Автор Тема: Високо кръвно  (Прочетена 37751 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GARVAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Високо кръвно
« Отговор #15 -: Юли 03, 2010, 23:53:26 pm »
"15 години, 185см, 80кг"!!!!! :(
Извинявайте, но не се ли замислихте първо, че синът Ви за възрастта си е прекомерно развит?
Предлагам ви, много подробно и сериозна да го разпитате, дали не е вземал някакви "помощни средства" по препоръка на треньорът си!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Високо кръвно
« Отговор #16 -: Юли 03, 2010, 23:57:32 pm »
"15 години, 185см, 80кг"!!!!! :(
Извинявайте, но не се ли замислихте първо, че синът Ви за възрастта си е прекомерно развит?
Предлагам ви, много подробно и сериозна да го разпитате, дали не е вземал някакви "помощни средства" по препоръка на треньорът си!
А ти не се ли замисли,че човекът е писал преди една година и оттогава не е влизал във форума!Няма да те чака тебе да му отвориш очите я :lol: :lol:

Неактивен tarantana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re: Високо кръвно
« Отговор #17 -: Юни 13, 2012, 01:47:20 am »
Гледам по темата не е писано от много време но не се сдържах. Накратко ще ви споделя. Имам високо кръвно 190/160 - измерено преди 3 год. От тогава след посещение при кардиолог ми се изписаха 2 вида лекарства. Няма да им споменавам имената. Едните за понижаване на кръвното а другите за успокояване на сърдечния ритъм.Има ги по аптеките и не са скъпи но мисълта ми е друга. Защото тогава пулса ми беше 110 удара. Както и да е . Препоръките на кардиолога бяха следните: намали приема на течности,не яж солено , люто , шоколад, свинско, кафе,кока-кола и т.н. списъка е дълъг. И идвай на контролни прегледи ( което е нормално при тези стойности ). Така 3 год. пия лекарства и се ровя в интернет за информация относно хипертонията и причините поради които тя е факт при хората. Много внимателно прочетох книгата ; Тялото жадува за вода ;  Замислих се за нещата описани там и реших да пробвам. ( по това време започна икономическата криза и лекарствата взеха да ми се струват скъпи. около 40 лв. на месец при положение че ми беше казано да ги пия докато съм жив. ) Наистина много сериозно се замислих и реших да направя ВОДЕН УДАР . Започнах да си правя салатата със много сол и да си пия ракията без притеснение за сутрешните стойности на кръвното. Естествено не всяка вечер. УВЕЛИЧИХ ПРИЕМА НА ЧЕШМЯНА ВОДА НА 4-5 ЛИТРА НА ДЕН БЕЗ СОЛ КАКТО Е РЕЦЕПТАТА. ПРОСТО ПИЕХ СТРАШНО МНОГО ВОДА - ЧЕШМЯНА.  Разбира се посещаването на тоалетната беше неминуемо и често. Докато пиех толкова вода си мислех какво ли не - държавата я няма, цени се покачват и т.н.  какъв е смисъла да живееш и да им плащаш цял живот при положение че те нищо не са ти дали. Риск губи-Риск печели. И така десетина дни пиех вода и тичах до тоалетната. Докато един ден не ми стана лошо и реших да проверя кръвното си с апарата в къщи. Съвсем обикновен от тези с помпата. И познайте  60/40  втрещих се.Веднага изпих половин литър кока-кола и едно кафе но кръвното ми се вдигна до 110/70 . От следващия ден спрях лекарствата и продължавам да пия много вода - чиста чешмяна вода и нищо друго. Сега кръвното ми е 120/70 . Нямам идея на какво се дължи това но вече десети ден не пия никакви лекарства а само вода от чешмата. Кръвното ми няма промяна държи се 110/70 - 120/80  в тези граници. И се усещам друг човек.  НЕ АНГАЖИРАМ НИКОГО С ТОВА КОЕТО НАПИСАХ. САМО ГО СПОДЕЛИХ С ВАС. ФАКТ Е МОЕТО СЪСТОЯНИЕ. НЕ РИСКУВАЙТЕ . АЗ НЯМАХ ИЗБОР И ГО НАПРАВИХ.

