Автор Тема: Самодиви  (Прочетена 33585 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Самодиви
« Отговор #15 -: Март 12, 2011, 13:41:59 pm »
Преди време четох в стара книжка съвсем на обикновен език обяснено за природните духове...

Странните звуци от тибетската „Пещера на духовете“ - видео

http://nepoznato.energetika-bg.com/2011/03/strannite-zvutsi-ot-tibetskata-peshterata-na-duhovete-video/

Записът на звука  е бил направен от тибетски монах. В тази пещера спят тибетските светци.
Старейшините казват, че бог Шива започва да пее мантрата си, като  призовава боговете да се върнат на Земята.
Но мантрата има 3 степени. Последната е, когато Шива затръби с неговия рог, което би означавало начало на  нова епоха.

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re:Самодиви
« Отговор #16 -: Март 23, 2011, 22:05:57 pm »
Аз всеки път виждам самодиви в малките часове около гарата в Плевен.  :P

Това е в рамките на шегата, не се опитвам да иронизирам никого.  :drinks:
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен Monster445

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Самодиви
« Отговор #17 -: Ноември 17, 2013, 21:21:10 pm »
Много хора си мислят, че гласовете (наподобяващи тосущ сватба) са самодиви. Това е груба грешка. При самодивите не се чува тъпан, а песни и мелодий, които не могат да се оприличат на нищо познато. ;) Виковете(мъжки, женски, детски) и тъпаните са духове, никой не знае какви точно, знае се само легендата. За разлика от самодивите, те не могат да навредят и не оставят следи по тревата. Движат се бързо и не се задържа дълго шумотевицата. Не се чуват всеки ден както казват по ''Карбовски''. Самодивите са много опасни същества и не трябва да се взимат на шега!

Неактивен Kolibar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Самодиви
« Отговор #18 -: Ноември 17, 2013, 21:34:01 pm »
Много хора си мислят, че гласовете (наподобяващи тосущ сватба) са самодиви. Това е груба грешка. При самодивите не се чува тъпан, а песни и мелодий, които не могат да се оприличат на нищо познато. ;) Виковете(мъжки, женски, детски) и тъпаните са духове, никой не знае какви точно, знае се само легендата. За разлика от самодивите, те не могат да навредят и не оставят следи по тревата. Движат се бързо и не се задържа дълго шумотевицата. Не се чуват всеки ден както казват по ''Карбовски''. Самодивите са много опасни същества и не трябва да се взимат на шега!
В Еленския Балкан дори не им се споменава името гласно, за да не ги извикаш. Вместо това им казват горските момичета. Вярват, че не понасят цигари и заради това ако човек минава през гората по тъмно пали цигара.

Неактивен Kat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Самодиви
« Отговор #19 -: Ноември 29, 2013, 18:25:01 pm »
В балкана над селото на баба ми и дядо ми има една поляна, а по средата много красиво голямо дърво. Дядо ми ми е разказвал, че според местните митове около това дърво самодивите танцуват своите танци, но самият той не ги е виждал. Другият пък като отида ще снимам мястото и ще го публикувам, много е красиво.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Самодиви
« Отговор #20 -: Ноември 29, 2013, 21:44:12 pm »
Ами той пред баба ти смее ли да каже, че в виждал самодиви  :D Това в кръга на шегата де.
На практика, както е писано и преди в темата, а както е обсъждано и на други места, не всеки може да види самодивите и другите свръхестествени същества, не само защото не притежава съответната дарба, но и защото съвременният свят е прекалено замърсен със странични 'шумове' - ТВ, Радио, GSM, GPS и какви ли още не електронни излъчвания на какви ли не честоти.
Това е все едно да се опиташ да чуеш конкретен човек в ресторант със шведска маса и чалга.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен любознателният

