Автор Тема: Еленко Ангелов - Лека нощ Нещастие - Част 3; Добро Утро Щастие - Част 1  (Прочетена 1043485 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Специално в случая с Джаба, очите се доста добре подбрани като символизъм и изразяват напълно характера на персонажа. Не знам каква конспирация търсите. Джаба е ограничен, не вижда нищо извън собствената си позиция, търсещ единствено лично удовлетворение и безчувствен към останалите (които жертва за забавление). Просто блестящо решение на авторите на филма. Да не забравяме също така, че накрая Джаба бива победен.

Неактивен vikeca

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
lightworker
Моя беше грешката. Като говорих за Ню-Ейдж не визирах точно движенията от 60-те или техните организации с нестопанска цел, а това, че той споделя голяма част от възгледите им. За Блаватска или Ню Ейджа няма да пиша. По интернет има достатъчно, както и тук. А на Максуел съм гледал доста интервюта, но това с Камелот не съм. Сигурно утре или други ден, защото имам работа. И не ми се "дразни" - не съм ти враг  ;)
Поздрави!

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Iris първо е важно да се видят пропокриващите се "Влечугоподобни паралели" на богове по цялата Земя.

Колкото до Нагите и Буда, писах това в "Лека Нощ Нещастие" III -

Вижте върху какво седи(медитира) Буда! Той получава просветление под дървото Бодхи, докато кобрата Макулинда го предпазва с качулката си от бурята. Това е официалното тълкуване на мита. Огромните кобри са най-зловещи от влечугите - ако на една кобра и отрежеш главата, след няколко часа тя все още може да хапе и да убие. За Търсачите на Истината това е метафора – символ на обсебване на религиозния лидер от рептилски същности(4Д Рептили). Буда, който е пример и учител на милиони хора от векове е измъчвал тялото си с глад и други безумни лишения. Здрав дух - здраво тяло, нали? Това е влошило здравето и от там енергийната му защита – Аурата. Макулинда е символ на четириизмерен Рептил, Демон от низсшия Астрал, който се е вместил в Аурата му. В будизма има малко ядро истина, обгърнато от океан от извръщения(както и при всички религии). Буда твърди, че е получил Нирвана(висшо просветление, състояние) за по-малко от секунда. След това до днес той е изобразяван като преял до пръсване и с деформирани уши, усмихващ се мъдрец.


Колкото до вертикалната зеница при влечугите, цитирам от Енциклопедия за Змиите на Рейчъл Фърт и Джонатън Шейх-Милър -

Змиите, които имат вертикална зеница(подобни на цепнатина)могат да виждат много добре през нощта, за разлика от тези, които са с кръгла зеница. На тъмно вертикалните зеници стават по големи.

Хиляди години китайските дракони били свещени символи на промяната – освен със способността си да се превръщат в човек, те можели да се смалят до размерите на копринена буба, или да изпълнят пространството между небето и Земята.

Китайските дракони си имат и унищожителна страна. Смятало се също, че те носят унищожителните бури, които редовно атакуват бреговете на Китай. Защо историите учат, че даряващият живот дракон отприщвал такива смъртоносни бури? Какво ли е прегрешението на хората, заслужило подобно наказание? Митовете са създадени и се поддържат с една основна цел – разделяй и владей човешкото суеверно съзнание и после го консумирай.

« Последна редакция: Декември 12, 2009, 11:33:33 am от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Еленко, имаш малко същностни познания за учението, "Не Религията Будизъм" и много объркани мисли. Този който е изобразяван с коремчето, е бил един от неговите основни спонсори.Изображението на Буда, е зависело и зависи от неговите ученици, и през различните години е изобразяван по-различен начин. Но това няма никакво значение, как е изобразяван, най-важното е състоянието на ума което е реализирал. Колкото до Нагите, съм чувал че някой от тях са дали обещание да пазят будистките учения.

Според една легенда, Будда, седял под смокиново дърво и се отдал на медитация. Изведнъж започнал да вали силен дъжд и да духа вятър. Тогава един наг се обвил около него седем пъти и прострял над него свойте седем глави като чадър. Будда на свой ред му помогнал да прозре истината.
« Последна редакция: Декември 12, 2009, 13:21:07 pm от hung »
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
""малко същностни познания" това ме разсмя...  :drinks:

