Автор Тема: Въпроси по Библията  (Прочетена 44543 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен PUSHER

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #30 -: Октомври 22, 2012, 23:08:04 pm »
Не това е, един от езическите празници внедрен от църквата, няма нищо общо с Библията. В Библията пише, дори обратното да не се се боготворят небесните тела, които са поставени там от бог. Така или иначе казвате, че църквата била Библията, е това не е така.

Тогава да разбираме ли, че бог /сам си го написал с малка буква/ заклеймява астрологията, примерно?

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #31 -: Октомври 23, 2012, 00:25:02 am »
Тогава да разбираме ли, че бог /сам си го написал с малка буква/ заклеймява астрологията, примерно?
Ами така пише в Библията;
Второзаконие
 18:10 Да не се намира между тебе някой, който да прекара сина си или дъщеря си през огън {Т.е., който изгаря сина си или дъщеря си в огън.}, никой чародей, астролог, гадател, или омаятел,
18:11 никой баяч, запитвач на зли духове, врач, или запитвач на мъртвите;
Аз лично смятам че във влиянието на планетите има истина, а на слънцето съм благодарен, че ни осветява и дава живот и сила. В Библията не пише против Слънцето или звездите, пише против хората които ги обожествяват.

Случайно преди малко попаднах на тоя цитат, по един друг въпрос като търсех нещо:) Да не помислиш, че знам Библията наизуст, аз още не съм я прочел и половината като цяло.
« Последна редакция: Октомври 23, 2012, 00:28:59 am от Ashaman »

Неактивен PUSHER

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #32 -: Октомври 24, 2012, 00:43:48 am »
Ами така пише в Библията;
Второзаконие
 18:10 Да не се намира между тебе някой, който да прекара сина си или дъщеря си през огън {Т.е., който изгаря сина си или дъщеря си в огън.}, никой чародей, астролог, гадател, или омаятел,
18:11 никой баяч, запитвач на зли духове, врач, или запитвач на мъртвите;
Аз лично смятам че във влиянието на планетите има истина, а на слънцето съм благодарен, че ни осветява и дава живот и сила. В Библията не пише против Слънцето или звездите, пише против хората които ги обожествяват.

Случайно преди малко попаднах на тоя цитат, по един друг въпрос като търсех нещо:) Да не помислиш, че знам Библията наизуст, аз още не съм я прочел и половината като цяло.

Да приемем, че съм съгласен с написаното във Второзаконие 18:10-11, но остава един малък проблем. Ако астрологията и споменатете в цитата субекти наистина са заклеймени от библията, тогава как да разбирам следните пасажи:

Битие 1:14
И Бог каза: Да има светлина на небесния простор, за да разделят деня от нощта; служат за знаци и за показване времената, дните, годините;

Битие 37:9
А той видя и друг сън и го разказа на братята си, казвайки: Ето, видях още един сън, че слънцето и луната и единадесет звезди ми се поклониха.

Съдии 5:20
От небето воюваха; Звездите от пътищата си воюваха против Сисара.

Йов 38:31-33
Ти ли връзваш връзките на Плеадите, Или развързваш въжетата на Ориона?

Извеждаш ли Мазарот/неустановено съзвездие или зодиакалните съзвездия като цяло/ на времето му? Или управляваш ли Мечката с малките й?

Познаваш ли законите на небето? Установяваш ли неговото владичество върху земята?

Псалми 147:4
Изброява числото на звездите. Нарича ги всички по име.

Лука 21:25
И ще станат знамения в слънцето, в луната и в звездите, а по земята бедствие на народите, като ще бъдат в недоумение, поради бучението на морето и вълните.

1 Коринтяни 15:40-41
Има и небесни тела и земни тела, друга е, обаче, славата на небесните, друга на земните.

Друг е блясъкът на слънцето, друг на луната и друг блясъкът на звездите; па и звезда от звезда се различава по блясъка.

Най хубавото съм го оставил за накрая...