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Самодиви
« Отговор #21 -: Ноември 29, 2013, 22:32:41 pm »
Ами той пред баба ти смее ли да каже, че в виждал самодиви  :D Това в кръга на шегата де.
На практика, както е писано и преди в темата, а както е обсъждано и на други места, не всеки може да види самодивите и другите свръхестествени същества, не само защото не притежава съответната дарба, но и защото съвременният свят е прекалено замърсен със странични 'шумове' - ТВ, Радио, GSM, GPS и какви ли още не електронни излъчвания на какви ли не честоти.
Това е все едно да се опиташ да чуеш конкретен човек в ресторант със шведска маса и чалга.
А ти нима вярваш на бабините деветини  :D Самодиви и самовили, ми се виждат когато си спретна парти купон  :D
И сто таралежа в гащите на някой, пак не са му достатъчни.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Самодиви
« Отговор #22 -: Ноември 30, 2013, 20:54:26 pm »
Ти купон си спретвай където искаш, но ако обичаш - или коментирай по темата или по-добре си продължавай с купона някъде другаде, най-малкото, при регистрацията си (която е по-малко от година) би трябвало да си прочел, защото си се съгласил със :
Цитат
Ние подхождаме към тематиката с предположението, че "феномените" обсъждани във форума съществуват в една или друга форма, което означава, че ако отхвърляте вероятността за съществуването им, няма смисъл да се регистрирате.

За теб и такива като теб много неща са "бабините деветини", но това не променя фактите.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Kolibar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Самодиви
« Отговор #23 -: Декември 01, 2013, 18:49:14 pm »

За теб и такива като теб много неща са "бабините деветини", но това не променя фактите.
+1!

Неактивен Румен

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re: Самодиви
« Отговор #24 -: Декември 27, 2013, 13:37:42 pm »
Искам да споделя един пресен случай от Бъдни вечер. Четири коледарчета са видели "жена, облечена в бяло" в края на селото, когато са обикаляли да коледуват. Интересното е, че такава жена е била виждана и на други места в селото в предишни години. Даже чух история, че преди време един човек я видял да плаче, приближил се и я попитал какво има, тя го наплюла и след време човека заболял и починал. Длаи е възможно да е самодива?

Неактивен ranilota

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re: Самодиви
« Отговор #25 -: Декември 27, 2013, 20:50:24 pm »
Това със самодивите, аз го вярвам, разказвали са ми стари хора от Петричко. Днешният човек е урбанизираносъсредоточен в градовете. Там ефирът е зает, няма как да се случи, няма и природа.
По служба бях в Гоцеделчевско, нависоко, получих 3 пророчески съня. Всичките се случиха, бяха в телеграфен вид. В големия мръсен град вече не сънувам.
Та, самодивите дали нямат общо с природните духове-силфиди, елементали...други?
Ако повтарям нещо казано-махнете го.
« Последна редакция: Декември 27, 2013, 20:57:00 pm от ranilota »

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re: Самодиви
« Отговор #26 -: Декември 28, 2013, 09:37:07 am »
.."жена, облечена в бяло"..тя го наплюла..
Оффтоп, извинявам се предварително. Прочитайки това от приведения цитат получих силно изтръпване /това, което се нарича 'да те полазят мравки'/. Принципно такова състояние, доколкото съм запознат, е свързано с предишен опит /най-често записан в подсъзнанието, примерно или от минали животи, или нещо, което не помним/, който идва като сигнали от астралното тяло към -->ефирното-->физическото и се усеща именно така. Както хората употребяват израза - "тръпки ме побиха" - нещо подобно е и това, но в по-мек вариант.
Между другото плюнката е много силно средство за въздействие /"да наплюеш болното си място и да ти мине като на куче"/, както и погледа..
6285174923344176257

Неактивен rorchach

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re: Самодиви
« Отговор #27 -: Декември 28, 2013, 22:23:46 pm »
@Румен
Кое е селото, в кой регион се намира ?

Неактивен Kat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Самодиви
« Отговор #28 -: Декември 29, 2013, 03:26:06 am »
Искам да споделя един пресен случай от Бъдни вечер. Четири коледарчета са видели "жена, облечена в бяло" в края на селото, когато са обикаляли да коледуват. Интересното е, че такава жена е била виждана и на други места в селото в предишни години. Даже чух история, че преди време един човек я видял да плаче, приближил се и я попитал какво има, тя го наплюла и след време човека заболял и починал. Длаи е възможно да е самодива?

това ми напомня за легендите за селото на баба ми и дядо ми, там говорят за белия човек. Едва ли не ако го видиш лошо ти се пише, като малка много ме беше шубе. Казвали са ми и че в региона на Велико Ърново същият герой се мотаел

Неактивен Румен

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re: Самодиви
« Отговор #29 -: Януари 03, 2014, 11:42:20 am »
@Румен
Кое е селото, в кой регион се намира ?
Катуница, намира се на 10-ина километра от Пловдив.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27