Автор Тема: Да бъде волята ти.  (Прочетена 161978 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #15 -: Юли 01, 2012, 21:49:22 pm »
Твоя "бог" трябва да е много зле да харесва и праща подаръци със сапйдърмен, то затъпяващ образ от това не мисля че е измислян.
Soli Deo Gloria!

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #16 -: Юли 01, 2012, 22:00:05 pm »
мф2 съгласна съм с теб за почти всичко което каза.Прави ми впечатление обаче нещо в последно време, много много хора замениха Бога с нещо друго.Едни с висши азове,други с егрегори,трети с ангели и прочие. Всъщност когато говорите за висши азове имайте предвид ,че те са  по близо до Бог,защото не са ограничени.Да те ни водят,те плануват и тн но те са част от Бога,те се стремят към него, а в последно време всички се молят на някой друг.В този смисъл не искам да се обръщам и търся висшия си аз,а Бог,защото аз съм част от висшия си аз и се стремя към Бог или блаженството Божие.
Монолит, какво да приемам?Всички тук сте на противоположно мнение на моето,а аз говоря от личните си изживявания,не просто ,че нещо ми е хрумнало,затова Принцеса Дежа казва истината,аз нямам въпроси дали свободната воля е моя или на Бог,дали да се отдам или не и прочие,аз питам как да разлиавам едната от другата воля,защото както казва олд,нашата земната воля е много ограничена,ние сме ограничени.
Богоизбрания,май не си разбрал,Бог ми е изпратил това което съм поискала.Моето желание е ограничаващо,ама кво да се прави,трябва да се справяме и с е такива битови проблеми.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #17 -: Юли 01, 2012, 22:03:48 pm »
Хора, не че нещо, ама какво общо има висшия Аз и егрегорите със свободната воля?  ::) вижте си последните две мнения, в които няма и сричка по контекста на темата. А темата е интересна, всъщност... само да се пише по конкретиката, а не да се съветва, все едно си на преглед при д-р ОхБоли  ???
Това, че ти не виждаш връзката м/у егрегорите и собствените си пориви /желания, действия, мисли/ изобщо не значи, че те /егрегорите/ нямат общо с темата за свободната ти воля. И няма място за твоя подигравателен тон. Вместо да пишеш, вземи попрочети тук - там малко повече, особено за егрегорите. Ти наистина ли си мислиш, че всички мисли в главата ти са "твои" мисли?!...

цитат: "аз съм част от висшия си аз"...eses, точно това се опитвах да ти кажа и аз - ти си този висш Аз, ти си това, но с амнезия, за да можеш да грешиш, за да можеш да учиш, за да можеш да не преписваш като си взимаш изпитите, за да е автентично човешкото ти преживяване. :yes:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #18 -: Юли 01, 2012, 22:23:40 pm »
Като имаме впредвид "Да бъде волята ти" ние със това заявяваме и отправяме към бог едно послание за благополучие, радост, щастие и късмет, което в завършения си вид звучи така: "Да бъде волята ти както на небето така и на Земята" и това е, никакви други символики не смятам, че съдържа това послание защото може би просто така се е наложило със времето като удобен начин за отправяне на призиви към бог.
« Последна редакция: Юли 01, 2012, 23:09:22 pm от ₪ Eon ₪ »
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #19 -: Юли 01, 2012, 23:09:53 pm »
Хора, не че нещо, ама какво общо има висшия Аз и егрегорите със свободната воля?  ::) вижте си последните две мнения, в които няма и сричка по контекста на темата. А темата е интересна, всъщност... само да се пише по конкретиката, а не да се съветва, все едно си на преглед при д-р ОхБоли  ???
Това, че ти не виждаш връзката м/у егрегорите и собствените си пориви /желания, действия, мисли/ изобщо не значи, че те /егрегорите/ нямат общо с темата за свободната ти воля. И няма място за твоя подигравателен тон. Вместо да пишеш, вземи попрочети тук - там малко повече, особено за егрегорите. Ти наистина ли си мислиш, че всички мисли в главата ти са "твои" мисли?!...

