Автор Тема: Да бъде волята ти.  (Прочетена 163408 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #195 -: Юли 08, 2012, 16:11:19 pm »
Ирис,чудесна мисъл!

Есес...Единствените"категорични"понятия(качества)които представяме в идеята за Бог,са вечност,безкрай,постоянна промяна(трансформация) и абсолютен неутралитет по отношение на каквото и да било.Просто....обърнеш ли нещата Абсолюта за който говорим,престава да бъде такъв.Неутралната воля,не е като да нямаш воля!Бъркаш!Неутралитета също е израз на воля!Която чудесно допълва възможността да се прояви индивидуалната воля.

Абсолюта като такъв би трябвало да съдържа всичко в себе си,както неутрелитет, така и воля и също така всички среднини на тези две крайности.
Е а добр'утро!

Само човека търси цел и причина..Ако  говорим за Абсолюта,мисля,че неговата дилема се е изчерпала с решението ДА БЪДЕ..Кое,как,защо..въпроси пораждани от комплекса на "несамодостатъчност"у съзнанието..
защото в нашия смисъл целта има край(нейното постигане),а вероятно при абсолюта край няма.Верояно целта в случая на абсолюта може да се разглежда като нещо безкрайно но целенасочено,развиващо се и променящо се,нещо което ние не можем да си представим, защото ако е обратното статично и нерезвиващо се то тогава ще има край.В този смисъл Бог е неопределим,безкраен,абсолютен, променящ се ,развиващ се и с Воля.

Мисля,че тук си много близо!

Прави ми впечатление ,че повечето тук вярват

Мдамм..мноо народ вярва,че живота му е подарен!Аз мисля,че отново е личен избор,както и всички обстоятелства свързани с конкретната инкарнация. А смисълът на живота в истинският,буквалният смисъл на думата може да бъде само един.Самият живот.Сякви мисии,задачи и прочее глупости,не са нищо повече от  етапи в развитието.Висшият Аз и инкарнацията са едно и също нещо.
1. Ако Бог ви дава живот и после се "отделя" то това означава ,че той по един или друг начин се явява лош родител изоставил децата си,на произвола на съдбата, но в същия момент Висшия ви аз който е отново част от Бога е тук за да ви помага и закриля, следователно,Бог все пак не ви е оставил и някаква негова част да речем малкия му пръст се грижи за вас. Съдбата в същия момент е толкова гъвкава матрица ,че включва милярди съдби в една,без те да си пречат ,тази съдба бихме могли спокойно да я наречем софтуер ,защото чрез нея  можем въобще да участваме, този софтуер е ункално съвършен поради обединяващата му функция на всички елементи и в същия момент безпогрешността му,но най важното на софтуера е вероятно функциите който изпълнява за всяка една частица по отделно,тези функции обаче до голяма степен са предварително програмирани и вие няма как да станете мъж от жена само с личната си воля,нито да станете принцеса на Дания,ако сте родена недъгава и грозна в последната дупка на кавала,тоест софтуера са му зададени безброй функции за постигането на точно определени резултати.Този софтуер пак ще да е направен от Абсолюта. Хардуера в случая се явява всичко останало,земята,космоса, въздуха и въобще полето ни на изява. Та ако погледнем така нещата,абсолюта първо ни е дал поле на изява,после ни е дал с какво да се изявим,след това той макар и с малкия си пръст ни помага. Защо тогава изчерпахте неговата воля и намеса само с вашето появяване на бял свят?
.
Е ти тотално мешаш понятията!Тва  софт,хард,Абсолют..май идея нямаш кое какво..
Бог не подарява живот на никой!Монадата идва от самият Абсолют!Тя е неговото ДНК!Всеки носи потенциалните му качества.Тази Монада,Висшият Аз и неговите инкарнации са едно и също нещо!Една и съща есенция,па макар и леко по-разредена по"траекториите"си.това разпръсване(разреждане)може да бъде само естествен(причинно-следствен) процес .Егати..Ай тук  павенце,там Есес,муха,Чемшир в двора на училището,грозна и недъгава,куц и сакат(при това за всяко нещо,ще му сътворява и отделен Висш Аз) ..Такава индивидуална насоченост и то във  всички неизброими Вселени с всичките им неизброими светове,всеки със своите бурени,твари,камъняци..И у всяко заложен индивидуален сценарии?!?Надявам се да се шегуваш..В противен случай ..Митко те попита..как става така,че абсолюта е за едни майка а за други мащеха?Вече се съгласихме,че един Абсолют не може да бъде друго освен неутрал.Съдържащ в себе си Абсолютно всичко!Е как и защо една неутрална воля,ще се гаври с нечие същестуване?!М?Ще създам едно мило и невинно същество като например пеленаче,и ще му подаря едногодишен живот,в който освен побой,изнасилвания,гасене на фасове в  телцето му и куп още извращения,няма да има нищо друго!
http://vbox7.com/play:a1851ca3...

