Автор Тема: Еленко Ангелов - Лека нощ Нещастие - Част 3; Добро Утро Щастие - Част 1  (Прочетена 1047195 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rio

  • Гост
Като спамим да е като хората
Прегледайте азбуката. И също не забравяйте, че няма един или два преписа на "История славянобългарска". А преписите се различават и от към съдържание. Ъпгрейтната версия. :drinks:

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 369
Леле,колко смешно Марш :lol: :lol:..История "СЛАВЯНОБЪЛГАРСКА"Учих в бг.школото.Пропуснаха обаче да ми кажат,че оригиналното заглавие не е "СЛАВЯНОБЪЛГАРСКА"а"СЛАВНОБЪЛГАРСКА"..ма карай ся..подробности..нали са ме"научили"да чета и пиша връзвайки ми ръката зад гърба(щото съм левичар,и представи си,някой решил,че НЕ МОЖЕ да се пише с лявата ръка)..прописах чак във втори клас благодарение на мама..С лявата ръка естествено ;D,а тъпите"педагожки"абдикираха от мен,обявявайки ме за"невъзможно"дете..


Аз имах предвид българската история като цяло, но нямо значение.Наистина този препис се чете История славноболгарская".
Но не каза, каква алтернатива на образованието виждаш.Щото е лесно да се отрича нещо.А какво друго на негово място? За мен образователната ни система си е добра за момента.Просто от години сме в състояние на анархия, икономическа криза и беззаконие.Както и да възпитаваш и учиш децата в училище, то голяма част от учениците тези неща не ги виждат в реалния живот и губят интерес.Що да учат, кат виждат, че в живота далаверата е печелившият начин.Не е виновно образованието, а начина ни на живот, в който няма ценностите, които виждахме преди.


Ама и вие подхванахте една тема точно в блога на Еленко. ;D

С раждането си на едно дете, системата го формова и го превръща в свое копие. Колкото и да иска човек да му предаде своя опит и познание, да го научи на ценности, няма да може напълно да го изолира от враждебната среда. Като тръгне на детска градина, училище, там ще го "научат" да се придържа към системата.
Конформизъм...


Винаги един родител, ако е на място си, дообразова и възпитава добре децата си, само да иска да отдели време, внимание и разум за тях.Родителите са тези, които доказват авторитета си и дават знанията, умения и любов на децата си, още от малки.Ако не могат да ги научат на знания и ценности, значи те самите имат пропуске па тези въпроси.Не виждам какво е виновно образованието за това, че даден родител, не отделя нужното внимание на децата си и не ги контролира ефикасно.
Баща ме беше обикновен строител, но много обичаше да чете за широкия свят, за животните в Африка, за другите континенти, за моретата и океаните.От него е стремежът ми към книгите, науката, интересът към непознатото и неизследваното . Винаги намираше по час вечер, да ме изпита.Просто вземаше учебника и ми задаваше въпроси по текста.И изискваше много.Сега съм му благодарен.
Така, че родителите са една от стратегическите основи за изграждането на младите хора.




« Последна редакция: Март 08, 2011, 20:58:15 pm от marhs »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Специално за всички"родолюбци"тачещи родната "образователна" система :drinks:

"Отдолу иде джип "Митсубиши"
със яка броня, с прозорци скришни.
Всички по пътя той изпреваря.
- Но на кого е? Кой ли го кара?
- Вълчо го кара. Свири и гази!
- А във колата коя е тази?
- Лиска е вътре. И много иска
на мис-конкурса да стане миска.
- Давай, Вълчо, и наддавай
златна пара звънка -
мис да стане твойта Лиска,
гиздава и тънка!"


* От учебник по музика за трети клас на издателство "Булвест", одобрен със заповед на Министъра на образованието и науката Нр. РД 09-1318/31.08.2004 г

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Да се опитваш да кажеш и сглобиш пъзела на Истината е тежко бреме, защото за болшинството оглупени и приспани човеци не им пука за нея. Гледат те като луд. Те не искат Истината. Не мрънкам и не се оплаквам ... Цивилизацията ни днес буквално се крепи на лъжи, малко човеци го виждат и съзнават, но още по-малко го признават. Тези драконовски лъжи са създадени в интерес на лукави братства с подчинените им правителства, частния сектор, църквата, стоковата борса и финансовия пазар. Извратени измислици и нагли лъжи, изфабрикувани и разпространявани на милиони потребители, които си мислят, че живеят щастливо, незаинтересовани и доволни.

