Автор Тема: Търси се "чисто" място за живот в планината  (Прочетена 50809 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #60 -: Август 02, 2011, 00:12:51 am »
Ще се справим. Важна е мотивацията. На всичко се намира колаят.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #61 -: Август 02, 2011, 09:47:51 am »
Важна е мотивацията.
Това е истината! Нямаш ли правилно изградена мотивация, съобразена с твоя собствен Път, колкото и да ти се иска да заживееш някъде-няма да стане. А и трябва да знаете, че ви очаква много работа на едно такова място и то не толкова физическа, колкото вътрешно-духовна. Тази работа е съизмерима с революция, която започва с тотален стрес, преминава в осъзнаване на новата реалност около вас, в нейното приемане с всяка една клетка на телата ви(наблягам на множественото число), докато един ден не се събудите с ясното усещане, че сте се слели с нещо съвсем ново, но в същото време родно и близко-дълбоко забравена ваша същност, в която с удоволствие се разтваряте.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен amigo7674

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 53
  • Когато държиш чук , всичко ти прилича на пирони...
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #62 -: Август 02, 2011, 12:01:08 pm »
Преди време купих малка къщичка с дворче на село,близо до Стара Загора.
В началото мислехме да я продадем,но сега,след 3 години,разбрах какво богатство е да имаш къде да избягаш от шума и мръсотията на града.
За жалост не ми остава време да я направя както трябва ,за да е удобна за живеене.
Но за начало мисля,да засея нещо в двора - някакви зеленчуци или нещо подобно.
Не знам какви стъпки точно ще трябва да се предприемат за бягство от града.
Но мисля,че рано или късно всеки започва да търси връзката с майката Природа.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #63 -: Август 10, 2011, 17:41:47 pm »
Първите и най-важни стъпки са, как да си осигуриш достатъчно пари за текущите ти разходи по ток, телефон, интернет, хляб, здравеопазване и др. неща, които не можеш да си ги произведеш в двора. Като решиш тази дилема, си готов да заживееш извън матрицата  :). До тогава ще си стоиш тук при нас, и само събота и неделя ще бягаш при майката Природа.

Поздрави ARRI

 :hi:
« Последна редакция: Август 10, 2011, 17:42:49 pm от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен amigo7674

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 53
  • Когато държиш чук , всичко ти прилича на пирони...
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #64 -: Август 10, 2011, 19:18:37 pm »
Благодарско ARRI,
току-що се върнахме от Айтоския балкан,от една вила.
Чистия въздух и тишината са чудни.
Ще започна по малко да ходя на къщурката,а по-нататъка то ще си покаже :drinks:

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #65 -: Август 11, 2011, 17:47:24 pm »
Преди време купих малка къщичка с дворче на село,близо до Стара Загора.
В началото мислехме да я продадем,но сега,след 3 години,разбрах какво богатство е да имаш къде да избягаш от шума и мръсотията на града.
За жалост не ми остава време да я направя както трябва ,за да е удобна за живеене.
Но за начало мисля,да засея нещо в двора - някакви зеленчуци или нещо подобно.
Не знам какви стъпки точно ще трябва да се предприемат за бягство от града.
Но мисля,че рано или късно всеки започва да търси връзката с майката Природа.
Всичко става постепенно, на етапи, не изведнъж.  Мисля, че когато си готов, всичко ще ти се избистри.
Ако ти е близо къщичката, на твое място бих се заела с градината и постепенно бих стягала къщата. Така ще имаш винаги повод да бягаш натам  ;) , за да свикваш с новия си живот.
Пробвай алтернативно градинарство и ще изпиташ голямо удоволствие от това да виждаш как земята ражда
без проблем, ако не бъде измъчвана със селскостопанска техника. И за теб ще е добре, защото няма да се измъчваш с копане, плевене, обръщане и т.н. Да не говорим за чистите плодове и зеленчуци, които ще имаш. :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен amigo7674

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 53
  • Когато държиш чук , всичко ти прилича на пирони...
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #66 -: Август 11, 2011, 19:04:51 pm »
Ами как да знае човек кога е точното време?
В един момент,когато купя шунка със 5 Е-та или домати с вкус на трева,се заричам да си произвеждам храната сам,но след това колелото на живота се завърта и на преден план излизат други задачи и за green life няма време.
Всъщност,май това е проблема на повечето хора - липса на време за селото. :D

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #67 -: Август 11, 2011, 19:25:03 pm »
Когато желанието стане толкова голямо, че намериш време за това, това е точното време.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен lubricant

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #68 -: Август 12, 2011, 21:50:35 pm »
Ами то това е целта на матрицата, да нямаш време за истинските неща в живота. Ако сам не си го намериш, никой няма да ти го даде.
И аз съм голям привърженик на динамичното земеделие, но си има доста трикове и се иска сериозна подготовка. А земеделската работа си е доста, особено ако си решил да си изкарваш прехраната с това. Лично за себе си не го виждам да зарежем всички удобства на цивилизацията и да идем на село, в началото ще са съботите и неделите. И не за друго, но не сме подготвени за това как да се справим. Но лека полека, "без прекалено привързване и без прекалено противопоставяне" се нареждат нещата, стига човек да има мерак.