hung повтарям се -

Вижте върху какво седи(медитира) Буда! Той получава просветление под дървото Бодхи, докато кобрата Макулинда го предпазва с качулката си от бурята. Това е официалното тълкуване на мита. Огромните кобри са най-зловещи от влечугите - ако на една кобра и отрежеш главата, след няколко часа тя все още може да хапе и да убие. За Търсачите на Истината това е метафора – символ на обсебване на религиозния лидер от рептилски същности(4Д Рептили). Буда, който е пример и учител на милиони хора от векове е измъчвал тялото си с глад и други безумни лишения. Здрав дух - здраво тяло, нали? Това е влошило здравето и от там енергийната му защита – Аурата. Макулинда е символ на четириизмерен Рептил, Демон от низсшия Астрал, който се е вместил в Аурата му. В будизма има малко ядро истина, обгърнато от океан от извръщения(както и при всички религии). Буда твърди, че е получил Нирвана(висшо просветление, състояние) за по-малко от секунда.
« Последна редакция: Декември 12, 2009, 13:56:11 pm от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Еленко :drinks:, не си прочел по-горе какво съм написал. Неговите приятели,ученици или врагове са го изобразявали по-различен начин.Буда е приличал на европеец, бил е със светло лице и сини очи, но  никъде не е изобразяван по-подобен начин.
Еленко, представи си че теб след 50 или 100години те изобразят като новия спасител - змия или влечугоподобно?! Обладан от влечуги ли ставаш или просто някой ти е направил колаж?! :P
И колкото и да се повтаряш това си е твоя гледна точка, която не приемам изобщо. И съвета ми към всички е да проверявате нещата на 100%, преди да правите такива велики изказвания и открития като уважавания от мен Еленко.
И Еленко, какви са тези   "В будизма има малко ядро истина, обгърнато от океан от извръщения(както и при всички религии)"
Покажими едно истинско(не измислено) извръщение или измама във Будизма?! ???
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922

Вижте върху какво седи(медитира) Буда! Той получава просветление под дървото Бодхи, докато кобрата Макулинда го предпазва с качулката си от бурята. Това е официалното тълкуване на мита. Огромните кобри са най-зловещи от влечугите - ако на една кобра и отрежеш главата, след няколко часа тя все още може да хапе и да убие. За Търсачите на Истината това е метафора – символ на обсебване на религиозния лидер от рептилски същности(4Д Рептили). Буда, който е пример и учител на милиони хора от векове е измъчвал тялото си с глад и други безумни лишения. Здрав дух - здраво тяло, нали? Това е влошило здравето и от там енергийната му защита – Аурата. Макулинда е символ на четириизмерен Рептил, Демон от низсшия Астрал, който се е вместил в Аурата му. В будизма има малко ядро истина, обгърнато от океан от извръщения(както и при всички религии). Буда твърди, че е получил Нирвана(висшо просветление, състояние) за по-малко от секунда.
Ти разбира се можеш да тълкуваш рисунките по какъвто си искаш начин, така че да се покрият с възгледите ти. В тях аз виждам цялата история на човечеството и цялото бъдеще. Три и половина извивки на змията, символизираща миналото на човека (три и половина кръга на вълната на живота през седемте глобуса на планетарната система, от началото на манвантарата до сега). Точно върху това седи човек, това е нашата основа. Змията, символ на космичната йерархия, предпазва Буда от дъжда, но се оттегля веднага след като той отминава. Тя повече не е необходима за да го закриля. Човек въпреки, че е закрилян и направляван в развитието си го осъществява сам, със свои сили.

Колкото до „отрицателната страна на драконите“ (от предходното ти мнение), въобще не виждам нищо отрицателно в нея. В този случай драконите символизират стихиите. Действието им е просто резултат от живота на хората. Самите хора в крайна сметка се прераждат и получават шанс да започнат начисто. За тези които оцелеят съществува изключително голяма възможност да променят светогледа си в следствие на преживяния шок и да започнат да градят живота си осъзнавайки илюзорността и преходността на материалните ценности и земните радости, които могат да им бъдат отнети за секунди. Земята е планета на страданието. Това няма значение дали ти харесва. Целта на земния живот не е щастието. То ще дойде неизбежно в надземните светове. Тук сме за да развием известни качества и добродетели необходими за живота в тези надземни светове. Лесният живот тук в грубата материя, рядко спомага за това.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Еленко привет  :hi:
Първо искам да кажа, че те уважавам и шапка ти свалям за твоя труд !
Имаш огромни ядра истина, но се самозалъгваш че имаш Цялото Познание и Истина. Това не е така, никой от нас го няма, нали затова пишем в този форум :)
Приемай малко чужди мнения и се замисляй над това което ти казват другите. Затова сме хора, а не рептилии ;) Още повече, че с този черен камък, който се зарибиха супер много хора да си го земат... ми комуникацията става още по-трудна ! Щом камъкът спира добре развитите механизми за пробиване на енергията от мафлоците и други подобни, Аз питам - как очаквате някой друг човек да успее да ви докосне на енергийно ниво ?! Хора това е лудост ! Камакът е добра ЗАЩИТА, когато сте АТАКУВАНИ!
Сиреч :) - добре е да го имате, но да го използвате когато усетите, осъзнаете с цялото си същесто, че е НЕОБХОДИМО, а не да се изолирате от това за което Хората сме тук, а именно да комуникираме, взаимодействаме, обичаме, мразим и т.н. и т.н.
Моля Ви, не се изолирайте ако щете от "необходимото зло"...