Жалко е и на практика е лудост как се определя рейтинга на дадено предаване в конкретната телевизия... Колко хора знаят накратко как се прави той? Много малко! Ето подсказвам според официалната версия какво научих от кухнята, в която ме допускат вече две години. Накратко раздадени са (разпределени в цялата страна) и монтирани за телевизорите стотици специални кутии – ел. устройства работещи нон стоп на назначени хора на минимални заплати за да гледат непрекъснато телевизия. Устройствата отчитат като представителна социологическа извадка какво и колко е гледано през всяка минута. Да и всичко това на база, колко са се задържали хората от този мониторинг да не превключат с дистанционното според ценностната си система, култура, образование и интелигентност. Въпросът е без да го приемат лично работещите официално „гледане на телевизия” – съзнава ли българското общество какви хора приемат такава работа на минимална заплата. Та това са 99% хора без необходимото и достатъчно образование, способности и каквато и да е реализация в обществения живот. Те определят РЕЙТИНГА и това е официалната версия. На база техните превключвания дали им е интересно нещо „по телевизията” се формират едни таблици, които получават всички телевизии. На тяхна база собствениците на телевизиите развяват получените високи графики за дадена часова зона и конкретно за предаване/рубрика/емисия и се пазарят какви пари да измъкнат от рекламодателите – главно официални лихварски банди наречени банки, фабрики за прах за пране, алкохол и кренвирши, пасти за зъби и дамски превръзки... Ето ви една главна причина важни предавания/теми/рубрики във водещи телевизии да бъдат спирани и пренебрегвани –„ами няма висок рейтинг”.

Няколко пъти съм споделял, че една от причините да ме търпят с темите ми в "На кафе" с Гала в НОВА е висок рейтинг. Но си остава факт, че теми като "Гробът на Левски" не получиха желания от мен и редакторите голям отзвук в обществото и висок рейтинг - много "хора от мониторинга за рейтинг" още в началото и по средата на темата за Левски са превключили и са гледали друго предаване...

Гробът на Левски - http://vbox7.com/play:5092a550

Благодаря на хората, които продължават да качват мои записи в YOUtube след спиране на канала ми и изтриването на мои клипове със записи на предавания качени в други канали.

Запис от 1.10.2010 - Директорката на музея хем признава думите на майката на Левски, че той е искал да му се погребе косата ако му няма тялото, хем иска косата да си остане в музея.
« Последна редакция: Март 09, 2011, 12:43:18 pm от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Eленко въпросните устройства за засичане са точно 1000. Пиша ти цифрата за да ти е по-лесно смятането в уравнението с неизвестни.
Преди няколко години го оповестиха по медиите един единствен път. Системата била пипъло-метрична :)

Като цяло системата работи едно към гьотере, но това ти много добре си го знаеш.
Могат да се засичат и потребителите на всички цифрови телевизии(кабелни и сателитни), но сигурно струва доста, и е малко вероятно да се прави.
Гледащите аналогова кабелна и ефирна телевизия не могат да се преброят ако ще да си садерат гъза преброяващите.
Извод ==> рейтинга е стъкмистика от всякъде.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Би трябвало да има и по-надеждна система за мерене на рейтинг от споменатата. Вярвате ли наистина, че стотици милиони, които се въртят в БГ телевизията (може би и повече?) се разпределят според някакви нагласени или неясни рейтинги? Кой бизнесмен би допуснал така да се борави с парите му и кой рекламодател би плащал 2000 евро за 30 сек. реклама, без да е уверен колко хора реално ще я видят? Не е възможно 1000 телевизора, гледани от безработни? и ниско-образовани?/ниско-интелигентни? хора да определят разпределението на крупни суми, не вярвам някой да го допуска.  :nea:
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Хубу де...няма да спорим я..

Е защо пък да не спорим. Там между "В"-то и "Н"-то има едно дето прилича на "Е". Каква може да е неговата роля?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
славнобългарска..не нам къде видя че между н-то и в-то имало нещо си..погледни пак внимателно,особено където трябва да е славяно..еди кво си..ясно се чете"славнобългарска"

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
славнобългарска..не нам къде видя че между н-то и в-то имало нещо си..погледни пак внимателно,особено където трябва да е славяно..еди кво си..ясно се чете"славнобългарска"

Между "В" и "Н" едно малко в горния край - прилича на "Е" и е голямо колкото и някои други букви, които също са "разцентровани" по хоризонталата. Виж колко много букви има написани по този начин, но те не се подлагат на съмнение, а само "Е"-то се пренебрегва. Защо? И така да е - това не променя факта, че в текста става дума за славянобългарска история. Около 46 пъти вътре се упоменава "славяни", "славени", "славини" и др. подобни, повечето силно недвусмислено по отношение на българския народ. Това не е ли по-важно от заглавието?