Ето ти клипа..изгледай го и ми обясни как и защо Бог му е"отредил" такава съдба

Нямат логика думите,Есес..ще ми кажеш,.никаква..Сега сигурно ще кажеш,че Бог няма пръст в тая работа..Че лошите хора са виновни.За което е така.Но..де го тоя бог когато бащата изнасилва детенцето си?А?Що ще отнема живота на мирни и добри хорица,а не този на насилника по време на самият акт?Или няма сила да го стори,или не му пука,или е пълен извратеняк!Тва разбира се ако следваме твоята логика де..
Всичко е индивидуален личен избор,вкл.и живота на Бриана!
2, Ако преди да се родите вие си избирате родители и прочие,значи вие си ги избирате за да постигнете нещо точно определено,някаква цел.Тази цел кого обслужва>Вашия висш Аз>Бог. Следователно свободната воля която ви се дава тук се касае предимно и дотолкова колкото да се съобразявате с вашата цел поставена преди да се пръкнете на бял свят.Тази воля вероятно се касае и за времето,кога и колко време да се бавите, вероятно имате свободната воля да не изпълнявате целта колкото време си искате,но все пак целта си остава и ще бъде свършена някога. Също така вие сте запознати предварително със съдбата/софтуера, защото ако не сте не бихте имали възможност да търсите родители,място и тн,за изпълнение на задачата, следователно вашата свободна воля отново се свежда до минимум и дори по зле,вие я имате за самочуватвие.
Офф..пренебрегваш фактора ТУК и СЕГА!Някъде в обратният ред на нишката монадата ми все още се сформира..Решенията се вземат на момента(без значение за кой(какъв)свят говорим)за това и съдбата не може да се предскаже на 100%.Всеки избор,всяко решение променя "реалността"..Например..не мисля,че самоубийците планира инкарнации на самоубийци(макар за мен това е много по-приемливо решение в някои случаи,отколкото стоически да се мъчиш за тоя дето духа)


Целта и смисъла не са никак трудни за разбиране!Гениалните неща обикновено са много прости.Смисълът е просто да бъдеш.И тук в земният живот,както и в другите форми които сме.Просто..СМЕ.Достатъчно е като смисъл.


Бога е Океана,Аза/инкарнацията е Капката?За какво разграничаване говориш?!?
Цитат на: eses

link=topic=20890.msg254832#msg254832 date=1341747032
За един миг си представете ,че всичко това не е вярно.Не можете нали,чашата е препълнена?
  Можем бе..Представяли сме си го..Само,че тези представи не отговарят на много въпроси,та за тва се наложи да ги по-разширим(променим)...А чашата си я пълниш колкото ти е кеф!Или по-точно..тя винаги е точно толкова пълна,колкото я вижда наблюдателя!
Именно щото винаги гледам извън себе си,та за тва и не вярвам в приказките за"Дядо Коледа"..
Знаеш ли..Всъщност..освен отговорността която носиш разбирайки,че всичко що касае теб,зависи само и единствено от теб(от истинският Аз,онзи който рядко чуваме,защото  не успяваме да заглушим гласа на инкарнацията)..таа..приемайки такава теза,освен огромната отговорност,поемаш и огромна..самота.Всеки ангел,,херувим,водач,учител и пр.участник в съществуванието ми,не могат да бъдат  нищо друго,освен по развит аспект на самият Мен.Следвайки тази нишка,неминуемо стигаш до единността и свързаността в цялото.

