Автор Тема: Да бъде волята ти.  (Прочетена 163423 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #240 -: Юли 10, 2012, 15:04:58 pm »
Отново ще помоля който има да казва по темата нещо да го направи,останалите ако толкова изгаряте от желяние да ме спасявате, моля на лични ,пък аз ако реша ще прочета предложенията ви за моето спасение.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 210
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #241 -: Юли 10, 2012, 18:03:10 pm »
Да Бъдем!

Да Бъдем... Щастливи!!! Един обичащ родител иска само това за децата си!

eses, как мислиш дали и твоята воля не е същата? Щастие???
Нима всеки човек не се стреми към едно и също, но по различни пътща, защото всеки, в зависимост от натрупания си житейски и духовен път, има различни потребности.
Но целта винаги е една: щастие!

Как да бъде постигнато това щастие??? Това вече  :unknown:  ... Всеки избира за себе си!

Това беше от мен по темата.
Бъдете щастливи!  :)

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #242 -: Юли 10, 2012, 18:47:45 pm »
И какъв е извода от тази тема:

Нека бъде волята ти "писателю", ти ме победи със думи и цитати и тям подобни ....... ???.  За "дяда ви господ" просто нека гледа и се учи (ако може) :D.



Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #243 -: Юли 10, 2012, 20:47:31 pm »
Естествено че щастие иска всеки както за себе си така и за хората който обича. Но въпроса за щастието е толкова разтеглив и относителен ,че чак трудно определим и предполагащ към полемика. И именно защото всеки си представя щастито по различен начин,затова и са малко тея дето са щастливи.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #244 -: Юли 10, 2012, 20:54:08 pm »
Много ми допадна едно мнение по темата и ще го поставя тук за да се обсъди, само уточнявам,че и то не е мое,както и предните който бях поставила,нищо че отнесох един куп глупости заради тях.

"Човек е умишлено ограничен по отношение на възможността да твори, дори да създава "от нищото", като Бог - ако допуснем например, че Адам и Ева са владеели "силата на изговореното слово". За да твориш, създаваш, променяш и въобще не само да взаимодействаш с реалностите, но и самия ти да им влияеш и да ги "конструираш"... е необходимо първо да си годен, надежден, отговорен за това. Бог никога няма да допусне едно гордо, неморално, самоволно и егоистично същество да владее и упражнява така сила - силата да сътворява "възможности", варианти, а не само да избира между готовите. Това е според мен и проблема на Луцифер, че се е провалил на "теста за доверие", като е решил да бъде "равен на Всевишния". Нещо, което дори да иска, не може да постигне като сътворено във времето, ограничено и "крайно" същество. За това и Бог съсредоточава Словото и изикванията, критериите Си към хората/лично към вярващите в изграждането на душевни (духовни) качества, способности, опитности. За сега, както се казва в Еклисиаст,

"Бой се от Бога и пази заповедите Му,
Понеже това е всичко за човека"

Бог набляга върху изграждането на характера, личността, добродетели - като смирение, послушание (спрямо Бог), нравственост, благост, доброта, любов, милост, себеобуздание, кротост, самоконтрол, твърдост, жертвоготовност... когато овладееш тези "качества", ще си готов за по-голямата власт и "велики дела", ще си преминал "теста" и ще можеш да оправдаеш доверието на Бог спрямо теб. Ще бъдеш "морално" подготвен за същинския, неограничен и творчески живот във вечността. И не само подготвен, но и способен, БЕЗопасен - защото при 3 % отключена мисловна дейност, виждаме на колко зло е способен човека... съпоставено с останалите 97%? Луцифер определено може да ни послужи за пример в това отношение, заедно с демоните и падналите ангели. Колко много "високо-интелигентна" омраза, лъжа, заблуди, зли планове, кроежи и стратегии, лоши, зли, несправедливи и злобни дела... не само спрямо хората и Земята, но предполагам и във Вселената. Колко голяма сила и (за щастие ограничена) власт стои зад всичко това.

