Автор Тема: Същност на МОЛИТВАТА  (Прочетена 52117 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #15 -: Март 17, 2008, 01:04:48 am »
Всъщност да, за едно и също говорим  :)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #16 -: Юли 14, 2009, 15:53:27 pm »
 :) :) :)

Флай относно Учителя и оставеното творчество от него за нас Българите и въобще за целият свят, какво би казала за встъпителните слова от "Благата молитва" "ГОСПОДИ,БОЖЕ НАШ!"... Как би тълкувала това двойно обръщение(ГОСПОДИ) и (БОЖЕ)???
Дали пък Беинса Дуно не е оставил поредният капан за последователите на бялото братство???  :-\ :-\ :-\
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #17 -: Август 12, 2009, 23:26:58 pm »
    Здравейте

    Защо трябва да се моля на Бога. Този въпрос трябва да си задаваш винаги когато смяташ да отправиш искане към Бога, защото Той няма да ти наложи изпитание, ако не е сигурен, че си в състояние да го преодолееш със собствени сили. Следователно отправяйки молитва ти искаш нещо даром, нещо за което не желаеш да положиш усилие. 
     Никога по никакъв повод не съм си позволил да се моля за нещо касаещо моята особа. Сутрин когато се протегна Му благодаря за спокойната нощ. Вечер преди лягане Му благодаря, че ми е дал възможността да се порадвам на живота още един ден.
     В редките случаи когато се моля, започвам така: Боже прости му, или Боже помогни му, аз не мога.
     Убеден съм, че истинската молитва е молитвата за другите! С уважение: Туров
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #18 -: Август 15, 2009, 16:30:34 pm »
 :) Едни от най парадоксалните молитви започват така:
Боже око те има… :o
Боже ако ме чуваш…  :flag_of_truce:
Обикновено такива молитви се отправят с някакво конкретно искане.
Мисля, че твърде голяма част от човечеството приема Бог за Дух от лампа, като лампата на Аладин, а молитвата за тях трябва да започне с потъркване на лампата и да си кажат желанията, след това остава само да чакаш.  :rofl2:
 Не мога да разбера също начина на мислене който казва: Ако има бог защо не мога да спечеля от ТОТО   ???
Други си мислят че са оценявани за изразително декламиране на изписани в рими молитви и ако си кажат добре стихчето са награждавани с „бонбонче”. :dance2:
 Ако молитвата е само начин за себе-вглъбяване то на кого говорите в този момент,  ;)
думата медитация не означава само-вглъбяване  а свързване на поне две интелигентни същества в диалог а медитиращият по принцип е посредник
Да за мен молитвата е диалог с Бога и ако е едностранно вдигане на шум без вяра, че от другата страна има някой  в космическата Skype връзка. То колко смешно бихме изглеждали в този трагикомичен  монолог? :diablo:
Думата молитва изобщо не може да покрие значението на тази интерактивна връзка между Бога и неговите деца, когато ние се ДОВЕРИМ с любов напълно на Бога тогава така наречената молитва не свършва, ти си постоянно на линия и ставаш едно с твоя Небесен Приятел, Баща, Спасител и Цар. Тогава молитвата има непонятна за човека сила, красота и последствия :good:

Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #19 -: Август 22, 2009, 11:40:32 am »
 :)Смятам , че същността на молитвеният ритуал е изказа на съкровеното в индивида в пряко общение(без посредници) с първопричината(БОГ). А заучените и многократно повтаряни чужди думи, които на всичко отгоре не са осмислени в по-голямата си част е опит за манипулиране чрез капана = молитва ;)
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #20 -: Август 22, 2009, 12:22:58 pm »
Според мен, ако молитвата е отправена към Бог, то тя е акт, с който хората дърпат Бог към себе си, вместо те да се стремят към него. По този начин човек се явява озурпатор на Бога. Бог е създал хората да го достигнат в развитието си, а не да Го дърпат надолу като му хленчат постоянно за всичко.