Неактивен amigo7674

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 53
  • Когато държиш чук , всичко ти прилича на пирони...
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #69 -: Август 16, 2011, 17:22:10 pm »
Мисля,че околните също трябва да приемат идеята и да са готови на жертви.
Представи си мъжът да иска да живее на село,а жена му не.
Тогава какво правим? :---

Неактивен ItsPossible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Търси се "чисто" място за живот в планинат&#
« Отговор #70 -: Август 16, 2011, 17:42:32 pm »
Точно пред такава дилема сме изправени в моето семейство.Татко иска да се мести в родното му село, казва че града го съсипва, а на майка не и се иска много много.И незнам какво ще правим. :(
« Последна редакция: Август 16, 2011, 18:30:51 pm от Mirotvorec »

Неактивен bullet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 64
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #71 -: Август 17, 2011, 13:41:19 pm »
Ако имаше доверен човек от тайните служби като ЦРУ в Щатите, щеше да те посъветва:1. да се махнеш от града възможно най-бързо; 2. да учиш китайски и немски; и 3. да си държиш оръжието заредено...Това се отнася за действителността в Щатите. Кое е приложимо тук ще видим.

Аз съм в града все още, макар и в неговите околности, с двор и градина, и въпреки това едва се издържа напоследък. Но пък мен не ме влече идеята за живот в планината, ще бъде нанякъде определено, може би в чужбина в планината, но определено не тук. Всяко вътрешно водителство е строго индивидуално...Относно децата и образованието - в това отношение излязохме от матрицата: какво щастие и облекчение! Отписах детето от училище и го записах да е хоумскуулър в Щатите. Хем е тук, при мен, хем учи по америк. система дистанционна форма. Намерих това, което ми беше на сърце за детето по отношение за образованието му, далеч от контрола на ума и промиването на мозъци в институциите наречени "училище". :lol:

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #72 -: Август 17, 2011, 13:59:23 pm »
В България няма опция за домашно образование и ако чакаме да ни "спуснат" тази "екстра", прави ще умрем. Ще трябва да натискаме, докато стане.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен amigo7674

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 53
  • Когато държиш чук , всичко ти прилича на пирони...
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #73 -: Август 17, 2011, 14:44:52 pm »

...Относно децата и образованието - в това отношение излязохме от матрицата: какво щастие и облекчение! Отписах детето от училище и го записах да е хоумскуулър в Щатите. Хем е тук, при мен, хем учи по америк. система дистанционна форма. Намерих това, което ми беше на сърце за детето по отношение за образованието му, далеч от контрола на ума и промиването на мозъци в институциите наречени "училище". :lol:

Много интересно това...можеш ли да дадеш малко повече информация? :unknown:

Дори мисля,че на село могат да се създадат повече удобства от града ... например градинка,беседка,барбекю,басейнче за децата,люлки и т.н.
В тези 60 м2 в които живеем,шанса дори саксийка с цветя да си сложим е нищожен :nea:

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Търси се "чисто" място за живот в планинат&#
« Отговор #74 -: Август 17, 2011, 15:26:49 pm »
И аз съм на това мнение! Освен това детето ще расте в естествена и природосъобразна среда, ще се научи да общува с Природата, няма да боледува.Социалните контакти няма да пострадат, особено ако станеш пример за други и около те се заселят и други хора с деца. А пък ако иска да посещава някакви специализирани уроци- танци, музика, рисуване, винаги можеш да го водиш в близкия град. Според мен, в домашна обстановка и без стрес може да се научи много повече, отколкото в училище.

Ако имаше доверен човек от тайните служби като ЦРУ в Щатите, щеше да те посъветва:
да учиш китайски и немски;
Това защо?
« Последна редакция: Август 17, 2011, 17:28:54 pm от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
37706 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12105 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
8413 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
12104 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper
0 Отговора
6080 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2010, 12:42:15 pm
от Astronomer

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27