Автор Тема: Има ли Бог? Доказателства, За и Против  (Прочетена 136075 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #105 -: Юни 03, 2010, 10:23:56 am »
Начинът по който аз и Вие задаваме въпросът "защо?" е различен, спрямо отговорът, който търсим. На Вас ви е все тая. Защо Ви е? Какво от това, ако Има Бог.
А аз се заемам да го докажа, защото имам ВЯРА.

Доказателствата, естествено са в границите на собственото ни човешко съзнание, затова цитирах "Иван", който е отбелязал "неспособността ни да разберем".
Вече позициите и мненията "за" и "против", са в субективните ни измерения, и не са толкова интересни.
Все си мисля, че ако не непременно се уповаваме само на Бог, а и разберем какво Е! ще можем да се укрепим Вярата по принцип, а от там и да контролираме, може би мислите и чувствата си, но вече обосновани с тази фундаментална Вяра.  :)

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #106 -: Юни 03, 2010, 14:26:29 pm »
И от кой/кого да се науча?
(да спестя евентуален предвидим твой отговор)

Изведнъж изчезват всички книги и Нет-а. Получаваме амнезия за известни ни имена на "учители", месии, посветени, пророци, наместници и всякакви други, които биха ми предложили разбираемо знание.
Кой остава? От кой да се науча   на СИЛА?
Че ти от книгите ли получаваш сила?

Толкова се старая да пиша малко думи, за  да е по-разбираемо.  :-X

Има разлика между това да "получавам" и "да се уча" как да използвам силата СИ.  :)
Какво като имам нещо, но не мога да го контролирам и насочвам.
Това е в контекста на темата, защо ни е нужно да докажем, че ИМА БОГ. Аз не искам да убеждавам, когото и да било в съществуването на някаква сила-енергия-Бог. Искам да РАЗБЕРА тази сила. Знам (вече) че я има, но как да я разбера?
Защо Бог си е "играл" да създаде този свят?
« Последна редакция: Юни 03, 2010, 14:31:48 pm от cassio »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #107 -: Юни 07, 2010, 14:39:54 pm »
      Питам  всички  участници  в  темата - Какви  доказателства  са  ви  нужни  за  да  прерастне  вярата  ви  в  убеждение,  че  Бог  съществува! 
      Питам,  вярвате  ли,  че  имате  майка  и  баща  или  чуството  се  нарича........
      Питам  ви - ако  срещнете  човек  и  той  ви  каже:  Аз  съм  Бог!!!!! 
      Какво  ще  поискате  за  да  се  легитимира ??? 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #108 -: Юни 07, 2010, 20:27:37 pm »
На мен лично никакви доказателства не ми трябват.
А ако някой ме срещне и ми каже аз съм Бог още докато каже "АЗ съм" ще го позная и нищо няма да му искам след като го видя, че не е.

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #109 -: Юни 07, 2010, 22:07:37 pm »
Бог има, но нача представа за него е много изкривена. В Библията всичко е дадено чрез метафори. Какво си мислите? Не сте ли забелязали, че абсолятно всички религии, които съчествуват, и които са одавна забравени имат поне по едно общо нещо. Вие как си го обяснявате?
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #110 -: Юни 08, 2010, 17:09:33 pm »
Хората го искат този Бог за да му тръснат своята отговорност. Не за да им отговаря, да ги просветлява, да ги въздига, пречиства и пр., а чисто и просто да прехвърлят отговорността си върху него.
Да могат да си се чувстват добре когато са осрали пейзажа, защото....то божа работа....
Ей за това им трябва Бог.
Разбрахте ли?
Ей за това пък аз не искам Бог защото казва - за всичките простотии, които съм направила, правя или ще правя когато и да било АЗ САМАТА съм си виновна.
И ако това не го усещате значи лъжете!

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #111 -: Юни 08, 2010, 17:25:47 pm »
Не става дума за отговорност за Сътворението.

Става дума за отговорността за постъпките ни. За това доколко сме искрени пред самите нас за истинските си мотиви. Само това.

Защото всеки един, който нещо се е пооплел ако се върне стъпка по стъпка по обратния път като един детектив на самия себе си ще открие точно кога е излъгал самия себе си....и от там всичко е тръгнало по наклона и се е озовал питащ и объркан насред блатото....

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #112 -: Юни 08, 2010, 23:12:27 pm »
Аналогия: Човешкото тяло се сътои от милиони клетки. Клетките не могат да осъзнаят какво всъщност изграждат, докато са част от него. Единствения шанс това да стане, е като го напуснат, но това ще доведе до смъртта им.

