Автор Тема: Еленко Ангелов - Лека нощ Нещастие - Част 3; Добро Утро Щастие - Част 1  (Прочетена 1043736 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Май не е доста елементарен, щом вече от хиледолетия има намеци за тяхното господство над хората до ден днешен. Сигурно 0.001 процента от населението на Земята вярва в тяхното съществуване. Докато станат 66% има много време.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Цитат
I know you're out there. I can feel you now. I know that you're afraid. You are afraid of us, You're afraid of change.

I don't know the future. I didn't come here to tell you how this is going to end. I came here, to tell you how it's going to begin. I'm going to hang up this phone, and then I'm going to show these people what you don't want them to see.

I am going to show them a world without you. A world without rules and controls, without borders or boundaries. A world, where anything is possible.

Where we go from there, is a choice I leave to you.
8)

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Не се плашете, другари!  :P
Изход има:
Цитат
- Единственият избор, който остава за хората - продължи той, - е дисциплината. Дисциплината е единственото средство за възпирането му. Но под дисциплина нямам предвид някакъв строг режим - да ставаш всяка сутрин в пет и половина, да се обливаш в студена вода до посиняване - нищо такова. Под дисциплина магьосниците разбират способността да посрещнеш спокойно неблагоприятните обстоятелства, които не са влизали в очакванията ти. За тях дисциплината е изкуство - изкуството да се изправят пред безкрайността, без да трепнат, и то не защото са силни и твърди, а защото са изпълнени със страхопочитание.
- И по какъв начин може дисциплината на магьосниците да го възпре? - попитах аз.
- Според магьосниците дисциплината прави блестящата обвивка на осьзнаването безвкусна за летача - каза дон Хуан, внимателно взирайки се в лицето ми, сякаш за да открие признаци на неверие. - В резултат хищниците се объркват - една неядивна блестяща обвивка на осьзнаването, това не е част от тяхното познание според мен. И след това объркване не им остава нищо друго, освен да се откажат от гнусното си занимание.
- Когато хищниците престанат за известно време да поглъщат нашата блестяща обвивка на осъзнаването - продължи той, - тя отново започва да расте. Най-просто казано, чрез дисциплината магьосниците отблъсват хищника за достатъчно дълго време, за да позволят на блестящата обвивка на осьзнаването да порасне над нивото на пръстите на краката. Веднъж достигне ли до там, тя възстановява естествения си размер. Магьосниците от древно Мексико казвали, че блестящата обвивка ни осъзнаването е като дърво. Ако не се подрязва, тя израства до естествения си размер и форма. И когато осъзнаването достигне нивото над пръстите, всички чудеса на възприятието стават нещо най-естествено.
- Големият трик на магьосниците от древните времена - продължи дон Хуан - бил да претоварят ума на летача с дисциплина. Те открили, че ако наложиш вьтрешно мълчание над ума на летача, тогава чуждото устройство отлита - така всеки, извършил тази маневра, се уверява напълно в чуждия произход на ума. Той, естествено, пак се връща, но вече не е така силен и този процес на отстраняване на ума на летача вече става навик, докато един ден той не отлети окончателно. Много тьжен ден наистина! От този ден трябва да се осланяш само на собствените си прибори, които са почти на нула. Няма кой да ти каже какво да правиш. Няма го умът от чужд произход да ти диктува всички глупости, с които си свикнал.
Така че- да си налягаме парцалките, маймунките ще се увеличават тепърва.
П.С.: Прикачвам и файл с информация за летачите/ Los Voladores:
« Последна редакция: Януари 17, 2010, 17:27:24 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155

Цитат
От къде е този текст? Много ми хареса.

http://poligon.evroweb.com/viewforum.php?f=23&sid=da6979bcb244c72ede01dd411d95eb79