На нас, вярващите, ни остава да съобразяваме волята си до колкото можем с Божията, да Му съдействаме с всичко, което сме и което имаме... и да се надяваме един ден да чуем думите от Матей 25 глава "Хубаво, добри и верни слуго! над малкото си бил верен, над многото ще те поставя; влез в радостта на господаря си."

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #245 -: Юли 10, 2012, 20:58:30 pm »
Щастието(като константа) е състояние на духа когато той е в мир със самият себе си.Без противоречия и конфликти.Нещо което е доста трудно за постигане,имайки предвид човешката природа със всичките и стремежи и желания..Всичко останало е моментно.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #246 -: Юли 10, 2012, 22:28:21 pm »
За да твориш, създаваш, променяш и въобще не само да взаимодействаш с реалностите, но и самия ти да им влияеш и да ги "конструираш"...
Бе не знам..Нещо..Мноо занижени тия критерии за годност и надеждност..Кат гледам..За 0 време куцо,кьораво сакато е възпроизвело 7 млрд."реалности"..Щото,да ме прощават тия дето ги цитираш,ма всеки човек е една реалност!
"Бой се от Бога и пази заповедите Му,
Понеже това е всичко за човека"
Да беше написано  просто..Обичай Бог и почитай принципите(законите)на сътворението"!..Обаче не!Трябва да има СТРАХ!СТрах и заповеди!
ще можеш да оправдаеш доверието на Бог спрямо теб.
И как би могъл да"оправдаваш доверието"му щом той решава вместо теб?За какво доверяване говорим?!?Та нали е неговата воля,квот е решил,тва е..
« Последна редакция: Юли 10, 2012, 22:35:49 pm от konstantin2007 »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #247 -: Юли 10, 2012, 23:08:17 pm »
Защо трябва все да се спори,не може ли просто да се обсъжда. Кое не разбра? Какво човека е създал сам без позволението на Бог? Някой твърдят ,че това е пластмасата, ама сакън тя тая пластмаса сега се чудим как да се отървем от нея. Затова ,че момчето е найстина право,ние нямаме възможността да създаваме, особенно възможности, нашето творчество се изчерпва с бита и изкуството и до там.Не за друго а защото не сме доказали,че имаме основание да ни се вярва,че няма да сътворим ад.7 милярда лични мисловни светове,не реалности,няка правим разлика.Моя вътрешен свят нито ще те нахрани, нито ще те напои.
Второто нещо което си цитирала,се вижда ,че е цитат, не е творение на пишещия,предполагам ,че цитира библията.
Естествено ,че ние с много малко сме доказали ,че сме способни да творим без да създаваме ужаси.Когато говорим тук за оставане на Неговата воля,нека не забравяме ,че това е в рамките на темата.Хората не мислят така,те не си дават волята за нищо на света,вие го доказвате и във вашата воля не се меси никой освен ако в дадена ситуация просто плана не е в синхрон с твоята воля.В този смисъл ти можеш да направиш ужасни неща,ако Бог позволи да ги направиш,няка вземем Хитлер или човека наранил детето си,но ако ти пожелаеш да следваш неговата воля и правиш всичко възможно да стане това,сиреч ограничиш собствените си желания,само до изпълняване на силни вътрешни стремежи и се оповаваш на Бог,то ти в известен смисъл му показваш и доказваш своята преданост и че заслужаваш доверието му.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #248 -: Юли 10, 2012, 23:29:28 pm »
Малко става като "преписване" на контролно или изпит. Това не е мое мнение, това не го мисля аз, а някой друг ми даде лекции. Защо имам четворка, а авторът шест??

Луцифер, "ич биля" не се е провалил. Не е крайно "същество", и защо му е да създава нещо като Бог, след като вече са създадени ... Душите. Но така и не разбрахме как се разграничава Божествената Воля от тази на Сатана. Може да се попита в другия форум/и за по-сигурно. Или направо автора да се помоли да се присъедини, за да разберем как ще го имплицира със свободната воля на човек?! Луцифер каква Воля има?