цитат: "аз съм част от висшия си аз"...eses, точно това се опитвах да ти кажа и аз - ти си този висш Аз, ти си това, но с амнезия, за да можеш да грешиш, за да можеш да учиш, за да можеш да не преписваш като си взимаш изпитите, за да е автентично човешкото ти преживяване. :yes:

Скрий "рогцата" изпий една мента и прочети спокойно... че междувременно гледам и мача и не ми се иска да си развалям готиното настроение от предвкусваната победа :)

Значи, тонът ми не е подигравателен, а полу-умоляващ, да не ме плашиш с караконджули, а да си пишем по темата за "свободната воля". Това първо.
Второ, "свободната воля" как точно я получаваш и осъзнаваш? От някъде купуваш ли си, изписват ли ти я? как разбираш, че имаш свободна воля? Какво следва, от това като разбереш, че имаш свободна воля?
Ей такива нещица, около които да се обсъжда...

Относно дали мисля, че всички мои мисли са мои, да! И това ме вдъхновява! Никой не може да има моите мисли идентично. Никой вместо мен не може да използва или манипулира свободната ми воля.
Това е специалното, което Бог ни е дал, за разлика от Ангелите. Прочетох го някъде, а може и да съм го гледала.
Но аз вярвам в това, защото от тук започва Вярата ми. Както Бог ми вярва и ми го показва, като ми дава свободна Воля, така аз му вярвам, че не ми я е дал защото няма да се справя. А напротив, че като мислещо и добро същество ще избирам с тази свободна воля, ще желая, ще действам и ще постигам. И един ден, когато успявам щастливо ще обърна очи към небето и ще извикам:"Успях! Сама със свободната си воля, която ми е дадена!"
:) такива неща :) Айде- и Вива Испания!!! :drinks:
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #20 -: Юли 01, 2012, 23:57:55 pm »
Монолит, какво да приемам?Всички тук сте на противоположно мнение на моето,а аз говоря от личните си изживявания,не просто ,че нещо ми е хрумнало,затова Принцеса Дежа казва истината,аз нямам въпроси дали свободната воля е моя или на Бог,дали да се отдам или не и прочие,аз питам как да разлиавам едната от другата воля,защото както казва олд,нашата земната воля е много ограничена,ние сме ограничени.

Щом е така, ще ти задам един въпрос, eses:

Ти имала ли си личен разговор с Бог?
Бъди Слънце!