Матей 2:1-2
А когато се роди Исус във Витлеем Юдейски, в дните на цар Ирода, ето, мъдреци от изток пристигнаха в Ерусалим.

И казаха: Къде е Юдейският цар, който се е родил? Защото видяхме звездата Му на изток, и дойдохме да Му се поклоним.

А какво трябва да направя с: ходещите по вода, правещите от водата вино, връщащите мъртвите към живот или хранещите народа с 5 хляба и две риби? О да, те бяха "божии синове" нали? Значи няма проблем, всичко им е простено!   
 
Започват ли да се изясняват нещата или да продължаваме с примерите по други далеч по-деликатни библейски въпроси?


Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #33 -: Октомври 24, 2012, 01:00:47 am »
 :hi:С неразтълкувани примери явно няма да стане ...Фантазиите са безгранични. Важното е  ти как обясняваш нещата, но като гледам заега си на ниво цитати.

Ако цитатите са само за просветени и преосветени си пишете на лични..:D :drinks: В това няма нищо подигравателно разбира се. Пак е обмяна на опит. :)
« Последна редакция: Октомври 24, 2012, 01:21:16 am от fishbone »

Неактивен PUSHER

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #34 -: Октомври 24, 2012, 20:35:09 pm »
То, аз и не смятам да обяснявам подробно /и дано не ми се налага.../. Кой разбрал – разбрал. За всеки с грам мозък и минимум знания по въпроса би трябвало да е видно, че “книгата на книгите” издидиша тотално, веднага щом бъде подложена на елементарна критична проверка. Ако искаш подробни критични анализи на тема “аврамови религи” и библия, нямаш грижи. Веднага мога да те препратя към един чудесен американски радиоводещ. Но, ако само ще си пускаме тънки лафчета и 0% контрааргументи... има ли смисъл въобще да говорим с теб по въпроса?

PS: “просветени и преосветени”... Илюминати със загар от електрожен, нали? Ти наистина ли вярваш в тия измишльотини? Я веднага една седмица без Еленко, белким ти дойде акъла в главата :D

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #35 -: Октомври 24, 2012, 21:16:13 pm »
Pusher, в Библията в книгите на пророчествата, самите пророци не разбират какво им се дава като цяло, затова Библията има продължение - Нов Завет и като цяло е голяма на страници книга и НЗ и СЗ, защото даден въпрос тук, е обяснен -там. Въпроса е да се открие къде.  Но аз не съм капацитет по Библията, както вече казах.
Относно този цитат, който дадох е мн,. важно дали става въпрос за духовете като цялостно разбиране, в това число и духовете на умрели хора, и дали става въпрос само за зли духове. И това е обяснено в Библията, но това е и въпрос на превод.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #36 -: Октомври 25, 2012, 13:55:15 pm »
Я веднага една седмица без Еленко, белким ти дойде акъла в главата :D

Такава била работата значи... демек твоя акъл така е дошел.... :lol:  А любимия ти радиоводешТ няма да коментирам...ще си спестя благите думи. :D Жив палячо.
« Последна редакция: Октомври 25, 2012, 13:59:01 pm от fishbone »

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #37 -: Октомври 25, 2012, 15:24:56 pm »
PS: “просветени и преосветени”... Илюминати със загар от електрожен, нали? Ти наистина ли вярваш в тия измишльотини? Я веднага една седмица без Еленко, белким ти дойде акъла в главата :D

