Автор Тема: Шистовият газ  (Прочетена 93035 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Шистовият газ
« Отговор #105 -: Декември 10, 2011, 20:35:17 pm »
Изобщо не са му размътили мозъка, просто така му е наредено да говори.

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Шистовият газ
« Отговор #106 -: Декември 10, 2011, 21:08:37 pm »
 <a href="http://www.youtube.com/v/8O-AvsxXLv4?version=3&amp;amp;hl=bg_BG" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/8O-AvsxXLv4?version=3&amp;amp;hl=bg_BG</a>

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re:Шистовият газ
« Отговор #107 -: Декември 11, 2011, 21:24:39 pm »
Лоши неща чух преди малко за тоя добив, доста и то краткосрочно.

Франция, Германия и Англия са забранили добив на тяхна територия - от това по-убедителен довод...

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Шистовият газ
« Отговор #108 -: Декември 11, 2011, 21:34:18 pm »
Лоши неща чух преди малко за тоя добив, доста и то краткосрочно.

Франция, Германия и Англия са забранили добив на тяхна територия - от това по-убедителен довод...
Да, но у нас комисионните вече за взети. Как се връщат такива пари? Продадоха България за 30 сребърника. :---

Неактивен maglata75

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re:Шистовият газ
« Отговор #109 -: Декември 11, 2011, 22:18:29 pm »
 :shok:  :diablo: тежко и горко на идните поколения за милата ни татковина  ???

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Шистовият газ
« Отговор #110 -: Декември 12, 2011, 21:15:03 pm »
И все пак, през 2015г. започват сондажите :(. НЕ можахме да опазим България и това е :unknown:....
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Шистовият газ
« Отговор #111 -: Декември 12, 2011, 21:27:39 pm »
Не всички. Само тези, които избраха герб. Повярваха на един престъпник, наркотрафикант.
« Последна редакция: Декември 13, 2011, 08:56:53 am от Mirotvorec »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Шистовият газ
« Отговор #112 -: Декември 12, 2011, 21:45:49 pm »
Повярвали са ? По-скоро е заради финансовия стимул. Чудя се, защо някоя природозащитна организация не подаде жалба в Срасбург, с/у правителството и шафрантиите от шеврон? Няма начин да не може да бъдат спряни. Поне така си мисля де, не съм много в час.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Шистовият газ
« Отговор #113 -: Декември 12, 2011, 21:48:44 pm »
Че природозащитните организации да не мислиш, че не са корумпирани? Само знаят да цоцат пари и да правят показни и фалшиви протести, ей така колкото да мине номера.

Следващия път пак гласувайте за правилните хора, и не Добруджа ще дупчат ами цяла България - ще се усетите ама вече ще е късно както винаги. (поста ми не е насочен към Арри,а към драгите гласоподаватели).
« Последна редакция: Декември 13, 2011, 08:57:13 am от Mirotvorec »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Шистовият газ
« Отговор #114 -: Декември 12, 2011, 22:09:08 pm »
Нищо не ни остава, освен след 4г. когато отидат да дупчат, да се надигнем и отидем там. Както се казва, проблема на даващия се в самия давещ се......щом не можем да разчитаме на главатарите ни(не политиците, понеже на практика ние нямаме такива), сами ще се надигаме и това е. А относно феновете на дебеловратия, бях изумен, че и тук се навъртат такива :o.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re:Шистовият газ
« Отговор #115 -: Декември 12, 2011, 22:10:01 pm »
Повярвали са ? По-скоро е заради финансовия стимул. Чудя се, защо някоя природозащитна организация не подаде жалба в Срасбург, с/у правителството и шафрантиите от шеврон? Няма начин да не може да бъдат спряни. Поне така си мисля де, не съм много в час.

Че природозащитните организации да не мислиш, че не са корумпирани? Само знаят да цоцат пари и да правят показни и фалшиви протести, ей така колкото да мине номера.

Следващия път пак гласувайте за правилните хора, и не Добруджа ще дупчат ами цяла България - ще се усетите ама вече ще е късно както винаги. (поста ми не е насочен към Арри,а към драгите гласоподаватели).
Хората са обезверени, приемат всеки следващ като месия, а той се оказва още по-долен. Омагьосаният кръг е станал още по-здрав. Опасявам се, че с всеки изминал ден България се приближава към жертвеника. Направо ни трябва "магия" :) за да се измъкнем. Българите са един от седемте най-стари народи, каза Франсоа Митеран, видния масон. Трябва да го преоодолем някак си. :)

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Шистовият газ
« Отговор #116 -: Декември 13, 2011, 02:54:11 am »
Сондажите за шистов газ у нас – най-рано през 2015 г.


