Автор Тема: Ако спрем да ядем месо ще ограничим глобалното затопляне  (Прочетена 25760 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
И какво общо има вегетарианството/ веганството със слънчевото хранене?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
И какво общо има вегетарианството/ веганството със слънчевото хранене?

 :hi: Общото е че и двата вида хранене орязват печалбите на онези дето хранят животинките с химия и се отнасят с тях като с начукана пържола. Като ги държат в клетки и ги малтретират като в конценрационни лагери.

Как бихте се чуствали ако някоя “по-висша“ раса ни възприеме нас като начукана пържола?

Сигурно не бихме си казали “Ами да та ние сме отглеждани за това и те се грижат за нас, хранят ни, боцкат ни да ставаме по-големи значи е нормално и да ни язядат“  :shok: :shout:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889


Как бихте се чуствали ако някоя “по-висша“ раса ни възприеме нас като начукана пържола?

Сигурно не бихме си казали “Ами да та ние сме отглеждани за това и те се грижат за нас, хранят ни, боцкат ни да ставаме по-големи значи е нормално и да ни язядат“  :shok: :shout:
И за тях това  ще е правилно. За наше съжаление. Но така правим и ние ядейки животните. Смятаме ги за низши само защото не могат да говорят. И ги ядем.
Какво би станало ако всички спрем да ядем месо. Жална им майка на някой алчни люде.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Ами че то по принцип това и за растенията важи. Значи и тях да не ядем, защото страдали...
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Liubo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 123
« Отговор #49 -: Днес в 02:15:32 »
« Отговор #49 -: Април 04, 2011, 14:15:32 pm »
Така е. Ние изобщо не "отразяваме" растенията като живи - вероятно, защото те не само, че не говорят на познатия за нас език, но и не мигат с очи и сълзи не леят по простата причина, че нямат очи. Макар че виждащите хора казват, че растенията чувстват и общуват по-между си с помощта на телепатията. А това че ние не ги разбираме не означава, че те са нисши същества.
И каква е разликата между това да ядеш две живи същества - едното от които има очи, но не говори на познатия за нас език, а другото и не говори и с очите тъжно не гледа. Мисля, че и в двата случая не е добре. А ние още не сме дорасли за фотосинтезата. Какво да правим?
Мисля, че трябва да продължим да ядем и двете докато не се развием и не се научим да управляваме и да консумираме енергията директно от космоса – същата енергия, която се получава при разпадането на веществата в клетките. Искам да подчертая, че консумирането на месото или растенията никак не влияе върху глобалното затопляне – затова писах в по-горния ми пост. (според проучванията на експертите, при човешката дейност годишно се отделя една двеста петдесетата част въглеводород от частта, която изработва самата природа.) Просто при унищожаването на животните трябва да бъдем осъзнати, да не убиваме в повече, а само в количества, необходими за поддържане на човешкия живот. Колкото и непривлекателно това да звучи. Това е необходимост докато хората не се развият до необходимото ниво.
« Последна редакция: Април 04, 2011, 14:40:19 pm от Liubo »

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Ами че то по принцип това и за растенията важи. Значи и тях да не ядем, защото страдали...
Абе и в това има логика. Не можем да се храним с камъни и пясък само за да не нараняваме растения или животни. Но непрекъсната употреба на плодове и зеленцуци не водят до здравословни проблеми. Но месото да. Баща ми яде месо на всяко ядене. Тялото му е в трагично състояние , но не може и не иска да се осъзнае.А съседката е на 98 години, яде си повече плодове и зеленчуци и е здрава. Търчи като млада девойка.
Не знаем какво чувстват растенията когато ги късаме. Но според мен те са създадени за да се ядат. Но тъй като първите 15 години ги прекарах на село и често съм виждала как се колят животни и затова ям рядко месо. Особено колбасите в магазините не са месо. Кучето ми не ги яде вече.

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Дали е месо или зеленчуци, много зависи откъде са дошли и още повече - какво съдържат. ;) В днешно време човек с всичко може да се натрови, не само с месо.
Като знам моите прабаби, хранили са се с домашно приготвени храни(хляб, месо, зеленчуци и т.н. без химикали и подобни), а не като нас - всичко от магазина. Може би затова живяха до над 90-годишна възраст.


п.п. някой има ли информация колко милиона тона въглеродни емисии се отделят по цял свят всяка година заради месоядството?
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Rado

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
    • Infernal Works
Ако се ограничи консумацията на месо може да се намали глобалното затопляне.На мен не ми се вярва.През периода 1958 -1993 са създадени доста смели опити за контрол над атмосферата(пък и в днешно време)."Учените" играейки си на богове изпускат доста газ (не се казва какъв)в атмосферата след детонацията на ядрени бойни глави, над Тихия океан.Тоест те създават озонови дупки, по този начин.Всъщност мисълта ми беше че те могат да разтопят доста ледници ако пожелаят.Вероятно сте чували за проекта SPS ... как изпраща достатъчно енергия че да запали нещо но...  ;D.
...Infernal Works...

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889

п.п. някой има ли информация колко милиона тона въглеродни емисии се отделят по цял свят всяка година заради месоядството?
Абе мисля, че това с въглеродните емисии са пълни глупости. Ако месоядството е виновно наистина досега да сме изчезнали и планетата да е необитаема. От колко хиляди години се яде месце?
Иначе се чудя като си пръцкам често, колко въглеродни емисии отделям? :lol:
Ами то като издишвам пак май отделям нещо такова. Е сега да не дишам ли?

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Ако спрем да ядем месо ще ограничим глобал
« Отговор #54 -: Април 06, 2011, 22:27:59 pm »
 :hi: Както казах по-горе проблема не е в яденето на месо а в промишленото животновъдство в големи ферми в които фекалиите на животните се събират в ями в които отпадъците ферментират и се освобождава газ метан който няма нищо общо със въглеродните емисии. Проблема е в това, че една молекула метан унищожава около 23 пъти повече озон от колкото при изгаряне на въглероден окис, например.
Но според мен не бихме могли да обърнем процеса на разпадане на планетата чрез вегитарианство. По скоро бихме спестили мъките на животинките които биват третирани садистично и безотговорно в името на печалбата. ???  Според мен трябва да се промени начина на развъждането на животинките. Така и така в края ги колят, поне живота им да е на свобода. Така и вредните емисии биха били стократно по-малко.
« Последна редакция: Април 07, 2011, 08:51:48 am от Mirotvorec »
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27