А така де, а така. Кажи си това, 'дето ти е на душата - не го дръж вътре. Изповядай си терзанията. Защо бяха нужни толкова коментари, толкова размишления, при положение, че можеш да поднесеш с няколко изречения сентенцията си.
Сега остава да потърсиш съмишленици ...но за съжаление, едва ли ще намериш голям отклик в този форум. :)
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #38 -: Октомври 25, 2012, 17:37:44 pm »
Да приемем, че съм съгласен с написаното във Второзаконие 18:10-11, но остава един малък проблем. Ако астрологията и споменатете в цитата субекти наистина са заклеймени от библията, тогава как да разбирам следните пасажи:
Разбираме ги според волята на баща към децата си, никой нормален родител няма да кара потомството му да мисли че има и други бащи и майки. Не би възпитавал детето като в хипи комуна, където самоза баща се приема всеки който не е на черешата.
Битие 1:14
И Бог каза: Да има светлина на небесния простор, за да разделят деня от нощта; служат за знаци и за показване времената, дните, годините;
Поd служене за значи се разбира разграничаването на едно от друго, никаква окултна или идолопоклонска работа не е това.
Битие 37:9
А той видя и друг сън и го разказа на братята си, казвайки: Ето, видях още един сън, че слънцето и луната и единадесет звезди ми се поклониха.
Това е просто видение за авторитаризъм, видението е форма на духовно послание, не за астрологическо.
Съдии 5:20
От небето воюваха; Звездите от пътищата си воюваха против Сисара.
Това е поетична квалификация на помощта на небето за технията избранник на земята в святата война.
Йов 38:31-33
Ти ли връзваш връзките на Плеадите, Или развързваш въжетата на Ориона?

Извеждаш ли Мазарот/неустановено съзвездие или зодиакалните съзвездия като цяло/ на времето му? Или управляваш ли Мечката с малките й?

Познаваш ли законите на небето? Установяваш ли неговото владичество върху земята?
Това е възхвала за сътворението, всичкo наблюдаванo на небето e дело на Създателя Богът на Библията, това е възможно най-неастрологичната част на Библията, Пасажът е критика към събеседника, който се сравнява със жалките и невежи астролози, които смятата че те са тези които движат “подвижните звезди” планетите от нашата слънчева система.
Псалми 147:4
Изброява числото на звездите. Нарича ги всички по име.
Става на въпрос за Господ не за човек, трябва да си много нагъл или неграмотен да объркаш едното с другото.
Лука 21:25
И ще станат знамения в слънцето, в луната и в звездите, а по земята бедствие на народите, като ще бъдат в недоумение, поради бучението на морето и вълните.
Това е указание за второто пришествие, което ще бъде съпроодено с космически катаклизми.
1 Коринтяни 15:40-41
Има и небесни тела и земни тела, друга е, обаче, славата на небесните, друга на земните.

Друг е блясъкът на слънцето, друг на луната и друг блясъкът на звездите; па и звезда от звезда се различава по блясъка.
В първия стих се прави разграничение на духовно и материално, във втория се описва многообразието на небето, нищо общо със астрология, а само опит за сравнение.
Най хубавото съм го оставил за накрая...

Матей 2:1-2
А когато се роди Исус във Витлеем Юдейски, в дните на цар Ирода, ето, мъдреци от изток пристигнаха в Ерусалим.

И казаха: Къде е Юдейският цар, който се е родил? Защото видяхме звездата Му на изток, и дойдохме да Му се поклоним.
Е тук се издъни тотално, под звезда в превода не се уточнява, но се разбира светлинно видение, само художници в по-късни епохи го изобразяват като звезда в нощното небе.
А какво трябва да направя с: ходещите по вода, правещите от водата вино, връщащите мъртвите към живот или хранещите народа с 5 хляба и две риби? О да, те бяха "божии синове" нали? Значи няма проблем, всичко им е простено!
Описваш делата на Христос самият Бог, съжалявам ако Ви пречи, но не мога да променя нищо, вашето невежество дори ппоказва неговото съвършенство и любов към избраните му.
 
Започват ли да се изясняват нещата или да продължаваме с примерите по други далеч по-деликатни библейски въпроси?
Няма нищо по-ценно за мен от текста на Писанието на тази земя, и нищо не показва връзката ми с небесният Отец от посочените стихове. С удоволствие бих прочел какво сте намерили за bogoizbrania.
« Последна редакция: Октомври 25, 2012, 17:42:46 pm от bogoizbrania »
Soli Deo Gloria!

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #39 -: Октомври 25, 2012, 23:51:57 pm »
Относно това, което писах за духовете стигнах до прозрението или извода, че духовете на умрели хора не трябва да бъдат призовавани, защото те спят, в Библията смъртта е описвана и като засписване. И ще бъдат събудени в точно определено време от Сина.

