Автор Тема: Учените и атеизма  (Прочетена 15355 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен raliko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Учените и атеизма
« Отговор #15 -: Април 04, 2011, 11:48:03 am »
За поповете мога много неща да разкажа-как си карат мерцедеси последен писък на модата,как имат  по няколко синджира злато на врата,как ги обикалят дебеловрати момчета...и как смърдят на алкохол...
Впрочем за научните работници  последното също  е често срещано,но от към финанси навярно са по-зле.
Боиш ли се от Мрака,превърни се в Слънце. Ако ли не – изчакай утрото./Африканска поговорка/

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:Учените и атеизма
« Отговор #16 -: Юли 12, 2011, 15:48:34 pm »

Не съдя и не упреквам никого, но е тъжно "човек занимаващ се с наука да борави само с догадки и предположения и да не може да ти предложи нищо, ама АБСОЛЮТНО нищо , като информация извън конвенционалната наука


Хубавото на науката е това че не се нуждае да вярваш в нея за да е истина. Тя се основава на експерименти, чиито резултати можем да видим. Ако науката още не е стигнала до някакви отговори това не значи , че тези неща вечно ще убягват на учените. Ако конкретно ти не разбираш науката значи не си чела достатъчно или просто не я разбираш. Пак казвам, че това не я прави погрешна.
Все пак всеки ден използваш достиженията на научния прогрес. Ползваш интернет, гледаш телевизия, слушаш музика, имаш електричество и транспорт и какво ли още не. Ако отричаш науката пробвай да живееш без нейните блага и тогава ще говорим пак.
Другото , което ме притеснява повече е защо ако не откриваш отговорите в науката на това, което търсиш (или може би отговорите не ти харесват) се обръщаш към теолозите? Може би техните отговори макар и неподкрепени с нито едно доказателство изглеждат по-примамливи. Никакви наказания, вечен живот, райски градини, интелигентен дизайн галещ егото ни... само срещу това да приемеш съществуването на бог.
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:Учените и атеизма
« Отговор #17 -: Юли 12, 2011, 21:10:06 pm »

Ех,  SoturinTie, не милех да ти отговарям, но го правя поради това, ако си  преподавател или учител някъде да спреш да объркваш децата и подрастващите ... :)

Цитат
Хубавото на науката е това че не се нуждае да вярваш в нея за да е истина. Тя се основава на експерименти, чиито резултати можем да видим.

Ами да явно все още не са ти показвали как се извършват някои експерименти, след като се стараеш да ме поучаваш, като наивна гимназиална учителка, да не казвам за да не те обидя мазохистичен учен, решил да експериментира с гениалните си открития върху човека.... :)

Цитат
Ако науката още не е стигнала до някакви отговори това не значи , че тези неща вечно ще убягват на учените.


Просто никога няма да бъдат допуснати до финала, ще си останат гадатели на структурата на елементарните частици, питайки се един друг от какви други частици са изградени   всички останали елементарни частици ...кварки, лептони, безони....имат ли вътрешна структура и какво представлява тя....безсмислено търсене на нещо, което е ограничено от 4Д. Ако не си запознат/а със  силите от това измерение всякакъв диалог с теб е безсмислен и губене на време.  :hi:

Цитат
Ако конкретно ти не разбираш науката значи не си чела достатъчно или просто не я разбираш. Пак казвам, че това не я прави погрешна.


Виж тук погрешни са твоите разбирания, поради това че само си чел/а, научни статии и енциклопледии, които пак ще ти повторя, че нямат нищо общо с 4Д( науката и познанията в този свят)

Цитат
Все пак всеки ден използваш достиженията на научния прогрес. Ползваш интернет, гледаш телевизия, слушаш музика, имаш електричество и транспорт и какво ли още не. Ако отричаш науката пробвай да живееш без нейните блага и тогава ще говорим пак.

Ха не ме разсмивай с програмираното си съзнанието  и благата , нима смяташ, че един лебед, богомолка, скакалец, гълъб...и т.н.... живеят по зле от теб.... :lol:

Цитат
Другото , което ме притеснява повече е защо ако не откриваш отговорите в науката на това, което търсиш (или може би отговорите не ти харесват) се обръщаш към теолозите? Може би техните отговори макар и неподкрепени с нито едно доказателство изглеждат по-примамливи. Никакви наказания, вечен живот, райски градини, интелигентен дизайн галещ егото ни... само срещу това да приемеш съществуването на бог


Ех, поради това че се притесняваш твърде много за моята персона и нищо не си разбрал/а за нея ще ти отговоря, че отговорите са в мен и нямам нищо общо с теолозите, които ми натрапи.