Неактивен Fossil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Благодаря ти за четивото "Пришълец" Lightworker.
Всичко това е много интересно и може би е вярно, но въпросите, които ме измъчват си остават. Излиза, че летачите са опасни хищници и убийци на живи същества. А нима ние не сме? Като считащи се за най-умни и хитри същества измежду видимите с просто око живи твари на тази планета, ние сме си присвоили правото да правим каквото си искаме и с когото си искаме. Въобще не ни пука ако убием стогодишно дърво за да направим столове за дебелите си задници или ако убиваме стотици хиляди живи същества за да нахраним споменатите по-горе части от нашата анатомия.
По-силни сме от тях и го правим. Никой копче не може да ни каже. Оказва се, че някой по-умен и хитър от нас (летачите) си правят с нас каквото си поискат. По-силният яде по-слабия. Дарвинизъм. От какво се оплакваме?
Обаче ние си казваме: да направим бунт и се освободим от нашите тирани. Сигурно по същото това време кравите организират бунт срещу човешката тирания.
Мисълта ми е: не трябва ли преди да решим как да се освободим от нашите тирани, които и да са те, да престанем да бъдем тирани за по-слабите от нас. :unknown:

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Fossil чудесно го каза - Мисълта ми е: не трябва ли преди да решим как да се освободим от нашите тирани, които и да са те, да престанем да бъдем тирани за по-слабите от нас.

Да трябва! Повече от десетилетие съм бил пълен вегетарианец. След това се оправдах със спорта и се овълчих и започнах да ям неща, които имат лица... Месо - протеини - мускули... После забелязах, че бика е вегетарианец и има много яки мускули и пак станах за години вегетарианец... И после пак месо(но от лакомия)... Наистина еднаквото привлича еднакво - ловуваш, отглеждаш във ферма, колиш, дереш, печеш, ядеш и теб те постига същото.

Чисто езотерично(а не, че месото ми блокира чакри и ми пречи на медитацията) сега спирам фермерството си и тогава ще имам повече подкрепа от "Законът за привличането" с "Летачите/4D рептили" - огромни, сенчести, плоски, отвратителни гадове с лице на алигатор, които искат да са сигурни, че ще си остана мек и вкусен, така че те да могат да продължат да ме пасат надолу до пръстите на краката до деня в който ритна камбаната с финес.

"Летачите са като огромни неорганични алигатори, които поглъщат човешкото съзнание до нивото на пръстите на краката. Те държат човешките същества като енергийна пилешка супа, като се наслаждават на мекото мъхесто съзнание за тяхна храна."

                                                                                            Карлос Кастанеда

* Алигаторите(Alligator) са род крокодили от семейство Алигаторови(Alligatoridae). Името "Алигатор" е англиканизирана форма на испанското el lagarto("Гущерът") — името, с което ранните испански изследователи и заселници във Флорида наричали алигатора.
« Последна редакция: Януари 17, 2010, 22:22:17 pm от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Сега ми хрумна нещо- САЩ има за валута гущери в зелено и от там идва банкнотите в зелено.
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
sesiliq и най-малкото парче от холографския филм съдържа цялата истина за холографската матрица...

При внимателно сгъване ще ви покажа рептилското лице, което е господар на масоните, със змийските му очи. Символите имат огромно, страшно огромно, значение.

Само по себе си това не е цяло доказателство, а само важна, малка част от конспиративният пъзел. Да, по едно, две парчета трудно можеш да разбереш и съдиш за цялата картина.

Аз твърдя, че съм събрал(осъзнал) достатъчно за да си позволя да съм убеден в моята Истина и да я подсказвам. Истината е знание, то е информации, информациите са факти, фактите са доказателства. Една теория на конспирацията почва да става факт дори и при едно доказателство.
« Последна редакция: Януари 17, 2010, 22:58:33 pm от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Благодаря ти за четивото "Пришълец" Lightworker.
Всичко това е много интересно и може би е вярно, но въпросите, които ме измъчват си остават. Излиза, че летачите са опасни хищници и убийци на живи същества. А нима ние не сме? Като считащи се за най-умни и хитри същества измежду видимите с просто око живи твари на тази планета, ние сме си присвоили правото да правим каквото си искаме и с когото си искаме. Въобще не ни пука ако убием стогодишно дърво за да направим столове за дебелите си задници или ако убиваме стотици хиляди живи същества за да нахраним споменатите по-горе части от нашата анатомия.


