Автор Тема: Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?  (Прочетена 46334 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #45 -: Ноември 11, 2009, 09:29:20 am »
 :hi:
Не мога да разбера защо се водят спорове, къде е било получено откровението при положение, че изрично е написано.
…бях на острова, наречен Патмос, за Божието слово и свидетелството за Исуса [Христа].
Също така се водят дебати, кога се е случило това в съботен ден или в неделя.
Дебата е кой ден е Господния ден
Отк. 1:10 В Господния ден бях в изстъпление чрез  Духа; и чух зад себе си силен глас като от тръба, който казваше:…
  Ако тези които твърдят, че Господния ден е Неделя, успеят да намерят в Библията текст в който става прехвърлянето на Съботата в Неделя, понеже самата дума събота означава почивка, а неделя е първият ден на седмицата, Денят на Слънцето сред езичниците.
 :flag_of_truce: ОБЯВЯВАМ НАГРАДА 1000ЛВ :flag_of_truce:
За този който намери такъв текст в който ясно да се извършва със заповед тази промяна. Понеже, заповед може да се променя само с нова заповед.
Пример:  Иоан 13:34 Нова заповед ви давам, да се любите един другиго; както Аз ви възлюбих, така и вие да се любите един другиго.
Иоан 13:35 По това ще познаят всички, че сте Мои ученици, ако имате любов помежду си. ;)

Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Иван

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #46 -: Ноември 11, 2009, 11:54:55 am »
Искам да попитам по какъв начин да се възползвам от разискваните въпроси? До тук разбрах, че с цел развиване на мозъка, мога да запаметявам дълги текстове от библията. Но това, което не мога да разбера е, защо точно от нея. С какво тя е по-специална от коя да е книга? Освен това, философстването около написаното, предполагам също повишава въображението или обогатява речниковия запас. Но като гледам, сякаш не е само това. Виждам някакъв опит за нещо много повече в тази и подобните теми със същите главни герои. Може ли да обясни някой тази по-голяма цел. Бива ли да има десетки теми с едни и същи герои и въпроси, преливане от пусто в празно и това само с цел обогатяване на речника? Добре, дайте поне паралелно да вземем да ползваме тоя обогатен речник и развито въображение, да го приложим за нещо полезно. Мислено ли е по тоя въпрос?

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #47 -: Ноември 11, 2009, 22:50:54 pm »
 :hi: Дайте пример Иване, как вие виждате вашата концепция? Разработена от вашата гледна точка! :)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #48 -: Ноември 12, 2009, 09:28:58 am »
 :hi: Е после ще ни лъжат, че имало криза! 1000 лева предложих никой не иска да ги вземе. :unknown:
Е като не щете, продължавам.
Отк. 1:16 и имаше в десницата Си седем звезди; и от устата му излизаше меч остър и от двете страни; и лицето Му светеше , както свети слънцето в силата си.
Отк. 1:17 И когато Го видях, паднах при нозете Му като мъртъв; а Той тури десницата Си върху мене и каза: Не бой се, Аз съм първият и последният и живият;
Отк. 1:18 бях мъртъв, и, ето, живея до вечни векове; и имам ключовете на смъртта и на ада.
Отк. 1:20 тайната на седемте звезди, които видя в десницата Ми, и седемте златни светилника. Седемте звезди са ангелите на седемте църкви; и седемте светилника са седемте църкви.

