Автор Тема: Свидетели на НЛО в България  (Прочетена 481861 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1320 -: Август 21, 2018, 18:21:00 pm »
Наблюдение на НЛО от 21ви юли 2018та година над София.

Вчера привечер по време на редовно наблюдение с бинокъл Тенто БПЦ 20х60 монтиран на фотографски статив в квартал Бояна в София наблюдавах отново истинско НЛО. Към 20.04 минути в североизточна посока на около 45 градуса по хоризонтал и около 38 градуса по вертикал видях бял предмет в небето.Когато насочих силния руски бинокъл към обекта наблюдавах бяло-жълта топка около която на самата й повърхност се движеше друга значително по-малка топка минивайки от много места около нея и обекта летеше в източна посока.Наблюдението продължи около 5 минути до към 20.09 часа когато НЛО се скри зад един близко стоящ блок.НЛО беше около пет пъти по-голям от планетата Юпитер и се виждаше много добре през бинокъла.

Това е петият път в който аз наблюдавам НЛО през оптичен прибор.Общо имам 15-16 наблюдения на НЛО още от февруари 1991ва досега.Тъй като от юни миналата 2016та досега имам цели 7 наблюдения на НЛО над София смея да твърдя че през последните 13 месеца активността на НЛО над София е наистина много висока, много по-висока отколкото през 1991ва когато беше предишния пик.



Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1321 -: Септември 12, 2018, 14:20:25 pm »
Наблюденията на НЛО над София продължават.Така например на 28ми август тази 2018та година в 18.20 часа в източна посока на височина около 50 градуса в район София наблюдавах през руски бинокъл Тенто БПЦ 20х60 монтиран на фотостатив сребриста конструкция която се въртеше във въздуха и летеше бавно на юг.От едната страна тази сребриста конструкция представляваше кълбо, а от другата страна беше четвъртита без някаква изчистена форма.А вчера 11ти септември вечерта малко след 22.00 часа наблюдавах в небето над София блед лъч с край.Първо го помислих за лазер от дискотека когато той се простираше на север и юг, но след малко го видях да се простира от запад на изток и беше доста по-тънък.Източникът на този лъч не можах да го установя.Помня че преди време прочетох в интернет че американците имали в рамките на системата ХАРП някакъв лъч в атмосферата който променял климата но вече дали този лъч който аз наблюдавах над София е същия не мога да установя.


Неактивен Drugar 75

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1322 -: Ноември 14, 2018, 02:35:57 am »
Здравейте! Скоро случайно попаднах на този сайт, и на тази тема и забелязах, че доста коментари и свидетели има на странни или необясними обекти или явления в небето. За мен тези неща нямат никаква стойнос освен като факт, тъй-като по никакъв начин не влиаят на живота ни. Поне за сега.
Реших да се регистрирам в този сайт за да споделя с вас нещо което ми се случи вчера по това време между 1 и 1.30 през ноща и има отношение по темата. Живея в Пловдив, в Кичука в район,който за нещастие на едни и щастие за други астрофенове като мен е неосветен и почти няма светлинно замърсяване. От терасата си имам добра видимост и доста често наблюдавам небето,луната, звезди, съзвездия и самолети. Та след като догледах един късен филм, реших да се полюбувам на Орион и Плеядите и излезнах на терасата с два бинокъла бпс 7х50 и 15х50. Докато случайно шарех по небето с по-малкия забелязах едва забелижима оранжево-червеникава точица, която имаше размер на слаба звезда, само че тази точица премигваше с много висока честота и се движеже зигзагообразно и хаотично. Създаваше се усещането сякаш скача като бълха.Без бинокъл не се забелязваше. За това когато я открих трудно отново, не посмях да посегна към по-мощния,който е с малко зрително поле. Тази трептяща точица прекоси небето от запад на изток успоредно на бул. Н.Вапцаров  някъде над Южен или полето пред близките села Белащица и Марково. Височината на която летеше не мога да преценя, но не беше високо в небето а по контура на отсрешната планина.Наблюдавах го около 30 секунди. Летище Крумово е наблизо и съм наблюдавал всичко възможно дето лети,също така китайски фенери и дронове и това нещо не приличаше на нищо подобно. Докато го наблюдавах изпитах някакво неприятно чувство.
« Последна редакция: Ноември 14, 2018, 02:41:41 am от Drugar 75 »

Неактивен Питър

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1323 -: Ноември 24, 2018, 00:01:54 am »
Има ли 'нещо' , което да лети без да каца ? Това ми е най-новия въпрос от преди малко, с него давам внимание на НКО ..също като НЛО, но .. в позиция К-ацнал.

Тоя ми въпрос не беше от трудните, но следващия вече не е лесен.
Къде ?

