Автор Тема: Супер комари!!!  (Прочетена 19565 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Niya

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
Супер комари!!!
« -: Юли 07, 2006, 12:51:31 pm »
 Суперкомари нападат Атина заради мръсния въздух

Според учените те са по-бързи и по-големи от обикновено и препаратите срещу насекоми не ги спират
06.07.2006
Поради лошите жилищни условия и замърсяването на въздуха в гръцката столица се е появила нова "суперпорода" комари. Те са по-големи, по-бързи и по-ловки в засичането на плячката си, съобщава гръцкия в. "Та Неа".

Атинските насекоми могат да разпознаят човешко присъствие от разстояние 25-30 м и да различават цветове - за разлика от обикновените си събратя, които възприемат в различни цветове съществата около тях според тяхната топлина и "подушват кръв" едва от 15-20 м.

Суперкомарите са способни да правят махове с крилцата си до 500 пъти в секунда (а не до 350, както е нормално) и са по-тежки средно с 0,3 мг, сочи изследване на университета "Аристотелио" в Солун.

Според учените атинската напаст се е адаптирала към замърсения въздух и препаратите срещу насекоми, а пренаселването на града (около 4 млн. души) й дало широко поле за изява и препитание.

Комарите могат да снасят яйцата си дори в чинийките под хилядите саксии по балконите в столицата, предупреждава професора по зоология от Атинския университет Анастасиос Легакис.
От http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=907640

Странно как замърсяването и отровите убиват хората, а са благоприятни за еволюцията на комарите.
« Последна редакция: Юли 07, 2006, 12:52:52 pm от Niya »

Неактивен lss

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 90
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #1 -: Юли 07, 2006, 13:22:37 pm »
това не са единствените гадини, които се приспособяват успешно към подобна среда
комарите са голяма напаст, но пък не са много трудни за убиване в домашни условия
е, не

Oberon

  • Гост
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #2 -: Юли 07, 2006, 13:29:57 pm »
Комара е най-смъртоносното животно на планетата. Ежегодно от ухапване от комар умират хиляди хора.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #3 -: Юли 07, 2006, 15:21:10 pm »
Тези са сигурно вълча порода, ама не знам дали са по-яки от руските- 4 комара тухла-четворка вдигат.  :D
Не мисли като човек!-Крион

Oberon

  • Гост
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #4 -: Юли 07, 2006, 15:33:13 pm »
Ти не ми говори, мене са ме хапали такива лешояди :)

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #5 -: Юли 07, 2006, 17:09:28 pm »

 КОМАРИ - ИЗТРЕБИТЕЛИ   ;) ... въобще цялата статия звучи супер забавно , обаче като се замисля какво им е на ХОРАТА ...  :(

  ЕЗК

Ysmin

  • Гост
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #6 -: Юли 07, 2006, 18:35:49 pm »
Не само в Атина, ,,моите" комари в къщи също не мрат от Raid-a,отначало си мислех ,че нещо таблетките не са наред ,смених с изпарител ама ефект никакъв...направо вече ми се :'(

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #7 -: Юли 07, 2006, 19:01:41 pm »
това е то световната конспирация :D продават ти раит дето не трепе хвъркатите животни, за да можеш да си купиш после друго, и друго, след него друго и т.н.,както и в мидицината аналгин-хинина както и много други полезни лекарства ги махат, и на тяхно място слагат други които нищо не лекуват ,а само притъпяват болката за няколко часа и после отново трябва да взимаш даденото хапче.....

Дъвиан

  • Гост
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #8 -: Юли 07, 2006, 19:22:27 pm »
Недейте да убивате животните и те няма да ви вредят!