И сега вие как искате да видите Бог, докато сте част от Него?
« Последна редакция: Юни 08, 2010, 23:14:57 pm от sidewinder »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #113 -: Юни 08, 2010, 23:35:08 pm »
Добър аналог наистина.  :drinks:
Може би повечето хора искат Да Го видят като един от тях. Но тези хора са малцина. А и да видят няма да повярват. За други това е невъзможно. Като цяло въпроса е сложен.
Затова е писано: Бог никой никога не е видял. Но за сметка на това могат да чуят гласът Му.
« Последна редакция: Юни 08, 2010, 23:40:25 pm от fishbone »

Неактивен Alegria

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #114 -: Юни 09, 2010, 00:17:28 am »
И сега вие как искате да видите Бог, докато сте част от Него?

Отличен въпрос-констатация! Съгласен съм с него.

***

- Има ли Бог?
- Да, има.
- Дай ми тогава доказателства.
- Ти.
The more we give love, the greater our capacity to do so. (David Hawkins)

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #115 -: Юни 09, 2010, 09:41:12 am »
   Да,  аз  самият  съм  доказателството,  че  има  Бог,  но  аз  съм  Негово  творение  със  свободна  воля  и  самостоятелна  мисъл,  следователно  аз  съм  цяло  а  не  част  от  нещо!   
   Ако  клетката  притежаваше  горе  изброените  качества  щяхме  да  я  наречем  син  или  дъщеря!   
   Роковите  клетки  също  изграждат  самостоятелен  организъм,  нали?

Аналогия: Човешкото тяло се сътои от милиони клетки. Клетките не могат да осъзнаят какво всъщност изграждат, докато са част от него. Единствения шанс това да стане, е като го напуснат, но това ще доведе до смъртта им.

И сега вие как искате да видите Бог, докато сте част от Него?
   

    Да,  ама  не!!!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #116 -: Юни 09, 2010, 10:42:03 am »
   Да,  аз  самият  съм  доказателството,  че  има  Бог,  но  аз  съм  Негово  творение  със  свободна  воля  и  самостоятелна  мисъл,  следователно  аз  съм  цяло  а  не  част  от  нещо!   
   Ако  клетката  притежаваше  горе  изброените  качества  щяхме  да  я  наречем  син  или  дъщеря!   
   Роковите  клетки  също  изграждат  самостоятелен  организъм,  нали?


Да, точно това се има предвид, когато се казва - "Създадени по негов образ и подобие", всъщност се има предвид, че ние си приличаме по това, че сме творци като него. Не толкова, че изглеждаме като него. Бог е вселенски разум. Как искате пряка връзка с него, след като сме толкова низши духовно на фона на останалите вселенски същества. Заради егото си, много хора биха направили големи поразии, ако им се даде тази сила - контакта с Бога.

Човекът е Бог в развитие.
« Последна редакция: Юни 09, 2010, 10:45:26 am от sidewinder »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #117 -: Юни 09, 2010, 13:25:22 pm »
Да, точно това се има предвид, когато се казва - "Създадени по негов образ и подобие", всъщност се има предвид, че ние си приличаме по това, че сме творци като него. Не толкова, че изглеждаме като него.
   Създадени,  творци  като  него!  Забележете  множествено  число - Всички  сме  творци,  но  защо  не  проявяваме  това  си  качество,  а  се  стремим  да  бъдем - стадо  от  безлични  консуматори?

Как искате пряка връзка с него, ........ Заради егото си, много хора биха направили големи поразии, ако им се даде тази сила - контакта с Бога.
      Срещата  с  Бог  ще  прилича  на  лампа  за  220волта  включена  към  380волта.
       Какви  поразии  е  направила  и  прави  цръквата,  а  няма  директен  контакт  с  Бога,  а  ако  имаше?

Човекът е Бог в развитие.

       Тотална  заблуда!  Много  "хора"  са  се  пробвали  да  бъдат  богове  и  това  е  винаги  водело  до  нещастия!
       Ние,  sidewinder,  ние  сме  създадени  по  негово  подобие  като  творци,  следователно  човечеството  като  цяло  е  Бог  в  развитие!!!!!!        
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #118 -: Юни 09, 2010, 13:50:21 pm »
 
Цитат
следователно  човечеството  като  цяло  е  Бог  в  развитие!!!!!!   
:hi: "Е" слага рамка на нещата. Когато кажем Той или То Е това ограничава същноста на обекта който определяме.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #119 -: Юни 09, 2010, 14:48:28 pm »

       Срещата  с  Бог  ще  прилича  на  лампа  за  220волта  включена  към  380волта.
      
Точно!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27