Районът, в който са разрешени проучвания за шистов газ


Американската компания „Шеврон", която иска да добива шистов газ у нас, планира да започне сондажни дейности най-рано през 2015 г. Това обяви заместник-министърът на икономиката, енергетиката и туризма Делян Добрев след закрита среща във Варна с представители на компанията и областни управители от Североизточна България.

Добрев поясни, че ако не бъде наложен мораториум и правителството подпише договор с „Шеврон", компанията предвижда да извърши четири проучвателни сондажа – по два през 2015 и 2016 година. Дотогава американците възнамеряват да направят сеизмично проучване, както и да анализират данните от съществуващи сондажи на националния геоложки фонд. „Погледнато във времето, може да се окаже, че няма да се стигне до такива сондажи, ако няма перспектива в блока, за който те са спечелили права", коментира заместник-министърът.

Делян Добрев добави, че от „Шеврон" планират да започнат мащабна кампания в общините, които се вълнуват по темата. На тези срещи те ще обяснят пред обществеността какви са плановете им. На въпрос означава ли това, че подписването на договора вече е предпоставено, заместник-министърът лаконично отговори: „Не, не означава автоматично това".

Срещата на Добрев и представителите на „Шеврон" продължи повече от четири часа в Областна управа. Запитан защо представителите на „Шеврон" не излязат сами да разкрият плановете си, а всичко е обвито в дълбока конфиденциалност, заместник-министърът отговори: „Те са компания, в която, предполагам, решенията се определят и се вземат от централния офис. Тази първа среща беше чисто работна между мен, като представител на министерството на икономиката, и „Шеврон" пред областните управители".

Срещата остана закрита и за депутатите от „Атака" Волен Сидеров и Димитър Карбов. Те поискаха да влязат в Областна администрация в качеството си на народни представители. Пред сградата обаче излезе областният управител на Варна Данчо Симеонов, който заяви, че евентуално при следваща среща могат да бъдат поканени.

През цялото време входът на Областна управа беше блокиран от природозащитници, които скандираха „Не на шистовия газ". Те носеха и пластмасови бутилки с мръсна вода, с които да покажат как добивът на шистов газ замърсява водата и почвата.


http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=822953
Dreams are messages from the deep.

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Шистовият газ
« Отговор #117 -: Декември 14, 2011, 01:17:46 am »
Нищо не ни остава, освен след 4г. когато отидат да дупчат, да се надигнем и отидем там.

Може би съм прекалено наивна, но си мисля, че 4 години са достатъчни нещо да се промени. Може да се спре ако през тези 4 години темата не се забрави като поредното чудо за 3 дни. Ако се чака да дойдат машините ще е прекалено късно... Това ще е последното средство, дотогава може да се опитат останилите. По - добре е да се действа сега. Идеята за Страстбург е добра или някаква друга международана организация. Ако нашите природозащитници са подкупни то тези отвън не са. Може би те са правилното средство за въздействие. Но трябва някой да се свърже с тях. За да има отклик трябва да има зов.

Говорих с един французин. Той ми каза, че във Франция и Германия добива на шистов газ е забранен. Интересно е, че в Испания също се канят да добиват такъв газ. Ще се разтърся тези дни каква е обществена реакция за това. Ще потърся и международни организации свързани с това.

До скоро

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Шистовият газ
« Отговор #118 -: Декември 14, 2011, 12:28:00 pm »
Здравей Ели, мисля, че срокът до 2015г. е умишлен. През 2015г., сегашното правителство няма вече да е на власт. А новото ще е с вързани ръце, понеже договорът вече ще е подписан. И така няма с/у кого да скачаме. За това трябва да стачкуваме на място като дойдат машините. Абе хитри маймуни са :diablo:  :bomb: :bomb:
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Шистовият газ
« Отговор #119 -: Декември 14, 2011, 19:19:26 pm »
А дали изобщо не лъжат и за годините? Може би вече са почнали да дупчат, а това с 2015 е само измама. Много лъгаха и не им вярвам. Просто няма смисъл да отлагат.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27