Къде кацате бе , ваща кожа поганска и защо ми се криете ?
Това че въпроса е труден и не се виждат да кацат .. леко леко сочи отговора.
Гмуркат ми се, гмурват ми се, шмугват се някъде.

От тук нататък работата някак потръгва леко - кой има идея де се шмугват тия ?




Бягство към свобода. Но какво е 'свобода' ?

Неактивен Tusken

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1324 -: Ноември 29, 2018, 17:49:30 pm »
Нло се появява често там <където има екологични проблеми.

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1325 -: Декември 06, 2018, 17:00:05 pm »





Здравейте! Скоро случайно попаднах на този сайт, и на тази тема и забелязах, че доста коментари и свидетели има на странни или необясними обекти или явления в небето. За мен тези неща нямат никаква стойнос освен като факт, тъй-като по никакъв начин не влиаят на живота ни. Поне за сега.
Реших да се регистрирам в този сайт за да споделя с вас нещо което ми се случи вчера по това време между 1 и 1.30 през ноща и има отношение по темата. Живея в Пловдив, в Кичука в район,който за нещастие на едни и щастие за други астрофенове като мен е неосветен и почти няма светлинно замърсяване. От терасата си имам добра видимост и доста често наблюдавам небето,луната, звезди, съзвездия и самолети. Та след като догледах един късен филм, реших да се полюбувам на Орион и Плеядите и излезнах на терасата с два бинокъла бпс 7х50 и 15х50. Докато случайно шарех по небето с по-малкия забелязах едва забелижима оранжево-червеникава точица, която имаше размер на слаба звезда, само че тази точица премигваше с много висока честота и се движеже зигзагообразно и хаотично. Създаваше се усещането сякаш скача като бълха.Без бинокъл не се забелязваше. За това когато я открих трудно отново, не посмях да посегна към по-мощния,който е с малко зрително поле. Тази трептяща точица прекоси небето от запад на изток успоредно на бул. Н.Вапцаров  някъде над Южен или полето пред близките села Белащица и Марково. Височината на която летеше не мога да преценя, но не беше високо в небето а по контура на отсрешната планина.Наблюдавах го около 30 секунди. Летище Крумово е наблизо и съм наблюдавал всичко възможно дето лети,също така китайски фенери и дронове и това нещо не приличаше на нищо подобно. Докато го наблюдавах изпитах някакво неприятно чувство.

Наблюдавал си сто процентово НЛО.Ако беше гледал към обекта с БПЦ 15х50 повече имаше шанс да видиш някакъв детайл по НЛО, но БПЦ 7х50 е твърде слаб бинокъл но за сметка на това няма вибрации при гледане на ръка и има широко зрително поле от над 5-6 ъглови градуса.

Неактивен Drugar 75

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1326 -: Декември 11, 2018, 00:42:46 am »
Веселине, нищо по-различно нямаше да видя с БПЦ 15х50.Това си беше някакво малко, блуждаещо, светещо нещо.Останах с чувството че това е нещо живо. Аз съвсем наскоро продадох този бинокъл, защото е незамислен да се прикрепя комфортно към статив, а и за нощен бинокъл си трябва  20х80 или 15х70 със статив.В това и смятам да инвестирам по-нататък.Знам от астрофорума за огромния ти опит с оптични инструменти, но не мисля че с тяхна помощ ще събереш някаква информация за НЛО. Тези неща просто преминават за някъде, за тях ние сме хлебарки.

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1327 -: Декември 12, 2018, 16:07:41 pm »
Веселине, нищо по-различно нямаше да видя с БПЦ 15х50.Това си беше някакво малко, блуждаещо, светещо нещо.Останах с чувството че това е нещо живо. Аз съвсем наскоро продадох този бинокъл, защото е незамислен да се прикрепя комфортно към статив, а и за нощен бинокъл си трябва  20х80 или 15х70 със статив.В това и смятам да инвестирам по-нататък.Знам от астрофорума за огромния ти опит с оптични инструменти, но не мисля че с тяхна помощ ще събереш някаква информация за НЛО. Тези неща просто преминават за някъде, за тях ние сме хлебарки.

В никакъв случай не купувай Целестрон 15х70 или Телескоп сървис 15х70.Първо постъпиха сигурни данни от две места че тези бинокли само след 2 години време при това без да са използвани много раздвояват изображението и е или адски трудно да бъдат юстирани, или изобщо не могат да бъдат оправени.Плюс това 15х70 се закрепва към фотостатив или видеостатив с една пластмасова представка и при движение на такъв бинокъл монтиран с тази представка по самолети например той вибрира много лошо.Конус 20х80 за нощен бинокъл е много добро решение, там няма вибрации при движението му стига стативът да е по-сериозен примерно Велбон Шерпа 450 Ер на цена от почти 200 лв.Плюс това оптиката на Конус 20х80 е стъклена кроун, докато оптиката на Целестроните май наистина е полимерна.