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #21 -: Юли 02, 2012, 00:03:09 am »
Въртите сучете и пак ще се скарате,но още по лошото е че няма да се развие темата ми.
Защо за миг не си представите че тази свободна воля ви е дадена за да може чрез собствения си свободен избор да се отречете от нея и да изберете Божията воля? Будистите го наричат да се откажеш от желанията си, да станеш наблюдател.Всичко което знаем за целта на живота е научено от книжките.Душата ни това,ангелите онова,целта е такава или онакава и тн,все неща който сме прочели някога някъде,повярвали сме и ги развяваме като знамена на истината.Ама всъщност нищо не знаем и от там трябва да изхождаме, трябва да станем празна чаша и само да приемаме,както Исус е казал да станем като децата. Какво правят децата? Те приемат всичко каквото се случва безрезервно,без осъждане и го виждат като съвършенно.Как може да стане това? Само чрез отказване от личната воля,защото само ако приемем,че всичко е съвършенно Божие творение и се оставим в неговите ръце,той да води действията ни,само тогава можем да стигнем до Него.За това освобождение говорят мъдреците и шаманите,защото тази свобода която имаме е лъжовна,тя ни причинява болка.Но това няма да е безкрайно,един ден ние ще се откажем от нея,кога ,за всеки различно. Всичките тези прераждания които се говори че сме имали,са именно заради това че не сме осъзнали това. Ето нашия свят,пълен с измами и манипулации,конспирации и нещастие,глад,войни,смърт и прочие дълъг списък,ако не беше такъв този свят, ние никога нямаше да се обърнем към Бога,никога нямаше да си признаем ,че само с нашата воля не бихме могли да достигнем рая.Затова този свят се явява съвършен,защото ни подтиква да обърнем поглед към Бог. Мога още много примери да ви дам за съвършенството на Божиите дела,особенно за тези който ние НЕ харесваме.
x-name41 не говоря за обръщението,за молитвата, говоря за това което действително е.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #22 -: Юли 02, 2012, 00:11:24 am »
Монолит, как бих могла да ти отговоря със сигурност? Не съм шаман, обикновен човек съм,имала съм откровения,имала съм моменти в който съм усещала бог близо до себе си и моменти в който съм му задавала въпроси и той ми отговарял,но не мога да кажа със сигурност че това не е внушение или просто че съм си повярвала.Всеки който е казал ,че е говорл с бог е бил линчуван,но не това ме плаши,а това ,че може да излъжа. Но знаеш ли колко странно нещо е това,ние сме сигурни в тооооолкова много неща защото ги виждаме,говорим,пипаме ги и тн,но ние не виждаме въздуха но знаем че го има,ние не виждаме нло но знаем е го има,ние не виждаме любовта и вярата и щастието и тн но знаем че ги имаме, та бих могла да ти задам същия въпрос, ти говорил ли си с любовта?Можеш да ми кажеш да,аз бях лудо обичащ,но нима това е любовта, ако аз я видя ще я обикна ли?

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #23 -: Юли 02, 2012, 00:14:46 am »
Ще се изразя по-опростено, за да ме разбереш:

Ти не можеш да говориш с академик от БАН, ако не си минала успешно 7-ми клас, нали така?

По същия начин няма как да се свържеш директно с Бог, без да си усвоила духовния баланс и уроците на Висшия си Аз.

Има си нива, които трябва да бъдат овладени. Това е все едно да искаш да бягаш, преди да си се научила да ходиш.
« Последна редакция: Юли 02, 2012, 00:19:41 am от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #24 -: Юли 02, 2012, 00:19:31 am »
А защо да не съм усвоила духовния баланс и уроците аа висшия си аз и именно заради това да смятам ,че трябва да избера Божията пред собствената си воля.Според мен дори звучи по логично да е именно така.Но само моля не ме линчувайте заради това че проявявам нескромност.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #25 -: Юли 02, 2012, 00:22:03 am »
Сподели поне едно достоверно преживяване с Висшия си Аз.

Ясно е, че си нямала разговор с Бог, иначе нямаше да пишеш в този форум.

Претендираш за духовна напредналост, а се чудиш на кого да отдадеш личната си свобода.
Бъди Слънце!

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #26 -: Юли 02, 2012, 00:37:03 am »
Знаех си че ще има обидени ако не проявя скромност,но дали си прав ти или аз няма никакво значние за нас,ние не се познаваме.Ти знаеш за много хора по света който са просветени с какво би могло да те заплаши ако има още един? Защо да не пиша тук, това също е дело на съвместните ни воли с Бог, съмняваш се че той ми дава да пиша тук ли или съдиш по себе си, щом ти пишеш значи всички са на твоето ниво или по ниско?
Разбери ме,за мен няма никакво значение далимога да докажа на когото и да било дали  говоря с Бог и дали с висшия си аз,това са абстракции,те не се доказват.Както не се и доказва духовния статус.Не се чудя на кой да си отдам личната свобода,чудя се как да разпознавам по добре своя ограничен тесен и промит мозък от волята на Бога,пък дали е чрез висшия ми аз или чрез 7 чакра,все тая.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #27 -: Юли 02, 2012, 00:53:07 am »
Способността да различаваме желанията, идващи от Тялото и нисшият астрал от една страна и разума, идващ от Духа и висшите обитания от друга страна е едно от първите неща, които се учат от просветените.

