Автор Тема: Супер комари!!!  (Прочетена 19569 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #30 -: Юли 08, 2006, 23:05:37 pm »
Дъвиан, изчезвали ли са ти книги и някои вещи и после хоп...ето ги? На мен често ми се случва.Ами пътуват си нещата. Къде? Мога само да гадая.Даже и не са "живи ", даже са по-материални от котките и комарите.А забелязала ли си котките по колко часа спят? Ние мислим ,че"спят".
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Дъвиан

  • Гост
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #31 -: Юли 08, 2006, 23:10:18 pm »
Темата за изчезващите предмети :D: http://www.xnetbg.com/www/site/smf/index.php?topic=362.0

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #32 -: Юли 09, 2006, 05:20:49 am »
Ха, тези комарчета са голяма напаст. Добре, че тази година нещо са се изпокрили. Но си спомням е имало години, в които си гледаш небето и си викаш- "Я, какво странно, жужащо врабче!". В следващия момент, обаче осъзнаваш, че това е комар! ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Rokambol

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #33 -: Юли 09, 2006, 10:37:00 am »
      Чел съм предсказание, че ще дойде момент, когато животните ще се опълчат срещу човека. Отровни
паяци и други насекоми ще изтребват хората. Ще се появят непознати животински видове. Само не си
спомням на кого е това предсказание и съжалявам, че не копирах информацията. По-късно не можах да
намеря този сайт :(

Eon

  • Гост
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #34 -: Юли 09, 2006, 10:38:01 am »
Е не, тази тема взе повече от 30 отговора...

Край  :P :P
« Последна редакция: Юли 09, 2006, 15:01:16 pm от Eon »

Дъвиан

  • Гост
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #35 -: Юли 09, 2006, 14:59:43 pm »
      Чел съм предсказание, че ще дойде момент, когато животните ще се опълчат срещу човека. Отровни
паяци и други насекоми ще изтребват хората. Ще се появят непознати животински видове. Само не си
спомням на кого е това предсказание и съжалявам, че не копирах информацията. По-късно не можах да
намеря този сайт :(

Имаше една книга такава, мисля че се казваше "Мравките". Автора беше някакъв учен. А може и да си спомним филма на Хичкок "Птиците". Но мисля, че няма опасност да загинем от дивите пълчища на животните ;D ;D ;D

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #36 -: Юли 09, 2006, 17:00:08 pm »

 макар и да не е във връзка с комарите , аз смятам че животните само много добри наши приятели , и ние можем да научим много от тях ...  ;) , имал съм много интересни преживявани със животни , и мога да кажа само , че от време на време ми писва да се боря с котките за собственото си легло  :o , и вече не отварям прозореца , защото идват и си правят ЗАБАВА , заедно със приятелките си , и тем подобни дивотии...  :). Мисля че трябва да сме щастливи , защото където съм ходил по ЕВРОПАТА , няма никакви животни , птици почти няма, само тук таме някой плъх или невестулка ...  :)

  така че , отивам да видя  някое улично куче ...  :)

  ЕЗК

 

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #37 -: Юли 09, 2006, 22:30:47 pm »
Абе колкото и големи комари да се навъдят, моите чехли са по-големи :D
Тъп съм не ме слушайте.

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #38 -: Юли 10, 2006, 15:06:06 pm »
Абе какви "посещения", какви "портали между измеренията", кво чудо. Мен като ме надушат комари и ме хапят като луди, което само по себе си е ужасно. Толкова ли не можете да приемете законите на природата - да, комарите имат нужда от кръв за своите си цели там, но хич не ми се вярва да ни хапят с добри намерения или да ни тестват там разни магнитни и енергийни полета, както начетени люде предположиха по-горе. Пак по природните закони по-еволюционно развитото същество побеждава, т.е. ние сме еволюирали в същества с чехли, пантофи и дебели списания, което може само да ме радва. Да не говорим колко зарази разнасят въпросните комари. Мен като ме хапят толкова много - какво, да не съм някакъв нечистив тип хахаха. Щото нямам спомен да съм прескачал между реалности и измерения след ухапвания от комари, като изключим случаите когато избеснявам и излизам от кожата си, не знам това дали се брои  8) Дайте по тази логика като идем на зоопарк и видим изгладнелия лъв, да се съблечем (дрехите не вярвам да са вкусни) и да му влезем в клетката съвсем доброволно да ни ръфа, щото и той "има нужда от протеините ни" :)))

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #39 -: Юли 10, 2006, 15:11:51 pm »

 Ами човек само можеш да се радваш. Аз съм чувал . че щом те хапят комарите , значи кръвта ти е добра  :) , колкто до това със заразите , то си е ясно , ама според природните закони , всичко си е наред ...  :)

 ЕЗК 

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #40 -: Юли 13, 2006, 02:00:03 am »
На моя баща вече се научиа да не го хапят, дори когато спи на балкона ;) . Какво става, обаче, ако някой се обърка и го ухапе? След ухапването прелита няколко метра и туп на земята. Не знам на какво се дължи, но подозирам, че има нещо общо с ракията. :) :) ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Дъвиан

  • Гост
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #41 -: Юли 13, 2006, 08:38:06 am »
Само се пази от бясни комари след това :P

prestor

  • Гост
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #42 -: Юли 13, 2006, 10:18:44 am »
Недейте да убивате животните и те няма да ви вредят!

