Автор Тема: Търси се "чисто" място за живот в планината  (Прочетена 50858 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #45 -: Март 01, 2011, 19:16:46 pm »
Не мога да разбера как този от клипчето само с една забита клечка в земята разбра посоките на света. Ще се радвам ако някой ми го разясни.



Виж тук   е обяснено на български.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен white power

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
  • „В спора победители няма"
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #46 -: Март 12, 2011, 02:27:05 am »

"Социални контакти" е едно от "любимите" ми словосъчетания, ;D особено що се отнася до деца, детски градини и училища.

Защото "образователните" ни институции не са нищо повече от пералня на мозъци, гнезда на скука, простотия, еснафщина и разврат, тъпчещи малките бъдещи роби с отрови от смрадливи лавки и трошички фалшиво знание.

Всичко е въпрос на избори, приоритети и праг на търпимост.

В тази връзка: по- добре като хобит, отколкото на конвейра.

+++ Напълно споделям твойто мнение :hi:

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #47 -: Юли 18, 2011, 13:17:48 pm »
Нещо, което правя с огромно удоволствие е да ходя сред природата, а като слабост са ми планините. Естествено в мен се породи желанието да знам и мога повече, за да може природата да ми стане приятел. Немалко хора са умирали от скoрбут, а в същото време са били заобиколени от иглолистни дървета. Просто не са знаели, че в игличките се съдържа много витамин C.
Прадедите ни са знаели много повече и са били много по-близо до природата. Умения от палене на огън и намиране на подслон до събиране на храна и чиста вода. Общо взето всичко, което му трябва на един човек, за да живее.
В наши дни голямата част от хората живеят по градовете и следват различни от едновремешните идеали. Познанията за природата са се изгубили и това е доста тъжно според мен. Все пак има и то немалко хора занимаващи се доста активно с възстановяване на забравените "тайни" на хората живели тогава. Наричат го "бушкрафт". Може би дефиницията за бушкрафт е на практика уменията , които прадедите ни са използвали в ежедневния си живот. Както споменах и по-горе да запалиш огън си е умение и не е просто като сега. Може би има хора във форума, които са се занимавали с това. Успявал съм да запаля огън по метода bow and drill и никак не е лесно. Разбира се бушкрафтът и оцеляването са тясно свързани, защото за да живееш по такъв начин ще трябва да имаш не само познания , но и физически умения, за да се справиш с конкретни и дори ежедневни ситуации. Няма да навлизам надълбоко в бушкрафта, но ако на някой му е интересно бих споделил още включително и лични преживявания.
Бих добавил във връзка с доскорошните ми спорове с някои членове на този форум, че ако моите разбирания се доближават до религия то аз съм пантеист и анархист. Това , в което вярвам е това, което ме заобикаля. Природата е моят дом и я приемам за бог. В Природата няма президенти или държави. Тя е красива такава каквато е.
« Последна редакция: Юли 18, 2011, 13:19:41 pm от SoturinTie »
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #48 -: Юли 19, 2011, 23:51:47 pm »
Преди година и половина се преместих от големия, шумен и мръсен град в по-малък (на 30 мин. с кола). За нищо на света не бих се върнала обратно, имам всичко - спокойствие, тишина, чист въздух, птици, голяма градина и пр. Мястото на човек е близо до при-родата, всички сме част от едно цяло.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Търси се "чисто" място за живот в планинат&#
« Отговор #49 -: Юли 20, 2011, 00:10:42 am »
Така е. Ама безработицата и големите амбиции изпъдиха хората към големите градове. Това го направи демонокрацията.
« Последна редакция: Юли 20, 2011, 08:38:32 am от Mirotvorec »

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #50 -: Юли 20, 2011, 00:37:54 am »
sidewinder,
започнем ли винаги можем да намерим куп причини. Всичко има две страни - за някои т.нар. демокрация може да е донесла позитивни неща, а за други да е дивокрация. Да не забравяме и криворазбрания комунизъм, допринесъл за ограниченото мислене... Но мисля, че тепърва дауншифтинга взима превес. Мотото е "Избери повече да бъдеш, отколкото да имаш." Все пак човек е само миг на тази планета, никой, който е отишъл в отвъдното не е взел къщи, коли, пари, богатства...
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #51 -: Юли 20, 2011, 16:32:14 pm »
Страшно много неща работят в посоката да сменят ценностите на хората. И сега ценност е да работиш за някого, вместо за себе си; да изкарваш пари вместо да имаш поминък; да гледаш шоуто на слави вместо да четеш книги; да ходиш по дискотеки вместо в планината.
Тъжно е най-вече, защото е повсеместно.
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен deznam

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 286
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #52 -: Юли 20, 2011, 17:11:27 pm »
Англичани заселват Тополовградско, морето им близо
Само в село Синапово има купени над 90 имота

Чужденци масово заселват обезлюдени села в Тополовградско. Най-голям интерес проявяват англичаните, които вече са се установили в Княжево и Синапово, съобщи директорът на Териториалното статистическо бюро в Хасково Наско Нанев.

Чужденците предпочитали тополовградските села не заради природата или уредеността на населените места, а заради евтините имоти и близостта на района до морето.

По думите на кметовете на двете Синапово и Княжево чужденците обяснявали, че предпочитат да си купят къща в Тополовградско и през лятото да идват тук на почивка.

Било по на сметка да пътуват всеки до морето за около 1 час и да се връщат, отколкото да почиват в скъпи хотели по Черноморието.

В Синапово има закупени над 90 имота от британски граждани, като близо 20 от семействата живеят там постоянно.

