите тела са перфеткни  ;)

Tina, аз също съм абсолютен профан в ГНМ. За щастие не ми се е налагало да се лекувам, но темата ме привлече, заради серииозността на открията и заради усилията на други хора тези открията да не бъдат обществено достояние. Сам д-р Хамер казва, че не трябва хората да се лекуват сами, но при условие, че са много малко лекарите, които лекуват според, ГНМ хората се принуждават да четат и да я прилагат сами, както е станало при тебе.
От моите наблюдения за връзката между конфликти и болест, мога да потвърдя две неща. Първото е херпес на устната - конфликт на раздяла - наблюдавала съм го върху себе си. И второто е за гнойната ангина. Племеницата ми беше скоро болна - след като сестра ми прочете материалите за ГНМ тя сподели, че наистина напоследък правела забележка да не карат детето да яде насила. Както казват поддръжниците на д-р Хамер - ГНМ сама доказва себе си - трябва само да се наблюдаваме и ще открием доказателствата.

Иначе допускам, че като всяка една наука, и тя също сега е в развитие и има още много неща да бъдат доказвани и откривани. Лично на мен все още не ми е ясно как ГНМ обяснява вирусните епидемии. Как така се случва, че децата в цяло едно училище се разболява от грип и всички имат едни и същи харектерни симптоми. :-\
« Последна редакция: Април 20, 2009, 01:07:23 am от eli »

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Нова Германска Медицина
« Отговор #51 -: Април 20, 2009, 09:00:00 am »
Чакай ако си заразена от бяс то какъв психичен проблем имаш? :-\ Че те охапало някое коте или че те охапал някои прилеп и сега можеш да станеш вампир? :-\
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Нова Германска Медицина
« Отговор #52 -: Април 20, 2009, 09:06:32 am »
Как така се случва, че децата в цяло едно училище се разболява от грип и всички имат едни и същи харектерни симптоми. :-\

Аз съм сънена още, но ми дойде нещо смешно наум прочитайки горното: Представи си идва тросната лелка или строг директор дето крещи на всичките малчугани по повод и без повод и всичките развиват един симптом - някои директно засегнати а някои от солидарност... ;D

Какво пише ГНМ за епидемиите?

Чакай ако си заразена от бяс то какъв психичен проблем имаш? :-\ Че те охапало някое коте или че те охапал някои прилеп и сега можеш да станеш вампир? :-\


Ти пък къде се отнесе? Има и инженирани бактерии, за които още не сме се разправяли - те не са на НАШИТЕ ТЕЛА (собствени), както и БЯСА!

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Нова Германска Медицина
« Отговор #53 -: Април 20, 2009, 09:23:26 am »
Съгласен  съм ,че има и полезни бактери като тези в храносмилателната сис. ,но в никакъв случай няма бактери ,който да помагат в човешкото тяло(с някой изпключения).Ти знаеш ли какво представлява бактерията?
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Anton

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Нова Германска Медицина
« Отговор #54 -: Април 20, 2009, 16:43:52 pm »
Цитат
но в никакъв случай няма бактери ,който да помагат в човешкото тяло(с някой изпключения).
Много интересно твьрдение...в никакьв случай... :-\

Кьде е остеопорозата точно.Опишете подробно, защото има значение кьде са остеолизите и каква е асоциацията на конфликта.
Ако е в таза,може да е сексуален конфликт..например.

Когато имаме определени активни конфликти и се сбльскаме с чужди за нас микроби,за които мозькьт не е имал програма да се запознае с тях поради географската им липса и в този момент или по кьсно получим решение на конфликта,то тези микроби отговарят точно за неговото решение.



