Автор Тема: Стационарни самолети?  (Прочетена 5229 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Xoddoth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
  • I want to believe
Стационарни самолети?
« -: Септември 01, 2013, 00:50:39 am »
Да си в постоянно движение и да виждаш самолет седящ на едно място в небето? Нормално ли е?

Преди години на мен ми се случи. Пътувах с влак. При спиране на гарата (предполагам машината се е движела с не повече от 20-30 км в час) ми направи впечатление, че един самолет седи на едно място в небето. Мисля, че бях достатъчно явен сред пътниците, че някой да ми каже, че това е нормално. Бях се залепил за прозореца и се опитвах да си настроя телефона да снима (дърта нокия..), че да се разбере нещо. Било оптическа илюзия. Влака се движи в една посока с една скорост, самолета в противоположната посока със същата скорост. Самолет с 30 км в час? Говоря за централна жп гара София. Не знам самолета каква маневра е правил, ама като влака се навря в самата гара и видимостта изчезна, след това самолет нямаше. Това беше преди поне 4 години. Приех факта, че е оптическа илюзия.

Сега: Приятелката ми разправя как шофирала в Бургас, 31.08.2013. Аналогичен случай, но самолета е бил на нивото на най-високите блокове. Бял самолет с червени крила. На изключително ниска височина. Тя е пътувала от изток на запад, а самолета явно се е движел към летището, т.е. на север. Нямала е много видимост, но в последствие е забелязала, че и други водачи зяпат с недоумение към този Обект. Приличал на дирижабъл, извисяващ се над сградите.

Та изровихме старите истории за недоизяснени събития по нагорните атмосфери. Надявам се някой да има някакво по-логично и професионално обяснение. Приличал на дирижабъл, извисяващ се над сградите
 :---
daku ilu

Неактивен Kolibar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re: Стационарни самолети?
« Отговор #1 -: Септември 16, 2013, 19:53:12 pm »
Виждал съм самолет да виси над земята. Питал съм хора, които разбират от авиация и ми обясниха, че се дължи на силен насрещен вятър, който не позволява на самолета да се движи напред или пък се движи съвсем бавно. Обикновено след няколко минути борба с вятъра, която е завършила в полза на вятъра самолета се отлита към друго летище.

Неактивен Дъжд

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Стационарни самолети?
« Отговор #2 -: Септември 21, 2013, 14:21:15 pm »

Неактивен forcomnet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 113
Re: Стационарни самолети?
« Отговор #3 -: Септември 22, 2013, 18:22:33 pm »
Да си в постоянно движение и да виждаш самолет седящ на едно място в небето? Нормално ли е?
Първоначално мислех да ти кажа, че в определени случаи е нормално като зрителна илюзия... но ако става въпрос за това което показва видеото на "Дъжд" е абсолютно ненормално... това видео просто ме втрещи. Тези самолети стоят като замръзнали във времето и пространството... особено потресаващо изглежда последното! В действителност е точно като дефект в матрицата. Въпросът който изниква в мен и разбира се няма как да се разбере е - тези обекти имат ли сенки?

Неактивен File099

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
  • Търсач на НЛО
Re: Стационарни самолети?
« Отговор #4 -: Ноември 10, 2013, 14:54:10 pm »
Няма никакви стационарни самолети, става въпрос чисто и просто за зрителна измама която се получава само и единствено когато наблюдавате самолета от движещ се обект например автомобил, влак, автобус...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27