Абе ти правиш ли разлика между езотерика , теология, наука ...или просто реши да отречеш  "бог" (който не разбираш), поради това, че не се вмества в интелегентния  ти IQ дизайн на егото изграден от научни догми  .... ;D





Неактивен Mercury

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Учените и атеизма
« Отговор #18 -: Юли 12, 2011, 22:45:10 pm »
На мен не ми се вярва всички учени да са като коне с капаци - препускай по магистралата на атомите, докато не откриеш Х-бозона, заветната "божествена частица", както й казват. Предполагам, че ако я намерят, което е едно от основните занимания покрай онази огромна микровълнова печка със закъснител наречена Големия Адронен Колайдер, тогава някои може да кажат "Открихме Бог! Алелуя!" Но това е тъпо. Бог е навсякъде. И най-вече в нас. Един човек може да е учен, астрофизик или там каквото искате, да борави през цялото си работно време, през целия си живот само с математически формули, да открива и потвърждава, затворен в малката си лаборатория, но когато се прибере у дома и види децата си да играят, да учат, да питат, да свирят и т.н.... Няма ли да каже поне веднъж в живота си "Господи, благодаря Ти за това, което имам!" ? Сигурно го казва доста пъти.
Та според мен учените не е задължително да са атеисти.
 :unknown:


"Въображението е по-важно от знанието." Албърт Айнщайн

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Учените и атеизма
« Отговор #19 -: Юли 13, 2011, 01:46:50 am »
Някои хора обичат да отричат, защото им е по-лесно да се самоидентифицират с това, което не са, отколкото с това, което са.

Безмислено е, когато отричаш нещо, без да имаш избора да го избереш.
Ако някой можеше да избира дали да е учен или не, разбирам да огласява на всеослушание, че е против учените.
Но ако не би могъл да бъде такъв, дори и да иска, то с твърдението си нищо не прави, освен да се излага.

Все едно аз да кажа "Да караш ферари е тъпо, затова не съм си купил ..."
А ако нямам капацитета да го реализирам, си оставам въздухар и нищо повече.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Учените и атеизма
« Отговор #20 -: Юли 13, 2011, 12:29:08 pm »
Цитат
Безмислено е, когато отричаш нещо, без да имаш избора да го избереш.
Дори е смешно, направо 6 б клас втория срок. ;D

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:Учените и атеизма
« Отговор #21 -: Юли 13, 2011, 13:16:21 pm »
Добре, аз отричам. Нямам доказателства за бог и го отричам. Също така нямам доказателства за спагетеното чудовище или космическият хамстер играещ на боулинг с дядо коледа през лятото на малък астероид в галактиката Андромеда. Ако от утре реша обаче мога да повярвам в каквото ми роди съзнанието. Ако убедя и други хора да повярват в това то моята идея ще се превърне в религия след време.
Вие вярващите на базата на какво приемате съществуването на бог за даденост?
Усетих да се прокрадва осъдителна нотка за злите учени експериментиращи с хора и правещи какви ли не други лошотии. Припомням за кръстоносните походи, инквизицията, конквистадорите заличили цяла империя. Драгите колонизатори на Америка избивали "диваци" наред и после докарали негри от Африка да им робуват понеже така пише в свещената им книга... и всякакви други подобни "висши дела" на верска основа. В крайна сметка не съм запознат със случай на убийство на духовник от учени заради погрешните му разбирания.