Колкото до Христос, Буда, Тот, Кришна, Тракийският Конник и т.н. НИТО един от тях не е "измислен" от рептилиите или обладан от "зли сили". Просто всичките им учения са били, са и ще продължават да бъдат инфилтрирани, изкривявани и т.н. именно от "лошите".

Също немога да разбера (който не "вярва" в "тях" да не чете), защо слагате ЦЯЛА раса, от същества с еони по-древни от нас под някакъв си общ знаменател ? Това е мека казано глупаво. Все едно преди 2 дена да разбера за съществуването на човеците и от супер оскъдните източни за тях да извадя едно едностранничево съждени и да го проповядвам нон стоп... Хората са лоши и до този извод би стигнал почти всеки "нечовек" ако ни изследва само няколко дена :)
Друга ИЗКЛЮЧИТЕЛНО важна отправна точка, която 99% избягват да видят/проумеят е:
Бозайните ПРОИЗЛИЗАТ от Влечугите ! Факт.

Никой неможе да познае бъдещето без да знае миналото. Никой неможе да продължи еволюцията си без да знае от къде идва. Никой неможе да израстне като същество без да обикне родителите си !
Да драконите са зли (повечето), но както при хората така и при тях има изключения.

Каквото отгоре - такова отдолу.
Ако посеете омраза към съществата "Х" - това и ще си пожънете !
Стига с тези крайности в които изпада всеки 2ри :) Та нали ужким стигнахме до изводите, че има както го нарича Еленко "двоен-троен сандвич"
...лъжа-истина-лъжа...и т.н. Трябва да се научим когато видим, изучим, напипаме нещо, да не го отричаме само защото някой (извинявам се) се е изслар върху него...
Под лайното понякога се крият най-красивите цветя  :flag_of_truce:

Неактивен l_z

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Змията, символ на космичната йерархия, предпазва Буда от дъжда, но се оттегля веднага след като той отминава.

Ще обясниш ли какво му е опасното на тоя дъжд, че се налага "символ на космичната йерархия" да го предпазва от него?

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Благодаря за съветите!

P.E.A.C.E. казваш, че "под лайното понякога се крият най-красивите цветя".

Щом са били под него(а не е употребено като тор) няма да се помиришат нали?  :drinks:

Ок hung прав си за изобразяване(но е факт, че милиони имат наложената представа за "Буда" като много дебел с деформирани уши мъдрец) и последователи, накратко от wikipedia -

Има исторически данни за съществуването на Сидхарта Гаутама(Шакямуни, историческият Буда), като за живота му обаче се знае главно от устни предания (които са достатъчно детайлизирани все пак благодарение на впечатляващите възможности и техники за запомняне на последователите по това време в Индия).

За мен тези думи са ядро истина -

...45 години по-късно отново на същия ден от месеца Буда починал с думите: "Мога да умра щастлив, аз не задържах нито едно поучение за себе си. Вече съм дал всичко, което може да ви облагодетелства. И сега не вярвайте на нито една моя дума, само защото Буда ви е казал, но ги проверете добре. Бъдете пътеводна светлина на самите себе си."

Бъдете пътеводна светлина на самите себе си - пред тези думи се прекланям, те са главен ИЗХОД от фермата.

Отвратен съм от будистки гурута-подлеци парадиращи и учещи на аскетизъм наивните си европейски ученици... В кабинета си за десет години съм имал достатъчно пострадали психично и физиологично хора - буквално последвали примера днес 21 в.(да подведени от "гуруто си" на аскетизъм на Буда...

hung пишеш по горе - Земята е планета на страданието. Това няма значение дали ти харесва. Целта на земния живот не е щастието. То ще дойде неизбежно в надземните светове.

А последните си думи Буда започва с - Мога да умра щастлив...