Неактивен PUSHER

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #40 -: Октомври 26, 2012, 00:51:49 am »
Разбираме ги според волята на баща към децата си, никой нормален родител няма да кара потомството му да мисли че има и други бащи и майки. Не би възпитавал детето като в хипи комуна, където самоза баща се приема всеки който не е на черешата.Поd служене за значи се разбира разграничаването на едно от друго, никаква окултна или идолопоклонска работа не е това.Това е просто видение за авторитаризъм, видението е форма на духовно послание, не за астрологическо.Това е поетична квалификация на помощта на небето за технията избранник на земята в святата война.Това е възхвала за сътворението, всичкo наблюдаванo на небето e дело на Създателя Богът на Библията, това е възможно най-неастрологичната част на Библията, Пасажът е критика към събеседника, който се сравнява със жалките и невежи астролози, които смятата че те са тези които движат “подвижните звезди” планетите от нашата слънчева система.Става на въпрос за Господ не за човек, трябва да си много нагъл или неграмотен да объркаш едното с другото.Това е указание за второто пришествие, което ще бъде съпроодено с космически катаклизми.В първия стих се прави разграничение на духовно и материално, във втория се описва многообразието на небето, нищо общо със астрология, а само опит за сравнение.Е тук се издъни тотално, под звезда в превода не се уточнява, но се разбира светлинно видение, само художници в по-късни епохи го изобразяват като звезда в нощното небе.Описваш делата на Христос самият Бог, съжалявам ако Ви пречи, но не мога да променя нищо, вашето невежество дори ппоказва неговото съвършенство и любов към избраните му.
 Няма нищо по-ценно за мен от текста на Писанието на тази земя, и нищо не показва връзката ми с небесният Отец от посочените стихове. С удоволствие бих прочел какво сте намерили за bogoizbrania.

Всички тези цитати са си точно това, което изглеждат и на пръв поглед за всеки непредубеден читател. Двусмислици и противоречия, подлежащи на широк спектър от интерпретации, поставени с цел - всеки да намери по нещо за себе си. Там където ти виждаш едно, други могат да открият второ, трети - трето и т.н. и т.н. И тук идва уловката. Всеки е доволен, всеки е прав за себе си! Имаш добро - имаш зло. Имаш морал - имаш антиморал. Имаш наука – нямаш наука. Имаш исторически факти – нямаш исторически факти. Имаш духовност – имаш материализъм. Имаш Божието слово – имаш словото на човека. Имаш истина – имаш и заблуда... Да ти звучи познато? А замислял ли си се някога, защо тази религия има толкова много деноминации? Смятам, че и сам можеш да се досетиш. В някои други теми тук, се говори за нещо наречено “mind control”. Изнася се всякаква информация за всякакви проекти като “МК Ултра”, “Монарх” и други тем подобни работи... отпреди 50-60 години. Изнасят се и редица простички примери за методите на манипулация използвани от същите тези програми. Познавате термини като “програмиранане”, “травма” и “дисоциация”, нали?  Виждате тези неща отпреди няколко десетилетия, разбирате ги прекрасно, знаете основните принципи на “играта”, съгласни сте със всичко и разбира се, нямате нищо против цялата тази информация... но, не виждате паралелите със собствената си “програма”! Програма съществуваща не от половин век, а от цели 2000 години! Абе, що направо не я наречем “МК МЕГА”! Супер си се връзва! Ще го кажа само веднъж и никога няма да ме чуете да го повторя: ГЕНИАЛНО Е! Създателите на тази книга и на тази религия /+ другите две които върват в комплект с нея/ са били истински гении. Създали са е*ати шедьовъра! Признайте, че всеки гении заслужава уважение, даже и злият гений. Тази наглед “объркваща” книжка е едно от най добрите /ако не и най-доброто/ оръжие за масово поразяване /контрол/ на човешкото съзнание което някога съм виждал. А някои хора още си мислят, че психологията е модерно изобретение...