Абе Есес,от къф зор Бог ще те праща на гъза на географията,със "съдба" да го"чуеш"?!?Тряя да му е много скучно..Не..честно..продължаваш ли с нелепиците които пишеш,като това,че Бог ти е възложил живот,мисия и тинтирите-минтири дет ги пише,ще трябва да отговори и на въпроса(и аз те питам същото)на Митко!
« Последна редакция: Юли 08, 2012, 16:16:31 pm от konstantin2007 »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #196 -: Юли 08, 2012, 16:18:24 pm »
Това което в различните религии се споменава като Бог всъщност са същества, които просто са много преди хората напред в развитието си. Какви точно зависи от конкретния случай. Където има воля и самосъзнание, там не е Абсолюта, а нещо друго. Съзнанието предполага индивидуалност, волята също, а това не може да е валидно за Абсолюта. Абсолютът е една абстракция, която никога няма да сме в състояние да обхванем.
Ще рискуваш ли / :)/да се поясниш относно съществата, или ще избереш да си спестиш хулите и анатемосването?   :flag_of_truce::hi:

П.П. Егрегорите ли визираш, по - напредналите от нас с техниката братя по разум, гостували в древността на земята, "светлата ложа" ли, или наставниците ни от другата страна? Най - голям интерес за мен представлява въпроса: кого е имал предвид Исус когато е споменавал Бог?
А, анатемосването само го споменах между другото. Развитието и еволюцията са безкрайни. Същото важи и за различните степени и класове същества в космичната йерархия. Едни са на едно ниво на развитие на съзнанието, други на друго, а нивата са безброй. Няма най-горе, нито най-долу. Принципите, които ръководят еволюцията са едни и същи навсякъде и винаги и единствено посредством тяхното опознаване можем да опознаем вечната и неизменна основа на всичко съществуващо (разбира се можем да я опознаем доколкото ни позволява съзнанието). Това е Абсолюта, Неизменното, Безкрайното или поне дотолкова доколкото се проявява. За непроявеното никой никога нищо не може да каже.

В Библията в оригинал се използват доста различни имена, които се превеждат като Бог и Господ. В някои случаи става въпрос за Слънчевия Логос или това същество което ръководи и направлява еволюцията в цялата Слънчева Система. Не че няма и по-развити същества от него, но то е напълно безсмислено да се споменават. Друг път се имат предвид съществата, които са минали през човешката еволюция през изминалия космически период. Например израза: В началото Бог създаде човека по свой образ и подобие (цитирам приблизително), думата за Бог е "елохим", което е много далеч от Абсолюта, а да оставим настрана, че е в мн. число, т.е. става дума за много същества. Третото, което е, става въпрос само за грубото и по-фините физически тела в които човешкият дух се проявява, но не и за самия дух, който няма как да бъде създаден (последното би означавало, че е краен и смъртен). Понякога под Бог в Библията може да се разбира и Абсолютът.