Виждаме, че веднага след загадката има и тълкование. А това означава, че посланието е предназначено да бъде разбрано, а не само да краси с мистериозността си края на Библията. ;)
В други текстове визиращи края на времето, виждаме същия образ въоръжен с остър сърп в десницата. Но тук оръжието на Бога през тези Седем времеви периода на развитие на църквата виждаме, че е вестите отправени към нея. Бог сякаш казва – няма да се намеся по друг начин освен чрез послания до моите верни.
  Може би, тук е момента да поясня, че под понятието Църква, Бог не визира определена деноминация или сграда, а общия сбор от вярващи и живеещи според Неговото Слово, независимо с какво име се наричат те и към каква църква (деноминация) се причисляват. :yes:
 Острия меч излизащ от устата Му е Божието слово.
Еф. 6:17 вземете тоже за шлем спасението и меча на Духа, който е Божието слово;
Думата ангел означава, вестоносец. А вестите които носят са жизнено важни за църквата. Затова вярващите са ги учили наизуст защото е имало дълги времеви периоди през които Божието Слово е било забранено да бъде притежавано. Наложената забрана е била от римски императори а по късно и от папската институция.

С това отговарям и на тези които недоумяват защо трябва да уча точно Библията наизуст. При положение, че само преди 20 години бе забранена от БКП и се налагаше да я пренасяме като наркотици през границата :flag_of_truce:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Иван

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #49 -: Ноември 12, 2009, 11:49:49 am »
:hi: Дайте пример Иване, как вие виждате вашата концепция? Разработена от вашата гледна точка! :)

Концепция за какво?

Имаме тема със заглавие "Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?". Запитах (се) какво е провокирало такъв един свръх конкретен въпрос по свръх отвлечена тема. Книга "Откровение" - какво, ако е тайна или какво ако е послание. (То пък да имаше някаква граница между двете!) Или какво, ако е за посветени или за непосветени. (То пък да имаше граница между двете!)
Търсех някаква теза (концепция), за да намеря смисъл от темата - например: Книга "Откровение" е послание, защото ... Или Книга "Откровение" е тайна, защото ... Това е концепция.

Честно, въпросът не е по-различен от следния: "Любовният живот на испанските врабчета - тайна или послание". Питането ми беше защо не този, а горният въпрос се обсъжда, с какво той вълнува разискващите? По този начин се надявах да ме развълнува и мен, та да участвам.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за п
« Отговор #50 -: Ноември 12, 2009, 12:11:21 pm »
 :hi: А пък аз се запитах, защо един човек влиза в тема, която не го интерисува. А не си отвори тема със заглавие " Сексуалните наклоннасти и перверзии на испанските врапчета" :unknown:
« Последна редакция: Ноември 12, 2009, 17:42:07 pm от Mirotvorec »
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Иван

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за п
« Отговор #51 -: Ноември 12, 2009, 13:00:21 pm »
Това отговор на човек с концепция ли е?
Нима не е ясно какво питам или е трудно да се отговори по същество?

Но отговарям на твоето питане. Първо, влизам в темата, защото ме интересува и никъде не съм казал обратното. Второ, не съм обявил темата за испанските врабчета за по-важна. Просто попитах с какво едната тема е по-ценна от другата, ако и в двете ще си чешем остроумието със запаметени пасажи от книги. Има ли някаква по-далечна цел тази дискусия, каква е тя, с какво в този момент ще е полезна за мен като българин и човек. Щом не мога да си отговоря на тия въпроси, значи нещо голямо ми убягва. Опитвам се да разбера какво е то.

Толкова ли е труден моя въпрос за човек с концепция, автор на тази тема?
« Последна редакция: Ноември 12, 2009, 17:42:41 pm от Mirotvorec »

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #52 -: Ноември 12, 2009, 13:09:11 pm »
 :hi: Това което ви убягва уважаеми Иване е разтълкуването на думата СПАМ. Пожелавам ви успех и попътен вятър във вашето търсене
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #53 -: Ноември 12, 2009, 15:07:19 pm »
   Ще обсъждаме ли темата или ще лукавстваме като оня от Книгата? Принципна ли ще е дискусията или интелектуално засукани личностни квалификации?
   
   Аз ще изходя от тезата: Това "Откровение" е недоразумение.


   Съботата е деня на онзи, който говори чрез думите на много места в Книгата. Защо ли този ден му казват saturday? Наречен така около 2-ри век, на името на римския Бог на земеделието Сатурн.
   Но кой е говорещия? От кого е посланието?
   Да видим.

