Автор Тема: Игрови mind control  (Прочетена 75865 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Игрови mind control
« Отговор #120 -: Юни 16, 2010, 15:08:11 pm »
Полиморфер прекалено лично приемаш информацията и си забил да защитаваш собствения си свят. Това е ненужно ако разбереш какво се опитват да ти кажат другите, аз няма да потретвам, защото това зависи от теб.
Chill out dude :)

И да, компютърните игри са брейн уош, независимо дали ти харесва или не. Също както 99.9% от телевизията и все пак никой няма, а и не трябва да ги забранява.

Ъм? А дали съм написал дори едно изречение в което това се отрича?
Да хоби ми е, да се опитвам да подхранвам с действителност хора които се жалват за това че неудошевени предмети са им скапали живота. -Всеки с неговия си.
А с игрите в случая съм доста запознат. Да, имат силен наркотичен ефект - е и? Пък като не им харесва крайния резултат - да не ги играят, не съм им опрял пистолет в главата я (: Както го казвам на себе си така го казвам и на всички останали.
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Игрови mind control
« Отговор #121 -: Юни 16, 2010, 15:20:02 pm »
Не усещаш тънкия момент. Ще ти дам реален пример как един човек не разбира, харесва му и е жертва на това.
На 15 години си и играеш Диабло 1, представа си нямаш за света и с интерес слушаш историята на играта, която меко казано е чисто сатанинска и ултра брутална. След 10 години разбираш за истенския свят и че не всичко е 5те сетива. Но гласът от книгите из нивата вече е влязъл в подсъзнанието и няма излизане от там.
Игрите не са насочени да промиват мозъка на големи хора, с изградени представи и ценности. Съшо като телевизията и училището, те са насочени към подрастващите.
Най-малкото убиват чувствителността и размиват границите на приемливото и недопустимото.
Сам виждаш как войници стрелят по хора и се кефят все едно играят кътърстрайк...
Не са виновни игрите, а тези които ги създават и объркания свят. Едно хлапе неможе да разбира нещата толкова дълбоко, но играе и се радва.

Неактивен drslowdeath

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:Игрови mind control
« Отговор #122 -: Юни 17, 2010, 10:56:20 am »
Няма да правя коментар по изписаните 9 страници глупости (и то не защото не искам да поставя на мястото въпросните идиоти,а защото не искам да предизвикам още толкова страници с дебилни дискусии). Ще кажа само,че обмислям написването на статия с кодово име "FORUM MIND CONTROL" . Тъй че бъдете търпеливи.Ще има съвсем нов материал,от който да цапате гащите.


Отново се сблъсках със стария проблем на бившите зарибени геймъри - някои геймъри понякога стигат до момент, в който са надраснали игрите си и вече никоя нова игра не ги удовлетворява.Те постоянно търсят старата тръпка в нови и нови заглавия, но остават разочаровани и дори не се стига до пускане на играта...новосваленото се трие още преди инсталация, или се прекъсва още при сваляне.


Обръщам се директно към човекът,който започна темата - Спорт-Здраве4 .
Свали си Torchlight :P 
Правена е от концептуалните създатели на най-добрите заглавия на Blizzard . Но вече не са част от тях - имат си тяхно собствено game studio (Runic Games) . Като interface,gameplay и контроли е 1 към 1 с Diablo ,но историята е съвсем нова,класовете са нови и т.н.
Надявам се да ти хареса.Поне на мен ми върна доверието в компютърните игри.И в идеята,че може би няма да живеем във век,който е залят от еднотипни шутъри посветени на втората световна :)

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Игрови mind control
« Отговор #123 -: Юни 17, 2010, 12:44:03 pm »
drslowdeath, ако искаш да кажеш, че хората които пишат за контрол над съзнанието са идиоти приведи някакви доказателства. Пък дори и да сме, едно по-инелигентно съзнане не би обиждало другите, това говори единствено че идиота си ти! Също като в темата за музиката и тук каза едно категорично "не" и толкова...
Още повече, че пишеш във форум в който има раздел специално за КОНТОРЛ НАД СЪЗНАНИЕТО, така че това предполага нещо. Защо си се регистрирал тук? Върви във форума на Битиви, там няма да те дразнят с мнения различни от общоприетите!

« Последна редакция: Юни 17, 2010, 12:47:41 pm от P.E.A.C.E. »

Неактивен drslowdeath

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:Игрови mind control
« Отговор #124 -: Юни 17, 2010, 14:58:19 pm »
Това,което казвам е,че сте много боси в темата "компютърни игри".Не може просто да щампирате в тема след тема мантрата "има насилие -> е масонско -> е сатанинско!"
Защото това е моделът,който се наблюдава тъй отчетливо.А защо мислиш,че интелигентният човек не би обидил някого?Не му ли е позволено просто да му писне? Защото пращайки ме в други форуми и говорейки чрез маската "ние" показваш не само стаден манталитет и агресия (а може би ти си масон ;D ),но освен това ме и обиждаш.Сега би ли оспорил своята интелигентност в такъв случай ? :blum1:  Целта,която преследвам далеч не е форумен flame.