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #9 -: Юли 07, 2006, 21:38:40 pm »

   :) КОМАРИТЕ НАЩЕСТВЕНИЦИ , сега само да видим за колко време ще прелетят до БГ   ;)

  ЕЗК

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #10 -: Юли 08, 2006, 12:28:07 pm »
Съгласна съм , че е неприятно да смучат от тялото ти, но коя е причината за тяхното появяване? Не е ли негово величество Човекът?
 Ето нещо интересно за насекомите, което прочетох в книгата на Барбара Марчиняк -"Земята":



 " Насекомите и жабите  отварят пътя между две измерения с помощта на звука,който издават. Други с помощта на звука могат да извършват пътешествия. Всички сънуват, пътувайки в други реалности.Най- понятна за вас е концепцията за сънуването,защото знаете,че когато спите,отивате в друг свят, който не съществува. Всичко съществува, защото е взаимосвързано - независимо дали го съзнавате или не. Бръмбарите, земните червеи и жабите знаят,че преминават от една реалност в друга.Те преминават в други светове и в същото време са тук ,в този свят.
    Насекомите са представени в по-гоямо количество, отколкото който и да е друг клас животни на вашата планета и при това заемат по-малко място.Те осигуряват баланс, тъй като без насекоми вашата планета не би могла да съществува. Насекомите са многозмерни и служат като невидими пазители за много светове.            Някои от боговете-създатели външно и по характер приличат на насекомите.
Насекомите работят с вас по начин, който вие все още не можете да разберете. Мислите, че случайно кацат  на кожата ви или пълзят по нея, докато всъщност те проверяват вашата електромагнитна честота.Насекомите ви виждат не така, както се виждате вие. За тях вие сте силово поле и отделни части от вас са крайно привлекателни за насекомите, защото в тези участъци от тялото отделяте феромони. Възможно е, когато лекичко ви пощипват ту тук, ту там, да привикнете към тяхното присъствие.
     Когато жабата кряка, тя отваря врати в други измерения за животинското царство – в частност за насекомите, а и за много други членове на царството на животните. Жабите и насекомите удържат определена честота и притежават определени способности. Когато квакат в спокойствието на деня или нощта, жабите създават хармоничен, въртящ момент.Обкръжаващите енергии могат да влязат в тази спирала и лесно да прежживеят какво е да бъдеш в различаващите се от тях форми на живот.
      Всички животни са много по-тясно свързани с множество реалности, отколкото хората, и могат да ви научат на много за тези реалности............."
                                                                                                       
                                                                                             
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Дъвиан

  • Гост
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #11 -: Юли 08, 2006, 12:40:42 pm »
Бръмбарите, земните червеи и жабите знаят,че преминават от една реалност в друга.Те преминават в други светове и в същото време са тук ,в този свят.

Това, да си призная, ми е малко странно. Не съм убеден, че е точно така. Чувал съм за много случаи, когато някой дух на починал влиза в някое животно, например лаещо куче или мъркаща котка и действа с негова помощ - например за да захапе някой човек, или нещо друго. Но за първи път чувам, че насекомите свободно преминават в другите измерения. А според мен те са доста материални и се чудя как могат с тяхната материална форма свободно да си щъкат из "световете". Но бих приел и такава теза, ако някой може да я потвърди.

Освен това съм чувал, че след време всички насекоми и подобни инсекти ще изчезнат, така че ми е чудно как тогава ще бъдат допускани до висши области като по-големите измерения. И е малко смешно жабата да се разкарва из горните етажи на битието :P :P :P Тя си е а ада на астрала ;)
« Последна редакция: Юли 08, 2006, 12:48:48 pm от Дъвиан »

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #12 -: Юли 08, 2006, 13:01:20 pm »
Дъвиан, а ние да не би да сме по-малко материални ,например от една жаба?
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Дъвиан

  • Гост
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #13 -: Юли 08, 2006, 13:04:19 pm »
Ами така е, но ние съзнателно можем да излизаме извън тялото си, нали? А те, животинчетата май не могат. Или Барбара иска да каже, че те по презумпция могат, че им е заложено да могат да излизат. Това ти говоря Невен!!! Но искам да видя как бръмбъра ще излезе от материалното си тяло, ще е красиво :)

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Отг: Супер комари!!!
« Отговор #14 -: Юли 08, 2006, 13:07:46 pm »
А имаш ли очи за това? :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27