Това е елементарно необходимо условие за духовен напредък, а не знак, че си се свързала директно с Източника и си хванала Господ за шлифера. :P

Лека нощ.
« Последна редакция: Юли 02, 2012, 01:02:00 am от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #28 -: Юли 02, 2012, 00:54:59 am »
...
Който иде отгоре, той е над всички; а който е от земята, земен е и като земен говори; Който иде от небето, Той е над всички.
32. И каквото е Той видял и чул, за него и свидетелствува; и никой не приема свидетелството Му.
33. Който е приел Неговото свидетелство, потвърдил е, че Бог е истинен.
34. Защото Тоя, Когото Бог е пратил, говори Божии слова, понеже Бог не с мярка Му дава Духа.
35. Отец люби Сина, и всичко е дал в ръката Му.
36. Който вярва в Сина, има живот вечен; който пък не вярва в Сина, не ще види живот, и гневът Божий пребъдва върху него.
...

31. Между това учениците Го молеха, казвайки: Рави, яж!
32. Но Той им рече: Аз имам храна да ям, която вие не знаете.
33. Поради това учениците думаха помежду си: да не би някой да Му е донесъл да яде?
34. Иисус им казва: Моята храна е да изпълнявам волята на Оногова, Който Ме е пратил, и да извърша Неговото дело.
35. Не вие ли казвате, че още четири месеца, и жетва ще дойде? Аз пък ви казвам: подигнете си очите и погледнете нивите, че са побелели и узрели за жетва.
36. Вече и жетварят получава награда и събира плод за вечен живот, за да се радват заедно и сеячът и жетварят.
37. Защото в тоя случай права си е думата: един сее, а друг жъне.
38. Аз ви проводих да жънете онова, за което вие не сте се трудили; други се трудиха, а вие влязохте в техния труд.
...

30. Аз не мога да правя нищо от Себе Си. Както слушам, тъй и съдя, и Моят съд е праведен, защото не търся Моята воля, а волята на Отца, Който Ме е пратил.
31. Ако Аз свидетелствувам за Себе Си, свидетелството Ми не е истинско.
32. Има Друг, Който свидетелствува за Мене; и зная, че е истинско свидетелството, с което Той свидетелствува за Мене.
….
40. Но не искате да дойдете при Мене, за да имате живот.
41. От човеци слава не приемам,
42. но разбрах ви, че нямате в себе си любов Божия.
43. Аз дойдох в името на Моя Отец, и Ме не приемате; но, ако друг дойде в свое име, него ще приемете.
44. Как можете вие да повярвате, когато един от другиго приемате слава, а славата, която е от Единаго Бога, не търсите?
...

28. Тогава Го попитаха: какво да правим, за да извършваме делата Божии?
29. Иисус им отговори и рече: делото Божие е това - да повярвате в Оногова, Когото е Той пратил.
30. А те Му рекоха: каква личба даваш, за да видим и Ти повярваме? Какво вършиш?
31. Бащите ни ядоха мана в пустинята, както е писано: "хляб от небето им даде да ядат".
32. А Иисус им рече: истина, истина ви казвам: не Моисей ви даде хляба от небето, а Моят Отец ви дава истинския хляб от небето.
33. Защото Божият хляб е Онзи, Който слиза от небето и дава живот на света.
34. А те Му казаха: Господи, давай ни всякога тоя хляб.
35. Иисус им рече: Аз съм хлябът на живота; който дохожда при Мене, няма да огладнее; и който вярва в Мене, няма да ожаднее никога.
36. Но казах ви, че и Ме видяхте, и не вярвате.
37. Всичко, що Ми дава Отец, ще дойде при Мене; и който дохожда при Мене, няма да го изпъдя вън;
38. защото слязох от небето, не за да върша Моята воля, а волята на Отца, Който Ме е пратил.
39. А волята на Отца, Който Ме е пратил, е тая: от всичко, що Ми е дал, да не погубя нищо, а да го възкреся в последния ден.
40. Тази е волята на Оногова, Който Ме е пратил: всякой, който види Сина и вярва в Него, да има живот вечен; и Аз ще го възкреся в последния ден.
41. Възроптаха против Него иудеите, задето рече: Аз съм хлябът, слязъл от небето.