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re: Високо кръвно
« Отговор #18 -: Юни 13, 2012, 07:33:35 am »
Отдавна е известно че водата промива организма и лекува.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Високо кръвно
« Отговор #19 -: Юни 13, 2012, 12:52:31 pm »
Не знам какъв е бил тоя лекар,но баща ми е хипертоник и в следствие напарви хемарогичен инсулт.През всичките години на прегледи,(къде ли не)и после след инсулта,навсякъде му повтаряха едно и също.Много вода за регулиране на кръвното.Той е с полимедикаментозна алергия.Не може да пие почти никакви хапчета...Е,и вода не пиеше кой знае колко де..Просто не му се вярва на човека .Пие..1 литър на ден..Както и да е..За артимията..мед,лимон,индрише сурови листа накълцани,и 25 сурови бадема на ситно.Всеки ден по 1 суп.лъжица на гладно.Много е е ефикасно.
п.п.Иначе да..за солта,кафето и т,н. А чешмяната вода е добре да се преструктурира(па дори и в пластмасови бутилки да е)и тогава да се пие.Най-елементарното..Пълниш 10 литра и  ги оставяш ден-два на слънце.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Високо кръвно
« Отговор #20 -: Юни 13, 2012, 17:38:40 pm »
Не мога да се съглася, че кафето, цигарите или солта вдигат кръвното. Цял живот съм с кръвно 90/60 или 70/40 - свикнала съм и не ми пречи. Пия по 3-4 големи чаши кафе на ден (обожавам миризмата му), пуша от 20 години - наскоро ги намалих, нещо не ми се пуши вече, но съм имала моменти да пуша по 3 кутии на ден и обожавам соленото. Лятно време обаче достигам да пия до 4-5 литра вода на денонощие, просто защото ми се пие. Обичам чешмяната вода, минерална рядко пия. Имам диспенсър за топла и студена вода у дома, но го ползвам предимно за нес кафе. Друго си е то да поемеш половината менделеева таблица от чешмата - вкусна е...  :D


За високо кръвно знам от приятелка следния метод за бързо сваляне: краката се потапят в леген с гореща вода. Горещата вода разширява кръвоносните съдове и съответно кръвното пада. Тя ми го обясняваше с някакъв принцип от физиката за скачени съдове, ама аз съм на Вие с точните науки и не го запомних  :lol:.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Високо кръвно
« Отговор #21 -: Юни 13, 2012, 17:59:25 pm »
Вещичка хората са различни, както и техните организми. Тези неща по принцип си вдигат кръвното.
Това с топлата вода за ниско кръвно е идея.
Но някой знае ли какво се прави когато се изравнят границите и какви са симптомите и как се процедира?

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Високо кръвно
« Отговор #22 -: Юни 13, 2012, 18:48:56 pm »
При ниско кръвно ако изравниш границите изпадаш в кома, а при високо се получаваше май мозъчен кръвоизлив/инсулт.  И докато при инсулта има голяма вероятност да оживееш, то при комата няма гаранции за събуждане. Това го знам от личната си лекарка. Моето е стигало до 40/20 и бях в полусъзнание на крехката детска възраст от 17 години, но ме вдигнаха на крака за седмица. В днешно време обаче повечето хора си страдат от високо кръвно. Та на базата на това, при изравняване на граници само медицински екип би те спасил. Идея си нямам в домашни условия какво би помогнало...


Според любимата ми енциклопедия на Лиз Бурбо хипертонията се получава поради следното: "Човек си създава силно напрежение поради своята свръхемоционалност. Непрестанно преживява отново и отново ситуации, които му напомнят неизлекувани и неразрешени емоционални рани. При него има тенденция да драматизира нещата. Много чувствителен човек, който би искал да вижда всички наоколо си щастливи и който си създава огромно напрежение и налягане, за да намери начини да успее."


Това описание ме навява и на мисълта, че това са и хора, които обичат да държат под личният си контрол всичко и съответно вдигат кръвно като не стане на тяхната...
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен Агнес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Високо кръвно
« Отговор #23 -: Януари 02, 2015, 19:51:36 pm »
Такааа, да разровя малко темата, нищо че е от преди 3 години последният коментар. Имах възможността да се убедя преди няколко месеца на своя глава, че това с кръвното е толкова относителна работа, че няма на къде повече. За протокола съм диагностицирана хипертоничка, която би трябвало да пие ежедневно лекарства за кръвно всяка сутрин докато съм жива, а съм на 25 години.
Това стана след като бях на преглед при кардиолог понеже си имах притеснение за сърцето. Оказа се, че нищо му няма, но когато сестрата измери кръвното ми, то беше 150/100. :o и лекарят като подскочи... Предписа ми едно ежедневно лекарсто и едно ако още повече кача кръвното. Истината е че за тези стойности си има причина и те бяха следните:
1 - Поне 5 часа седях пред кабинета да чакам. Целият следобед откарах в поликлиниката.
2 - Още с влизането си в кабинета ми стана напрегнато какво ще покажат резултатите. (нали за сърцето се тревожех)
3 - Лекарят беше добър, но много ме притесни с припряността си.
4 - Премерването на кръвното ми стана от сестрата без никаква почивка между меренията. Отделно докато ми го мереше нито бях седнала удобно, нито пък ръката ми беше отпусната. Всъщност седях на кушетката, на която правят ЕКГ, а лявата ми ръка беше вдигната във въздуха за удобство на сестрата, която като приключи се провикна на лекаря, че имам високо кръвно. През цялото време на измерването усещах напрежение и в ръката и в тялото, понеже нямах облегалка, а и толкова се бях притеснила, че чак усещах топлина от лицето си.
На днешна дата се чувствам добре. Жива съм и не пия лекарства!  8)

