Автор Тема: В София вече живеели мутанти  (Прочетена 3917 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
В София вече живеели мутанти
« -: Май 11, 2007, 15:56:43 pm »
В София вече живеели мутанти

http://dnes.dir.bg/2007/05/11/news1664488.html

В столицата вече живеят мутанти, предупреди ст.н.с. д-р Лъчезар Филипов, зам.-директор на Института за космически изследвания при БАН и директор на департамента по астрофизика.

Той присъства на третото издание на Европейския екологичен филмфест в Долна баня. В столицата има всички елементи на Менделеевата таблица. Моята дъщеря, когато отива на по-чист въздух в Банкя, хваща главоболие и алергии, твърди Филипов. Институтът за космически изследвания е готов да снабдява всяка община с данни от спътник на НАСА, но освен Стара Загора, никой не е проявил желание да независима експертиза за своя регион, обясни той. Дори Столична община, в сравнение с която, според проф. Филипов, Старозагорско е курортна зона. Цената на спътниковите данни за въздуха в София е 10 000 лв. за половин година. Тя включва техниката и заплащането на 24-часовите дежурства на двама души. “Преди година изпратихме писма до всички общини с пример за сайта, който регистрира замърсяването на въздуха в Стара Загора. Но никой не пожела такива данни”, коментира зам.-директорът. “Когато предложих ние да решаваме проблемите за наводненията, в министерството на Емел Етем, ми отговориха: Ние ще си назначим специалисти, ще ги обучим и те ще си решават задачите тук. И аз попитах ние за какво сме тогава”, разказа Филипов. Той предложил на ведомството да им предоставят данни. “Но те искат да създадат космически център, да вземат антени, да купуват изображения, да обучат хора и да създадат една нова администрация, при положение, че БАН вече има всичко това”, недоумява той. По думите му от Космоса се виждали и непоправените диги, и неизчистените корита. “Може да стане ясно, че са засети едни растения, а са прибрани парите за други, обявените декари също не винаги съвпадат,” коментира още специалистът. БАН има готов проект за 3 млн. евро за спътник, който ще минава 4 пъти над територията на страната и ще доставя необходимата ни информация. Припомняме, че преди седмица металургичният комбинат „Кремиковци“ обеща да реализира 97 проекта за подобряване на екологията в региона през следващите 6 години на стойност 320 млн.лв.

Неактивен Силата

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 264
Re: В София вече живеели мутанти
« Отговор #1 -: Август 01, 2007, 13:46:02 pm »
Цитат
В столицата има всички елементи на Менделеевата таблица

Makaр и малко да не ми се вярва, може би е така. Мутанти има навсякъде. Ако наистина има абсолютно всички елементи, тогава говорим за сериозни аномалии. :-\
« Последна редакция: Август 07, 2007, 16:14:18 pm от Eon »
...и нека силата да бъде с теб.Aз знам неща ,за които ти даже не си и подозирал... че знам.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: В София вече живеели мутанти
« Отговор #2 -: Август 07, 2007, 12:14:34 pm »
Ей, тоя Силния нема се научи да пише:))) Пише се "аномалии", не "аномалий"..

Какво общо имат астрофизиката и екологичният филм фест с мутантите? И какво е мутант?
Ако питате мене, ние всички мутираме постепенно. Тоя да си гледа работата. Човек може да го заболи глава навсякъде, не само в Банкя. И в София далеч няма всички елементи.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен pavlitos

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 104
  • Има надежда
Re: В София вече живеели мутанти
« Отговор #3 -: Август 07, 2007, 17:12:14 pm »
 

Аз не видях никъде нищо за мутанти, освен в заглавието. В статията става дума за съвсем различни неща...тия новинари слагат просташки цитати за да им четат статиите. Днес някое 9 годишно дете ще мерне тва заглавие и какво ще стане? Кошмари нощем, страх да излезе само и разни такива лоши неща. Като плъзне тоя слух в у4илищата между 3-5 клас ще имаме ве4е мутанти щем-нещем. Новинарите да си дават сметка, че някой път И без да искат манипулират.
There is a war on your mind. Wake up.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27