Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 252716 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #90 -: Април 04, 2010, 20:05:37 pm »
Не е вярно, че само някои го чувстват, просто някои хора не знаят как да интерпретират това което чувстват. Зачестилите кризи на паническо разстройство сред все по-млади хора е точно това. Но никой не го свързва с това и отиват на невролог, той им бута хапчетата и вероятността да осъзнаят рязко намалява...

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #91 -: Април 05, 2010, 08:35:38 am »
Fishbone,кои са тези безсрамни приказки? Да се опитам ли да отгатна, пък ако сбъркам ще ме коригираш  :)

Доколкото си спомням ти не се възмути чак толкоз (както някои други хора)от идеята за секс и тантра между Исус и Мария  :)

Значи вероятно си се възмутил от идеята,че това което е направил Исус не е никаква жертва?
Между другото аз вече чух няколко фрази от типа "ще гориш в ада" и "не богохулствай"  ;D ;D
Да кажеш, че Исус се е пожертвал заради нас грешните....е все едно да кажеш,че
ИСУС Е ЖЕРТВА.
Ето това е богохулство.
ИСУС - ЖЕРТВА?!!!
И после очаквате някой нормален човек да последва пътя на .....една жертва?!
За да стане и той жертва така ли?
Повтарям за да го осъзнанете какво значи това и на което странно защо никой не реагира?!! ИСУС - ЖЕРТВА?!!!
Не Исус знаещият истината, не Исус учителят, не Исус - триумфиращият, постигнал вечния живот и отишъл в ЦАРСТВОТО при своя ОТЕЦ, т.е. у дома, не Исус ПОБЕДИТЕЛЯТ...а Исус - жертвата така ли?!!!!

Жертвата, пожертвана и загубила животеца си а?!!!

А?!!

Кажете?! Къде е богохулството и ЗАЩО никой не реагира на подобно кощунство, което се вменява и на малките деца?!!!

Когато бях дете и подочувах, че имало някакъв Исус, и гледах страшните картинки на прободен и умиращ човек на кръста и разбрах ужасната истина, че този съвърешен човек (единственият съвършен?!) е станал жертва ....забележете ЗАРАДИ МЕН?!
Заради грешните хора, но нали и аз съм част от тях?! При това грехът бил първороден, демек никакъв шанс да се измъкнеш от кюпа на грешните заради които се е жертвал тоя светец и които са го убили...аз, едно малко дете (!) са чувствах ВИНОВНА.
ВИ НО ВНА! ВИНА!
Една дълбока вина още тогава влизаше в душата ми.
Това е кощунство. Това е огромна манипулация над човешкото съзнание.
Да изкараш учителят и победителят жертва, а хората които биха пожелали да го следват - последователи на една жертва, т.е. потенциални бъдещи жертви!!!! Но в същото време да ги морализираш с неговото име на уста (в негово име),но както ти е угодно? Например като вменяваш, че плътската любов е грях и пр.  

Кой следва жертви бе?! Кой е тоя луд?!
Е разбира се има обащание, вечен живот ама СЛЕД смъртта. Капан за наивници.

ДЕЛОТО НА ИСУС И САМИЯТ ТОЙ НЕ Е ЖЕРТВА А ТРИУМФ, ПОБЕДА И НАЧЕРТАН ПЪТ КЪМ ПОБЕДАТА (ПРЕОДОЛЯВАНЕТО НА ИЛЮЗИЯТА ЗА СМЪРТ).

И вместо да се възмутите от това, от това кощунство над делото и явлението Исус Христос вие се възмущавате от идеята, че евентуално може да е бил правил секс?!

Питам аз къде е безсрамието?!






