Автор Тема: Папа Бенедикт XVI призова за създаване на нов световен ред  (Прочетена 33548 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Oberon

  • Гост
Защо пак ме предизвикваш да спорим?
Кой може да ми наложи неделята бре? Ти чуваш ли се? Избора на деня си е мой.
И ако го нямаше Слънцето, твоят Бог нямаше как да те глиноса тук, на Земята.
Радвай се, че го има Слънцето и го почитай като звездата, която дава живот на Земята...
Малеее....

Адвентитите са хора, които очакват завръщането на Месията и смятат, че след като са били праведни ще бъдат спасени. Ахахаха! Яко. Ако сте други, чакам да го чуя. Седмият ден е събота, защото календара е започвал от Неделя...

ochakvane

  • Гост
Защо пак ме предизвикваш да спорим?
Кой може да ми наложи неделята бре? Ти чуваш ли се? Избора на деня си е мой.
И ако го нямаше Слънцето, твоят Бог нямаше как да те глиноса тук, на Земята.
Радвай се, че го има Слънцето и го почитай като звездата, която дава живот на Земята...
Малеее....

Адвентитите са хора, които очакват завръщането на Месията и смятат, че след като са били праведни ще бъдат спасени. Ахахаха! Яко. Ако сте други, чакам да го чуя. Седмият ден е събота, защото календара е започвал от Неделя...

Може ли да те запитам две неща?
1. Знаеш ли как се казва на английски "неделя" или на немски и какво означава?
2. Как се казва на български, руски, унгарски, италиански, испански и други езици "събота"?

Oberon

  • Гост
Не усещаш ли че ме обиждаш а?

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Да се пази съботата значи ли да не се работи?
Не мисли като човек!-Крион

ochakvane

  • Гост
Не усещаш ли че ме обиждаш а?

Какво те обижда? Не знаеш дните или мислиш, че те обиждам, изкарвайки  те незнаещ? Нито едното правя, нито другото. Попитах как се казват съответните дни на съответните езици.

ochakvane

  • Гост
Да се пази съботата значи ли да не се работи?
Да, денят е за освещение. Но неотложни нужди могат да се изпълняват. Например е разрешено лекарите да преглеждат. Христос лекуваше в събота. Може да се грижим за болните. Можем да помагаме на изпаднали в беда и така нататък. Но не да вършим нещо, което може да се свърши и в другите дни. Съботата не е наш ден. А е ден на Бога.
Поздрави!

Oberon

  • Гост
А какво трябва да правим? Като не е наш ден, значи можем да правим каквото си искаме:)
А не да се дим и да гледаме в една точка, и като стане време за служба да припкаме към църквата...

ochakvane

  • Гост
А какво трябва да правим? Като не е наш ден, значи можем да правим каквото си искаме:)
А не да се дим и да гледаме в една точка, и като стане време за служба да припкаме към църквата...

 Ако работиш на дадено място и ти е определен почивен ден, можеш ли сам да решиш, че в този ден ще работиш, а ще почиваш в друг? А представи си, че този ден е ден за празнуване на рождения ден на съпругата ти. Но ти казваш, че тъй като не е твой, можеш да си правиш каквото искаш. Така ли ще постъпиш? А ако това ти казва Този, Който те е Сътворил?

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Мани го тоя НСР. Каквото ме издразни беше тоталната индулгенция, дето даде на всичко живо, дето го гледаше - не знам дали и при предния папа беше така. Правте квото си искате, нали ще ви опростя греховете! А и после като направи три обърнати кръста над множеството - ако издиря видео, ще го пусна, да видите.

Това е често явление при католиците,а и не само при тях  -да се кръстят като ръката не стига до корема,а само до гърдите , което всъщност наистина може да се разбира като обърнат кръст.
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

Oberon

  • Гост
Адвента,
хулиш нашите размисли като "човешки" и 5 мин. след това и ти започваш да ми излизаш с подобни:)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Този "бунтовник" е Този, Който те е сътворил.
Първо-Богът от библията и месията са различни същества.Питай някой евреин да ти обясни че месията НЕ Е Бог!
 Второ теб може и да те е сътворил Яхве-личи си.


Евреи 1:1-3  1. Бог Който при разни частични съобщения, и по много начини, е говорил в старо време на бащите ни чрез пророците,
  2. в края на тия дни говори нам чрез Сина, Когото постави наследник на всичко, чрез Когото и направи световете,
  3. Който, бидейки сияние на Неговата слава, и отпечатък на Неговото същество, и държейки всичко чрез Своето могъщо слово, след като извърши [чрез Себе Си] очищение на греховете, седна отдясно на Величието на високо,
Имаш ли идея защо и кога с аписани разните послания.И най-вече от кого?