42. И казваха: не Тоя ли е Иисус, Иосифовият син, чийто баща и майка познаваме? Как тогава Той казва: слязох от небето?
43. Иисус им отговори и рече: не роптайте помежду си.
44. Никой не може да дойде при Мене, ако не го привлече Отец, Който Ме е пратил; и Аз ще го възкреся в последния ден.
Смирение,ревност в Бога, защото когато се оставиш на волята на Бог не си изоставен, тогава ти се дава според твоята нужда и да се разграничаваш от Света, дотолкова, че едва ли нуждите ти ще бъдат светски, но по скоро вътрешни и това, което получаваш ще е и в материална достатъчност, доколкото Ако плътта е отдадена в ръцете на Бог, той и за нея ще се погрижи , тъй като духа и плътта и желаното ще са в единство и естествено и изпълнени с волята на Бог, от това не отпада Личноста, напротив, само се разширява, доколкото приема и вижда в яснота, тогава не се жертва, защото по необходимост и осъзнато приема да живее в Бог, Затова и:
 „Отче наш, Който си на небесата!
Да се свети Твоето име,
да дойде Твоето Царство,
да бъде Твоята воля,
както на небето, тъй и на земята;

насъщния ни хляб дай ни днес,
и прости нам дълговете ни,
както и ние прощаваме на нашите длъжници,
и не въведи нас в изкушение,
но избави ни от лукавия;
защото Твое е царството,
и силата, и славата вовеки.
Амин.
...
да бъде Твоята воля,
както на небето, тъй и на земята;

Да се случи както е на небето,  тъй и на земята, но ако човек не приема това, то отрича себе си като част от Бог, е тогава и хляба който търси ще го търси от Земята, а едва ли това ще му стигне, по силата на факта, че земния хляб има свойството да свърши и създава притеснение у човек ще има ли и утре, а ако се остави според своята чистосърдечност на Волята на Бог Лично за него, то тогава ще съумее през времето, в което би се терзал от липсата на хляб да го посвети на себеопознаване  и вътрешен мир , живеейки в спокойствие по силата на вярата си, че нещата се случват по най-точния за него начин, а ако се е отклонил и е в тежнение,  ще има търпение, знаейки че не е забравен, а случващото се е само за да види по- навътре и да се дообогати, да разшири съзнанието си, което само по себе си е храна, доколкото е енергия идваща отвътре, но това е само за тези, които не заменят на всяка цена вътрешното с външно, не се привързват, а знаят че което поискаш това и ще получиш , ако е да е Волята на Бог, няма ти да си ценен за себе си повече от Бог, но ще живееш в самия Бог и тогава ще цениш себе си както Бог и няма да се противиш, няма и да осъждаш, защото ще си носиш и товара с любов и ще си в пълно съзнание и отговорност за делата си и именно това пълно съзнание ще бъде възкресено и ще "има живот вечен", тогава е : що е на небето това и на земята, а тогава това, което е на земята придобива вечност, доколкото е родено от Бог и изпълнено с Волята на Бог, доколкото и плътта  е съсъд на духовното, то тя е част от Бога.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #29 -: Юли 02, 2012, 01:05:01 am »
...

del - и аз допреди година цитирах библията буква по буква и даже бях запомнил цели пасажи, докато не открих, че това е поредната задънена религиозна улица.

Духът не се нуждае от религия, а от истина и еволюция.
Бъди Слънце!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27