Вярвайте в каквото искате. Вече съм убеден, че няма да стигнем до единен отговор. Не съм против християнството , а против всички религии. Помислете с какво вашата вяра е по-права от тази на някой с други убеждения? Ако някой ви каже , че вярва в Зевс няма ли да му се посмеете? Това е митология все пак нали? За него обаче всички други ще са тръгнали по грешния път и нищо на света няма да може да го убеди в противното. Кое Ви дава правото да се смятате за по-духовно извисени и с повече IQ (макар тук то да няма никакво значение)?
Пак ще повторя, че всяка приумица на човека може да се приеме като негова вяра, но в  почти всички случаи това е несъстоятелно (колкото примера с хамстера или Зевс) и дори налудничаво.
Човешкият мозък е много податлив на халюцинации. Егото на всеки ще писне, че това е абсурдно, но това няма да промени действителността.
« Последна редакция: Юли 13, 2011, 13:24:46 pm от SoturinTie »
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Учените и атеизма
« Отговор #22 -: Юли 16, 2011, 12:04:36 pm »
Вярата и религията са съвсем различни неща. Не ги бъркай.

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:Учените и атеизма
« Отговор #23 -: Юли 16, 2011, 15:42:34 pm »
Вярата и религията са съвсем различни неща. Не ги бъркай.
Според мен са едно и също нещо. Религията се базира на вярата. Каква религия можеш да ми посочиш , в която не се иска вяра?
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Учените и атеизма
« Отговор #24 -: Юли 16, 2011, 16:49:04 pm »
Passiflora ти отговори в другата тема.
Ще ти дам обаче пример за вяра на която религия не могат да направят. Вярата в любовта примерно.
Щом не виждам любовта може би тя не съществува. Да кажем, че сега  съм влюбена. Ако лекарите ме разрежат дали ще открият някъде тази любов. Значи съм изпаднала в страшни халюцинации и заблуждения. Сигурно съм за лудницата щом изпитвам нещо дето никой не го вижда, а само го чувства.

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:Учените и атеизма
« Отговор #25 -: Юли 16, 2011, 17:38:50 pm »
kalan, любовта както и всички човешки емоции си имат конкретно химично и неврологично обяснение. Има цял коктейл от ензими отделяни по всякакви причини в тялото.
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Учените и атеизма
« Отговор #26 -: Юли 16, 2011, 17:49:04 pm »
Хайде кажи ми кои са тези ензими? Какво правят?

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Учените и атеизма
« Отговор #27 -: Юли 16, 2011, 17:53:46 pm »
kalan, любовта както и всички човешки емоции си имат конкретно химично и неврологично обяснение. Има цял коктейл от ензими отделяни по всякакви причини в тялото.
Искрено се радвам, че намерих още един малък ариманчно, този път в нашия форум.
Схващането, че човека е биологичен робот и заробването изцяло в математическите изводи от 5те сетива са точно неговата сфера на действие - на Ариман, по антропософска терминология.
И все пак, Аз обичам, а не "коктейла от ензими". :)
Той, "коктейла", е следствие, а не причина. Естествено антихриста обръща нещата с главата надолу. Не ти, SoturinTie, а духовният импулс на който си се качил, да не се хванеш за думата :)
Навярно предстои нов скок в материализма, при това още по-дълбок.
Интересно обаче, дали последователите на тази нова религия, ще изкарат старите велики учени луди, защото почти всички са вярвали и знаели за Бог.
Съвсем отделна тема е факта, че властимащите от Тъмната ложа също не отричат Бог, просто го заменят с един друг. Това е видно, бях го споменал и по-рано в друга тема, но изобщо, нашият псевдо-скептик (който всъщност е силно вярващ, просто в грешното нещо), отказа да коментира.
« Последна редакция: Юли 16, 2011, 18:04:19 pm от P.E.A.C.E. »

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:Учените и атеизма
« Отговор #28 -: Юли 16, 2011, 18:00:56 pm »
Хайде кажи ми кои са тези ензими? Какво правят?
Тези неща не са апокрифни. Поинтересувай се и ще откриеш много неща. Има и в библиотеките и в интернет.
P.E.A.C.E. , кой велик учен е вярвал в бог? Дай пример.
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен Mercury

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Учените и атеизма
« Отговор #29 -: Юли 16, 2011, 18:14:26 pm »
Хайде кажи ми кои са тези ензими? Какво правят?
кой велик учен е вярвал в бог? Дай пример.

"Искам да науча скакви са основните принципи, които е следвал Бог, когато е създавал Вселената. Друго не ме интересува"
Алберт Айнщайн

Пише го в първия брой посветен на него, от поредицата "100 личности - Хората, променили света".
 :flag_of_truce:
"Въображението е по-важно от знанието." Албърт Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27