А думите ти  ***А идеята за Бог умиращ за да спаси хората е доста по-стара от него пак казвам***  са полуистина. Защото са отпреди въплътяването на Христос на земята, но са  част от Неговия спасителен план.
 А колкото и да търсиш в разни митологии подобни неща, няма да намериш.  Няма митология, в която да се говори, че Бог се жертва, за да спаси хората.  Говори се за човешки жертви, които разгневеният Бог иска, за да бъде омилостивен. В Библията никъде не се говори и за човешки жертви. Искам да кажа, че Бог не е искал такива. А това, че някои евреи са вършили подобни неща, не са защото Творецът е искал това:
Човешки жертви искат само последоватъелите на Баал,Кетцалкоатл,и късните келти,при който желанието за човешки жертвопринушения идва под влияние на християнството.А историята за Авраам въобще няма да я споменавам,нито защо е включен ав библията и дали не е остатък от човешките жертви принасяни на Яхве.
 Можеш да се разтърсиш и да провериш за Митра,Хор,Аполон,Келтските божества,славянските божества.
Изобщо като не знаеш нещо питай за да ти се обясни.Така се излагаш.Хайде сега отиди да прочетеш за няколкото изброени по-горе,а после още ще добавя ако искаш.

"Второзаконие" 18:10. Да не се намира между тебе някой, който да прекара сина си или дъщеря си през огън {Т.е., който изгаря сина си или дъщеря си в огън.}†, никой чародей, астролог, гадател, или омаятел,
  11. никой баяч, запитвач на зли духове, врач, или запитвач на мъртвите;
  12. защото всеки, който прави тия дела, е омразен на Господа, и поради тия мерзости Господ твоят Бог изгонва тия народи от пред тебе.
Думата е отровител.Останалото е добавено през 4 век.Иначе би трябвало самите божии служители да се самоубивали.Иисус и той.
Съжалявам, че те дразня. Но винаги е така: когато истината не се приема, винаги води до противодействие, което се изразява чрез реакция, подобна на твоята.
Дразни ме това,че дори не искаш да погледнеш нещата,които ти казвам.Пробвай-ако наистина се окажат дело на Сатаната ще разбереш,нали бог те пази? Не живей в страх,защото страхът е оръжие на онзи,от който толкова се боиш.
 Иначе ти самият си ми адски забавен,как се впрягаш да проповядваш.

И съпостави своите отговори с отговорите на евреите, които отхвърляха Христос. Какво им казваше Той? Че не трябва да живеят за себе си, а трябва да обичат ближния. Трябва да бъдат смирени, трябва да имат Бога в сърцата си, а не да се бият в гърдите, че са Божий народ, като вършат своите си дела.
Не че нещо,но тук ти си този,който се бие в гърдите че ще бъде спасен и само той знае пътя.Къде е смирението ти?

И понеже Христос им казваше, че начинът им на живот не е угоден на Бога, те Го разпнаха. Ти в какво ме обвиняваш? Че повтарям думите Му?
Обвинявам те че си се затворил в собствен свят изграден на глупава книжка,че вярваш че там са думите на Иисус,след като ако наистина бяха там,библията щяха да я горят на всяка крачка
Ами живей си както ти харесва. Всеки има право на избор. Но помни, че има два пътя. Единият води към живот. Надявам се да избереш него. Но той не е прав, а е стръмен. Другият е гладък и по него върви целия свят. Но краят му е...меко казано нежелан.
Ами идвай да се катерим,стига си се плъзгал по плоскостта надолу.Ей на и въженце малко мога да ти подам,да те поиздърпам


За останалите:Обърнатият крът НЕ Е станински.Той е знакът на Св. ПЕтър. Нормално е папата да носи обърнат кръст.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Oberon

  • Гост
Елфе, само за едно се обърка:)
Жертвоприношенията в Южна Америка не са под влиянието на християнството, а именно под влиянието на Кетцалкоатъл. Когато Бог Виракоча, започва да проповядва мир и любов, разбира, че жертвоприношенията са в основата си стремеж да се забави края на Света, края на 5тата Епоха. Щото Кетци бил обяснил на всички, че приношенията поддържат Бога на Времето млад и енергичен....

Оберон

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
аз за келтите говоря.ЗА американците знам.

Адвенте,събота идва от Сабат-предполагам знаеш за какво е това.А Saturday например е ясно че е деня на Сатурн.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Между другото ,често минавам покрай операта , там има някви кръстове обозначаващи май точно аджентиска църква и единя оттях е леко ,ама леко обърнат.Те май си ги прават като кръстчета кръстовете, та хоризонтална част не разделяше баш на равни части вертикалната.
« Последна редакция: Август 21, 2006, 19:30:52 pm от ssass »
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

ochakvane

  • Гост
аз за келтите говоря.ЗА американците знам.

Адвенте,събота идва от Сабат-предполагам знаеш за какво е това.А Saturday например е ясно че е деня на Сатурн.

Аз така и не получих точен отговор. Затова ще кажа следното:
На английски и немски неделята се нарича "Ден на слънцето". Защо? Защото езичниците са празнували в този ден в чест на Бога Слънце. След това чрез Константин, а по-късно чрез папа Силвестър неделята се узаконява в Католическата църква и променят истинския Господен ден.
 Съботата в много езици се нарича почти по един начин  - СЪБОТА. Защо? Защото Бог е запазил името на Своя ден в календара на много народи.
 Впрочем, ако искате повече информация, приятно четене тук:
http://duh-i-istina.net/subotata.php

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27