Автор Тема: 10-дневен курс по Випасана медитация  (Прочетена 9818 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен inutero

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
10-дневен курс по Випасана медитация
« -: Август 26, 2010, 17:33:19 pm »
Та някой да е бил на 10-дневка без да обели дума, медитирайки по 10 часа на ден буквално? Чух, че скоро ше има и ми е интересно да чуя мнение от някой, който е изкарал такъв курс. Модератор мен, плийз прости ми ако съм объркал радела, плииииииииииииииииийзззззззззззззз!  :-[

Неактивен TRADEKTOM

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 100
  • KILLUMINATI WARRIOR
Re:10-дневен курс по Випасана медитация
« Отговор #1 -: Май 26, 2011, 08:51:31 am »
Здравей,

От много време не съм писал в форума, но темата за випасана в момента много ме вълнува. Вена ми беше на този курс, като всичко стана сякаш си беше предначертан за нея. Малко пред история с факти, жена ми беше голяма "мръвкарка", и обичаше така да кажем не много здравословна храна, и  тъй като имахме някой житески проблеми беше влезнала в етап на депресия. След тези 10 дена тотално друг човек, вече месо почти не яде освен ако нещо организма й не закрещи сериозно (а с години се опитвах да я откажа от месото), много по оптимистиен човек стана, и неща на духовна тематика или чисто и просто мой лични преживявания не ме разбираше. Сега вече става само с няколко думи. Аз също съм се записал за курса за усвояване на тази техника, че нямах време да го направя по рано.

Аз заповчам края на Август така че евентъално тогава ще кажа вече като личен опит.

Знам, че и в България се провежда този курс, но само 1-2 пъти в годината във Варна, пак някаде Август месец беше. Ако искаш да разбереш детайли виж тук:

http://www.dhamma.org/en/schedules/noncenter/bg.shtml

До колкото знам този човек е оторизиран учител.

Успех!
Махатма Ганди, Млаколм-Х,  Мартин Лутер Кинг, Джон Ленон, Джон Ф. Кенеди, 2Pac Всички те, умряха в и

Неактивен kopcap

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: 10-дневен курс по Випасана медитация
« Отговор #2 -: Юни 03, 2014, 14:38:11 pm »
Наскоро преминах 10-дневният курс по Випасана. Много съм впечатлен от техниката и невероятните резултати за само 10 дни. Тези хора наистина знаят какво правят. Организацията на самото събитие също беше перфектна, а за ползите в живота - просто няма смисъл да говоря. Всеки човек заслужава да изживее такова нещо и да донесе щастие в живота му, а и на близките му. Разбира се има значение дали ще имаш волята да продължиш и след курса, за да се случи всичко това, но ползите са толкова очевидни, че повечето хора успяват. Дотук само хвалби, но имайте предвид, че не е лесно да се преборите със себе си, така че трябва да сте готови за сериозни изпитания на волята.
Що се отнася до самата техника на медитиране - единственият начин да я разберете е да я опитате. Успех!  ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27