Цитат
За първи път чувам ,че организмът създава бактерий.А какви ще са последиците
ако тези бактерий излязат извън контрол?Организмът си има собстевни бели кръвни телца ,който да се справят
Бактериите не са разумни сьщества,за да излязат извьн контрол.Нямат собствена воля и мисьл.Или може би мислиш,че могат да надхитрят мозька  ;)


Епидемиите са масови психози.Има изследвания,че ако не се пише по медиите,или се пише,че тази година няма да има грипови епидемии,наистина няма никакви епидемии.
Германска Нова Медицина

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Нова Германска Медицина
« Отговор #55 -: Април 20, 2009, 16:49:38 pm »
И сега искаш да кажеш ,че на хората трябва да се внушават различни неща ,за да се разболеят?!?!Сега вече ме оспокуи ,че немога да се разболея от антракс и черна чума
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен Anton

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Нова Германска Медицина
« Отговор #56 -: Април 20, 2009, 16:55:01 pm »
Не.С внушения,според психиката,някои хора получават конфликти,някои не.Затова и а ко един грип беше наистина заразен,щяхме ВСИЧКИ без изключение да сме се заразили и да имаме симптоми.
Германска Нова Медицина

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нова Германска Медицина
« Отговор #57 -: Април 20, 2009, 17:24:42 pm »
грипа си е грип, ама има сума болести, дето са много по ефективни - спин, сифилис, чума, едно-друго.

Хората си мият ръцете обикновено, да не глътнат някоя лоша бактерия с тях, докато ядат (или си бъркат в устата). Не ядат развалена храна и тн (поне тия с поне малко мозък, де)


Освен това има болести, които се причиняват от бактерии, и други от вируси. Разликата между 2те е гигантска.
Прочетох статията, за 5те биологични закони на д-р Хамер. Там очевидно не се правеше разлика между 2те. Изобщо не допускам възможността цял лекар да допуска такава грешка от ниво основно училище 4-5 клас, така че предполагам е преводача ...
(а бтв грипа, настинката, спина, и още много други се причиняват от вируси, не бактерии. Затова и директното лечение е трудно. Например антибиотика, който се изписва при грип е профилактичен - служи за да не се разболее организма от още нещо, но не помага директно срещу гриповите вируси. Там помагат само антителата, произведени от организма.)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен A познай кой

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Нова Германска Медицина
« Отговор #58 -: Април 20, 2009, 19:21:19 pm »
Anton да ти напомня ли когато имаше черна чума?Тогава много хора нямаха каквато и да е защита против нея.Но някой имаха правилните гени и оцеляха.Нашото тяло има имунитет срещу повечето болести ,но когато е отслабено ФИЗИЧЕСКИ естествено ,че ще бъде заразено лесно.
...и нека Силата бъде с теб. Аз ще се завърна ;) Дано през 2012 всички умрем.

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Нова Германска Медицина
« Отговор #59 -: Април 20, 2009, 22:02:50 pm »
Трудно е да спорим дали законите на ГНМ са валидни или не, когато не сме се запознали с концепцията изцяло. Който има желание да прочете преди да отрече да ми пише на лични ще му пратя материали по мейла.
Tangrata_, не е грешка в превода, по скоро информацията е непълна. Според Хамер нито бактериите, нито вирусите причиняват болести - а тази така наречена болест е всъщност част от биологичната програма, която се е задействала в следствие на решение на определен конфликт. Вече в зависимост какъв е бил конфликтa и от кой дял на мозъка се е оправлявал, кой орган е бил засегнат се определя и дали ще има бактерии, микроби или вируси. Материалите са малко по- обширни и няма как да бъдат разказани в няколко изречения.
Аз съм сигурна, че д-р Хамер има обяснение и за масовите епидемии - това не е "пробойна" в теорията му. Просто аз споделих, че в материалите, които съм чела за ГНМ не съм срещала обяснения за това и ми е интересно да науча какво е.

Не.С внушения,според психиката,някои хора получават конфликти,някои не.Затова и ако един грип беше наистина заразен,щяхме ВСИЧКИ без изключение да сме се заразили и да имаме симптоми.
Да, не си спомням кой учен беше казал, че ако микробите са наистина това, за което ги мислим - досега да не беше останал жив човек на планетата.
Проблема е в това, че ние приемаме за вярни твърдения като например "вирусите са заразни", "бактериите причиняват болести", които в официалната медицина не са 100% доказани. И преди да скочите срещу това ми изречение ще кажа - че обещавам да се разровя за повече материали по темата и да подкрепя твърдението ми с доказателства.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27