Автор Тема: "Свидетели на Йехова" - напаст, но не Божия!!!  (Прочетена 34139 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #15 -: Юни 06, 2007, 14:19:18 pm »
Ми нали стана дума,че библията забранявакла магьосници и гадатели...Цялото нещо се базира на един пасаж,чиито превод гласи "И жива отровителка да не оставиш",и който е преведн доста отдавна като една дузина думи,включае и гадател,магьосник,вещица и де що с е сетиш подобно
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #16 -: Юни 06, 2007, 14:26:54 pm »
Хм...хм...

А в женски род ли е отровителката на иврит?

Спорт-Здраве

  • Гост
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #17 -: Юни 07, 2007, 10:12:40 am »
Мисля,че няма значение:) Щом става дума за йЕхова,смятам,че единствената работа,която човек е здравословно да си има с него,е да го прогонва час по-скоро от планетата ни.
« Последна редакция: Юни 07, 2007, 10:13:34 am от Спорт-Здраве »

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #18 -: Юни 07, 2007, 19:01:55 pm »
да, вярно е това, пасажът оригинално е бил против отровителите, но в по-късни редакции на библията се променя на всички магьосници, отровители, гадатели и прочие.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #19 -: Юни 07, 2007, 20:37:50 pm »
А няма ли се впредвид отровителите на душата?

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #20 -: Юни 08, 2007, 12:59:12 pm »
едва ли са били толкова тъпи да смятат, че душата може да се отрови. имали са предвид отрова във физически смисъл, някъде имам точната дума на иврит и тя се превежда като човек, който смесва и използва отрови.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #21 -: Юни 08, 2007, 13:01:38 pm »
Въобще, какво ги коментираме тия скакалци въобще>? Дето видите Свидетел, с черпака по зомбираната глава и тва е !
И понеже един смирен наш съфорумец много внимателно следи какво пиша и си търси повод да ми анализира на ЛС постовете - и тебе ако видя с черпака по главата, ама нема ти дойде акъла:) То само с акъл не става, трябва и слънчево хранене :))) :D
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #22 -: Юни 08, 2007, 15:25:16 pm »
С Трандеф тряя да им дадем една цистерна с нареченска вода, и да ги пуснем малко по балкана..да подишат и да се успокоят:))) :D :D :D :D :D :D :D

Тая идея по-ми харесва от черпака!  :D ;)

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #23 -: Юни 09, 2007, 12:45:52 pm »
@handle споко, и аз имам 2ма такива фена :) забавно е

Неактивен mitaschki

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #24 -: Юни 15, 2007, 12:34:51 pm »
Здравйте!!!
Интересна ми стана темата за свидетелите на Йехова, когато се запознах с един такъв!!!Незнам какви точно са им вярванията,но теиа хора имат страшно много забрани.Като например грях е да правиш секс преди да се ожениш/oмъжиш и то за такъв от същата вяра!Целужки или закачки всичко се счита за грях преди сватбата!!! И в слуачай,че те разберат тяхните свещеници,те изкючват от общността,като никой не може да говори с теб,дори и родителите ти,докато не си се покаял и т.н.

Е гати и работата!
И в това вярват големи зрели хора с кариера и всичко останало!!!
Кофти секта си е тва!  :(

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #25 -: Юни 15, 2007, 20:27:15 pm »
Здравйте!!!
Интересна ми стана темата за свидетелите на Йехова, когато се запознах с един такъв!!!Незнам какви точно са им вярванията,но теиа хора имат страшно много забрани.Като например грях е да правиш секс преди да се ожениш/oмъжиш и то за такъв от същата вяра!Целужки или закачки всичко се счита за грях преди сватбата!!! И в слуачай,че те разберат тяхните свещеници,те изкючват от общността,като никой не може да говори с теб,дори и родителите ти,докато не си се покаял и т.н.

Е гати и работата!
И в това вярват големи зрели хора с кариера и всичко останало!!!
Кофти секта си е тва!  :(

Всъщност това има своята езотерична обосновка, но човек трябва да стигне сам до него и да не бъде насилван да го прави, иначе се стига до страх, самокапсулиране и програмиране. Изобщо много догми са в правото си, без хората които ги спазват да знаят това. Следват ги просто защото така е казано. А това не е пълноценно. И не е енерго-информационно развиващо, тъй като не е разбиране достигнато чрез осъзнаване, а е сляпо следване на лист с правила.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #26 -: Юни 16, 2007, 00:48:43 am »
H е прав - имат си листа с правила, но не всички ги спазват! То и в другите религии си има листи, ама НЯКОИ ги спазват!