Ами според Кастанеда е така, защото летачите се намесват директно в ума ни,диктуват действията ни и затова често от хората така необяснимо погубват живия и неживия свят около себе си.Четох за летачите и меко казано съм учуден от тази информация.Има логика.
Е, значи спасението според Кастанеда а и древните мексикански магьосници е в дисциплината?

Един цитат от книгата
- Единственият избор, който остава за хората - продължи той, - е дисциплината. Дисциплината е единственото средство за възпирането му. Но под дисциплина нямам предвид някакъв строг режим - да ставаш всяка сутрин в пет и половина, да се обливаш в студена вода до посиняване - нищо такова. Под дисциплина магьосниците разбират способността да посрещнеш спокойно неблагоприятните обстоятелства, които не са влизали в очакванията ти. За тях дисциплината е изкуство - изкуството да се изправят пред безкрайността, без да трепнат, и то не защото са силни и твърди, а защото са изпълнени със страхопочитание.
- И по какъв начин може дисциплината на магьосниците да го възпре? - попитах аз.
- Според магьосниците дисциплината прави блестящата обвивка на осьзнаването безвкусна за летача - каза дон Хуан, внимателно взирайки се в лицето ми, сякаш за да открие признаци на неверие. - В резултат хищниците се объркват - една неядивна блестяща обвивка на осьзнаването, това не е част от тяхното познание според мен. И след това объркване не им остава нищо друго, освен да се откажат от гнусното си занимание.
- Когато хищниците престанат за известно време да поглъщат нашата блестяща обвивка на осъзнаването - продължи той, - тя отново започва да расте. Най-просто казано, чрез дисциплината магьосниците отблъсват хищника за достатъчно дълго време, за да позволят на блестящата обвивка на осьзнаването да порасне над нивото на пръстите на краката. Веднъж достигне ли до там, тя възстановява естествения си размер. Магьосниците от древно Мексико казвали, че блестящата обвивка ни осъзнаването е като дърво. Ако не се подрязва, тя израства до естествения си размер и форма. И когато осъзнаването достигне нивото над пръстите, всички чудеса на възприятието стават нещо най-естествено.
- Големият трик на магьосниците от древните времена - продължи дон Хуан - бил да претоварят ума на летача с дисциплина. Те открили, че ако наложиш вьтрешно мълчание над ума на летача, тогава чуждото устройство отлита - така всеки, извършил тази маневра, се уверява напълно в чуждия произход на ума. Той, естествено, пак се връща, но вече не е така силен и този процес на отстраняване на ума на летача вече става навик, докато един ден той не отлети окончателно. Много тьжен ден наистина! От този ден трябва да се осланяш само на собствените си прибори, които са почти на нула. Няма кой да ти каже какво да правиш. Няма го умът от чужд произход да ти диктува всички глупости, с които си свикнал.
 :o ::)

Неактивен Fossil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Благодаря, Еленко.

Ами според Кастанеда е така, защото летачите се намесват директно в ума ни,диктуват действията ни и затова често от хората така необяснимо погубват живия и неживия свят около себе си...
 :o ::)
Здравей marhs,
Най-голямото благо, дадено ни от Твореца на всичко видимо и невидимо е свободната воля. В момента, в който престанем да сме в състояние да упражняваме този най висш Божи дар ние преставаме да бъдем отговорни за дейстивята или бздействията си. Това, че някой се намесва директно в ума ни и затова вършим всички тези идиощини, ми звучи като извинение от типа "кой ми с*а в гащите".
Ние или сме отговорни за това, което вършим и водим всички тези дискусии, или сме невменяеми, защото някой ни бърка в мозъка и това е краят на всяко разискване.
Ако иска, всеки от нас може да поеме отговотността за своите действия и мисли. Въпрос на свободна воля. "На сила хубост не става."
Нека не забравяме, че всеки сам дърпа спусъка. Извинения от типа "такава беше заповедта" не вървят.
Поздрави.