Моята "Най-голяма Истина" е, че ти си тук за да учиш и да си щастлив тук и сега(точно както ни припомни Ричард Бах). Да осъзнаеш, че мисълта е стока и да я използваш със спестената ти(вместо да я даваш на органични портали/енергийни вампири)психична енергия за да си шастлив сега въпреки съпротивлението на материята.
« Последна редакция: Декември 12, 2009, 15:10:27 pm от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
"hung пишеш по горе - Земята е планета на страданието. Това няма значение дали ти харесва. Целта на земния живот не е щастието. То ще дойде неизбежно в надземните светове."
Това не съм го писал аз :)
Така, аз твърдя че съветите и учениета на Буда са 100% успешни и работят за различни типове умове, ако се използват съзнателно.
Това че има учители или гурота които са ощетили други същества, това си е тяхната карма. Не може да слагаме под-общ знаменател всичко...
Все едно да имам нужда от психолог, но да попадам няколко пъти на ненормални психолози, и следствие на това да декларирам че психологията е пълно извращение...
Или да отида на ексурзия в София, да ме набият хубаво в някой долнопробен чалга клуб, и да кажа че всички Столичани са чалгари и побойници :yes:
Лично аз, имах щастието или кармата да попадна на чудесни будистки учители в този живот, които ми помагат да израствам с голяма скорост.На пример, Оле Нидал казва че матрицата е най-будисткият филм правен някога, а Кармапа препоръчва да гледаме филма Боен Клуб :yes:
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Змията, символ на космичната йерархия, предпазва Буда от дъжда, но се оттегля веднага след като той отминава.

Ще обясниш ли какво му е опасното на тоя дъжд, че се налага "символ на космичната йерархия" да го предпазва от него?

Дъждът е символ. В случая той пречи на Буда да осъществява практиката си. Иначе дъждът може да има и други значения – най-често плодородие. В случая мисля, че може да се направи паралел и с чадъра, като една от осемте скъпоценности в Будизма („символ на царското достойнство, което отблъсква злощастието“).

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922

...Земята е планета на страданието. Това няма значение дали ти харесва. Целта на земния живот не е щастието. То ще дойде неизбежно в надземните светове.

А последните си думи Буда започва с - Мога да умра щастлив...

Моята "Най-голяма Истина" е, че ти си тук за да учиш и да си щастлив тук и сега(точно както ни припомни Ричард Бах). Да осъзнаеш, че мисълта е стока и да я използваш със спестената ти(вместо да я даваш на органични портали/енергийни вампири)психична енергия за да си шастлив сега въпреки съпротивлението на материята.
Очаквах да последва подобен отговор. Аз не съм будист и не споделям будистките възгледи на 100 %. Една от целите на Будизма е изход от страданията, а това означава щастие. Само че докато има дори и само едно страдащо същество, истинско щастие няма как да бъде постигнато. Всичко съществуващо е едно цяло. Ричард Бах също е прав от определена гледна точка. Човек няма нужда от външна причина за да бъде щастлив. Това е вътрешно състояние. Има външно щастие и страдание, зависими от удовлетворяване на желания, от случайни събития, от очаквания и амбиции; има и вътрешно щастие, което е постижимо при всякакви условия. За това говори и Ричард Бах. Тук обаче можем да вземем под внимание и състраданието. Това е отъждествяването ни с чуждото страдание и несъвършенство. Как може да сме щастливи „тук и сега“, когато някой страда? Това е пътят на Бодхисатвите, които се отказват от Нирвана, за да помагат на хората. В това е може би и основната разлика между двете основни течения на Будизма – Теравада и Махаяна.
« Последна редакция: Декември 12, 2009, 17:08:39 pm от Iris »

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740

Еленко каква разлика правиш между Земните Наги евоюлирали от човешки същестава и известни като змии или просветени....... и тези известни като влечуги?

Има огромна разлика между двете понятия и ще е добре да я разясниш, ако и ти самия си имаш представа от тези неща?


Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Цитат
Земята е планета на страданието.Това няма значение дали ти харесва.Целта на земния живот не е щастието. То ще дойде неизбежно в надземните светове.

 ;D ;D ;D
Eй на това му казвам 100% програмиран и кондициониран от рептилите хуманоид!

Планета с такова разнообразие от флора, фауна и климат! Красота на всяка крачка! И  после целта на земното съществуване била страданието! 
И ни заявяваш, че щастието ще дойде като умрем!В надземните светове!Ми ти с нищо не се различаваш от пропагандаторите на религията!
Цитат
Това няма значение дали ти харесва.
Определено не ми харесва и определено има значение!


В матрицата има един много як диалог. Започва от 10:20 мин. от клипа
http://www.youtube.com/watch?v=0SkcZV9sQyM&NR=1...
Диалогът завършва с думите
"Denial is most predictible of all human responces, but at least assured. This will be the sixth time we habe been destroyed it and we have become exceedingly efficent at it!"

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27