Автор Тема: Феномен лично с Теб  (Прочетена 44903 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kadife

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #60 -: Юни 30, 2011, 13:02:35 pm »
А ето и една моя случка,от детството ми.Имам смътни спомени как веднъж като малка
се бях заиграла с някакъв молив,и изведнъж и на двете ми длани се появи нещо като кръв което не можеше да се измие с вода.Не си спомням какво се случи после.

***
И още едно преживяване бях някъде 8 или 9 годишна беше спрял тока и си легнахме вечерта.В един момент случайно се обърнах към прозореца и в небето се появи нещо като звезда само че с ярка синя светлина уплаших се и се обърнах на другата страна.
На следващата вечер ток имахме,но това нещо пак беше на небето и на същото място даже и майка го видя.От тогава не се е появявало

Неактивен Емилrise

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #61 -: Юни 30, 2011, 19:47:52 pm »
Погледнах темата от интерес, колко хора се заблуждават помежду си. Много е интересно как се връзва една нишка от "паранормалните ви фобии", в която има 20 процента истина, които включват самите вас, а и близките ви. Боже раздял "Смехотвотрения от хиляда и една нощ" - да ето намерих го. Хора за какво си губите времето, за да си разтривате въображението. Четете нещо полезно, а като искате малко забава след тежкия работен ден - този раздял ви чака.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici "Със истината аз приживе покорих Вселената"

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #62 -: Юни 30, 2011, 20:06:26 pm »
Тези хора лъжат, защото така казва Емилrise?!
Интересна позиция.

Неактивен Агент Мръднал

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
  • The Evil's always stronger, Hope's dead ...
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #63 -: Юни 30, 2011, 23:45:48 pm »
Емилrise, по целият свят има хора, които вярват в определени "неща". Заради тези си определени вярвания или мнения по дадени въпроси, са дамгосвани като луди, психичноболни, откачалки и т.н. И това не от вчера. Тук има няколко типа потребители - пишещи и четящи, които са абсолютни скептици и влизат, за да се присмиват тайно (или явно); хора объркани и търсещи отговори и истини за самите себе си, отнасящи се сериозно към форума и потребителите му; любопитни и неутрални, които са тук по други причини; реално преживяли дадени случки, събития и феномени, споделящи ги с тук присъстващите; съмишленици в идеи и мнения; ... ... ... ... ... ... ... ...
Ти от кои си?
Аз споделих тук нещо, което отбелязах, че не съм сигурен на 100% какво може да е. И-нет е необятно място, където не знаеш кой какъв е...
Казвам/пиша това, за да обърна вниманието ти на това що за форум е тук и за да проявиш макар и малка, но необходима толерантност. Дори и всичко тук да е "фейк", както е модерно да се казва и да ти се вижда глупаво, то има една стара приказка "Дори и в най-глупавата и безсмислена книга има поне едно изречение, заради което си струва да я прочетеш".

Без лоши чувства и НАЗДРАВЕ :drinks:
THE TRUTH IS OUT THERE

Неактивен Емилrise

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #64 -: Юли 04, 2011, 15:29:18 pm »
За тази стара приказка може би изречението за което си заслужава, е това, което ще ми разкрие, че всичко е една лъжа. Може и да има нещо вярно в 1 процент от хората, които са писали, НО исках просто повечето титани в литературното изкуство и по-точно фантастичното да знаят, че не всички оплезват език, докато четат техните "разкази". Толерантен съм, когато има смисъл дадено нещо да се развива, иначе с лека ръка бих го унищожил. За въпроса ти: "Ти от кои си". Аз съм от тези, май вече разбираш кои, ДЕто с такива неща се забавляват и не мислят, че в спорове с "кашлящи" глави трябва да си губят времето. Затова дано си вникнал в това което казах, но единственият плюс, който давам на цялата тема е заради забавлението, което ми поднесе мхм...Тя.
« Последна редакция: Юли 04, 2011, 21:45:34 pm от Mirotvorec »
Vi Veri Veniversum Vivus Vici "Със истината аз приживе покорих Вселената"

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #65 -: Юли 04, 2011, 15:54:09 pm »
Щях да те питам : "А ти как разбираш кое от чуждия разказ е лъжа и кое е нещо вярно", но се отказах...
"Толерантен съм, когато има смисъл дадено нещо да се развива, иначе с лека ръка бих го унищожил"...Щях да те питам също и как разбираш кое има смисъл и кое не да се развива...но също се отказах...Това е един от онези случаи, когато махвам с ръка и казвам на себе си: "зАрежи!" :D

Благодаря на всички споделили преживяванията си тук. Аз ценя това.
« Последна редакция: Юли 04, 2011, 15:56:17 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Charismatica