« Последна редакция: Април 05, 2010, 10:15:00 am от алибаба »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #92 -: Април 05, 2010, 12:15:26 pm »
Old4, ей сега прочетох това за доктрините, което ми препоръчваш.
Осаза, се, че доктрините се въртят най общо казано около спора дали Исус Христос е три неща (ипостаси май им викат) едновременно (троицата), дали е само две неща едновремено (дуоизъм ли беше, нещо от сорта), дали е само едно нещо (монизъм) или са три неща обаче не едновременно ами ту едното, ту другото (модализъм).
Туй била цялата работа с ДОКТРИНТЕ.
Влязох и в някакъв форум на богослови (или теолози, или теософи...), където видях , че това дето аз го написах следвайки единствено и само собствените си мисли като най-обикновен човек, вече го били светнали и други хора, които просто им дошло на ум, че няма как един човек да понесе подобна жертва, та решили че е Бог и това пак било към модализма.
Обаче светата църква като видяла, че на хората почват да им проблясват осъзнавания по въпроса решила да прекрати всички спорове и обявила всички тези идеи за ЕРЕС.
Айдееее, и каква станя тя. Излезе, че аз без нищо да подозирам, следвайки чисто и просто собствената си мисъл се набутах в ЕРЕСТТА!
Преди една седмица ме нарочиха за дъновиСТКА, днес се оказа, че съм с уклон към ерес и по-специално модализъм, т.е. вече станах и модалиСТКА, а пък поради факта, че споделям идеята за тантриското отношение за мъжкото и женското начало май излиза, че съм тантриСТКА.
Егати! Ще се пръсна по шевовете от толкова ИЗЪМ.
Замислям се дали да не основа нова ерес, която се нарича алибабаИЗЪМ. 

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Исус Христос
« Отговор #93 -: Април 05, 2010, 16:50:03 pm »
Кой пък и къде те нарича дъновистка, тантристка, модалистка или пък те обвниява в ерес? Нещо или страдаш от параноя или изгаряш от желание да се самоопределяш.
Ти си спориш за една кауза, другите хора си спорят за друга и толкоз.
На мен и през ум не ми е минавало да се кръщавам антИтантрист, или пък антиДъновист.
Не се опитвай да се изкарваш жертва и ти нещо.

А за Исус и неговото жертване има някакъв смисъл, но не ми се развива подробно тезата. Накратко се жертва неговия егоизъм, а не той самия. А такава жертва е необходима, ако ще ставаш Бог.

Аз също смятам, че е голяма грешка, от това да се втълпява, че плътската любов е грях, но се опитвам да го приемам по-философски. Въпреки че и на мен доста ми е навредило. Има ли полза от негативна емоционалност в случая?
Но пък не виждам защо трябва да се обърне махалото в обратна посока и да с изкарва като нещо супер духовно и път за духовно развитие.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #94 -: Април 05, 2010, 17:29:12 pm »
Никой не ме обвинява (не се оплаквам), проследявам един интересен (поне за мен)процес така да се каже в движение. Свързан е със самоопределението, с оригиналността и ИЗМА.



 

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Исус Христос
« Отговор #95 -: Април 05, 2010, 17:41:50 pm »
Има много изми: цинизми, чизми, клизми, онанизми, организми, идиотизми.

Но това са само думички. Наистина ли има някаква смислова асоциация между тях, освен последните 2-3 букви?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #96 -: Април 05, 2010, 18:04:10 pm »
Общото между тях е, че те категоризират. Или ти сам се категоризираш. И в мига в който се категоризираш (самоопределяш) губиш оригиналността си.
А изглежда точно обратното - уж си се самоопределил, пък си станал по-малко себе си.
Пак нещат отиват към темата за егото.

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re: Исус Христос
« Отговор #97 -: Април 05, 2010, 18:13:01 pm »
Алибаба, наистина, не можеш ли да опиташ да говориш по темата без да намесваш себе си? Ами стига вече с това де, сега 1 година ли ще го разправяш, че някой те нарекъл дъновистка и пр.?

И Исус не е жертва, недей извъртва така нещата. Исус съзнателно жертва себе си, за да изкупи греховете на грешните, побеждава смъртта.Слизайки в ада, той освобождава много поробени души. Чети повече за Възкресението.

Обожествената душа слиза в ада, за да може, както за тия на земята възсия слънцето на  правдата, така и за тези под земята, пребиваващи в тъма и сянката на смъртта, да огрее светлина; и както Господ проповядваше на ония на земята мир, за мъртвите  освобождение, а за слепите - прозрение, и за повярвалите стана Виновник за вечното спасение, а за неповярвалите - изобличение за неверието им, така е проповядвал и на тези в ада.