И ей така,защото вярвам в собствената си невинност ще предложа нещо, което да се чете, преди всеки отговор или желание за обида:

"Източна Мъдрост:
"Ако някои дойде при теб с подарък и ти не го приемеш, чий е подаръкът?"
"На този, който го е донесъл." - отговорил един от учениците.
"Ами, същото важи и за завистта, гнева и обидите" - казал учителя.
"Когато не ги приемеш, продължават да принадлежат на този, който ги носи със себе си."
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #249 -: Юли 10, 2012, 23:35:12 pm »
Нещото което ме "тормози "тези ди около въпроса със следването на Неговоата воля и разпознаването е свързана с така известното - най малко противодействие. Ще дам приемр за да стане ясно. Да речем че реша да отида отново за обувки  :D та тръгвам,първи магазин затворен,втори обувките ужасни,трети прекалено скъпи,четвърти ,пети нищо.Обикновенно ние в такива ситуации ( не само с покупките а и с личните цели) сме учени да упорстваме за да постигнем успех, на всичкото отгоре май и в Библията се казва - почукаи и ще ти се отвори. Да но реално когато Бог ни дава нещо,то е без излишни усилия, в смисъл,че неща се случват лесно.Всички имате случай в който сте си помисляли за нещо и хоп то пред вас и други в който искате нещо и няма такава мъка,обикновенно те пропадат,сиреч не са по негова воля. Та след като се опитвам да следвам волята му и той както казах не ми говори в ухото а се налага да разчитам на  собствения си глас, външните събития и силните си стремежи и чувства аз трябва да разбера какви са основните закономерности.  Та ако приемем по горното като закономерност ,относно божията воля ,тя би звучала нещо от рода - Когато Бог иска нещо на него не са му нужни много усилия,той просто го проявява,когато ти искаш нещо и то не става и нестава и нества,то това не е неговата воля. Та тормоза ми е до колко,каква е границата ,защото все пак не може да пробвам нещо и то като не стане да се откажа. Къде според вас е границата.Ясно е че е до лично усещане. Наскоро ми се случи нещо подобно.Бях пуснала тото около еуфорията с милионите, на предпоследния тираж спечелих 3 и се сещам в неделя в 11,30 на обед да ходя да пускам тото с идеята да си осребря печалбата и с нея да пусна друг фиш.Отивам в най близкия пункт, не можело защото не съм пуснала там фиша, забележете,аз се заблуждавам ,че съм го пуснала в друг пункт и чак след като стигам до там се сещам ,че не е там,но до третия вее хем не ми се ходеше,хем реших ,че си е знак.Същата вечер милионите се спечелиха.На другия ден отивам да си взема пак тъпите 2 лева от фиша и пункта затворен емииии кво да си помисли човек,дали му е в плановете на Господ тея дни да спечеля квото и да било от това тото.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 729
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #250 -: Юли 10, 2012, 23:38:46 pm »
Цитат
z 931 интересно ми да прочета твоето обяснение,а и аз вече се уморих да обяснявам каквото и да е.


eses, безсмислено е да се спори  в темата и твърде уморително с  хора, които вече имат субективно изградено индивидуално  съзнание/ Висш Аз = Монада = личен Бог....път и т.н. /  , както искайте го наричайте,   без да отбележат сами какво разбират под БОГ, монада  или  абсолют, но те следват висшия си АЗ.

  Тоест всички чели недочели, цитират Библията, или  " Матрицата"  без да могат да изтълкуват кодовете и езотеричните послания, заложени в тях.

  От седемте  тайнства отключващи, знанието в   Универсума,  библията притежава само два.  Останалите са притежание на източните религии.