Това което ще напиша е откъс от разказите на Парахамаханса Йогананда описващи престоят му при учителят му Шри Юктешвар.



"... Комарите дадоха повод за друг урок по време на пребиваването ми в Ашрама. Беше на свечеряване. Седнал до моя Гуру, аз изпитвах пълно спокойствие. Внезапно един досаден комар смути съсредоточението ми. Когато той ми забиваше отровното си жило в бедрото, аз вдигнах ръка за отмъщение, но се въздържах в последният момент, спомняйки си един афоризъм на Патанджали върху ахимса(това е принцип за ненасилието в Йога).
   -Защо не изпълни екзекуцията?
   -Учителю, нима ме съветвате да отнема живот!
   -Не, но смъртният удар беше вече във твоето съзнание.
   -Не разбирам?
   -Патанджали разбира, че би трябвало да преманем желанието за убиване. Този свят наистина е лошо построен, за да се практикува буквално ахимс. Човек може да бъде заставен да унищожи опасни създания, без да усети от това гняв или омраза.
   -Гуруджи, трябва ли човек да се пожертва, вместо да убие едно животно?
   -Не, човешкото тяло е скъпоценно. То притежава визши еволюционни възможности, локализирани в мозъка и гръбначните центрове. Никой друг низш организъм не е така добре устроен..."


Не трябва да бъдем прекалено смирени. Просто трябва да не изпитваме желание за и удоволствие от насилие.

Дъвиан

  • Гост
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #43 -: Юли 13, 2006, 13:05:32 pm »
Аз живея с други правила Rotserp, съжалявам.

“Ще дойде време, когато хората ще считат убийството на животни също толкова престъпно и отвратително, както сега гледат на убийството на хора.”
Леонардо Да Винчи

“Величието на една нация, нейният морален прогрес може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните.”
Махатма Ганди

«Днес се смята за преувеличение да се прокламира постоянно уважение към всяка форма на живот като сериозно изискване на рационалната етика. Но идва времето, когато хората ще бъдат удивени, че човешката раса е съществувала толкова дълго преди да осъзнае, че неразумното посягане на живота е несъвместимо с истинския морал. Моралът в своята абсолютна форма обхваща отговорността към всичко живо.”
Алберт Швайцер

“За човека, чието съзнание е свободно, има нещо дори по-нетърпимо в страданията на животните, отколкото в страданията на човека."
Ромен Ролан

“Ако човек не иска да потъпче своите хуманни чувства, той трябва да проявява доброта към животните, понеже този, който е жесток към тях, става такъв и в отношенията си с хората. Ние може да съдим за сърцето на човека според отношението му към животните.”
Имануел Кант

“Не може животинската или човешката кръв, пролята насилствено, да не донесе лоши последствия за човека. Това е строг, неумолим закон на природата.”
Беинса Дуно

P.S. Може да видиш и в Индия джайните какво отношение имат към животинското царство. Просто за сравнение с нашия манталитет на мислене. Да не говорим пък за Теория на Хаоса, в която както знаем ако една пеперуда размаха крилца, може да се образува ураган на другия край на света, а ако убием тази пеперуда може и урагана да убие доста хора, дори и символично казано...
« Последна редакция: Юли 13, 2006, 13:21:15 pm от Дъвиан »

Oberon

  • Гост
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #44 -: Юли 13, 2006, 15:13:04 pm »
Явно не правиш разлика от животно до животно :)
И делфина е животно, ама моеш ли да го сравниш във всяко едно отношение с делфина? Комара смуче от кръвта ти. Аз не искам да смучат от кръвта ми, която така усърдно се старая да произведа. Елементарно е. Отношението към комара специално, не означава непременно отношение към животните. Аз съм от тези хора, които и на мравката път прави. Ама мравката прекарва живота си в труд и не ми пречи аз да живея своя живот. А комара цял живот смуче. Еми съжалявам ама аз не съм виновен, че Създателя го е измислил. Дори и комара да има бякаква велика скрита цел, която аз не разбирам, не съм длъжен да се съобразявам с това, след като имам възможността да го предотвратя :)))

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27