Автор Тема: "Защо Бог не е виновен за злото"  (Прочетена 45523 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #30 -: Март 13, 2006, 16:51:51 pm »
Харесва ми да създавам около себе си ореола на всезнаещ.За това и гледам да се изказвам по теми,които малко или много съм проучил.Нямам проблем със вярващите,просто обичам хубавия спор,а с тях се получават едни от най-добрите :D
 Това което не харесвам е църквата,защото тя е създадена за контрол над хората и за възспиране на пътя им.Тя е създадена от същите онези,които разпнаха христа,и чрез нея те упражняват властта си.Църквата е направила Христовата вяра това,което не е...
 Библията все пак си остава книга,виж етимологията на думата.Виж че не се чете като всяка друга съм съгласен.
 И за да я разбереш именно този дух ти е нужен,защото именно чрез него ще разбереш,какво не е на място в тая книга,кое е сложено само за контрол и на кое мястото му е наистина там.Но този дух с епроявява чрез интуицията и чрез сърцето,всяко едно мъничко съмнение или трепкане е знак,проблем става когато започнеш да слушаш поповете и техните думи започнат да заместват собствените ти усещания.ТРябва също да се чете с разум и порядъчна доза скептицизъм.
  Абе Бог,Иисус и Светия Дух не са ли различни аспекти на една и съща личност?
Браво на тези,които са били свидетели,но за жалост не са между живите.А докато са били те не са считали Христос за свой бог.Това разбиране произлиза едва от св. Павел,който за жалост успява да се наложи над останалите и да постави основата на вярата това,което е днес.
 А самия Иисус е бил доста умен човек(меко казано),но това,което прави далеч не е уникално-умиращия и възкръсващ бог далеч не е нова идея по негово време.ПОгледни само-разпнат е в Петък следобед.Идва Сабатът когато не наказват никой.За да умреш на кръста ти трябват някоклко дни,а не някокло часа.Предвид способностите му е напълно нормално до Неделя да се е възстановил.А влизането в пещерата,която играе ролята на гробница-пещерата е символ на майчината утроба...и оттам нататъкл е лесно.
  Деянието на Мартин Лутър е похвално,но от това,което съм виждал в евангелистка църква-неуспешно.
 за да вярваш не ти трябва да принадлежиш към никоя църква-достатъчни са ти сърцето,душата,а за църква-навсякъде под небето ;D
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Дъвиан

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #31 -: Март 13, 2006, 16:57:21 pm »
Но има нещо учудващо - сякаш си си поставил за цел на живота да се бориш срещу църквата - не зависи от теб нищо, повярвай ми!  ;)
« Последна редакция: Март 13, 2006, 19:07:02 pm от Дъвиан »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #32 -: Март 13, 2006, 17:04:05 pm »
Но има нещо очудващо - сякаш си си поставил за цел на живота да се бориш срещу църквата - не зависи от теб нищо, повярвай ми!  ;)
Бе баш цел на живота ми...по-скоро хоби :D :D :D
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

firma

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #33 -: Март 13, 2006, 18:35:03 pm »
Човешкият ум не е в състояние да разграничи доброто от злото; замаскираното зло го подлъгва леко, почти винаги. Да различи злото от доброто може сърцето - то е негово дело.

Болестите в градовете и сред народите, сушата, безплодието на земята и бедствията, случващи се с всеки в живота, пресичат умножаването на греха. И всяко подобно зло се изпраща от Бога, за да предотврати пораждането на истинските злини. Защото и телесните страдания, и външните бедствия са създадени за обуздаване на греха. И така, злото не е от Бога, а Бог изтребва злото, както и лекарят унищожава болестта, а не я влага в тялото. А разрушаването на градовете, земетресенията, наводненията, войните, корабокрушенията, всяко изтребване на много хора, ставащо по земята или морето, от въздуха или огъня, или от всяка друга причина, става, за да вразуми останалите, защото Бог вразумява всенародните пороци с всенародни наказания.


Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #34 -: Март 13, 2006, 18:57:31 pm »
Рикардо - текста който си цитирал е много удобен предтекст на  една високо напреднала технологически раса да упражнява тотален контрол със същите тези технологии с които могат да се пораждат масови катаклизми! Чел си за ХААРП, сега си го представи стотици пъти по-силно! И какво се получава - че някой си играе на господ карайки обикновенните хора да се чувстват виновни за отвратителните неща които един малък процент от "хората" вършат! В това число и потопът описан в Библията не е божествено творение! И много добре е описано в статията за Ануннаки, която преведах а и е много логично! Бог не присъства директно в нашите земни взаимооотношения! Директно присъстват псевдо-боговете, които наистина имат голяма сила и често злоупотребяват с нея. И пак казвам това че "бог" пуска чума , болести и бедствия е идеално извинение една раса имаща контрл над напреднали технологии да "пуска" божии наказания под път и над път! Това не е Любов ! Това е управление чрез страх! Направи това иначе ще ви изтребя! Това не са думи на Бога в който аз вярвам!

firma

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #35 -: Март 13, 2006, 19:04:33 pm »
Хората сами се наказват,земетресенията са човешко деяние.Земята е жива.Разбирам смисъла на думите ти.
Това е образно казано за Бог да наказва.Отностно потопа сега сме точно на земна ос 29,5 градуса.Точно както е потънала Атлантида.Наистина е човешко творение потопа.Сами си го решаваме и сега май това решихме за съжаление.За едни звучат тежко,защото хората ги е страх от смъртта и не вярват че има прераждания.То и мен ще ме е страх така ако мисля. ;D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #36 -: Март 13, 2006, 19:13:49 pm »
Сега това че хората по принцип са нееволюирали духовно и един вид си заслужават съдбата е само донякъде вярно! Щото между тези хора има и свестни. Aко погледнем обаче глобално в процентно отношение нещата не стоят добре, защото голяма част от хората на планетата живеят като диваци не само на физическо, но и на духовно ниво, а тези които не са като диваци са затънили яко в материята и мислят само за нея. Въпреки това тези които са по-силни, по умни и прочие следва да помагат на тези хора да достигнат тяхното ниво, разбира се ако те го искат. Насила хубост нестава. Вместо това силните на деня по най -гадния начин вместо да помагат се възползват от "по-слабите". Това го правят и обикновените хора, които се възползват от по-нисшите от тях бозайници, така че по този начин  погледното  си заслужават съдбата. Те не правят нищо по-различно от това, което правят Ануннаките! Те  мислят хората  за животни и ги използват като такива защото са по-напред в еволюцията си. Затова за да не правят това с нас и ние трябва максимално да ограничим гаврата с по-нисшите от нас! Не прави това което не искаш да правят на теб! Когато обикновения човек спре да тормози по-слабите от него тогава може да претендира да не го тормозят по-силните!
« Последна редакция: Март 14, 2006, 16:37:56 pm от Alien »

firma

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #37 -: Март 14, 2006, 16:43:45 pm »
Алиен разбирам начина ти на разсъждение,но аз лично не мога да го споделя.Да не забравяме за дявола-висш разум.Хората са наивни, че могат да го надхитрят.Е има и такива,затова те живеят в друга галактика.Говоря за светците-висши души.Вече е нещо нормално хората започнаха да съзряват:едните хора искат да имат дявола за Бог,други не.Аз не съм Бог да ги съдя хората.
Кой каквото е надробил,това ще сърба.Оправдания няма.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #38 -: Март 14, 2006, 16:59:09 pm »
Принципно има много пътища които водят до целта, те не са правилни или грешни, а просто различни. Само че  някои са по-дълги а други по-кратки. Въпреки огромните различия на пръв поглед на различните предпочетени пътища, те ще ни изведат донякъде. Въпроса е личностния избор до къде искаш да бъдеш изведен! И това в което вярва човек ще определи света в който ще живее в бъдеще. Ако вярва в точно определения по канона божжий свят и иска да бъде в него то той най вероятно ще получи достъп до него. Във вселената има голямо разнообразие и това и е хубавото. С напредването на еволюцията си на душата ще бъде дадена възможност да твори първоначално слънчеви системи базирани на опита и а по късно цели галактики.... Ние всички сме  потенциални творци!