Ирис го е обяснил много добре:

Това което в различните религии се споменава като Бог всъщност са същества, които просто са много преди хората напред в развитието си. Какви точно зависи от конкретния случай. Където има воля и самосъзнание, там не е Абсолюта, а нещо друго. Съзнанието предполага индивидуалност, волята също, а това не може да е валидно за Абсолюта. Абсолютът е една абстракция, която никога няма да сме в състояние да обхванем. Това, което е зад всичко проявено няма как да бъде познато. Ние сме в състояние да опознаваме единствено проявения свят (тук нямам в предвид само грубо-физическия, но всички сфери на проявление)

Що се отнася до съществата, контролиращи, човешката воля и мисли, закупили билета ти за Мадона и превъртяли ключалката ще коментирам друг път.... ;)

Луцифер е също създание на абсолюта, но е създаден за да  контролира нисшите  йерархии в човека.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #251 -: Юли 10, 2012, 23:39:30 pm »
Есес,не споря..обсъждам.Просто така виждам нещата.

Е ли възможно,нещо без "позволението"на господ?Той нали е всемогъщ!Как нещо става без неговото съгласие?Имам предвид,че ако нещо е станало(създадено без значение от кой)нали това е неговата воля!Нали имал план за всичко?

Където има воля и самосъзнание, там не е Абсолюта, а нещо друго. Съзнанието предполага индивидуалност, волята също, а това не може да е валидно за Абсолюта.