Отк. 1:1 Откровението отъ Исуса Христа, което Му даде Богъ, за да покаже на слугите Си онова, което има да стане скоро; а Христосъ прати та го яви чрез ангела Си на Своя слуга Иоанъ,
     1:2 който възвести Божието слово и свидетелството Исусъ Христово - и всичко що е виделъ.

   Да състематизирам малко на сегашен словоред.
   Откровението е на Бог, дадено на Исус, който праща ангела си, който пък го предава на Иоана, който пък го предава нататък.
   На развален телефон ми прилича. И всеки като предаде със свои думи според нивото си, става една...

   Това е първото в случая, от което ми "светва лампичката"
   Второто.
   Казваш църквите не били църкви а времеви периоди.
   ОК. Обаче вестоносеца дори ги конкретизира. На всичко отгоре и всяка църква, водача и и личните му битови "грехове".

Отк. 1:11 Каквото виждашъ напиши на книга, и прати го до седемте църкви: до Ефесъ, до Смирна, до Пергамъ, до Тиатиръ, до Сардисъ, до Филаделфия и до Лаодикия.
     1:20 тайната на седемте звезди, които видя въ десницата Ми, и седемте златни светилника. Седемте звезди са ангелите на седемте църкви; и седемте светилника са седемте църкви.

   Защо е било нужно това тайнствуване, като на момента бива разкривано? Или има и друго тълкувание?

Отк. 2:6 Но имаш това, че мразиш делата на николаитите, които и Азъ мразя,

    Упс... Бога що е Любов мрази? Що е Любов, питам тогази?

Отк. 2:8 До ангела на смирненската църква пиши ...
     2:13 Зная где живееш, тамъ гдето е престола на сатана; и държиш здраво името Ми, и не си се отрекълъ отъ вярата в Мене.

    Интересно. Ангелите нали беха в десницата му? Смирненския ангел живеел дето е престола на сатана. И какво излиза? Престола на сатана е десницата на този който праща посланието. Това ли е скритото послание/познание?

Отк. 2:20 Но имам против тебе това, че търпиш жената Езавелъ, ...
     2:22 Ето, аз скоро ще я тръшна на болно легло:...
 
    Нали Бог е Любов а ние трябваше 77 пъти по 7 да прощаваме? А той ще тръшка жената на легло, защото прелюбодействала с други? На това му викам божествена ревност. И чедата и щял да убие.... те милите каква вина имат? Не се ли раждаха чисти?

   И ако всички шетат по свирката му ще получат подаръци. На това му викаме подкуп в съвремието. Ако съм послушен и победя (кого ли?)щял да ми даде да ям дърво. Било то и на живота, но си е дърво. На слугата се полага живо дърво? На другия победител пък щял да даде от скритата манна, плюс бело камъче с име ново, което само получателя знаел? Като го знае що му е камъчето? Да си го слага под коленете ли... Друг победител щял да го прави "стълп"

Да не се впускам в цитати и размисли. Само да обобщя впечатлението си тазвечершното четене.
Духът казва, че говори на църквите, а кара Иоана да пише на ангелите им!?
Ангелите пък са звездите в дланта на онзи от когото излиза посланието,
онзи в чиято длан е престола на сатана, онзи който ревнува, мрази, подкупвам заплашва..... То с нашите "мутри" и "борчаги" човек може по да се разбере. Изясни ли се картинката сега?
След всичкия този инспириран страх как да го обичам? "Отк.3:19 Ония, които любя, Аз ги изобличавам и наказвам" Мерси, не искам това сбъркано съзнание да ме люби.(Господи опази!) Още по-малко пък аз него. Мога да му съчувствам за умствените терзания(щото май няма Душа).
Ще завърша с разбиране към това бедно съзнание, автора на откровението. Откровението е споделяне. Не ултиматуми, заплахи и рекет за подчинението на свободни Съзнания(Души). Господи, освести го. То толкова може и знае. То толкова разбира.