Ако приемем Бог за "слънце", което дава "светлина" на всичко, то колкото повече се отдалечава тази светлина от Него, толкова повече тя изстива и губи фините си проявления. Тя преминава след това през всички живи същества през еволюцията и тяхното осъвършенстване, докато не се върне пак при Него. Всичко е един кръговрат.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #21 -: Август 22, 2009, 13:07:51 pm »
 :) Относно "дърпането на долу" вяероятно визираш постоянното искане на нещо от създателя?
Само дето не е задължително според мен молитвеното съдържание да е винаги изпълнено с искане на нещо. Би могло да бъде просторазговор м/у нас несъвършенните с космическият ни създател. Не допускаш ли тази възможност?
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #22 -: Август 23, 2009, 09:06:38 am »
Според мен, ако молитвата е отправена към Бог, то тя е акт, с който хората дърпат Бог към себе си, вместо те да се стремят към него. По този начин човек се явява озурпатор на Бога. Бог е създал хората да го достигнат в развитието си, а не да Го дърпат надолу като му хленчат постоянно за всичко.
Не дърпат Бог, а определени духовни енергии, които са им необходими на молещия да постигне сам желанията си. Поне така би трябвало да бъде. Бог (каквото и да се разбира под тази дума) ще изпълни неговата част доколкото желанието е съвместимо с Божествения замисъл, но по-важното е човекът да изпълни своята.

Ако приемем Бог за "слънце", което дава "светлина" на всичко, то колкото повече се отдалечава тази светлина от Него, толкова повече тя изстива и губи фините си проявления. Тя преминава след това през всички живи същества през еволюцията и тяхното осъвършенстване, докато не се върне пак при Него. Всичко е един кръговрат.
Сравнението със Слънцето е на място. То свети еднакво за всички, но отделните хора възприемат светлината му по различен начин. При молитва човек би трябвало да повиши своите вибрации, така че да е в състояние да приеме енергия с по-високо качество, такава каквато в обичайното си ежедневно състояние не би могъл да приеме, поради несъответствие на мислите, желанията и въобще вибрациите.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #23 -: Август 23, 2009, 12:40:24 pm »
Цитат
Сравнението със Слънцето е на място. То свети еднакво за всички, но отделните хора възприемат светлината му по различен начин. При молитва човек би трябвало да повиши своите вибрации, така че да е в състояние да приеме енергия с по-високо качество, такава каквато в обичайното си ежедневно състояние не би могъл да приеме, поради несъответствие на мислите, желанията и въобще вибрациите.
  :)Определено и аз смятам,че молитвеното състояние повишава вибрационното поле и така спомага за приемането на по висши енергии и жизненоважна прана.
А какво да бъде съдържанието на молитвата ,всеки сам решава за себе си, според нивото до което се намира ;)
« Последна редакция: Август 23, 2009, 22:49:38 pm от Mirotvorec »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #24 -: Август 23, 2009, 13:05:29 pm »
На коренно ниво молитвата е себепрограмиране.

Едно себепрограмиране може да е самовнушение - когато човек иска директно резултата, без да го е грижа за начина на постигане, който оставя на програмата.

Молитвата е разновидност на самовнушението(а самовнушението е вид себепрограмиране).

Като цяло сдобиването с енергия не е признак на молитвата, а просто една възможна функция.Всеки борави с енергията така, както си знае на дадения етап.Чрез молитва може да се вземе нужна енергия от другаде, но чрез молитва също така(тъй като е себепрограмиране) може да се умножи и собствената енергия, без други източнииц да се намесват.

Себепрограмирането е просто...интерфейс с много функции, почти неограничени.Останалото са следствия(функции), не са признаци.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #25 -: Август 25, 2009, 12:55:31 pm »
 :hi: Не знам какво разбираш под думите "коренно ниво" , но струва ми се,че молитвата е по-скоро търсене на съдействие за постигане на цел. Докато себепрограмирането е = на себевнушение и има известна разлика ???
Но с удоволствие ще прочета, ако напишеш пояснение.
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #26 -: Август 25, 2009, 21:02:47 pm »
Ами...ето нещо като пояснение...но ще трябва да почна съвсем малко по-отдалече.