Неактивен Drugar 75

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1328 -: Декември 13, 2018, 00:36:05 am »
Благодаря за предупреждението. Знам че новите бюджетни астро бинокли се правят всички в Юнайтед Оптикс и се брандират като Целестрон,Омегон,Барска,Орион и тн.Тях ги избягвам.
 
А сега един случай от преди 4-5години.Пловдив,квартал Тракия. Беше един късен следобед, в края на май, небето притъмня и за 15 минути се разрази страховита буря. Когато приключи излезнахме навън с колегите да пушим и аз видях високо в небето нещо което бих описал като самолет,но без криле и опашка.Тоест с формата на "пура". Беше сребристо на цвят и добре осветено от косите лъчи на слънцето.Стоеше на едно място. По небето имаше доста бързо движещи се облаци и скоро един го затули.Останах навън още дълго с надеждата да го видя отново,но въпреки че облака премина бързо това нещо беше изчезнало.
« Последна редакция: Декември 13, 2018, 00:51:22 am от Drugar 75 »

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1329 -: Декември 13, 2018, 16:43:50 pm »
БПЦ 15х50 си го продал защото при наблюдение с него без статив има твърде много вибрации.Мисля че максималното увеличение на бинокъл с който може да се гледа на ръка без нужда от статив е 12х.Освен това самия модел БПЦ 15х50 определено не виждам нормален, разумен и евтин начин да се инсталира на фотостатив или на видеостатив все тая.А колкото до Конус Вуе 20х80 това според мен е най-добрия продукт на Конус който изобщо някога се е появявал на пазара с отлично и много детайлно изображение и не случайно цената му скочи от 110 долара на 180 долара и пак си заслужава.Конусът 20х80 откакто съм имал първия през 2007ма до пролетта на 2013та и есента на 2015та(общо съм имал 4 Конуса 20х80)отбеляза забележителна еволюция като отначало през 2007ма беше с бебешки дизайн и отвратилено изображение със сив отенък и леки линейни отклонения.После през 2012та малко го подобриха но останаха бликовете.А Конусите 20х80 които купих през май 2013та и през ноември 2015та даваха повече от отлично изображение без никакви забележки и като насочиш в ясно време бинокъла към самолет го виждаш толкова добре все едно ти самият си в друг самолет на малко по-ниска височина.Целестронът 20х80 също не е за препоръчване първо защото лесно раздвоява изображението и трябва да въртиш едният пръстен около обектива и после да въртиш тубусът докато го юстираш и на второ място изображението му леко замазва обектите.Аз лично в момента и в последно време използвам руски Тенто БПЦ 20х60 с набит метален пръстен на левия му тубус който закачвам с резба за плочката на фотостатива.Този бинокъл го купих раздвоен за 130 лева от пазарът на Ал.Невски в София и за мой огромен късмет веднага успях да го оправя като отвъртях десния тубус докато изображението се събере.А металният пръстен го взех от една зрителна тръба-боклук на Конус което ми излезе фантастичните 350 лева.Плюс това този метален пръстен се набива на левия тубус на Тенто БПЦ 20х60 с малък чук и като мине известно време и пръстенът се изхлузи от тубуса отново го набивам с малък чук.В общи линии моя вариант е доста непрепоръчителен да се използва от никого и важи само при мен.

До колкото съм чел уфологични книги този тип пурообразно НЛО е наблюдавано на много места по света.

Наскоро преминах 1000 наблюдения от края на декември 1987ма с две прекъсвания от август 1993та до 31ви декември 1998ма и от средата на декември 2015та до началото на септември 2017та и в рамките на тези около 1000-1030 наблюдения НЛО съм наблюдавал точно 6 пъти което прави точно 0,6 процента вероятност от наблюдение на НЛО в рамките на едно наблюдение.Всички останали наблюдения на НЛО са ми са се случили когато не съм излязал на наблюдение което е напълно нормално.


Неактивен Drugar 75

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1330 -: Декември 24, 2018, 00:39:06 am »
Тези  наблюдения в коя част на деня ги провеждаш? През светлата част според мен ще е много трудно да откриеш нещо което да се отнесе към НЛО. Аз също си падам по скайуочинга но предимно късно вечер. Забелязах че при дневни наблюдения с БПЦ 15х50 се виждат самолети ,които с невъоръжено око не бих забелязал никога, може би дори със слаб бинокъл. Вечер/Нощем наблюдавайки светлинни обекти претърсването е идеално с 7х50 бинокъл. Следващия месец ще имам възможност да разгледам един японски бинокъл 20х80 от 80-те години на минслия век и ако ми хареса ще го купя. Възнамерявам също така да се здобия с Турист 3 20х50 като преносим, компактен вариант,който да   ми бъде винаги под ръка и в колата и с това смятам да приключа обурудването за сега.