Идва момент, обаче, когато душата се отделя от тялото, и то се разлага. Това явление ни е познато. Него наричаме смърт. Няма нищо по-ужасно от факта на смъртта. Рядко има човек, който да не би се вълнувал и смущавал пред тоя печален факт. Във всички времена и народи хората са оплаквали покойниците си. И Спасителят заплакал, когато чул вестта за смъртта на приятеля си Лазар. При всичко това, смъртта е едно неестествено, ненормално явление в живота на човека. Тя е последица на греха. Било е време, когато тя не застрашавала човека, защото той бил създаден с възможност за безсмъртие. Тая, обаче, възможност той загубил от тогава, откогато изменил на назначението си и почнал да действа противно на волята Божия. След идването на Христа на земята възможността за безсмъртие на целокупния човек (тяло съединено с душа) се възстановява. Ще дойде време, когато смърт вече не ще има за никой Адамов син, когато ще стане възкресение на тялото на всеки покойник.


А дано видиш по-мащабното в това "просто" Възкресение и най-важното, а не да си говорим за Исус йогинът!

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #98 -: Април 05, 2010, 19:51:40 pm »
 :)Не говоря ЗА себе си, а на база на себе си се опитвам да проследя някои неща, но както и да е. Ако говоря във 2-ро лице пък излиза че говоря за теб. Ако говоря в 3-то лице, примерно "хората така, хората иначе" пък излиза, че правя изводи за другите, а не гледам себе си, тогава се казва "не говори за нас, виж себе си"..
За Исус...както се знае че частичката "не" не се възприема от подсъзнанието, така май и частичката "се".
Например в изречението "Исус СЕ жертва", особено когато не се заслушваш и ти минава покрай ушите чуваш Исус жертва. Името на Исус се спряга с "жертва" непрестанно, така, че ако специално търсиш смисъла и мислиш над това ще разбереш разликата дори и в това изречение, но ако го чуваш преди да можеш да мислиш над тези неща ти ще свъреж Исус и "жертва" на някакво дълбоко подсъзнателно ниво.
Акцентът се поставя на жертвата и аз не мисля, че това еслучайно. Никак даже.
« Последна редакция: Април 05, 2010, 19:59:43 pm от алибаба »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #99 -: Април 05, 2010, 21:15:53 pm »
алибаба, виждам че искаш да разништиш най голямата загадка на света.Това според мен е много трудно начинание .Аз ще мушна още малко сухи пръчки в жаравата  ;) казваш че по пътя към голгота Иисус от Назарет става Христос ... да уточним Христос е титла .Така въпросът ми е, щом е Бог защо е изпитвал болка, умора и с нечовешки усилия се е мъчил да не ги я показва ?
« Последна редакция: Април 05, 2010, 21:27:20 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re: Исус Христос
« Отговор #100 -: Април 05, 2010, 21:32:50 pm »
Честит Великден !
Христос воскресе!!

Да, саможертвата на Христос, в името на хората и техните грехове, го прави различен, велик, уникален.В при мъченията си той чувства болка, защото все още е човек, но след възкръсването си вече е безсмъртен бог.
Това е и неговото основно послание към хората-всеки трябва да е готов в определен момент да жертва нещо свое (да се лиши от нещо) в името на нещо (кауза, нуждаещ се човек, за защита и т.н.)А жертвата включва задължително и избутване на егото на по заден план.
Но саможертвата е само една част от многоаспектното цяло-Христос.
За него по-важното е как християните, и въобще хората, ще извървят пътя си към безсмъртието, или падението.




« Последна редакция: Април 05, 2010, 21:34:59 pm от marhs »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #101 -: Април 05, 2010, 22:16:32 pm »
Old4, въпросът ти не е много коректно поставен, защото никой освен самият Исус не може да знае какво е изпитвал по пътя към голгота.
Marsh, отречение (отричане) е едно, жертва е друго.И разликата никак не е малка, много е съществена.
Исус се отрече от дявола (изостави изкушенията на егото) в пустинята през онези 40 дни, които прекара в пълна тотална самота. Само той и онзи, другият (който говори чрез егото). Но той не се отрече с чувството, че прави жертва. Той се отрече защото имаше вяра в Бога (в своята истанска божествена същност).
Точно това е изключително важен момент. Освен това не се отрече ЗАРАДИ другите, а първо и главно заради себе си и връзката със Бог. Той вярваше на своята божествена същност и не я подлагаше на съмнение. Може би не знаеше какво точно ще има да става но знаеше, че ще става което трябва да стане.
Да се казва, че Исус го направи това заради другите, заради хората, от голяма любов към тях...това е демагогия.
Това е изместване на акцента "жертвай се за другите", "бъди беден..и се откажи от всичко, от правата си, от желания за каквото и да било", но самите църковни служители не се отказват от имоти нали?