В действителност няма ангели и демони или други подобни същества, които са известни с това, че хората често ги виждат в медитациите си и в преживяванията на прага на смъртта или в нещо друго подобно и тн.
В действителност ангелът е...метафора.

Да кажем, че човек подсъзнателно стига до някакво просветление за себе си.Прави голяма крачка в себепознаването си.Само че става дума за подсъзнателно ниво.И ако съзнанието(осъзнаваното съзнание) е преплетено в програми или просто е твърде тясно, за да възприеме твърде широката представа за себе си, подсъзнанието прави нещо като реплика на личността - съзнанието, поради това, че е твърде тясно, за да осъзнае ширината на висшето съзнание, вижда ангел.То натоварва този ангел с много мъдри думи, с различни сили и способности и тн.И изпитва голяма любов, изключително доверие в образа и тн.Чувства го близък, сякаш личността се е доближила до бога.
Всичко това е просто защото няма никакъв ангел - този образ е метафора на онзи аспект от себе си, който съзнанието не може да осъзнае.Човекът вижда онази част от себе си, която не му е по силите(все още) да осъзнае.Типично за хората, които не са способни все още да изпитат "пълното единство" - вместо себе си, те виждат "външно" същество, но чувстват, че сякаш нещо непреодолимо силно ги свързва с това същество...те не могат да осъзнаят, че този ангел е тяхното собствено съзнание.

Същото е и с демоните - когато личността не може(или не желае, поради блокаж или програмиране) да вазприеме някаква черта от себе си, която счита(или която по принцип е считана) за долна.Вижда я като нещо външно, което я измъчва.

И същото се отнася за проклетите феи, светлинни същества и тн, за които много психопати пишат премного книги.Това още повече се отнася за проклетите "светлинни същества там горе, които са част от нашето семейство и си приличат на външен вид".
Тези същества са просто метафори на онези части на собственото същество, които съзнанието все още не успява да възприеме като себе си.

Това са също така и всички видове наставници, учители и прочие и конкретно за форума например - това са учителите на mitko: аспекти на него самия, които той не осъзнава като цялост и с които той не успява да се самоотъждестви.



И оттук молитвата.Самата дума молитва предполага посока - човек се моли НА нещо.Истината е, че на каквото и да се моли, той ВИНАГИ получава това, което иска, от себе си.Защото всичко, на което човек някога може да се моли със 100%ов успех, е себе си.

Ако се моли на "светло същество" - значи се опитва да създаде реплика на себе си, да изолира онзи аспект на себе си, който ще му е от полза в случая, като отделно същество...
Всичко това се прави в услуга на осъзнаваното съзнание - ако съзнанието не умее добре да... разполага със себе си... най-лесният начин да постигне целите си е да действа по този начин, който най-добре отговаря на нивото му - фрагментираност.
Това не значи, че молитвата не действа.Напротив, действа чудесно - просто молитвата не е най-подходящото решение за по-разширеното съзнание...за сметка на това тя е най-подходящото решеине за други състояния на съзнанието.

Затова молитвата, себепрограмирането и себевнушението имат един и същи корен.Всъщност всичко това е себепрограмиране, а останалото са начини.

