Автор Тема: Единствената Религия  (Прочетена 16659 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Атила

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 887
  • Атила - бич божи
Отг: ЕДИНСТВЕНАТА РЕЛИГИЯ
« Отговор #15 -: Юни 03, 2006, 14:41:24 pm »
Цитат
Атила,
май си нямаш представа колко сме обединение всички хора, тук на тази космическа прашинка, наречена от нас Земя. Ако спомена Вселената, може и еретик да ме изкара някой. Wink

вижте какво, тая тема не е за рубриката "религия", а за рубриката "философия".
... има една древна мъдрост Cuius regio, eius religio
I'm famous mexican killer and I kill everyone for only 5 cent, but you are friend of mine and I'l

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: ЕДИНСТВЕНАТА РЕЛИГИЯ
« Отговор #16 -: Юни 04, 2006, 10:20:16 am »
Много добре казано.Мен ме мързеше да го пиша на дълго и  на широко
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Единствената Религия
« Отговор #17 -: Юни 07, 2006, 12:49:20 pm »
Хаосът е една много висша идея, но не може да обясни всичко.

По принцип много млади души имат особено чувство на еротизъм по отношение на хаоса, защото чувстват чрез него една сила: силата от това да разрушиш нещата, които са били създавани с много повече усилия, отколкото са необходими на разрушителите им. Илюстрация към това е перверзното удоволствие, което изпитват фудболните фенове, докато трошат уличните лампи. Счупвайки ги, те се справят много по-лесно със задачата си, отколкото майсторите на другия ден, които ще трябва да работят усилено, за да ги възстановят. Така феновете се чувстват по-силни от майсторите, защото се справят много по-лесно...

Хаосът е изключително сложен ред.

Както и да разпръснеш произволен брой точки в произволното пространство, те ще застанат по този или онзи начин, а не иначе. И точно в този момент можем да кажем, че този или онзи начин е редът на разпръснатите точки. Не съм математик, нито физико-астроном, но тези науки използват една догма, която мога да перефразирам като "Догма на така-поставилите-се неща". Според нея нещата са по определен начин, защото не са по друг. Те имат предвид изследванията за възможно съществуване на живот в космоса и намирането на атеистичен отговор на въпроса как така се е случило, че толкова много зависимости правят възможни условията за живот на Земята. Установено е, че безброй много параметри в планетарната ни система, ако мръднат само на милиметър, условията тук биха станали направо невъзможни за настоящото ни съществуване. И учените, като деца измислят залъгалката: нещата са такива, защото не са други или, ние сме устроени да живеем в такива условия, но това не пречи на възможността да бяхме устроени и по друг начин. Легалната наука не продължава по-нататък, но секретната със сигурност достига и до "откритието", че е възможно да съществуват и много други форми на живот, които съществуват в "невъзможните" условия - без вода, без кислород, при екстремни температури... Някои информатори дори говорят, че такива форми са открити от "секретната наука" и тя вече общува с тях по един или друг начин, с едни или други подбуди...

Ако започнем да привеждаме едно пространство към хаос, трябва да потърсим максимална безразборност за неговите точки. Това означава да ги "откопчаем" от всякаква свързаност по между им и да ги разхвърляме навред. Но ако продължаваме този процес до безкрайност, накрая ще достигнем до една хомогенна смес от явления, които във всичките части на пространството изглеждат еднакви. В този ред на мисли Gil-Galadh правилно се ориентира, като говори за еднородност и балансираност. Само че това, което се изпуска е, че една такава еднородност и балансираност предполага пълна и прецизна подреденост, също като едно образцово японско село с квадратни оризища, правоъгълни къщички, по едно куче в дворовете и геометрично кръстосващи се улички... Пълният хаос, в тази посока, би трябвало да означава пълна подреденост. Иначе, ще трябва да допуснем, че има и някакви макро-образования, които правят на места хаосът да бъде различен.

Ако говорим за хаос като основа на неЩата и тяхна съЩност, то как тогава съЩествуват тези неЩа? Как аз съм успял да натисна бутона [Щ] и ти да четеш българската буква "щ"? Какъв е този компютър, какъв е този форум, каква е тази азбука? Що за чудо е дървото отвън, което винаги се развива по един и съЩи начин, независимо коя от милионите му семки Ще заровиш в Земята и Ще я полееш с вода?