Аз категорично твърдя и съм убедена, че да се нарича това което Исус направи (и показа на другите) жертва е принизяване и демагогия.
Ако изкачиш връх, ако направиш велико откритие, ако нарисуваш велика картина, ако отдадеш сърцето си на любимо занимание, на музиката, на изкуство, на...каквото сърцето ти подсказва това няма да е жертва заради някой друг!
Това ще е защото ти чувстваш подтикът на сърцето си, чувстваш своя бог да те призовава чрез него и го правиш първо заради него.


« Последна редакция: Април 05, 2010, 22:44:55 pm от алибаба »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re: Исус Христос
« Отговор #102 -: Април 05, 2010, 22:44:37 pm »
Сещам се нещо интересно,понеже чета за жертвата и отричането.Хората,които страдат от депресии,ако в продължение на една година спортуват се излекуват да речем в 80% от депресията.Но по-интересен факт е,че,ако на хора,страдащи от депресия им се предпише като един вид лечение да правят нещо за другите,без да очакват нищо в замяна-че около 90% от тях се излекуват от депресията си.
Според мен най-голямата жертва,която може човек да направи е да се отрече от себе си в името на другите.Да,звучи страшно лесно,но нека всеки,който си го помисли се опита да направи нещо за някой друг,без да очаква абсолютно нищо.Нито,че ще получи нещо в замяна,нито пък да ласкае Егото си,колко по-добър е от останалите.А сега да се замислим какво е да направиш нещо,което на теб ти вреди за другите.Май не е толкова лесно,а?Макар че то всичко отстрани изглежда лесно.Но съм разбрала,че някой,за да накара нещо да изглежда невероятно лесно,а по принцип то да е трудно-го умее само някой професионалист.
marhs,интересно какво имаш предвид под Христос?
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #103 -: Април 05, 2010, 22:55:25 pm »
Чувствам как наистина яко зацикляме  :)
Blue_Stare, ти била ли си някога в деприсия?
Ако някой е бил в депресия ще му е ясно, че е абсурдно в такова състояние да върши нещо за другите. Как ще го принудиш, може би ако го принудиш с камшик...той няма желание да стане от леглото и да живее, а ще направи нещо за някого...
Знам за майки, които в подобни състояния са убивали децата си, или пък са се самоубивали оставяйки по 2, 3 деца. Знам за такъв случай на познати.
Щом една майка не може да напарви нещо за собственото си дете....и е готова да го остави..какво да говорим.
За да направиш нещо за другите първо трябва да направиш едно нещо със себе си и то е да възстановиш нарушената връзка с душата си, от където е и депресията...

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re: Исус Христос
« Отговор #104 -: Април 05, 2010, 23:03:33 pm »
Изобщо идеята, че ще се отървеш от егото като забравиш за себе си...като се отдадеш на другите е да сложиш каруцата пред коня.
Правейки нещо за другите ти ВЕЧЕ очакваш резуртат за себе си (надяваш се да се отървеш от депресии, от его от страдания).
Това не е ЧИСТ акт, колкото и да се самозалъгваш, че нищо не искаш от тях и че нищо не очакваш от тях. Това просто няма да е истина.
Тайно ще се надяваш на резултат за себе си.
И когато не го получиш ще се самосъжаляваш.
Може и да ги намразиш хората.
Истинското състрадание към хората РАЗЦЪФТЯВА като СЛЕДСТВИЕ от връзката между теб и твоя бог вътре в теб.
Истина ви казвам  :)

Освен това Исус е казал "Ако имаш две ризи, дай едната на ближния си", не е казал "Дай си твойта риза от гърба на ближния си", "Обичай ближния си както обичаш себе си", не е казал "обичай ближния си, а не себе си"......
« Последна редакция: Април 06, 2010, 00:09:19 am от алибаба »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27