Според статистиката в Хасковска област живеят близо 1300 чужденци, като около 600 са с двойно гражданство.

Най-много са представителите на Руската федерация - 436, следват представителите на Великобритания, Гърция, Украйна, САЩ, Армения, Молдова, Полша  Испания, Италия и Германия.

Княжево е подходящо място за почивка и отдих. Разположено е в началото на Сакар планина и в близост има множество горички. Край селото тече река Тунджа. Има и две малки рекички, които се вливат в Тунджа, едната преди селото, а другата след. Има условия за риболов.



Източник: http://www.dnes.bg/stranata/2011/07/19/anglichani-zaselvat-topolovgradsko-moreto-im-blizo.124364#13111709082661&if_height=340
Ако не искаш да бъдеш наковалня, трябва да бъдеш чук.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #53 -: Юли 31, 2011, 15:10:56 pm »
Побутвам темата. ;) Какво ново при вас? Има ли още някой, отвързал се от синджира? ;)
Аз обикалям подробно планинските селца в търсене на моето място. Засега удрям на камък, но не се отказвам. Най- интересното е, че намерих къщата и мястото, които искам и които отговарят на всичките ми условия, но човекът както искаше да продава, изведнъж даде назад.  :D Възникнаха сантименти у него, личи си, че хем иска да продава, хем не ще..
Още преглъщам, но си мисля, че щом е станало така, може пък някъде да ме чака нещо още по- подходящо.Или може би имам още малко работа в града?
« Последна редакция: Юли 31, 2011, 15:12:53 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен lubricant

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #54 -: Юли 31, 2011, 19:53:56 pm »
Magnolia, и ние все още сме в търсене на мястото. Обикаляме при всяка възможност, където Провидението ни отведе и вярвам, че мястото само ще ни намери :) Нямам търпение да "отвържа синджира", но трябва да се съобразим с всеки в семейството. Все повече приятели, за които преди им се струваше недопустимо да се преместят от големия град в някакво забутано село, се замислят все повече за това какво печелят и губят от начина си на живот, което много ме окуражава, че старият начин на живот си отива.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #55 -: Август 01, 2011, 13:25:04 pm »

Побутвам темата. ;) Какво ново при вас? Има ли още някой, отвързал се от синджира? ;)


Трудно се къса синджира, Магнолия. ;)
Ние сме като робите след премахване на робството в Америка.
Освободили ги. Те обикаляли, обикаляли, и след това се върнали при робовладелеца.
Роб роден в робство, трудно се приспособява към свободата. Та и при нас същатата работа.
Ние не сме закърменини с битието на селския човек, следователно ще е трудно, защото сме изнежени отвсякъде-външно и вътрешно... :)

И не си мислете, че като намерите място, лесно ще направите втората крачка.
То пак е до човека, но...
« Последна редакция: Август 01, 2011, 13:27:44 pm от Гален »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #56 -: Август 01, 2011, 21:14:07 pm »
Вчера и аз бях се сетил за тази тема, че е доста отмряла и гледам, че намирате добри доводи като оправдание да не се похвалите за вашите "скъсани синджири".   ;D  Шегувам се, разбира се!

Днес имах работа в града, който напуснах преди една година и на 15-та минута си помислих-Господи, как съм живял тук толкова дълго! Въздухът тежи и е лепкав, бетон и асфалт са като горен и долен реотан на готварска фурна. Негативизмът струи от всякъде и те мачка, "подсладен" от десетки унили погледи, от безизразни очи. Благословен да е мигът, в който "видях" знака за промяната и му се доверих изцяло!

За тази една година аз буквално пуснах корени в земята. Да, точно в земята, защото около мен няма асфалт, който да пречи.  :P Всяка сутрин с моя пръв приятел-кучето, правим едночасова разходка из гората и усещам как все по-вече се разтварям в дърветата и скалите, в тревите и храсталаците. Всяка сутрин се поздравявам с орлите и щурците, на които нарушавам съня и почивката след нощният концерт.

Действайте, момичета и момчета, истинското ви място е При/Родата!   ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #57 -: Август 01, 2011, 21:34:41 pm »
Колко хубаво звучи. Почти като от разказите на Владимир Мегре - "Анастасия". Завиждам ти благородно. Между другото направих един оргонит да го тестваш. Взимам го с мен на работата, и когато имаш път насам вземи го да го тестваш...ти знаеш как. :hi:

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #58 -: Август 01, 2011, 22:34:10 pm »
Mirotvorec, аз така се почувствах след като се прибрах след последната ми десетдневна обиколка обратно в града- с някакво напрежение в главата и все едно дишам с 1/10 част от дробовете си.Скоро пак потеглям обаче. :)
Знам, че моето място ме чака някъде!

Ние не сме закърменини с битието на селския човек, следователно ще е трудно, защото сме изнежени отвсякъде-външно и вътрешно... :)


Аз като го гледам битието на селския човек, или поне на тези селяни, които срещнах, много се радвам, че не съм закърмена с тяхното битие. ;) Повечето селяни са по- зле от граждани, едно си знаят, едно си баят, наливат се по цял ден и после се оплакват, че не им стигали парите за лекарства! А иначе газят златото под краката си и го плюят.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Търси се "чисто" място за живот в планината
« Отговор #59 -: Август 01, 2011, 23:58:35 pm »
За другите говоря. Старите. Не тези, които си дала за пример. ;)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
37733 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12142 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
8417 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
12114 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper
0 Отговора
6086 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2010, 12:42:15 pm
от Astronomer

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27