Тук е мястото да напомня за една сентенция на Блаватска, че всяко същество във Вселената без изключение е, било е или ще бъде човек. Т.е. няма никакво място за Бог, освен ако под това не разбираме духовната същност на всички развиващи се същества, но сама по себе си нямаща индивидуалност.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #197 -: Юли 08, 2012, 16:53:07 pm »
...
Не знам какво е да няма индивидуалност Бог, защото аз имам и не мога да си го представя,а и отново съм на мнението ,че няма как ние да имаме нещо което Бог няма,от къде сме го взели? Предполагам ,че индивидуалността( ако въобще е правилна думата) на Бог е толкова всеобхватна,колкото са събрани в едно всички негови индивидуалности. ...
Индивидуалността предполага разделение, съществуване на нещо извън нас. Кое е това извън Бог? Аз имам съзнание, воля и форма, мои индивидуални, които ме разграничават от другите, които имат собствено съзнание, воля и форма. Няма две еднакви същества, въпреки че основата е една единствена за всички. Опитай се да разграничиш материята от формите и после се опитай да си представиш същата аналогия между духа и съзнанието. Бог е духа, един единствен за всичко съществуващо, както и материята е една съставляваща всички форми. Но материята сама по себе си няма форма.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 433
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #198 -: Юли 08, 2012, 16:54:53 pm »
Ирис, ама и ти яко ги месиш Блаватска с Библията.
Изобщо в тая тема ...
Всеки си настоява на неговите микстури.

По същество всичкия този спор ми се вижда ужасно безмислен. Най-вече, защото всеки е въоръжен със собствените си предположения, единствено и само, и ожесточено се опитва да ги наложи. А те са недоказуеми. И така може да се над-писваме до 999999 страници. Просто една шумна говорилня.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #199 -: Юли 08, 2012, 20:11:26 pm »
И на мен вече ми се вижда безсмислено,не за друго ами защото дори да е възможно разбиране,то това рабиране няма да доведе до развръзка на обсъжданата тема. Говорим си едно и също и всеки си дърпа към неговата черга,все едно ще разделим Бог :) Все тая кой какви разбирания има относно това Бог къв е ,все пак всеки ще си следва своя път и така и трябва.На мен за всеки случай не ми се спори за глупости,аз питам как да разпознавам неговата воля от своята и след около 10 страници спор се вади извода,че Бог въобще няма воля, с това темпо усещам ,че скоро ще стигнем до кокошката и яйцето.

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 281
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #200 -: Юли 08, 2012, 20:26:04 pm »
Човек по начало сам трябва да умее да разпознава божията воля и дела но, когато съзнанието е изкривено до такава степен, че да стигне да си задава въпроси и съмнения за истината за бога то тогава вече е късно защото ако помислим малко ние ще видиме, че човек с чисто (неомърсено и неизкривено) съзнание би разпознал безпогрешно и точно неговата воля, дела и т.н. и не би се съмнявал в истинноста и праведноста на думите и посланията му същевременно с това различавайки безпогрешно истината от лъжата.
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 729
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #201 -: Юли 08, 2012, 20:39:21 pm »
Това което в различните религии се споменава като Бог всъщност са същества, които просто са много преди хората напред в развитието си. Какви точно зависи от конкретния случай. Където има воля и самосъзнание, там не е Абсолюта, а нещо друго. Съзнанието предполага индивидуалност, волята също, а това не може да е валидно за Абсолюта. Абсолютът е една абстракция, която никога няма да сме в състояние да обхванем. Това, което е зад всичко проявено няма как да бъде познато. Ние сме в състояние да опознаваме единствено проявения свят (тук нямам в предвид само грубо-физическия, но всички сфери на проявление).

Toчнo!

Обясни го еses,  щот тя все още не е разбрала,  защо се е разделил Бог/абсолюта/  на индивидуалности и кой и защо и е помогнал да си закупи билет за Мадона и и  превърти ключалката... ;)

И на мен вече ми се вижда безсмислено,не за друго ами защото дори да е възможно разбиране,то това рабиране няма да доведе до развръзка на обсъжданата тема. Говорим си едно и също и всеки си дърпа към неговата черга,все едно ще разделим Бог :) .................


Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #202 -: Юли 08, 2012, 20:49:08 pm »
Есес,удобно увърташ бягаш и премълчаваш отговора на много съществен въпрос..Този който Митко ти зададе "Защо Бог за едни е майка,а за други мащеха?"Щом твърдиш,че той се грижи поотделно за всеки един от нас,моля за някакво обяснение на нещата.Твоята гледна точка?Нали си философка..Ето..изфилософствай нещо..Що мълчиш кат пукел?!?100 пъти те попитахме..

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #203 -: Юли 08, 2012, 21:03:09 pm »
xname както казах вече личното разпознаване е проблем заради знанието което имаме и съмнението което поражда то.
Константин Не мълча като квото и да е,казах вече не веднъж,че няма нищо лошо в този свят,всичко е съвършенно,дори световните войни,дори това дете което е преживяло всичко това.Съвършенство което ние не разбираме,защото нашето чувство за справедливост е явно различно,също така защото е необходимо страданието за да си научим шибанте уроци по бързо,иначе сега щяхме да сме 13000000000 година и ние още да живеем в идилия и самозблуда.
z 931 интересно ми да прочета твоето обяснение,а и аз вече се уморих да обяснявам каквото и да е.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #204 -: Юли 08, 2012, 21:22:11 pm »
xname както казах вече личното разпознаване е проблем заради знанието което имаме и съмнението което поражда то.
Константин Не мълча като квото и да е,казах вече не веднъж,че няма нищо лошо в този свят,всичко е съвършенно,дори световните войни,дори това дете което е преживяло всичко това.Съвършенство което ние не разбираме,защото нашето чувство за справедливост е явно различно,също така защото е необходимо страданието за да си научим шибанте уроци по бързо,иначе сега щяхме да сме 13000000000 година и ние още да живеем в идилия и самозблуда.
z 931 интересно ми да прочета твоето обяснение,а и аз вече се уморих да обяснявам каквото и да е.
Аааа не тъй,не се измъквай..мани го съвършенството!Е ли воля божия живота на това дете или не?

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #205 -: Юли 08, 2012, 21:47:03 pm »
А ти как мислиш,дали е възможно да има какъвто и да е живот без негова воля? И дали това е единственото, което не смятаме за справедливо? А децата в газовите камери,а тея деца където прекарали 40 години затворени и изнасилвани от бащите си и още много примери.Не мога обаче да говоря от името на Бог и да кажа,той го пожела,ние не разбираме тези принципи, както когато гледаме обречната битка между сладка антилопа и лъва,така и сега. Ние си обясняваме такива неща с кармата, вероятно има истина ,вероятно е да има "договор",вероятно е някой да си плаща за нещо,но това са само предположения. Предполагам,че ти говориш в този смисъл ,че бог е неутрален,че наблюдава някви зверства и си трае ли кво, неразбирам с какво моя отговор защо едни имат щастлив живот а други не ще ти помогне да разбереш по добре нещата. За всеки случай когато говорим за опит ,моя е че всичко което ми се е случило, е било за мое добро.Особенно лошите, ако не бяха те, развитието ми щеше да е доста занижено.Както го доказва и историята,чрез превратностите си ние ставаме по силни и порастваме.Знам ,че ние не виждаме смисъл за детето изтърпяло зверствата,но това няма смисъл за нас,за детето,за изрода,за плана може и да има.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 433
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #206 -: Юли 08, 2012, 21:48:25 pm »
Няма нещо на този свят, което да не се извършва със изключителната съзнателна намеса/подкрепа на Абсолюта.
Иначе нямаше никакъв Абсолют да е.
Хайде, стига сте се втелясвали!
А на въпроса "защо", отговорът е: "Неведоми са пътищата Божи!"
Някои обясняват с карми и прераждания.
Аз лично не знам как е, и от известно време съм спрял да си троша главата върху това. Достатъчно са ми останалите занимания.

