Автор Тема: Свидетели на НЛО в България  (Прочетена 481831 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Свидетели на НЛО в България
« -: Септември 24, 2005, 04:49:44 am »
Запис на НЛО в Благоевград - фалшификат???



Искам да споделя и един друг видео материал, този път от милата ни родина, а ако трябва да съм точен - от Благоевград. Записът е направен на терасата на някакъв блок. Човека добре го е заснел материала, само че има няколко смущаващи фактора... Първо, когато камерата се приближава към НЛО-то, около самата чиния има нещо като бяло поле, сякаш е изрязано и добавено от другаде... Филмчето е също доста добро качество и е сравнително близо заснето - нещо доста рядко срещано при записите на НЛО. След като НЛО-то изчезва с космическа скорост (и секунди преди да свърши самото филмче), целия екран светва с няколко тона и става по-светло... Също ме смущава... Аз не разбирам от тези неща, ако има специалисти, да кажат... Може да има и други подозрителни елемнти - аз открих тези само...
Винаги остава надеждата, че е истинско ;)
Давайте си поръчките тук, който иска да го види.
asdfghjkl, IYIjorovelev - вече пътува към вас ;)
« Последна редакция: Май 01, 2007, 21:33:07 pm от RedGuy »

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1 -: Септември 24, 2005, 05:12:00 am »
Ами просвитляването в края съм го виждал и на други кадри. От автоматиката на камерата е. Имаше нещо общо с белия цвят и интензитета. Но това се вижда и на доста репортажи по "пирфектните" телевизии.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #2 -: Септември 24, 2005, 05:14:32 am »
А за самото филмче какво мислиш?

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #3 -: Септември 24, 2005, 05:22:11 am »
Като гледам посоката на ротация, срещу часовниковата стрелка, много вероятно е да е истинско.
Поне в тази посока се получава гравитационния ефект.
Терзийски пише за една детска играчка ("чиния") продавана в САЩ, на чиято инструкция пишело след пускане на моторчето корпуса да се развърта на ръка в посока обратна на часовниконата стрелка. ???
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #4 -: Септември 24, 2005, 05:30:54 am »
Хмм... Ами това бялото около НЛО-то? Прилича ми като "изрязано" и добавено после... Или това е от камерата?
Да не е пък от самите излъчвания на апарата нещо... Чак пък такива подробности, каква ще е таз камера толкоз модерна :D :D :D

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #5 -: Септември 24, 2005, 15:57:05 pm »
И мен малко ме съмнява филмчето. Иначе качеството е добро, но както спомена Хорус това с бялото поле е съмнително. Не съм ексерт и засега съм 50:50% дали е фалшиво или истина, нека някой друг да сподели мнението си по въпроса.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #6 -: Септември 27, 2005, 11:47:30 am »
За бялото.
Забелязъл съм, че при по-висока компресия се получават подобни "артефакти". Консултирах се със спечиалист във видеообработката, той потвърди, че този "ореол"(пикселизация или артефакти) около обектите си получава при компресията, и е по-голям при по-висока компресия.(той е запознат с въпросното филмче) Но, докато не се види оригиналния запис, едва ли можем да сме сигурни.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #7 -: Септември 27, 2005, 12:50:43 pm »
Аз изнамерих запис с големина 5 МВ, ама качеството беше по-лошо от това на 1,15 МВ, което имам :D :D :D

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #8 -: Септември 27, 2005, 13:01:06 pm »
Прекодирано.  :(
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

AGISOFT

  • Гост
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #9 -: Ноември 17, 2005, 01:43:34 am »
Тъйййййй .... сега за филмчето .... според моите познания от монтиране на ТВ кадри .....   филмчето НЕ е FAKE !!!  само дето в благоевград не съм сигурен че има палми около блоковете - загледайте се в околната среда да видите  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Heinie

  • Гост
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #10 -: Ноември 17, 2005, 11:46:01 am »
А може ли и аз да хвърля един зъркел на това филмче?

Eon

  • Гост
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #11 -: Ноември 17, 2005, 12:15:32 pm »
хор дай и на мен тва филмче

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #12 -: Ноември 17, 2005, 21:57:14 pm »
Пратих го и на двамата 8)

Heinie

  • Гост
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #13 -: Ноември 17, 2005, 22:17:43 pm »
Както казва един приятел - мммм, найс 8)

Такааа, честно казано, мислям че не е много истинско. 1во. светлината не ми харесва - като гледам записа, Слънцето трябва да е някъде ниско (7 сутринта) зад блока в дясно, а "обекта" е някакси иначе осветен. 2ро, не ми харесва това отдалечаване точно преди изчезването. 3то не ми харесват издатините по ръба на нещото и не на последно място, някак си неестествено се клати (е как ли се клатят НЛО-тата? Тодор Живков казал "Някои казват, че властта се клати. То и на коча мъдите се клатят, ама не падат >:(") Въобще не съм спец, ама не ми изглежда да е истинско. Пък и какво толкова обследва над Благоевград?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #14 -: Ноември 17, 2005, 22:20:41 pm »
Има какво, но дали е истинско е въпрос - да ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27