Аз познавам доста свидетели - разведени, самотни майки и даже КУРИОЗ! - трета жена на зулу, което е като при мюсюлманите, но всяка от жените си има каквато религия и харесва..... :D Та тази беше свидетелка. ;)

Аз много обичам да си чеша езика със свидетелите - първо защото са много и лесно-достъпни за лафче и второ - защото ти идват на крака в къщи ако ти е скучно.....

Някои са лесни - ако не ти харесват, ги поглеждаш многозначително и казваш: "А вие вярвате ли в Дявола, защото аз вярвам!"...след много кратка пауза, те са си обрали материалките.

Други обаче са много вдъхновяващи - още споря с едни къде и защо Господ е казал, че трябва всеки да е освидетелствуван ОТ ТЯХ за да го приеме в рая. Те ми сочат един двусмислен пасаж от Библията....

Няколко от тях обаче истински харесвам - правят смени и гледат стари хора и инвалиди (и то не свидетели) без заплащане - просто от човещина. И са най-задружната организация по света - единствени са успели и са си изтеглили хората при наводнението в Ню Орлианс.....

Започнах темата защото е религиозна каша - както и в много други деноминации на християнството, но аз лично не ги приемам за опасна секта или нещо сатанистко - просто .... неориентирани души дето следват "листа" дето вика Х....


Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #27 -: Юли 19, 2007, 22:42:11 pm »
Колкото материалното  е затвор, толкова съществува прераждане. Щото, според мен и двете имат едно и също предназначение ... да задържът човек безкрай в таа дупка.      За свидетелите на йехова не знам какво мисля, знам, че не искам да ги срещна, дори да се интересувам по индиректен начин за възгледите им.
А за тва, кой прав и кой крив си мисля, че църквата не е способна да осъди или опрости не  мен , а който и да било.Тя трябва да води ... за съжаление все по-малко го прави, но тук има пръст и атеизмът и подобията на споменатото движение по-горе.

Свали гарда, отвори се към света и ще разбереш, че не е нищо повече от суета. Празнина, която се нуждае от теб за да е изпълнена със съдържание.В тази бездна всичко е позволено, дори мракът, така че  живей си живота, само от злото се пази и не върши. А злото не се състой в извънбрачните връзки, сексът, полигамията , освободенността и т.н.
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Свидетелите на Йехова - пълна каша!
« Отговор #28 -: Юли 20, 2007, 01:45:42 am »
Вижте - аз споделям това тука, защото смятам, че ВСИЧКИТЕ участници в този форум са НАД ниво промиване на мозъците и могат сами за себе си да преценят. Това което търся е един здравословен спор, както и мнения за религиозния фанатизъм и отклонения. Нищо повече!

Да - харесвам някои от тях, но някои са и с много промити мозъци. Не забравяйте, че всеки от нас - хората си търси някаква опорна точка - различни в различни фази на живота. Защо не и свидетели?

Аз исках само да ви ПОДЧЕРТАЯ появата на ДУАЛИЗМА при свидетелите. В много от другите ми съобщения вече обявих, че съм много навътре с богомилите и още се ровя в материали за тях. Даже един съ-форумец ми каза че съм преродена богомилка, а може би и богомил...

А не ви ли направи впечатление, че новия Папа в Рим току-що започна война с православната и протестантската църква? А това е по-сериозно и от безобидните свидетели. Четох и доста конспирационни теории как точно германския Папа е трябвало да бъде избран при благоприятни условия, за да се възродят идеите на Ротшилд и Хитлер. ЕТО ТОВА е серизно - не свидетелите с техните забъркани мозъци!

asdFdsa

  • Гост
Re: Отг: "Свидетели на Йехова"-напаст, но не Божия!!!
« Отговор #29 -: Юли 31, 2007, 01:49:50 am »
Аз пък съм ходя на събранията им и не смятам че учат на нещо лошо,като да не употребяваш наркотици да не убиваш крадеш и т.н.Смятам че те са много добри хора и заслужават уважение.Всеки има право на собствени мнение и вяра.Все пак живеем в демократична държава.Относно това за интернета изказването е относно лошите страни на интернета,а не добрите като например този страхотен сайт. :)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
6622 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
37725 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13542 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12134 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
9076 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27