Ванга е казала:
"Не може и косъм от главата ти да падне, без онзи горе да реши!"
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 848
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #207 -: Юли 08, 2012, 22:08:07 pm »
А децата в газовите камери,а тея деца където прекарали 40 години затворени и изнасилвани от бащите си и още много примери.Не мога обаче да говоря от името на Бог и да кажа,той го пожела,ние не разбираме тези
Никой не може да говори от негово има Есес. Никой не го познава.
Но се питам и теб питам - щеше ли да си толкова силно вярваща, ако беше примерно брутално изнасилена от баща си или някой друг.
Някои обясняват с карми и прераждания.
То може да се обясни, но карма, съдба или прераждене - това си е просто оправдание. И не трябва да се омаловажава дадена ситуация с карма или прераждане.
Престъплението си е престъпление.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #208 -: Юли 08, 2012, 22:36:33 pm »
знам, че отбелязах по-рано днес, че няма да се меся, но понеже имам достатъчно свободно време, а ми прави впечатление, че "джентълменството" явно е отживелица и дума за приказки и филми с рицАри. Та реших да поясня нещо, с повече близки примери и надявам се достатъчно разбираемо.
Може би eses, вече разбра, че примерът с концерта не беше много уместен и беше грешка, да го дава. Поне по темата. Така че предлагам да забравим за него и да тълкуваме по други хипотетични примери (дори),в които обаче поне малко наистина си личи свободна Воля, а не просто желание ... изкушение или каприз.
За това взимам по-долното и ще се опитам основно по него да отбележа, че с Бог не сме роднини.
Като изрично пояснявам, че с това мое обяснение НЕ о-пре/делям какво е Бог, а използвам представата и идеята за него, за да обясня каква евентуално би могла да е волята му, повече от това да съществувам.


eses:

Цитат
1. Ако Бог ви дава живот и после се "отделя" то това означава ,че той по един или друг начин се явява лош родител изоставил децата си,на произвола на съдбата, но в същия момент Висшия ви аз който е отново част от Бога е тук за да ви помага и закриля, следователно,Бог все пак не ви е оставил и някаква негова част да речем малкия му пръст се грижи за вас.

...

Всеки от нас си има родители- майка и баща. Ако си представим, че сме загубили баща си преди да се родим и сме останали на грижите само на майка си, този баща реално не ни е изоставил умишлено. Това, което той ни е оставил обаче създавайки ни е важното. А именно Духът. Съзнанието ни е съвкупност от части на съзнанието на майката и части на съзнанието на бащата.
Волята му е била да бъдеш. Така се случва обаче, че и майка ти умира или спира да съществува и да има кой да се грижи за теб и да взима решения за теб, докато станеш пълнолетен. Тогава, ако не искаш чужди настойници- защото ще се налага да се подчиняваш на тяхната воля, срещу това, че те ще се грижат за теб- се налага сам да взимаш решения. С какво? Със Съзнанието си и свободната си Воля. Тогава един ден, след като си си трошил канчето, падал-ставал, стигнал си до ... секретарка на мъжа си в собствената ви фирма. Случайно откриваш някакъв дневник на татко си. Там той ти пише: не кради, не убивай... не пуши много цигари и никви наркотици! Това е Волята ми! Само да не я изпълниш, съм казал на свако ти Адолф да те нашамари.
Да, случайно се оказва, че сте роднини със същия Шикългрубер.
Тогава се замисляме и хипотетично разделяме света на лоши и добри. Поравно като популация. Един е първоизточника. Но никой баща и никоя майка не може да знае дали детето му ще е добро или лошо. Защо? Защото не зависи от гените, физиологично и биологично. И щом имаме една Майка Тереза е логично тя да създаде многобройно поколение, а не Кралица Елизабет, Айшето или Сун-Дзи-Ма. Понеже китайците, явно са се светнали за тази невъзможност да се контролира свръхпопулация, са избрали комунизма като политически режим, яко дисциплина със спорта и развитие в културата. Да не мислят за глупости младите. Пуснати така на свобода със свободната си воля, безработни, но и безполезни, освен престъпници и лоши, какви да станат.