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #39 -: Март 14, 2006, 17:41:17 pm »
Болестите в градовете и сред народите, сушата, безплодието на земята и бедствията, случващи се с всеки в живота, пресичат умножаването на греха. И всяко подобно зло се изпраща от Бога, за да предотврати пораждането на истинските злини. Защото и телесните страдания, и външните бедствия са създадени за обуздаване на греха. И така, злото не е от Бога, а Бог изтребва злото, както и лекарят унищожава болестта, а не я влага в тялото. А разрушаването на градовете, земетресенията, наводненията, войните, корабокрушенията, всяко изтребване на много хора, ставащо по земята или морето, от въздуха или огъня, или от всяка друга причина, става, за да вразуми останалите, защото Бог вразумява всенародните пороци с всенародни наказания.
Да добре,аз днеска си охлузих лакътя и сега отивам да ми отрежат ръката.Зло изпратено от бога за да предотварати зло,не е добро а си остава пак зло.И кво-БОг изтребва собствените си творения?

Алиен разбирам начина ти на разсъждение,но аз лично не мога да го споделя.Да не забравяме за дявола-висш разум.Хората са наивни, че могат да го надхитрят.Е има и такива,затова те живеят в друга галактика.Говоря за светците-висши души.Вече е нещо нормално хората започнаха да съзряват:едните хора искат да имат дявола за Бог,други не.Аз не съм Бог да ги съдя хората.
Кой каквото е надробил,това ще сърба.Оправдания няма.

Alien много добре го обяснява за различните пътища,бтв. познавам сатанисти дето са доста по-напред с материала от християнчетата.
 Alien,блазе ти че обясняваш токлова благо.Мен нещо ме е хванала злобно-саркастичната нишка тея дни :D
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

firma

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #40 -: Март 14, 2006, 17:45:24 pm »
Присмял се хърбел на щърбел! ;D

PREDATOR

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #41 -: Март 17, 2006, 10:33:19 am »
Това което не харесвам е църквата,защото тя е създадена за контрол над хората и за възспиране на пътя им.Тя е създадена от същите онези,които разпнаха христа,и чрез нея те упражняват властта си.Църквата е направила Христовата вяра това,което не е...
 
 за да вярваш не ти трябва да принадлежиш към никоя църква-достатъчни са ти сърцето,душата,а за църква-навсякъде под небето ;D

Пак ще те поправя. В създаването си църквата не е била тази, която е в момента и която е била. От друга страна църква е сбора на всички вярващи по целия свят. Аз не мога да приема една сграда да се нарича църква,след като сам Господ казва ,че църквата се изгражда от  вярващите и тя следователно е в духовния свят,а не материалния. Все пак човека е изкривил доста неща. Тези които разпнаха Христос не са тези които създадоха църквата,те гониха и убиваха учениците му. Там където се събират вярващи е нормално да се нарича молитвено събрание,според мен и аз си поддържам тезата.
 За второто си прав,но зависи в какво вярваш: "...и бесовете вярват..."!
 Мисля,че доста се отплеснахме от темата и за това смятам да добавя един цитат ,който не можах да открия по рано , но сега ми попадна:
 "13. Никой, кога е в изкушение, да не казва: Бог ме изкушава; защото Бог се от зло не изкушава, а и Сам не изкушава никого,
14. но всеки се изкушава, увличан и примамван от собствената си похот;
15. след това похотта, като зачене, ражда грях, а грехът, извършен, ражда смърт."
 Това е от Яков 1-ва глава. Прочети го цялото послание ,ако имаш време и желание естествено. А по повод цитата мисля,че по-ясен не може да е. Все пак всеки си избира сам пътя. За мен пътя е Христос и вярата в Него и вярвам,че вярата ми не е напразна!

virtual

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #42 -: Март 18, 2006, 20:36:00 pm »
Gil-Galadh  много тъпота бе начи как само плюеш пък нищо положително не видяхме от твоя страна да ни покажеш кво ти дава твоя сатана като гледам май пак си си същия само дето ония та е омотал и си кандидат да загубиш душата си. Направо могат да те сложат в ФОРБС за зделка на годината.

преминаващ

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #43 -: Март 18, 2006, 20:40:56 pm »
Virtual, това да питаш какво му дава "неговия Сатана" е все едно теб да те питат "Какво ти дава твоя Бог?".
Къде го видя този сатанизъм?

virtual

  • Гост
Отг: "Защо Бог не е виновен за злото"
« Отговор #44 -: Март 18, 2006, 20:44:20 pm »
ами нали той сам си казва че е обхванат от това фикс хоби да се бори срещу християнството.
А за това какво ми е дал Бог аз си знам ;D
Това което ми го е дал Бог, лукавия да се наака не може да ми го даде

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
6622 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
37732 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13544 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12142 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
9076 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27