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #66 -: Юли 05, 2011, 10:30:19 am »
В стаята ми преди 4 години се случваха странни неща. Слава богу изчезнаха, но само като си спомня и тръпки ме побиват.
Всяка нощ малко след като си легнех паркетът започваше да скърца, сякаш някой ходи по него, гардеробът понякога така изпукваше все едно някой се блъскаше в него, имах чувството , че чувам дишането на някой друг. Докато бях извън стаята чувах скърцането на леглото ( то е доста старо и когато седнеш или станеш от него леко изскърцва) . Понякога бях толкова изплашена, че светвах лампата и чаках да изгрее слънцето  :o :o След това започнаха да влизат прилепи всяка нощ  :--- Накрая се принудих да не отварям прозореца, защото не беше особено забавно да гониш с точилката прилепи в 2 през ноща  :nea: Сега няма скърцане, няма побъркващи звуци, но много често доловям един много приятен сладникав парфюм, какъвто никой вкъщи няма. Той се появява за секунди, лъхва ме леко и изчезва. Понякога се събуждам спонтанно и в секундата между съня и пробуждането имам чувство, че чувам името си произнасяно от някой друг... побъркана работа  :-X  
П.С : Забравих да добавя, че март месец една сутрин намерих отпечатък от слаба костелива ръка върху изпотеният прозорец. Седя 3 дни без да изчезне, а "опитите" ми да възпроизведа този отпечатък изчезнаха след час - два....
« Последна редакция: Юли 05, 2011, 10:33:33 am от Charismatica »
Мисли глобално

Неактивен portokal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #67 -: Юли 13, 2011, 02:00:19 am »
Дежа ву ... Супер странно , още се чудя какво стана... Гледах си новата серия на сериала. Сичко супер. Докато идва един момент , в които все едно гледам нещо , което съм гледал. Знам какво става , какво ще каже и тн. Първоначално си викам това е някаква игра на режисьорите , нещо повтарят момента , за да засилят замисъла или незнам , но си мислих че повтарят тази сцена ( околко 1 минула + ) и си продължих да гледам спокойно. Ама нещо ме глождеше отвъртре, затова след края на епизода върнах отначало минута по минута да видя какво става.... и шок ! .. този момент го има само 1 път никакво повторение.. Още съм шашнат... И преди съм имал дежа ву , но съвсем мигновено и почти неосъзнато , но този път направо незнам....
Да кажеш да е филм които съм гледал - не е.

Може би не е феноменално моето преживяване , ама аз съм си в тотален шах-мат...Просто е нереално

Неактивен любопитна

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #68 -: Септември 30, 2011, 13:40:35 pm »
Искате странна случка ето ви една: преди години бяхме с майка ми и баща ми в Луковит на гости на агне и през нощта към 3 часа ме сви стомаха и ми се наложи да отида до онова място, където и царят ходи сам и тъй като се намираше на двора на къщата наложи ми се да изляза. Тогава нещо ме накара да погледна на дясно към върха на планината и видях някакво кълбо, подобно на луната при пълнолуние, което ту се се виждаше, ту се скриваше зад билото на планината, докато накрая съвсем се скри. И до ден днешен не мога да си обясня какво беше това. ???   
« Последна редакция: Септември 30, 2011, 20:54:42 pm от Mirotvorec »

Неактивен aketto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #69 -: Октомври 20, 2011, 14:10:59 pm »
Тази нощ имах такова преживяване... Имам един фотоапарат, който стои на един рафт над компютъра и общо взето много рядко го ползвам. Та бях си легнал и към 3-4 през нощта се събудих от звука на включването на въпросния фотоапарат(понеже е цифров и се чува едно скръцване от обектива като го пусна докато се нагласи фокуса). Помислих си, че съм сънувал и продължих да спя, но към 5:30 отново се събудих от същия шум - апаратчето се беше включило. Отидох до него и видях, че копчето за вкючване си стоеше на "off", но въпреки това, то работеше... Много странна случка, която цял ден се опитвам да си обясня, но не мога :o

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #70 -: Януари 23, 2012, 13:46:40 pm »
Здравейте,
Има нещо което ми се е случвало многократно докато бях дете. Но не бях толкова малък, че да не осмислям работите... примерно до към 4ти клас ми се случваше редовно... та: Събуждам се сутрин, вече отпочинал, но все още не ми се става (щото нямам бърза работа) Навсякъде е гробна тишина и в тишината се чува разговор между хора, толкова ясно се чува и в същото време нищо не можеш да хванеш от смисъла му. Не ми се случваше само в къщи,а и в баба и дядо, на лозе (на вилата) там пък съсвсем дето няма кой да говори. След като преминах една възраст и всичко спря! Аз недоумявам, никога не съм казвал за това, нито като бях малък, нито сега ( е освен в този момент, докато пиша поста :) )
Разговорите се чуваха сякаш в отсрещната стая или на долния етаж, понякога се чуваха цели веселящи се компании, а понякога караници.