Да.Още веднъж изказвам възхищение пред мисълта на Ирис :hi:
« Последна редакция: Юли 11, 2012, 00:19:04 am от Mirotvorec »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #252 -: Юли 10, 2012, 23:56:58 pm »
Цитирам Урантия
" Докумен 1. ВСЕОБЩИЯТ ОТЕЦ
ВСЕОБЩИЯТ Отец се явява Бог на цялото творение, Първи Източник и Център на всички неща и същества. Мислете за Бог преди всичко като за създател, след това като властител и само след това - както за безкраен вседържител. Истината за Всеобщият Отец се открива на човечеството със словата на пророка: "Един си ти, Боже, и няма друг. От теб са сътворени небесата и небето на небесата и цялото им войнство; ти ги храниш и властвуващ над тях. От Синовете Божии са били създадени вселените. Творецът се обгръща в светлина, като риза, простира небесата, като тъкан". Само представата за Всеобщия Отец - като един Бог, вместо много - е позволило на смъртният човек да осмисли Отца като божествен създател и безкраен властител.
Милиарди планетни системи са сътворени за това, за да може с течение на времето на тях да могат да се заселят различни типове разумни създания, - същества, които са способни да познаят Бога, да приемат божествена любов и да го обикнат в отговор. Вселената на вселените се явява Божие творение и място на обитание на неговите разнообразни създания. "Бог е сътворил небесата и е образувал земята; не напразно той е утвърдил вселената и е създал този свят; той го е образувал за живеене".
Всички просветени светове признават Всеобщия Отец и се покланят нему - вечният творец и безкраен вседържител на цялото творение. Волевите създания от великото множество на вселените са стъпили на дългият, дългият път към Рая - увлекателно преодоляване на трудностите, съпровождащи вечното пътешествие, търсенето на Бог-Отец. Трансцеденталната цел на децата на времето - е да намерят вечният Бог, да осмислят неговата божествена същност, да познаят Всеобщия Отец. Богопозналите създания са обхванати само от едно височайше стремление, само от една всепоглъщаща страст: да започнат своя път такива, каквито те се явяват в своите сфери, да станат подобни на неговото, Райското съвършенство на неговата личност във всеобщата сфера на праведното господство. Височайшата заповед на обитаващият във вечността Всеобщ Отец гласи: "Бъдете съвършени, както съм съвършен аз". С любов и милосърдие са пренесли посланиците на Рая тази божествена проповед през всичките векове и вселени, идвайки с нея и при такива скромни създания от животински произход, както човешкият род от Урантия.
Този величествена и всеобхватна заповед - не жалейки сили, да се стремят към съвършенството на божествеността - се явява първостепенна задача и трябва да стане висша цел за всички борещи се създания, сътворени от Бога на съвършенството. Тази възможност за придобиване на божествено съвършенство е окончателното и несъмнено предназначение на вечният духовен прогрес на човека.
Смъртните от Урантия едва ли могат да се надяват на безкрайно съвършенство, обаче, започвайки своя път на тази планета, човек безусловно е способен да достигне небесната и божествена цели, поставени от безкрайният Бог пред смъртния човек; достигайки ги, във всички аспекти на самоосъществяването и развитието на разума хората могат да станат също така съвършени в своята сфера на божественото съвършенство, какъвто се явява сам Бог в своята сфера на безкрайност и вечност. Това съвършенство не може да бъде всеобщо в материален смисъл, неограничено в интелектуален обхват или окончателно в духовният опит, но то се явява окончателно и изчерпващо във всички крайни аспекти в божествеността на волята, съвършенство в мотивацията на личността и богосъзнанието.
Именно в това е заключен истинският смисъл на божественото повеление - "бъдете съвършени, както съм съвършен аз", което вечно ще подбужда смъртният човек да върви напред и ще го притегля към центъра по цялото протежение в дългата и увлекателна борба за достигане на най-високи нива на духовни ценности и истински вселенски значения. Възвишеното търсене на Бога на вселените се явява най-великото дерзание на обитателите от всички светове в пространството и времето. "
Върху тази книга има толкова много да се обмисля,че нямам идея дори колко време би отнело впредвид внушителните и 2000 страници. А за тези който си мислят ,че знаят за Луцифер и в частност какво визирам аз в тази тема,както и момето което бях цитирала по горе нека прочетат 53 документ.Книгата я има в спиралата,разделена на 4 част,53 документ е в 2 част.
« Последна редакция: Юли 11, 2012, 00:19:26 am от eses »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #253 -: Юли 11, 2012, 00:03:57 am »
 И точно по темата отново цитат от там.
"Всеобщият Отец никога не изисква от разумните волеви създания от вселените каквото и да било случайно признание, формално поклонение или робско слугуване. Еволюционните обитатели на пространствено-времевите светове трябва сами, в своите собствени сърца, да признаят, да обикнат и доброволно да му се поклонят. Създателя се отказва да подчинява, принуждава към покорност духовната воля на своите материални създания. Преданото посвещаване на волята на човека в изпълнение волята на Отца - това е най-добрият подарък от човека за Бога; фактически, подобно посвещаване на волята на създанието се явява единствено възможен и истински ценен дар от човека за Райският Отец. В Бога човекът живее, движи се и съществува; няма нищо, което човек да би могъл да даде на Бога, освен решението да се подчини на волята на Отца, и подобни решения, приети от разумните волеви създания от вселените, представляват по себе си реалността на такова истинско поклонение, което толкова радва любвеобилния Отец-Създател. "
(едва ли някой ще повярва ,но го прочетох сега ,когато ви го избирах като цитат от книгата)
« Последна редакция: Юли 11, 2012, 00:28:02 am от eses »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #254 -: Юли 11, 2012, 00:26:42 am »
Цитат на Ирис
Където има воля и самосъзнание, там не е Абсолюта, а нещо друго. Съзнанието предполага индивидуалност, волята също, а това не може да е валидно за Абсолюта.

цитат на konstantin2007
« -: Вчера в 23:39:30 »
За всичко останало...Е ли възможно,нещо без "позволението"на господ?Той нали е всемогъщ!Как нещо става без неговото съгласие?Имам предвид,че ако нещо е станало(създадено без значение от кой)нали това е неговата воля!Нали имал план за всичко?


За кой бог говорите ?
Що е абсолют?
Есес ти как разбираш Бог ? Има ли той воля или според горното твърдение е абсолют и като такъв, лишен от индивидуалност... няма лична воля?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27