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Благодаря, Еленко.
Здравей marhs,
Най-голямото благо, дадено ни от Твореца на всичко видимо и невидимо е свободната воля. В момента, в който престанем да сме в състояние да упражняваме този най висш Божи дар ние преставаме да бъдем отговорни за дейстивята или бздействията си. Това, че някой се намесва директно в ума ни и затова вършим всички тези идиощини, ми звучи като извинение от типа "кой ми с*а в гащите".
Ние или сме отговорни за това, което вършим и водим всички тези дискусии, или сме невменяеми, защото някой ни бърка в мозъка и това е краят на всяко разискване.
Ако иска, всеки от нас може да поеме отговотността за своите действия и мисли. Въпрос на свободна воля. "На сила хубост не става."
Нека не забравяме, че всеки сам дърпа спусъка. Извинения от типа "такава беше заповедта" не вървят.
Поздрави.

Да разбирам ли, че отричаш възможноста човек да бъде обладан от някакво същество?

Max

  • Гост
Вижте бе хора, ако въпроси се задават, значи има причина. И трябва да има отговори. Качествени отговори, а не както дойде. Защото не всички се ловят на емоционални примамки.
Да се върнем към оригиналния текст в книгите на Кастанеда, който е "официалният документ" публикуван пред обществото. Защо забравяте за него и сте се хванали там за разни фантазии като разказчетата на НезнамКого /”Пришълец”/; семинари, дето са водени от фигуранти; разни Мигел Руисовци и други подражатели на Кастанеда???
Кастанеда не е бил публична личност. Каквото е написал в книгите си това е. Които от вас са проучвали въпроса, знаят за какво говоря.
И тъй, ето откъси от Оригинала /Активната страна на Безкрайността”/:

Цитат
видях някаква странна пробягваща черна сянка на фона на листата на дърветата. Или беше една сянка, която се движи напред-назад, или няколко пробягващи сенки, които се движеха от ляво на дясно, от дясно на ляво, или право нагоре във въздуха. Приличаха ми на тлъста черна риба, огромна риба - нещо като гигантска риба-меч, която лети във въздуха

„пробягваща черна сянка”
„тлъста черна риба, огромна риба - нещо като гигантска риба-меч”
Приблизителен опит да се даде някакво описание на формата, а не да се сродява това същество с което и да е животно.
Какви алигатори, какви гущери ?!?
На какво сте готови още за да принизите истината до вашите фантазии?

Цитат
Този хищник - каза дон Хуан, - който естествено е неорганично същество, не е съвсем невидим за нас като останалите неорганпчни същества.

Цитат
Децата, естествено, са в състояние да съсредочат вниманието си над него, но всички около тях ги разубеждават да го правят.

                           *  *  *

Ако човекът е създаден от рептилиите, как ще изтълкувате тези думи:
Цитат
Магьосниците от древно Мексико доста си блъскали ума откъде може да се е взела тя на Земята. Те смятали, че до определен момент човекът трябва да е бил едно съвършено, цялостно същество, дълбоко проницателно, способно на чудеса на осъзнаване - неща, които днес са само митове и легенди. И после, изглежда, всичко изведнъж изчезнало, за да имаме днес един улегнал, благоразумен човек.

Цитат
Човекът, предназначен да бъде магическо същество, вече е лишен от всякаква магия. Сега той е просто парче месо. Мечтите му вече не са мечти на Човек, а мечти на парче месо: банални, изтъркани, слабоумни.
Например вместо да  се научим да общуваме чрез телепатия,да се телепортираме, да виждаме / имам пред вид ясновидство/ и други неща, които предполагам  някога са били присъщи на човека, ние мечтаем технологиите да правят това за нас.