П.С. Не бих препоръчала дори на истински хипертоник да пие лекарства за кръвно. Страничните ефекти в листовката са доста обезпокоителни и варират от инфаркт до мозъчен инсулт. Питам се какво тогава за бога лекуват тези лекарства?! ::) :nea:
   

Неактивен sergo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Високо кръвно
« Отговор #24 -: Януари 03, 2015, 15:51:02 pm »
Такааа, да разровя малко темата, нищо --- като право на отговор вече съм на 52 и мой набор за съжаление си почина човека вечер върнал се след работа седнал на пейката и тихо и кротко си отиде.Разбрахме в последствие че и той така не си пил лекарствата.Сега се сещам и моя колежка на 28 години Та пий каквото ти каже лекаря и после мисли как да го заместиш.Весокото кръвно уврежда кр.съдове в мозъка така че недей да си насилваш късмета.

Неактивен Агнес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Високо кръвно
« Отговор #25 -: Януари 03, 2015, 21:33:46 pm »
Такааа, да разровя малко темата, нищо --- като право на отговор вече съм на 52 и мой набор за съжаление си почина човека вечер върнал се след работа седнал на пейката и тихо и кротко си отиде.Разбрахме в последствие че и той така не си пил лекарствата.Сега се сещам и моя колежка на 28 години Та пий каквото ти каже лекаря и после мисли как да го заместиш.Весокото кръвно уврежда кр.съдове в мозъка така че недей да си насилваш късмета.


Да, има такива случаи. Аз не отричам съществуването на високото кръвно, нито казвам че не е опасно. Обаче НЕ може да мериш кръвното на човек с изпъната нагоре ръка! Просто не може. Това е некоректно мерене според мен. НЕ може да не направиш НИКАКВА пауза между измерванията! (Кръвно ми го мери и невролог точно 6 месеца преди този случай и го направи по правилата - отпусната ръка и интервал между меренията от поне 5 минути. Първото измерване 140/90, и след 5 мин. на второто си стана с нормални стойности 120/80.) Освен това аз съм крайно притеснителен човек по принцип, а тогава при кардиолога щях още в коридора да припадна от притенение за сърцето си. Добре че всичко с него се оказа наред! Кръвното варира при стрес и си мисля, че сестрата допусна голяма грешка с измеренето. Специално проверих после как е правилно да се измерва.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re: Високо кръвно
« Отговор #26 -: Януари 11, 2015, 08:59:52 am »
 ;)Болестите идват от ядовете, ядовете от гадовете...Радой Ралин ;)

 ;)Умрелите доктори не лъжат
Лекция на д-р. Уолък
...В контролна група от 5 000 души с повишено кръвно налягане, увеличих два пъти дневното потребление на калций, След 6 седмици прекратих експеримента, защото при 85% от тази група, кръвното налягане се нормализира само от удвояването на приемания калций. Когато тези пациенти, лекували се при лекар, се появиха на контролен преглед, лекарят ги попита: "Какво сте приемали, че вашето кръвно налягане се е нормализирало?'' "Аз участвах в експеримент и приемах двойна доза калций" - отговорил пациентът. "
Следващият проблем - схващанията. Вие се събуждате посред нощ и не можете да мръднете крака си. Всички сме го изпитвали. Обикновено по-нататък следва постменструалем синдром, емоционално-физическо състояние, което наричаме истерикоектомия. В Калифорнийския институт в Сан Диего беше предложено да удвоим дневната доза калций и при 85% емоционалните и физическите симптоми като че ли никога не ги е имало...                   
http://yosifyorgov.eu/articles.php?lng=bg&pg=749

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27