Искахте теза - получихте я. Време е за “Кумбая” /шегувам се, естествено/!

А сега, обратно към твоя случай, господин bogoizbrania /доста показателен псевдоним/. Очаквах подобна емоционална реакция придружена с подходяща доза лични нападки и квалификации. Този досущ комсомолски плам, също ми е добре познат. Само не знаех от кой “верващ” първо ще дойде. Но, няма лошо. Тия работи са типични за почти всеки “смирен христянин” въднъж щом вярата му бъде поставена под съмнение. /После да не се чудите, защо не съм религиозен./ И направо ти благодаря за прекрасната демонстрация на ползата и вредата от твоята любима религия. За това си има и подходяща  диагноза... но, тук тегля черта преди да са ме припознали с теб... а това би било истинска издънка!

Неактивен PUSHER

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #41 -: Октомври 26, 2012, 00:55:20 am »
А така де, а така. Кажи си това, 'дето ти е на душата - не го дръж вътре. Изповядай си терзанията. Защо бяха нужни толкова коментари, толкова размишления, при положение, че можеш да поднесеш с няколко изречения сентенцията си.
Сега остава да потърсиш съмишленици ...но за съжаление, едва ли ще намериш голям отклик в този форум. :)

Ти май искаш да ми кажеш нещо, но така и не ти се разбра съвсем. Ако имаш нещо против моето отношение към някои определени клоуни заливащи с дезинформация публичното пространство /за мен са такива/ или към една отдавна несъществуваща организация /да, няма никакви доказателства за обратното/ използвана за дежурно плашило на наивници... надали тук е мястото да ми го кажеш. Това въобще не е по темата.

И по-леко с параноята!
« Последна редакция: Октомври 26, 2012, 01:01:36 am от PUSHER »

Неактивен PUSHER

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #42 -: Октомври 26, 2012, 01:00:09 am »
Такава била работата значи... демек твоя акъл така е дошел.... :lol:  А любимия ти радиоводешТ няма да коментирам...ще си спестя благите думи. :D Жив палячо.

“Вчера в детската градина ток удари двама-трима
Две дечица веселушки светят като крушки.”

А сега, затягайте гайките, стъпвайте здраво на земята, и минимум 3 седмици без Еленко и Джизъс и за тримата / fishbone, Пурку и bogoizbrania/ :D

Нищо чудно, че в ментално отношение, човечеството не е мръднало и на сантиметър от 2-3 хилядолетия насам! 8)
« Последна редакция: Октомври 26, 2012, 01:06:21 am от PUSHER »

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #43 -: Октомври 26, 2012, 01:05:10 am »
Коментарите на цитати от Библията ще ми липсват, даже вече ми е тъжно за тях, това че спирате с тях е тъжно, но ще го преживея. Всъщост ще ги прочета пак. След моята критика едва ли ще сте в състояние да продължите с други смислени изяви, ще въртите като латерна плоски шаблони до края на дните си. Сигурно грубо постъпих с надарен маладеж като вас, но какво да се прави, твърде рано срещнахте bogoizbrania, лош "късмет".
Soli Deo Gloria!

Неактивен PUSHER

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re: Въпроси по Библията
« Отговор #44 -: Октомври 26, 2012, 01:18:32 am »
Коментарите на цитати от Библията ще ми липсват, даже вече ми е тъжно за тях, това че спирате с тях е тъжно, но ще го преживея. Всъщост ще ги прочета пак. След моята критика едва ли ще сте в състояние да продължите с други смислени изяви, ще въртите като латерна плоски шаблони до края на дните си. Сигурно грубо постъпих с надарен маладеж като вас, но какво да се прави, твърде рано срещнахте bogoizbrania, лош "късмет".

Никога не е късно за още цитати, но ще ми е интересно първо да чуя и мненията на други колеги по темата. Няма нужда от излишна ирония, а от смислени контраргументи, защо и сам знаеш, че всичко останало е... лалалалала!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27