Rio

  • Гост
Моля да не се правим на историци и български филолози, защото не сме. Или поне няма за момента изказано компетентно и професионално мнение.
Да се твърди, че българите нямаме славянска жилка, макар и по-късно придобита е все едно да казваме, че негрите в Нигерия са бели.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Славяните са българи. Дезинформацията по този въпрос започва около 14-и век в Русия, за да се прикрие българския й произход.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Между "В" и "Н" едно малко в горния край - прилича на "Е" и е голямо колкото и някои други букви, които също са "разцентровани" по хоризонталата. Виж колко много букви има написани по този начин, но те не се подлагат на съмнение, а само "Е"-то се пренебрегва. Защо? И така да е - това не променя факта, че в текста става дума за славянобългарска история. Около 46 пъти вътре се упоменава "славяни", "славени", "славини" и др. подобни, повечето силно недвусмислено по отношение на българския народ. Това не е ли по-важно от заглавието?
Ако ще и 100 пъти да присъства коренът СЛАВЕН, той ще си остане такъв, въпреки преминаването на "е"-то в "я" и "и". И какво общо има коренът СЛАВЕН с думата СЛАВЯН? Две съвсем различни думи. СЛАВЕН  е прилагателно, а СЛАВЯН е съществително. Значенията и на двете си ги погледнете в тълковните речници. Различни са по между си. Ади на бас... И като помислим, че формата за множествено число завършва с "и" е ясно, какво става главите на съвременните българи. Думата може да се чете единствено като СЛАВНОБЪЛГАРСКА, което е пак от корена "славен".

Прилича на "е", но и до "е"-то има и едно "х". И има по едно малко "у" след "к" и след "а" в края. И ако зачетем и осталите малки букви, накрая какво става? Става СЛАВЕХНОБОЛГАРСКУАУ. Т.е. история славехноболгарскуау явна. Т.е. в сървременна транскрипция имаме "ИСТОРИЯ НА СЛАВНОБЪЛГАРСКОТО ПРИСЪСТВИЕ" /последната дума е моето виждане, поради липса на подходящ синоним на корена "явен" - т.е., който се явява-вижда, или, явява се - вижда се/. Или ако щете "Аз славех историята на българското присъствие".

Що не си зададете няколко въпроса.
1. Имаме ли основания свободно, на съвременен български, да си тълкуваме фразата, след като тя е написана на старобългарски?
2. Имаме ли морално основание да преиначаваме смисъла на фразата при "превеждането" й на съвременен български? И какъв точно е смисълът?
3. Знаем ли точното смислово значение на тези български думи, в предвид на това, че значението и смисъла, и до голяма степен и изговарянето, на доста думи се е променил коренно през вековете?
4. Лингвистите дали ли са правилното произношение, значение и смисъл на фразата, с която е озаглавена книгата?
« Последна редакция: Март 10, 2011, 15:49:17 pm от SMSI-H »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256

Едно е да пишеш историята на СЛАВЕН БЪЛГАРСКИ НАРОД,и съвсем друго ИСТОРИЯТА НА СЛАВЯНО-БЪЛГАРСКИ НАРОД... 8)колко удобно а?Е не можа ли да е история българославянска?А?Нееее...славяните(а сетете се що)трябва да са преди българското..друг става корена на думата.. Честно казано..славянобългарски хич не ми е като българославянски!И никак не вярвам на Паисий да му е"убягнало" такова нещо..
« Последна редакция: Март 10, 2011, 19:38:06 pm от konstantin2007 »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Едно е да пишеш историята на СЛАВЕН БЪЛГАРСКИ НАРОД,и съвсем друго ИСТОРИЯТА НА СЛАВЯНО-БЪЛГАРСКИ НАРОД... 8)колко удобно а?Е не можа ли да е история българославянска?А?Нееее...славяните(а сетете се що)трябва да са преди българското..друг става корена на думата.. Честно казано..славянобългарски хич не ми е като българославянски!И никак не вярвам на Паисий да му е"убягнало" такова нещо..
  Турско-българска  "даржава"!  Циганско-българска  "държава"  Важното  е  българското  да  е  с  малка  буква!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922

Ако ще и 100 пъти да присъства коренът СЛАВЕН, той ще си остане такъв, въпреки преминаването на "е"-то в "я" и "и". И какво общо има коренът СЛАВЕН с думата СЛАВЯН? Две съвсем различни думи. СЛАВЕН  е прилагателно, а СЛАВЯН е съществително. Значенията и на двете си ги погледнете в тълковните речници. Различни са по между си.
Никак не са различни, защото едното произлиза от другото. А от своя страна и двете може би произлизат от думата „слово“. И Слава в славянската митология (птичката вестител на боговете). Птичката е славей – т.е. името е със същия произход. Просто не виждам как може да се отрича здравата логическа връзка, която съществува между споменатите думи. Преминаването на „о“ в „а“ и на „е“ в „я“ е нещо твърде често срещано.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27