И така Волята на Бог, не се отнася за конкретния път, по който да вървиш. А само за това да ти даде началото и да те приеме в края. Междувременно може да се обръщат милиони и милиарди за помощ, милост или разкаяние, но това не означава, че получават "по-добрите" места или "по-вкусните и пресни пържоли" в ресторанта на живота.
За жените и волята им е малко по-сложно. Ама да не се самозабиваме ;)
А, и не мисля, че това да имаме свободна воля е милост... някой така го беше формулирал по-горе.

Ако всичко това не ти харесва, мисля че единственото, което остава да направиш е, да отидеш в манастир! Мисля, че има още по Испания и Италия... а Хамлет все някак ще се оправи :)


p.s. честно казано мислех примерът ми да е с Форума и администраторите, но не знаех дали няма да се обидят, за това и не посмях ...
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 824
Re: Да бъде волята ти.
« Отговор #209 -: Юли 09, 2012, 09:21:04 am »
Kalan А защо реши,че не съм бита,тормозена и изнасилена ? И какво общо има това с вярата в Бог и желанието да следваш волята му?Нима Бог за вас е само и единствено благодетел според вашите представи за добро?Именно най лошото което ми се е случило ме тласнало към Бог, колко пъти го казах вече не знам. А това дете дали не се е спасило,като е починало, а?Щото можеше да е живо и този тормоз да продължи до като стане на 20 и от нея да не става нищо повече. А нашите деца по домовете как мислите,те не са ли тормозени,изоставени,бити и изнасилвани? А умиращите от глад и жажда в света? Какво си мислите,че щом го има това Бог си седи и си гледа кефа на този фон ли? Трябва да го намразя ли, защо,защото не разбирам висшия ред ли?
Принцеса ти сериозно ли ми даваш тоя пример  :o
Не си разбрала нищо за концерта , случая първо говори за вярата и доверието в Бог. Ти ако нямаш билет за кино и пари да си го купиш,ще отидеш ли пред кино салона да чакаш да влезеш? Не нали,а аз отидох,защото Вярвах,че ще вляза,защото ще цитирам Исус(защото е вярна приказката) "Ако имахте вяра колкото грахово зърно,планини щяхте да местите" Аз вярвах и вярата ми се оправда, стана чудо.Отидох съвсем сама пред стадиона и зачаках нещо да се случи,нямах идея как ще вляза,знаех ,че ще вляза,защото вярвах,че Бог ще ми даде това което исках,ако е такава волята му. Едно напълно непознато момиче сред всичките 40 000 души ме намери и седна до мен и  се заговорихме и ми даде 100 лв,защото и казах ,че чакам да намеря билет или нещо от сорта,а тя ми отговори - "Знам какво е да искаш нещо силно". Не че са колосална сума,но ти колко такива случай имаш ? Кой прати това момиче на концерта,2 часа преди това,тя въобще не е мислила да ходи.Тя има 2 деца,после когато свърши концерта дойде мъжа и да я вземе и ме закараха до вкъщи, бяха нормални хора,не бяха богаташи и те си имаха проблемите и недостига на пари както е при всички.Това момиче ми разказа,че се е научила да дава от мъжа си.Той винаги бил давал и знаеш ли в последствие защото е давал е и получил.Стана някакъв шампион за България в сайтовете за покер и го викнаха в чужбина на първенство. Как точно такива хора дойдоха и точно с мен се срещнаха и на мен  дадоха. Мъжа ми тогава си беше в къщи, през цялото време ми повтаряше - Ти си луда,кво ще правиш без пари пред стадиона и то сама, когато му се обадих да му разкажа какво се е случило той онемя. Какво знаеш ти за чудесата ,че казваш че са маловажни? Трябва ли да ходя по водата и да съживявам мъртъвци,че да го наречеш чудо? Неверници сте вие и не можете да видите небето от заблудите си.
« Последна редакция: Юли 09, 2012, 09:25:19 am от eses »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27