Според мен компютърните игри представят ценна 3rd person перспектива,а също така и интересни преживявания (да не говорим за това,че някои от тях имат брилянтни истории).Развиват обективноста.Относно насилието - според мен то се предава по-скоро чрез личен пример в реални ситуации.Тогава се създава истински енергиен отпечатък с огромен заряд.
А освен това... не е ли животът ни в 3та плътност една игра ?

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Игрови mind control
« Отговор #125 -: Юни 17, 2010, 15:56:38 pm »
@P.E.A.C.E.

Цитат
Не усещаш тънкия момент.

А ти директно правиш байпас на това което се опитвам да кажа през цялата тема - само и само да си намериш причина да ме адресираш защото изглежда нямаш толкова голям допир и наблюдения до въпросния предмет на темата.

И на кратко ще ти го кажа като за първи клас - куки колкото искаш, риби за тях колкото искаш. Компютрите като цяло не са нито най-голямата нито най-страшната нито най-злата кука. Нищо повече от поредната зарибявка от многото. Ако си риба винаги ще има много куки които да те чакат.

Цитат
На 15 години си и играеш Диабло 1, представа си нямаш за света и с интерес слушаш историята на играта, която меко казано е чисто сатанинска и ултра брутална.

Ако Диабло е най-добрия пример който можеш да извадиш аргумента ти е направо закъсал. Играта е стара - глупава и същевременно брилиантна. Именно благодарение на нея днес хората играят импотентния World of Warcraft. Това изказване за бруталност е почти смешно, очевидно нямаш или представа или адекватна преценка по въпроса.

Цитат
След 10 години разбираш за истенския свят и че не всичко е 5те сетива.

Или разбираш или не разбираш. Някакси виждам милиони хора които носят провала да разберат това чак до гроба си. И въпреки това не виждам какво отношение има към въпроса. А, да - и повечето от тях не играят игри.

Цитат
Но гласът от книгите из нивата вече е влязъл в подсъзнанието и няма излизане от там.

Редно е да исязниш какво точно имаш предвид. Независимо от това часта с "няма излизане от там" е краино и окончателно изказване. Няма да ти обяснявам как не можеш да очакваш да се гледа на думите ти сериозно след като поставиш преграда "НЕВЪЗМОЖНО" - "НЯМА ДА СТАНЕ".

Цитат
Игрите не са насочени да промиват мозъка на големи хора, с изградени представи и ценности. Също като телевизията и училището, те са насочени към подрастващите.
Най-малкото убиват чувствителността и размиват границите на приемливото и недопустимото.

Ако родителския елемент се изчерпва само с зачеването и раждането, е естествено че тези неща ще се доставят от други източници. Необходими са насоки, младите хора се нуждаят от тях, а кой ще ги доставя на никой не му дреме.

Цитат
Сам виждаш как войници стрелят по хора и се кефят все едно играят кътърстрайк...

Провай да свържеш компютрите и с глада в африка. Обдеден съм че ще успееш по някакъв начин. Но в крайна сметка каквото и да направиш, компютрите няма да се превърнат в основната причина а дори и сериозна такава за явленията които адресираш.

Можеби за това ще свидетелстват безчетните армии от безмилостни животни, секли себеподобните си векове на ред преди да се появят компютри...

Цитат
Едно хлапе неможе да разбира нещата толкова дълбоко, но играе и се радва.

Виждам постоянна тенденция да подценяваш и пренебрегваш изначалната интелигентност у подрастващите. Да, де, поне у тези в чиято глава се е запазила от насилственото вменяване на родителските/обществени норми.

А вменяване на съмнителни морали бивайки едно отвратително явление което в съществото си далеч надскача какъвто и да е вид военен брутализъм и престъпление.

...

Други необективни твърдения останаха ли ти?
Или ще ме замеряш с приказки игнорирайки същността на това което казвам докато не започна да възхвалявам мнението ти?
« Последна редакция: Юни 17, 2010, 19:34:03 pm от Polymorpher »
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Игрови mind control
« Отговор #126 -: Юни 17, 2010, 18:05:47 pm »
Добре няма такова нещо, прави сте. Очевидно аз съм сбъркал форума.