Цитат
Задълбочих се в литература с митове и легенди. При четенето ми се случи нещо, което никога преди не бях изпитвал - във всяка от тези книги просто осезаемо се долавяше хомогенният ум. Стиловете се различаваха, но скритата зад думите тенденция беше същата - дори когато темата беше нещо толкова абстрактно като митове и легенди, авторите винаги се изхитряха да вмъкнат по нещо за себе си. И тази хомогенна тенденция, скрита зад всяка от тези книги, не се дължеше на сходство в заявените теми на книгите; тя си беше нещо като самообслужване.

Това сами си го тълкувайте.


Цитат
Предприех обширни антропологически изследвания по въпроса за летачите в други култури, но не открих никъде да се споменава нещо подобно. Дон Хуан, изглежда, беше единственият източник на информация по този въпрос.
Митове , легенди, приказки за рептилии много, но за летачите ,наистина други източници не съм срещал. Поне досегашното ми ровене не даде резултат.

Ако някой реши, че е културна особеност да наричат рептилиите „летачи”, да се върне към описанието и да помисли. А иначе те змии са имали – Пернатата змия – Кетцалкоатл, но не за нея става дума в приведените откъси.
 
                           *  *  *

Аз съм убеден, че теориите за рептилиите и информацията за летачите нямат пресечни точки.
Какви са понататъшните ми изводи е друга тема, по-взривоопасна.

                           *  *  *

Ето откъс над който ние, спорещите тук можем да се замислим:
 
Цитат
умът на летача няма никакви съперници - продължи дон Хуан. - Когато предложи нещо, той се съгласява със собственото си предложение и те кара да си мислиш, че ти си го направил.


П.П. Не ви карам, разбира се, да приемате Кастанеда като авторитет, но от написаното в горните постове виждам, че не го отричате като такъв.

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
Raven в семинари Кастанеда(е авторитет за мен дори след тъпите филми, които го злепоставят) многократно казва следното:


"Летачите са като огромни неорганични алигатори, които поглъщат човешкото съзнание до нивото на пръстите на краката...

...

Според Нагуала, Летачите са отговорни за ужасяващата "инсталация", също наричана летачески ум. Те са огромни, сенчести, плоски, отвратителни гадове с лице на алигатор, които искат да са сигурни, че ти ще си останеш мек и вкусен, така че те да могат да продължат да те пасат надолу до пръстите на краката до деня в който умреш. Те изяждат светлината на съзнанието ти, блясъка, който обгръща енергийното ти тяло. Изяждат го до пръстите, така че нищо не остава освен себе-отразяване..."

Виж по-назад в темата съм дал откъси от предстоящата за издаване "Добър Ден Всичко" II, в която съм цитирал откъси "Библията на маите" - "Попул Вух" и съм изредил главните им влечугоподобни богове... Героят на Кастанеда Дон Хуан е мексиканец а мексиканците са законни и генетични наследници на маи, толтеки, олмеки, ацтеки...

Събрал съм стотици митове, легенди, вярвания от всички континенти, които говорят на един език - змейове, които са видими/невидими, сменят формата си с човешка, женят се за хора, стават им господари и царе, хранят се с хора...

Виж по-назад писах и за африканските "Догоните" и за влечугоподобната амфибия Номмо(изобразяван и като рептил и архетипно като риба) и за това как е видим само за властимащите, как един от боговете им и до днес слиза във формата на ЗМИЯ И ОБЛИЗВА жреците им - ето ти препратка с алигаторските летачи, които облизват и се хранят с човешката Аура...

Само в "Добро Утро Щастие" I, съм дал десетки припокриващи влечугоподобни паралели(като почнеш от стотиците български песни и приказки за змей и лами превръщащи се в хора, които са едно към едно с африкански, азиатски, скандинавски...), които са ме убедили, че Воладорес и междупространствените рептили(4D рептили) се припокриват...

