Автор Тема: Единствената Религия  (Прочетена 16651 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Единствената Религия
« Отговор #30 -: Октомври 04, 2010, 16:49:25 pm »
       Медитацията  я  приемам  като  религия  доколкото  ми  отваря  вратата  към  ирационалното!  Медитивната  ми  техника  е  лична  и  не  се  намира  из  книжките,  защото  съм  започнал  много  преди  да  се  появи  понятието  медитация  и  да  навлезе  в  битието  ни!  Самоук  съм! 

........, но с изключение на най-елементарните, всички останали е АБСОЛЮТНО ПРОТИВОПОКАЗНО да се практикуват самостоятелно, без надзора на автентичен учител.
Успехи! 
        Това  не  е  вярно!  Ако  се  спазват  две  основни  правила:  Не  бързай  и  слушай  тялото  си,  няма  нищо  опасно!!     

Виж сега, изобщо нямам намерение да споря с който и да било, особено със самоуки медитатори! Това, което го казвам, не съм го измислил аз, а хора, които, повярвай ми, са МНОГО вещи в тази материя! От твоя гледна точка, може и да не е вярно, но да се пробват по-голямата, разбирай огромната част от практиките описани в боклуците издадени през последните 20-25 години е МНОГО опасно  :negative:, дори и човек да не го съзнава. А ти щом се чувстваш щастлив от твоята медитация и тя ти помага, това е ОК и аз се радвам за теб!
Желая ти успехи и щастие!  :drinks:

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Единствената Религия
« Отговор #31 -: Октомври 04, 2010, 18:10:48 pm »
А, и още нещо, много важно! Действително в литературата има описани доста техники, но с изключение на най-елементарните, всички останали е АБСОЛЮТНО ПРОТИВОПОКАЗНО да се практикуват самостоятелно, без надзора на автентичен учител.
Успехи!  :drinks:
Ами те „най-елементарните“ техники са напълно достатъчни. Има и опасни техники, разбира се, но пък ползата от тях дори и при „успех“ е твърде съмнителна. Всякаква концентрация върху енергийни центрове и потоци в тялото, както и довеждане на дишането отвъд границите на нормалното, нямат никаква полза за реалното израстване на съзнанието (общо взето, това са опасните техники).

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Единствената Религия
« Отговор #32 -: Октомври 04, 2010, 20:22:45 pm »

Не се сърди, нямам нищо против теб, но дори нямаш елементарно понятие за какво говориш!
Успехи!
« Последна редакция: Октомври 12, 2010, 20:50:12 pm от Mirotvorec »

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Единствената Религия
« Отговор #33 -: Октомври 04, 2010, 22:26:40 pm »
Разбирането за ставащото в нас и около нас зависи от знанието, което имаме.
Но при толкова много учения как да намерим правилното? Кое е по-рисковано да започнем едно по едно да ги изпробваме или да тръгнем на чисто сами по пътя?

Ако човек няма правилната теоритична подготовка, може така да се забатачи, че по-добре въобще да не е започвал. Примери много - решава някой да медитира, съзнанието му се разширява, в един момент достига до някаква ярка светлина която му се представя я за учител, я за Бог и се почват едни пророчества, учения, религии, догми, подчинения...с една дума ново робство на друга равнина.

Религия било то единна, не ни е нужна, нито йерархии от светейшества. Трябва ни правилното знание, останалото се преживява...
« Последна редакция: Октомври 04, 2010, 22:29:35 pm от xnet_user »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Единствената Религия
« Отговор #34 -: Октомври 05, 2010, 00:42:05 am »

        Правилната  религия  ти  позволява  да  питаш  и  те  поощрява  да  мислиш  самостоятелно,  тоест  не  се  стреми  да  те  вкара  в  стадото!!   Питай,  въпросите  плашат  самозванците  и  изживяващите  се  като  месии  и  пророци,  чрез  въпроси  можеш  да  отсееш  фалша!
« Последна редакция: Октомври 12, 2010, 20:51:12 pm от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Единствената Религия
« Отговор #35 -: Октомври 05, 2010, 09:44:41 am »
...
Не се сърди, нямам нищо против теб, но дори нямаш елементарно понятие за какво говориш!
Успехи!
Не знам какво разбираш под „елементарно понятие“. Знам какво написах, а това, че на теб ти се струва неточно или погрешно, е отделен въпрос.