Къде ти е, смърте, победата?
Къде ти е, аде, жилото?
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Отг: Единствената Религия
« Отговор #18 -: Юни 07, 2006, 16:17:52 pm »
добре казано.Грешката на повечето хора е че под хаос разбират безпорядък,което далеч не е така.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Oberon

  • Гост
Отг: Единствената Религия
« Отговор #19 -: Юни 07, 2006, 17:24:49 pm »
Заблудата на хората идва от там, че си мислят че могат да въдворят ред в Хаоса :))) Той е бил и пак ще бъде:)))
И на всичко отгоре е висша форма на ред:)

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Единствената Религия
« Отговор #20 -: Юни 07, 2006, 18:00:16 pm »
Нещата обаче кардинално ще се преобърнат, когато хората узнаят повече за фракталите...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Отг: Единствената Религия
« Отговор #21 -: Юни 10, 2006, 03:12:09 am »
Определено трябва да им помогнем да узнаят.
"И ако имате смелостта да се усъмните в традиционните карикатури на Господа, хората ви обявяват за агностик или атеист, или за еретик, който е заплаха за обществения ред."
Тази седмица за пореден път получих такова определение. Хайде сектанти, време е за службата. ;) :)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Единствената Религия
« Отговор #22 -: Юни 10, 2006, 23:56:17 pm »
За мене има само ред без хаос.
Хаос наричаме реда, който още не сме осъзнали.
Така е и с чудесата.
Няма чудеса, а само непознати закони по които се случват "чудесата".
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re:Единствената Религия
« Отговор #23 -: Август 27, 2010, 23:15:58 pm »
"Религията ми е тази с която природата ме е дарила ,а имено никаквата ."
-  :hi:

Mirotvorec каза:
Цитат
Трудна тема...Не съм привлечен тотално от нито една религия, но не съм и атеист. Даже думата "религия" ми се струва, че не е точна. Може би "Духовно учение(знание) за Истината"...
Докато сме в 3Д едва ли ще можем да формулираме "единствената религия", защото тя би трябвало да бъде многоизмерна, междупространствена, а ние сме твърде ограничени.
- Много добре казано !  :)
« Последна редакция: Август 27, 2010, 23:19:18 pm от ALive »

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re:Единствената Религия
« Отговор #24 -: Октомври 03, 2010, 23:47:18 pm »
Религия означава от латински "свързаност" и това е смисълът на всяка религия - да кара човека да се чувства свързан с другите хора, със света и със силите, които не разбира или не може да контролира. Това е една от причините всяка религия да си има ритуали, празници и обреди - така хората се чувстват още по-обвързани с нещата. А истината е, че колкото човек се чувства по-свързан с всичко около себе си - хора, природа и т.н. - толкова е по-щастлив. Ако успее да осъзнае и почувства, че не просто е свързан, а е едно и също с целия свят и цялата вселена, на това будистите му викат сатори - върховното изживяване. Обратно, когато си изолиран и се чувстваш отделен, не-свързан с другите и със света като цяло, това те прави нещастен. Това е единствената религия- чувството на свързаност, съпричастност и цялост с всичко и всеки. Другото е bullshit.
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Единствената Религия
« Отговор #25 -: Октомври 04, 2010, 10:05:15 am »
      Моята  религия  е  медитацията! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Единствената Религия
« Отговор #26 -: Октомври 04, 2010, 13:50:35 pm »
      Моята  религия  е  медитацията! 

Коя медитация, по-точно? Само Буда Гаутама е преподавал над 80 000 различни медитации, според нуждите и интелектуалното ниво на практикуващите. За останалите уховни Учители, не знам много, ама и те ще да са преподавали бая медитации...
Та, коя медитация е твоята религия?  :drinks:

Неактивен smarinov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Единствената Религия
« Отговор #27 -: Октомври 04, 2010, 14:17:18 pm »
Коя медитация, по-точно? Само Буда Гаутама е преподавал над 80 000 различни медитации, според нуждите и интелектуалното ниво на практикуващите. За останалите уховни Учители, не знам много, ама и те ще да са преподавали бая медитации...
Та, коя медитация е твоята религия?  :drinks:
Не искам да изглежда, че се правя на остроумен но.. Медитацията е състояние, а пътищата за постигане на това състояние са методи. Та преподавали са методи.

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Единствената Религия
« Отговор #28 -: Октомври 04, 2010, 14:38:41 pm »

Естествено, че не се правиш на остоумен, но бъркаш! На книжния пазар у нас, сред купищата глупости на тема "медитация"  :---, вече има и доста стойностна литература. Потърси и ще се убедиш. А, и още нещо, много важно! Действително в литературата има описани доста техники, но с изключение на най-елементарните, всички останали е АБСОЛЮТНО ПРОТИВОПОКАЗНО да се практикуват самостоятелно, без надзора на автентичен учител.
Успехи!  :drinks:
« Последна редакция: Октомври 12, 2010, 20:48:24 pm от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Единствената Религия
« Отговор #29 -: Октомври 04, 2010, 15:14:46 pm »
       Медитацията  я  приемам  като  религия  доколкото  ми  отваря  вратата  към  ирационалното!  Медитивната  ми  техника  е  лична  и  не  се  намира  из  книжките,  защото  съм  започнал  много  преди  да  се  появи  понятието  медитация  и  да  навлезе  в  битието  ни!  Самоук  съм! 

........, но с изключение на най-елементарните, всички останали е АБСОЛЮТНО ПРОТИВОПОКАЗНО да се практикуват самостоятелно, без надзора на автентичен учител.
Успехи! 
        Това  не  е  вярно!  Ако  се  спазват  две  основни  правила:  Не  бързай  и  слушай  тялото  си,  няма  нищо  опасно!!     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27