Автор Тема: ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България  (Прочетена 65770 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Относно: ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #15 -: Януари 13, 2008, 22:47:27 pm »
Борущица се казва селото... в Стара Планина е в Старозагорска област... абе виж го в интернет ;)
Личен свидетел съм и съм писал някъде из форума за случката

Неактивен Miller

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Относно: ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #16 -: Януари 14, 2008, 09:45:43 am »
Село Чупрене, област Видин. Почти всяка вечер през лятото сам виждал странни светлини и обекти в небето.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #17 -: Януари 14, 2008, 13:26:26 pm »
В интерес на истината, ако се прави едно такова нещо, цялата карта ще е или една голяма точка, или една голяма точка (зависи от начина по който решиш да се направи), защото няма място в България, което преди да не е било светилище, няма и място на което да е нямало НЛО, сега или в миналото. А за днешна активност - ами то в България няма сериозна институция, има някаква BUFON, или нещо си, което се води Българска Уфологична Асоциация, ама е пълна скръб доколкото знам, сега чета книгата на председателя им Иван Лазаров... Ми то нивото е на етап разглеждане на снимки, верни ли са онея слухове или не и т.н. За мен този тип уфология в стил "има-ли-го-няма-ли-го" е невероятно суха и морално остаряла.
Както и да е, исках да кажа, че ако сериозно си се заел с тази карта, сложи без да се замисляш всички светилища в България на нея като Белинташ и т.н. По такива места НЛО ходят да се зареждат с енергия. Иначе пробвай все пак с тези образи в Русе, те ще ти покажат ако благоволят техния архив от записи и сведения, което може да те ориентира :) Иначе по свидетелски показания като нашите, в стил "видях светлина еди къде си, еди кога си", не може да се получи нищо сериозно като краен резултат :)

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Относно: ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #18 -: Януари 15, 2008, 17:38:30 pm »
Лично съм говорил с Лазаров преди близо 5-6 години на една конференция организирана от Стамен. Човекът изнесе една лекция, на която в продължение на 1 час човекът анализираше една снимка от преди 15 години. Така че Хорус е прав. Въпреки това вече са изминали толкова много години, предполагам, че нещата може и да са се променили. Дано да е така!
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Относно: ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #19 -: Януари 15, 2008, 17:40:15 pm »
Волфчо, интересно ми е дали картата може да бъде на Флаш и съдържанието и да е динамично въвеждано само координатите на случая. Дори си мисля, че можеш да използваш и Гугъл Мапс за въвеждане на данните..
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен wolf4o

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Относно: ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #20 -: Януари 15, 2008, 23:35:02 pm »
Ами толкова не съм работил с Флаш, а предимно с Фотошоп и Илюстратор, но ако владееш флаш-а не пречи да направим съвместен проекта.
А за кординати е малко трудно да се направи според мен защото се казва например - до този град или село е наблюдавано и т.н. - тоест няма тачи кординати.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #21 -: Януари 16, 2008, 00:48:03 am »
Ами освен чрез Google Earth  да се направи обратна връзка и по населеното място да си пишат кооординати въпреки че няма да са съвсем точни защото няма да се знае точно на какво разтояние от града или селото с е е случило.
« Последна редакция: Януари 16, 2008, 16:52:33 pm от Alien »

Неактивен Miller

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Относно: ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #22 -: Януари 16, 2008, 10:09:37 am »
Повечето градове и села имат координати в wikipedia.

Неактивен wolf4o

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Относно: ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #23 -: Януари 17, 2008, 21:48:53 pm »
Повечето градове и села имат координати в wikipedia.

Да имат, но да речем че е наблюдавано до населеното място - може да е на 1, 5 или повече км от там и тогава няма от къде да се знаят кординати.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #24 -: Януари 18, 2008, 04:00:50 am »
   Преди време ми попадна някаква презентация, мисля правена с програма от майкрософтския пакет. Беше карта на България с линкове по нея с изскачащи балончета и кратко инфо описание на местноста. Кликвайки на линка се минава към снимки и текстове с подробности. Базата данни може да е динамична за разработчика но не и за клиента потребител.
   Ще разровя архива с дискове за подробности. Поръчах си го от нета защото съдържа красиви места от родината (но на всяка снимка имаше логото на фирмата създател :( )
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен wolf4o

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Относно: ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #25 -: Януари 18, 2008, 15:08:44 pm »
Определено и това е вариант. Непременно ако намериш диска го качи или ми го прати по нета(ако не възразяваш разбира се) Програмата с която е правен е най-вероятно PowerPoint (с удоволствие бачкам на нея :D)

Неактивен Nektarius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Относно: ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #26 -: Януари 23, 2008, 15:19:47 pm »
Включи и околностите на Самоков, там няколко пъти съм виждал странни обекти.
« Последна редакция: Януари 23, 2008, 20:36:40 pm от Eon »
Две неща на този свят са безкрайни - Вселената и човешката глупост!!! Einstein

cdms

  • Гост
Относно: ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #27 -: Февруари 11, 2008, 20:47:06 pm »
 .
« Последна редакция: Януари 25, 2009, 22:41:57 pm от Geta »

Неактивен Vader

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 289
Относно: ПРОЕКТ: карта на НЛО посещенията в България
« Отговор #28 -: Февруари 11, 2008, 21:16:47 pm »
Няма да забравя като бях някад в 4клас баща ми се прибра супер изненадан каза ни да се обличаме и трътнахме набързо към с.Тънково/Хасковско/
вика видял два свеещи обекта кръжели над гробището като пристигнахме естествено нямаше нищо,но на другия ден цялото селце говореше за светлините в небето ,които изцезнали за миг.Спомените ми са малко смътни м ще питам бащат за повече.Та може спокойно да го слагате на картата,макар че сигорно всяко селце и местност би попаднала н нея.
Brotherhood of the Intergalactic Federation of Bulgaria Bulgaria on three seas,mango to Saturn!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Днес по бТВ - "Документите" говориха за свидетелства на български военни пилоти, които са забелязвали НЛО. В един от случаите разказаха, как в началото на 90 - те на нашите радари се появил обект, които се насочил към вр. Мусала, движейки се със скорост около 100км/ч, той зависнал известно време над самия връх и после изчезнал. (H - точка казваше, че имало теория според която НЛО черпели енергия над светилища и подобни енергийни места).
Казаха и за друг случай на наш военен пилот от студената война. Летял учебен полет над Родопите, когато забелязал бяла топка светлина, която била уловена и от наземните радари. Наредили му да я свали, в преследването в един момент на наземния радар се видяло как самолета и топктата се слели в едно и после изчезнали от радара. Пилота (забравих му името :( ) после разказвал, че топката застанала точно над него и двигателите му спрели, но самолета не паднал. После топката изчезнала и самолета си продължил полета, като се оказало, че бил изчезнал за 10 минути.

Сложи и гр. Малко Търново, засега две свидетелства за наблюдавани НЛО през годините. Онзи случай в Несебър от миналата година, който показваха по новините, не се брои. Не са били чинии, а балони със саморъчно изработени задвижващи "системи".
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27