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Единствената Религия
« Отговор #36 -: Октомври 05, 2010, 13:23:44 pm »

Отново прочетох написаното от теб, този път по-внимателно.
Е, наистина нямаш и най-елементарното понятие за какво говориш! :empathy2:
Всичко най-добро и, успехи! :bye2:
« Последна редакция: Октомври 12, 2010, 20:52:01 pm от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Единствената Религия
« Отговор #37 -: Октомври 05, 2010, 14:35:43 pm »
 
       Хей  Гарване,
       Я  кажи  ти  нещо  по  темата!  Да  видим  ти  какво  имаш  да  кажеш,  че  обикновено  такива  заядливци  не  казват  нищо  съществено  защото  просто  няма  какво  да  кажат!
       Пиши  в  темата  Медитация!
« Последна редакция: Октомври 12, 2010, 20:52:13 pm от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Единствената Религия
« Отговор #38 -: Октомври 05, 2010, 15:16:23 pm »

Мите, тоя похват с контранападението, ще го ползваш на някой на твоето ниво! Ясно?! Каквото имах да казвам го казах! Самия ти начин на реакция: "Я  кажи  ти  нещо  по  темата!" и т.н.т демонстрират пълната ти липса на познания върху материята! Ако не беше така нямаше на напишеш всички тези глупости!
Даже и идея си нямам да уча другите на неща, за които малко по-горе отбелязах, че могат да се упражняват само под контрол на КВАЛИФИЦИРАНИ И ДОКАЗАНИ УЧИТЕЛИ, какъвто аз не съм! Ако искаш да разбереш какво е медитация си намери някой такъв! А, щом не ми вярваш, което изобщо нито съм ти искал, нито пък ме интересува дали е така, продължавай си по твоя начин! Всичко, което го написах под тази тема съм го написал със съвсем добри намерения, но щом не се приема, ами...., аз какво да направя?! В кайна сметка, това си е ваша работа!
Хайде, със здраве и, късмет с медитациите!
« Последна редакция: Октомври 12, 2010, 20:52:44 pm от Mirotvorec »

Неактивен piterd

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Единствената Религия
« Отговор #39 -: Октомври 08, 2010, 16:08:01 pm »
Привет на участниците в този завладяващ форум.
От няколко години, периодично проследявам най различни теми от форума. Намирам, че много хора от вас споделят възгледи и разбирания сходни с моите. Това, че интересни за мен неща, се осветляват под различни ъгли, ме допълва, обогатява и центрира.
Едва онзи ден обаче реших, че мога да напиша нещо. Преминах през регистационната процедура.
Днес преди да започна пиша по темата реших да проверя (предвид новите възможности на регистриран потребител) постовете на определени потребители, чито мнения са ми направили дълбоко впечатление. Оказа се, че по същество нямам какво повече да добавя. Мога само да пригласям в нюанси. И въпеки, че се старая да следвам мъдроста на един от настойниците ми ( преди бих го нарекъл учител ) "От цялата работа умните станаха по умни, глупавите още по глупави, а останалите милиони въобще не се промениха ", реших да довърша този мой първи пост в форума.
За повечето понятието религия, е извстно. Бих добавил само, че според мен думата е много по древна от употребата и в латинския език. Ре-лигия (вероятно съм го чел някъде) е обратно свързване, възтановяване на нещо изгубено (лигия - свързаноста, връзката с цялото). Вероятно думата се е появила, когато човечеството е загубило връзката, и се е наложило да търси методи (посредници) (религий,) за да я възтанови.
Време ни е да изоставим посредниците (патериците), защото не са ни нужни вече.
Ние сме Свързани, защото сме част от Живота. " Каквото е над нас, това е и под нас" бих добавил и във нас.
Как да го доловим това ? Аз лично го тъся в Тишината.
 Поздрави,
 Piterd
« Последна редакция: Октомври 08, 2010, 16:09:58 pm от piterd »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27