Raven благодаря ти от сърце, че си "Търсач на Истината" и благодарение на будни хора като теб моя труд има все по-малко слаби страни!
« Последна редакция: Януари 18, 2010, 13:56:16 pm от oknele »
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

Неактивен lightworker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Fossil, каква свободна воля бе човек! Самият факт, че си се родил на Земята е достатъчен, да ти подскаже, че това е само бла-бла.
Земята е под карантина или честотен (вибрационен) контрол! Колко контактьори, които са имали срещи, послания от други раси, са го казвали. Самият факт, че имаш карма, означава, че нямаш свободна воля. Дори нашите създатели, което не е едно и също с Първоизточника, нямат свободна воля, а следват законите или правилата на космическата игра, предопределена от Първоизточника. В тоя ред на мисли, единственият, който има свободна воля, е Първоизточникът.
Ние хората имаме свобода на действие единствено в рамките на човешките възможности,включително и потенциалните такива, до момента в който не направим  качествен преход от материално към светлинното или мисловното състояние на съществуване. След това параметрите на свободата ни на действие ще се увеличат неимоверно. След като използваме само от 5 до 10 процента от това, на което сме способни, за каква свободна воля си говорим въобще!
Дори и да станеш състрадателен колкото майка Тереза, това с нищо няма да промени състоянието и съдбата ти. За да се промени състоянието ти, трябва да се освободиш от летаческият ум, а това става , както е посочено в цитатите по-горе.
Докато тези същества ни диктуват как да живеем, как да се отнасяме един с друг,какво да мислим, как да мислим - няма да има промяна. Защото УМЪТ ни е летачески. Може само да се самозалъгваш, че не следваш никакви заповеди. Самият факт, че си социализиран т.е. живееш в общество, моделирано от летечи-рептили, сочи, че ти следваш  командите им...волю-неволю.
Как си поел отговорността за съдбата си? Продължаваш ли да плащаш социални осигуровки, за да може един ден като станеш пенсионер, държавата да се грижи за теб?
Дръпни спусъка, но го насочи в правилната посока. Започни да медитираш редовно, започни да спираш вътрешния си диалог, започни да правиш различни упражнения, които да възстановят енергийният ти баланс. За това са подходящи тай-чи, йога, тенсегрити, цигун и ред други форми, насочени към вътрешната хармония. Тогава от самосебе си ще станеш и по-добър човек.
Често съм чувала фразата, че природата на човека е хищническа! Това е тотална глупост! Природата на човек е много състрадателна и копнееща за хармония, баланс, любов и светлина. Нашите летачески умове са тези, които ни правят хищници! Така става, че ние робите не сме по-добри от нашите господари и ги имитираме като маймуни.   

Raven, oтносно разказчетата на незнам-кой за Пришълеца...
Дано един ден достигнеш до ниво, когато ще правиш собствени открития за летачите. И тогава, ако някой като теб се обърне и ти каже, че единственият авторитет по въпроса е Кастанеда, ще му се изсмееш в лицето. Каква е разликата между един религиозен фанатик, който е убеден, че ако нещо не е написано в Библията (официалният документ), значи не съществева, и теб?
Вярно е, че Кастанеда не е съобщил нищо допълнително на семинарите си, но е УТОЧНИЛ много от понятията и техниките.

Oklene, това за облизването на жреците на Догоните ме шашна. Точно това правят и летачите. Те облизват ( най- близката дума, която описва действието им) енергийната обвивка на човека. Значи наистина говорим за едно и също нещо!

Неактивен oknele

  • Moderator
  • Пишещ
  • *****
  • Публикации: 812
  • Всъщност
    • www.thespiritofoknele.org
lightworker един от важните ми извори за инфото за "Облизващата Змия бог" ми е от списание "Осем" брой 8, август 2009 г. там е поместено интервюто на Мария Бончева с Жакоб Дуньон от народа на догоните на Западна Африка, който разказва от първо лице за космогонията на догоните, които побъркват учените с астрономическите си знания от векове...

В същият брой е материала за Манек и за слънчевото хранене, което от години прилагам постепенно(разбира се все още с променлив успех)...
http://www.thespiritofoknele.org/ Всъщност единственият истински закон е този, който води към моята

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27