Човек може да се себепрограмира като си създаде бог, който ражда от себе си - този начин на себепрограмиране се нарича молитва.
Чомек може и директно да набие дадена команда в подсъзнанието си(в онова съзнание, което все още не осъзнава добре) - този вид себепрограмиране се нарича самовнушение.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #27 -: Август 26, 2009, 09:39:13 am »
Цитат
И ако съзнанието(осъзнаваното съзнание) е преплетено в програми или просто е твърде тясно, за да възприеме твърде широката представа за себе си, подсъзнанието прави нещо като реплика на личността - съзнанието, поради това, че е твърде тясно, за да осъзнае ширината на висшето съзнание, вижда ангел.
Това с репликата ми хареса  :) , но ми се струва, че в случая бъркаш. Реплики(или поне нещо твърде близко до това понятие) наистина всеки човек има и това са т.н. духовни двойници. Броят им зависи от нуждите и целите на оригинала и може да варира в течение на живота. Към тях обаче не се отправя молитва, а директно искане какво/с какво да помогнат.
Ангели и демони са си съвсем отделни същности, с които можеш да си и приятел, и враг; можеш да отправяш молитви към тях, можеш и проклятия; можеш да ги признаеш като съществуващи, можеш и да не ги признаеш.
Друг е въпросът, че ангел и демон си е чисто човешко определение, което в твърде малка степен дава представа за същността им.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #28 -: Август 26, 2009, 10:29:17 am »
Там е работата, че аз казвам какво са ангелите и демоните, а ти просто "твърдиш друго".
Ок, нямам против...но как очакваш да стигнем до нещо, ако не доказваш грешността на предната теза?

Много пъти се случва това: един казва нещо, със своя логика.Друг казва друго нещо, пак със своя логика, и просто чака...да стане по-вярно от предното.Без доказване на грешност на миналата теза просто не мърдаме и крачка.

Например, аз веднага мога да ти кажа, защо говорим за едно и също нещо.Защото ти говориш за ангели и демони само едно нивце по-навън от центъра от мен.

ДА - те са си отделни същества.Защото всяко индивидуално съзнание ги създава.НИЕ създаваме нашите ангели и демони, а те са просто съзнателни матрици, селектирани ограничени копия на нашето собствено съзнание.

Проявяват независимо поведение, но те са просто клонинги на нашите аспекти(в зависимост как НИЕ оценяваме тези наши аспекит, като лоши или хубави...примерно "ангел на отмъщението" и "демон на насилието" е един и същи аспект, но възприет в метафората на различни същества в зависимост от личната оценка на това качество).

И човек се отървава от ангелите и демоните, които го измъчват или объркват, чак когато ги осъзнае като себе си.Че това са неговите собствени черти, които той отказва да признае.Затова подсъзнанието му ги прави очевидни по най-лесно възприемаемия за съзнанието начин.


П.П.
затова бих казал на всичките индийски йогини и прочие западни...ченъли и прочие незнам си какви:
Пичове, най-накрая приемете факта - сами сте в тази игра.Всеки е сам и общува единствено със себе си, защото всичко се върти около нас, около всяко едно его, за това става дума в цялото преживяване.
И все пак, бъдете мили със съотборника си, щото може всеки да е сам за себе си в действителност, но заедно е по-забавно :blum2:
« Последна редакция: Август 26, 2009, 10:37:32 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Същност на МОЛИТВАТА
« Отговор #29 -: Август 27, 2009, 00:34:38 am »
Цитат
Там е работата, че аз казвам какво са ангелите и демоните, а ти просто "твърдиш друго".
Ок, нямам против...но как очакваш да стигнем до нещо, ако не доказваш грешността на предната теза?
Колкото ти можеш да докажеш своята истина, толкова и аз, т.е-едва ли.  :) Ти си имаш някакви знания и опит, аз също;ти си имаш осъзнаването на определени неща, аз също и това, че смятам нещо за грешно не значи, че държа ти да си промениш мнението. Поне в тази реалност истините са ограничени в твърде тесни рамки и не си струва да спорим и да убеждаваме. Полезно е споделянето, то си е допълнителна информация, която един ден може да доведе до промяна на осъзнаването.

Но темата все пак е за молитвата. Не обичам да се моля и никога не съм харесвал този начин на общуване особено със същности, които не виждам и чувам. Когато някой ми е помогнал с нещо аз много държа след това да му благодаря и да го погледна в очите. Съзнавам, че разсъждавам типично по човешки, но такъв съм си.
Не знам молитвите до каква степен могат да помогнат, но като че ли е по-добре човек да остави нещата да се случват и да ги изживее такива, каквито са.
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27