Имали хора тук, които могат ми обяснят или поне предположат какво е това?
 :hi: благодаря Ви! предварително

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #71 -: Януари 23, 2012, 18:19:40 pm »
И на мен ми се е случвало това,когато бях малка. Често казано нямам обяснение.
Пък може и да сме прихванали някой разговор от друго измерение  ;D
Звучи ми някак смешно, но защо пък не.

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #72 -: Януари 24, 2012, 12:31:36 pm »
На мен пък ми се върти из ума, че това са вече случили се събития  :unknown:
Някакъв резонанс останал от близкото минало, примерно :) Пък и нали казват, че сетивата на децата работят по различен начин от на върстния индивид... чуват, виждат и усещат неща, които вече порасналите не могат.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #73 -: Февруари 29, 2012, 22:25:06 pm »
Подкрепям мнението на tectonics. И според мен е нещо като ехо от Акаши (Вселенската база данни).
И на мен ми се е случвало: чувала съм женски глас да пее, но някаква като народна бавна песен... Много странно изживяване...

Неактивен Хела

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Феномен лично с Теб
« Отговор #74 -: Октомври 15, 2012, 15:34:04 pm »
Здравейте и поздравления за форума! Нова съм и още объркана, за което моля за снизхождение. Явно /не/случайно попаднах тук, търсейки отзиви за книгите на Ян ван Хелсинг – от тях тръгна всичко някак си.....и от известно време ви чета, но мястото е доста обширно и не смогвам с материала. Избрах да изокам в тази тема, тъй като „случките” ми са разнородни и още не мога да се ориентирам къде другаде биха били на място.
Ще се опитам да ги подредя в хронология.
1.   Преди около 11 години /живеех още с родителите си/, една нощ преживях за пръв път едно различно събуждане. Не стряскане от кошмар или болка от заета неудобна поза... Събудих се, защото усетих, че някой ме вдига, използвайки завивките, за да ме носи нанякъде. Беше за секунда. Не видях нищо, бях и в ступор, но в съзнанието ми, за съвсем кратък миг, имаше черни плътни образи.  Не помня да съм сънувала нещо до преди да се събудя, тоест не беше като продължение на някакъв сън. Не помня и да съм усетила друго – било студ или миризми. Няма смисъл да описвам страха.
2.   Пак по това време имах един котарак, много умен и гальовен. Не беше чисто домашен, и навън си ходеше. Но явно нещо се разболя по едно време, защото не искаше да яде и спа близо два дни вътре.  /Само да вметна, че живеех в двуетажна къща, на втория етаж, с вътрешна стълба, водеща към външната врата на първия етаж./ На третия ден, влизайки в хола, го виждам, че спи на един стол. След секунди скочи от стола на пода и тръгна към стълбата да слиза, очевидно с намерението да излезе навън. Аз го повиках, но той не ме погледна дори. Тръгнах след него, с идеята да му отворя долу външната врата. И бях на около шест-седем  метра  след  него, когато видях как вместо да застане до вратата и да ме изчака да му отворя, той  просто мина през нея!  :o А аз поседях вцепенена няколко секунди, не отидох до вратата и изобщо не помръднах напред, а дадох кръгом.  На другия ден споделих с една позната случилото се, но тя ме изгледа с нищо добро в погледа, затова си наложих да повярвам, че ми се е привидяло всичко това, за по-лесно, нали разбирате... Котът не се върна повече.  :(
            Вметвам също, че за тези две „случки”  не мога да кажа коя от тях   предхожда   другата.
Впоследствие  се преместих да живея на друго място - с мъжа ми и детето ми, където съм и до момента. И 2-3 години след настаняването ни в новия ни дом, „случка” №1  се  повтори, а след още година – и потрети! Само че, тези черните /този път ги осъзнавам като трима, точно като от съседната тема – с качулките/,  изнагляха повече, защото сега се будя от  дърпане на краката ми.  Успявам само да изритам, след което ступорът ме обхваща, те изчезват, а на мен сърцето ми бие като барабан. За мен най-интересно в случая е, че това се случва само, когато спя сама /мъжът ми дава дежурства от време на време през нощта/. В негово присъствие  никой не идва за мен.  Отбелязвам също, че не изпитвам страх преди да си легна, не се „навивам” тъй да се каже, спокойно си заспивам.
Стана дълго, извинявам се. Имам още две неща да споделя, но по-нататък. Ако изобщо някой има нерви да ме изчете, ще съм благодарна на коментарите ви.
   

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27