   То такова интригантсво и в латино сапунките няма. Да се възползваш от Твореца, да намесваш Исус, да забъркваш невинни хорица .... загладнял за супа от човешки души.... Що не вземат да филмират и този сапунен мехур "Божествена трагикомедия на ужасите". По презумпция Твореца е на принципа речено-сторено. А този тук само бръщолеви...

Айде чао, че взех да се възгищисвам.

P.S.
И не се сърдете нито обиждайте. Нищо лично, просто споделено мнение.
Вярвайте както си искате, Ваше право си е.
Знам, че хлебаря за гола вярва хляб не дава. Работодателя ми е същия, не вярва, че мога а искал да се увери, да знае.
И в другата тема писах. Дайте да намерим инструментариум и методика да изследваме това направление. Защото иначе само си губим времето. Над 2009 години не сме успели обективно да докажем Всемогъщия криещ се срамежливо нахален новопоявил се създадел. Преди това Господ знае колко. Само се самонавиваме и убеждаваме, кой какво му хрумнало, кой от какво се страхувал, кой какво сънувал. Прочели сме и наизустили Книгата, да речем. Супер. Хайде сега да проверим лично. В живота.

За разтуха погледайте клипчетата в "ютуба" на Джордж Гарлин.... Да чуем и неговото мнение по божествените въпроси.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #54 -: Ноември 12, 2009, 16:03:11 pm »
 :hi: Благодаря Joro Velev, че се впусна в темата като урагана Катрина, но нали не очакваш веднага да отговоря на всичките въпроси, ако изобщо очакваш отговор ;) Ще се постарая да ти отговоря скоро на първите 20 въпроса :)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #55 -: Ноември 12, 2009, 16:57:40 pm »
 :hi: Жалко, че не ти остана време. Тъкмо се заформи климатичен "феномен", "осукан топъл фронт с повишено наБлягане". ;)
   Спокойно, нямам очаквания. Навремето не стигнах до Откровение. Не ми стигна търпение. Сега подтикнат от човешко любопитство, го зачетох. Разговарях със себе си. Четох и си задавах въпроси. Ако някой има отговори, въпроси и желание да сподели, сега и тук му е времето. ;)

   Ако автора на Откровение има нещо да каже, целия съм слух. То той с по едно изречение светлина, Земя, Вода ... и всички твари натворил. К`вото рече стана, че сега ли няма да го чуем?  Глас ли е загубил. В Откровение е ползвал вестоносци. Настинал, нямал сили да го каже, чакали го гости, и началника му даже. Затуй пратил вест на всички. На птички и тревички, дори хлапета като нас, по цвички. "Четете Книгата. И умната. Щот ша дойда. И мравката ще бъде зуумната. (те така се създал първия слон)" ;)

 Айде чао, че ша ма бият.  :flag_of_truce:
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #56 -: Ноември 12, 2009, 17:37:53 pm »
 :hi: Е това за мравката си е направо супер макро еволюция  ;D

Радвам се, че все някой се интересува от Откровение.
Между другото въпросите ти са много хубави, само да не беше ги сурнал със самосвала, щеше да бъде още по добре.
Въпроси винаги ще има! Аз колко въпроса зададох на господата а опаа, на другарите комунисти на времето, ама те мълчат  повече и от Бога.  ???

 
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #57 -: Ноември 13, 2009, 13:55:51 pm »
Ще предложа алтернативна гледна точка по някои въпроси, просто за да присъства, а не толкова за да подкрепя Откровението на Йоан.

   Да състематизирам малко на сегашен словоред.
   Откровението е на Бог, дадено на Исус, който праща ангела си, който пък го предава на Иоана, който пък го предава нататък.
   На развален телефон ми прилича. И всеки като предаде със свои думи според нивото си, става една...
Е да де, но до ангела включително става въпрос за същества много по-развити от хората. Те, дори и да изкривят (по-скоро ограничат, конкретизират) първоначалния смисъл, това ще е за да могат хората да го разберат.