Неактивен Drugar 75

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1331 -: Февруари 17, 2019, 01:17:57 am »
Една история която се повтаря. Преди малко, точно в полунощ, отново видях онова чудо от поста ми от 13 ноември. Новото е че сега лети в обратната посока,на същата височина току над къщите и блоковите отсреща на фона на планината.Иронията е че този път го гледах през бинокъл БПЦ 15х50 sotem. Това е същият бинокъл който продадох брандиран като dioptex,и който
ме издразни с жълтеенето си и невъзможноста за закрепване към статив. Но бинокъл с голямо увеличение не е шега работа и след като опитах няколко съвременни варианта, разбрах каква глупост съм направил продавайки Диоптекса.Преди две седмици поправих грешката купувайки подобен и започнах да го ползвам за астронаблюдения вечер преди лягане.
Какво видях през него? Ами малката звездичка от 7х50 през 15х50 стана с размерите на Сириус и вече различих и синьо-зелен цвят към преобладаващия червено-оранжев. Това нещо прилича на светулка- ту свети ту гасне и се създава впечатление сякаш се предвижва на импулси.Въпреки че спазва посока се движи вълнообразно, ту по-високо ту по-ниско. Вече съм сигурен че височината на която лети е максимум 300-400 метра. За размера му не мога да преценя но едва ли е по-голямо от микробус.
« Последна редакция: Февруари 17, 2019, 01:33:00 am от Drugar 75 »

Неактивен Drugar 75

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1332 -: Март 11, 2019, 19:38:42 pm »
Преди два дена малко след полунощ отново видях моя "приятел" или нещо подобно. Времето в Пловдив последните две седмици е чудесно , небето е ясно и доста често използвам биноклите си.Точно минута преди да се появи "нещото" проследих с БПЦ 15х50 един мъничък самолет. Той не се забелязва с просто око, но през бинокъла двете червени и една зелена светлина са ясно разделени и издават кръстовидната форма на самолета. Обекта който събуди моето любопитство се движи по-бавно от самолетите. Лети по-ниско от тях. Светлините му са сляти, не толкова ярки и премигва много по-интензивно от тях. Давам си сметка, че не мога да бъда сигурен нито за размера му, нито за растоянието от което го наблюдавам, нито на каква височина лети. Предишното лято вечерта наблюдавах китайски фенер във въпросната посока на километър и нещо - виждаше се с невъоръжено око. Погледнах го с 8х40 и нямаше съмнение какво е.На базата на подобни ориентири съм посочил стойностите му в предишния пост.
Както и да е! Никога не съм твърдял че това е НЛО. Повече няма да занимавам никого с него. Живеем във време, когато хвърчи и лети какво ли не. Както казах в първия си пост тези странни неща нямат никаква полза и смисъл за нас, което не значи че не трябва да се коментират.За сега това е от мен, обещавам ако видя нещо по интересно да го споделя с Вас. Успех!

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1333 -: Юли 16, 2022, 19:24:02 pm »
Ново вероятно наблюдение на НЛО.Привечер на 14ти юли 2022ра по време на редовно наблюдение в София квартал Бояна с бинокъл Nikon 7x50 Aculon към 20.34 часа наблюдавах подозрителен обект.Докато наблюдавах пътнически самолет през бинокъла високо в небето не много далеч от зенита леко в южна посока случайно мернах нещо като звезда което вероятно наистина е звезда която се е показала около залез Слънце.Докато наблюдавах тази звезда в зрителното поле на бинокъла влезе зеленика на цвят сфера, не много малка на размер която летеше от изток на запад.Скоростта на движението й беше твърде бърза за балон носен от въздушните течения.Наблюдавах я малко време през която тя освен да лети в западна посока не е извършвала други движения като завои или спиране.Твърде вероятно е това да е било НЛО.



Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: Свидетели на НЛО в България
« Отговор #1334 -: Януари 27, 2023, 14:09:07 pm »
На 23ти октомври 2022ра в 15.15 часа следобед недалеч от НДК в София от западна посока видях приближаващ се обект който летеше в посока изток.При приближение на обекта той се оказа светлосребриста сфера която летеше сравнително ниско със скоростта на пътнически самолет няколкостотин километра в час абсолютно безшумно.Скри се зад един блок малко след преминаване на зенита и повече не я видях.Сферата беше толкова близо и толкова голяма, че се виждаше добре с невъоръжено око.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27