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Re:Игрови mind control
« Отговор #127 -: Юни 18, 2010, 02:36:54 am »
Не знам, дали е пускано, но случайно попаднах на това, и това, което се казва, е просто удивително : :hi:
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен the_special_boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 179
Re:Игрови mind control
« Отговор #128 -: Юни 18, 2010, 10:17:51 am »
Не знам, дали е пускано, но случайно попаднах на това, и това, което се казва, е просто удивително : :hi:
скоро геймърите няма да мога да различат истинския свят от този в игрите всяка нова игра все по-реална
вижте и това http://vbox7.com/play:ac33ee76  :diablo:
Всеки живее в някакъв измислен филм,но като че ли моят филм е по действителен случай!

Неактивен drslowdeath

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:Игрови mind control
« Отговор #129 -: Юни 18, 2010, 10:41:01 am »
BAYO , според мен ще намериш това за още по-удивително ;)

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Игрови mind control
« Отговор #130 -: Юни 18, 2010, 11:09:11 am »
Самата идея, че изображения на насилие от реалистичен 3д характер могат да притъпят сетивата и чувствителността към насилие е глупава.
Диабло пък е една нормална игра и аз бъркам нещата - та какво не е наред в това 15 годишно хлапе да гледа голи хора набучени на кол в гъза, който излиза през устата, докато се разказва историята на дявола...

И да, глупаво е да се мисли, че която и да е игра има дори нещо общо със съзнанието, оформянето на мирогледа, възприемане на нови идеи, морал, граница за възможно/невъзможно и т.н.
Също като телевизора, гсмите, микровълновата, аспартама, флуорида и т.н. компютърните игри и техните геометрични символи, кървища, истории които разказват - са нещо супер невинно и само един форумен параноик може да ги мисли за "вредни", оле какъв глупак.

На кратко - контрол над съзнанието няма. Вие сами ковете вашата съдба, нищо не ви е предопределено, а битката между Светлината и тъмнината е приказка за малки деца, измислица. Всичко в главите ви е ваше, никой нищо не може да прокара там без ваше позволение.

Приятни сънища

Неактивен baphaa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:Игрови mind control
« Отговор #131 -: Юни 19, 2010, 19:04:24 pm »
@Polymorpher

Игрите за мен са хоби. Разбира се, в един момент прекалих, а вероятно всички ще се съгласят, че когато човек няма мярка, независимо от това с какво се занимава, нищо хубаво не се наблюдава.

Равносметката е, че трябва да се върне задължителната военна служба.
По делата ще ги познаете[/CO

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Игрови mind control
« Отговор #132 -: Юни 20, 2010, 13:17:44 pm »
От игрите стигна до този "гениален" извод?
Цитат
Равносметката е, че трябва да се върне задължителната военна служба.
Защото това е начина да уважим свободната воля? Защото бъдещето на праведните е с автомат в ръка? Защото е правилно всеки ден да се стреля по деца?

Послепис.
Малтийският кръст на аварата ти е пирамида гледана от вътре, заставаш в центъра и поглеждаш нагоре.
А лъвът на върха на пирамидата (англия), който пази червеня (rot) щит (shield) е символ за съюз и поклонение към едни от най-нечистите на планетата.
« Последна редакция: Юни 20, 2010, 13:28:01 pm от P.E.A.C.E. »

Неактивен Polymorpher

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re:Игрови mind control
« Отговор #133 -: Юни 20, 2010, 14:58:04 pm »
@P.E.A.C.E.

Няма какво да говорим повече.
Първо че адресираш аргументите ми избирателно.
Второ че вече драматизираш.
И трето просто се опитваш да слагаш клеимо, а не да развиваш каквито и да било разсъждения.

Нямам намерение да участвам в твоите илюзорни интерпретации на мой думи които са съвсем ясни за разбиране и определено не казват това което на теб ти е удобно да интерпретираш за да продължаваш систематично да натрапваш позицията си.

Явно е че за теб е задължително да се намираш на определен полюс без да отчиташ дори представата за това че мненията ни не е задължително да се взаимо изключват. Но ако искаш да търсиш връх над някой пробвай друг събеседник.

...
baphaa

Това със задължителната казарма беше голяма глупост.
По тая логика трябва да въведат и задължителни вечери по караоке.
The main thing you can accomplish by arguing with idiots is working up the nerve to strang

Неактивен zxcbv

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
Re:Игрови mind control
« Отговор #134 -: Юни 20, 2010, 15:56:24 pm »
P.E.A.C.E. ,аватарът на baphaa  няма нищо общо нито с Англия нито с Ротшилд,това е флагът на българската армия  ;)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
15 Отговора
15202 Прегледи
Последна публикация Юни 14, 2012, 21:34:13 pm
от Princess_Deja
15 Отговора
11158 Прегледи
Последна публикация Януари 16, 2006, 00:46:58 am
от asdfghjkl
2 Отговора
5528 Прегледи
Последна публикация Май 21, 2010, 23:13:18 pm
от sasho90
12 Отговора
12082 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2011, 04:54:22 am
от jedymaster
9 Отговора
10257 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2013, 21:55:57 pm
от gogetit

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27