 
   Казваш църквите не били църкви а времеви периоди.
   ОК. Обаче вестоносеца дори ги конкретизира. На всичко отгоре и всяка църква, водача и и личните му битови "грехове".
Това, че ги конкретизира, нищо не означава. Седемте църкви може да означават много неща. Седем може да се свърже абсолютно с всичко – периоди, раси, човешки тела и съответстващите им планове... и със споменатите църкви, разбира се.

     1:20 тайната на седемте звезди, които видя въ десницата Ми, и седемте златни светилника. Седемте звезди са ангелите на седемте църкви; и седемте светилника са седемте църкви.
Десницата символизира волята (в случая Христовата, която е едно с Божията). Намиращото се в десницата му, е в негова власт, на негово разположение. Това е символика, нямаща нищо общо с физическо местоположение.

Отк. 2:6 Но имаш това, че мразиш делата на николаитите, които и Азъ мразя,

    Упс... Бога що е Любов мрази? Що е Любов, питам тогази?
Просто такъв е използвания език. Освен това става въпрос за делата на николаитите, а не за тях самите.

Отк. 2:8 До ангела на смирненската църква пиши ...
     2:13 Зная где живееш, тамъ гдето е престола на сатана; и държиш здраво името Ми, и не си се отрекълъ отъ вярата в Мене.

    Интересно. Ангелите нали бяха в десницата му? Смирненския ангел живеел дето е престола на сатана. И какво излиза? Престола на сатана е десницата на този който праща посланието. Това ли е скритото послание/познание?
Това го обясних по-горе.

Отк. 2:20 Но имам против тебе това, че търпиш жената Езавелъ, ...
     2:22 Ето, аз скоро ще я тръшна на болно легло:...
 
    Нали Бог е Любов а ние трябваше 77 пъти по 7 да прощаваме? А той ще тръшка жената на легло, защото прелюбодействала с други? На това му викам божествена ревност. И чедата и щял да убие.... те милите каква вина имат? Не се ли раждаха чисти?
Да добавя: 2:21 И дадох й време да се покае...
Въобще, параграфът засяга закона за кармата. Хубаво е да се приложи целият, но не ми се търси из нета, нито ми се преписва от Библията, която държа в ръката си.
Сега за децата, защото тук могат да възникнат някои обърквания. Почти винаги родителите и децата са кармично обвързани по някакъв начин. Те имат да изкупуват обща карма. Давам само насока за размисъл без да дообяснявам докрай нещата. Има и друго тълкуване. Всичко, което човек поражда може да се нарече, негови рожби. Пораждаме с мислите си, с чувствата си, с желанията си, с думите си, с действията си. Всичко, което няма за основа Божественото е обречено на унищожение.

   И ако всички шетат по свирката му ще получат подаръци. На това му викаме подкуп в съвремието. Ако съм послушен и победя (кого ли?)щял да ми даде да ям дърво. Било то и на живота, но си е дърво. На слугата се полага живо дърво? На другия победител пък щял да даде от скритата манна, плюс бело камъче с име ново, което само получателя знаел? Като го знае що му е камъчето?
Тук смисълът по-скоро е, че човекът ще разбере името си след като го прочете. Пък да ядеш от дървото на живота може да означава да живееш истински, в Духа си, а не в заблуди и илюзии.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #58 -: Ноември 13, 2009, 16:56:49 pm »
 :hi: Благодаря Iris, за това че няма да ми се налага да отговарям на всички въпроси.
Ще се спра само на един които обхваща по голямата част от объркването.
Съжалявам, че ще прескоча напред за да изясня въпроса :writer:
Отк. 2:20 Но имам против тебе това , че търпиш жената Езавел, която нарича себе си пророчица и която учи и прилъгва Моите слуги да блудствуват и да ядат идоложертвено.
Объркването е в това, може би не знаете за използваната метафора в този момент.
Понеже Езавел е живяла 900 г преди книгата откровение. Дъщеря на Тирския цар Етваал и съпруга на печално известния Цар Ахав. ;)
Всъщност пророк илия обезглави именно 400те пророка на Езавел която принуди Израил да се покланя на идоли.
Заради Езавел пророк Илия се помоли и Три Години и Половина не валя дъжд.
Посланието в което е записан този упрек е към Църквата в Тиатир.
Тиатир е Лидийски град в Мала-азия  известен с производството на пурпурно червена боя, населението е било предимно македонско.
В метафората има три аспекта:

1. Четвърти период на църковното развитие
2. Езавел, тази която принуди евреите да се покланят на идоли. А тези които не се подчиниха изби ???
3. Периода който е споменат е Три години и половина. КОГАТО В БИБЛЕЙСКО ПРОРОЧЕСТВО СЕ ГОВОРИ ЗА ПЕРИОД ОТ ВРЕМЕ, ВИНАГИ СЕ ПРАВИ КОНВЕРТИРАНЕ -  ЕДИН ДЕН Е РАВЕН НА ЕДНА ГОДИНА
 Ез. 4:6 И като навършиш тия, тогава легни на дясната си страна и носи беззаконието на Юдовия дом четиридесет дни; по един ден ти определих за всяка година.  ;)
Отк. 12:6 И жената побягна в пустинята, гдето имаше място, приготвено от Бога, за да я хранят там хиляда двеста и шестдесет дни.
Отк. 12:14 И дадоха се на жената двете крила на голям орел, за да отлети на мястото си в пустинята, там гдето я хранят за време и времена и половин време, скрита  от лицето на змея*.

Отк. 11:2 но двора, който е извън храма, остави, и недей го измерва, защото той е даден на народите, които ще тъпчат светия град четиридесет и два месеца.
Отк. 13:5 И даде му се да говори и с устата си горделиво и богохулно; даде му се още власт да действува четиридесет и два месеца.
Отк. 13:6 И отвори устата си да изрече  хули против Бога, да хули името Му и скинията Му, па и ония, които живеят на небесата.
Отк. 13:7 И позволи му се да воюва против светиите и да ги победи; и даде му се власт над всяко племе и люде, език и народ.  :---

Периодите 1260 дни, време времена и половин време (което означава три години и половина) и четиридесет и два месеца. Са всъщност един и същи период от време.
Когато използваме горепосоченото правило разбираме, че 1260 дни са равни на 1260 години

Ако се разровите в историята ще видите, че 538 година Папството сяда на престола в Рим. А 1898 година, Генерал Бертие пленява Папа Пий VI  и го отвежда в плен.
Точно 1260 години царува блудницата Езавел облечена в червено.

Отк. 17:4 Жената бе облечена в багреница и червено и украсена със злато, със скъпоценни камъни и с бисери, и държеше в ръката си златна чаша, пълна с мръсотии и с нечистотиите от нейното блудствуване.
Отк. 17:5 И на челото й имаше написано това  име: Тайна; великий Вавилон, майка на блудниците и на гнусотиите на земята.
Отк. 17:6 И видях, че жената се беше опила от кръвта на светиите и от кръвта на Исусовите мъченици; и като я видях, зачудих се твърде много.
Отк. 17:18 И жената, която си видял, е големият град, който царува над земните царе. :flag_of_truce:
Посланието е до вярната църква която в момента е по планините в немилост описана като жената от Откр. 12 гл  Упрека е защото е позволила на Папската Блудница да застане на мястото на църквата и да принуждава хората да идолопоклонстват. Прочетете 3 царе и ще разберете метафората.

Надявам се сега да сте разбрали защо Библията трябва да се знае наизуст

Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Книгата Окровение, тайна или послание за посветени?
« Отговор #59 -: Ноември 13, 2009, 20:52:32 pm »
 :hi: Е, никой не се хвана на грешката ми  ;D Годините са 538 до 1798 = 1260 години
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27