Автор Тема: The Bible Code  (Прочетена 74858 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

firma

  • Гост
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #30 -: Декември 18, 2005, 12:53:05 pm »
Миналата година четох "The Bible Code" 1 и 2 на Майкъл Дроснин. Позовавайки се на Тората (разбира се в иврит), той и приятелят му математик, откриват в диагоналите и хоризонталите на Петокнижието тайни послания, които касаят цялото човечество следващите 4-5 години... Предричат смъртта на Арафат, Лондонският атентат, както и ядрен удар над Израел през 2006, което ще доведе до началото на краят. Казва се още, че предстои да се открие тайната на Божественият код на сътворението, който е закодиран в ДНК, както и извънземен кораб заровен в малкият полуостров Лисан в Мъртво море, от страната на Йордания. Той твърди, че във всички свещени книги на земните религии се съдържа подобен код.
Какво знаете по въпроса? Вярвате ли че такъв код може да съществува, или и той е част от дезинформацията (Майкъл Дроснин-руски евреин-журналист - живеещ от години в USA, по неговите думи - атеист  :P :P :P)?

Според книгата през 2006 г. ще се случват тежки глобални промени :-\

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #31 -: Декември 18, 2005, 15:27:28 pm »
Мда. Няма спор :(

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #32 -: Декември 22, 2005, 10:51:08 am »
Идеята за код в Библията, който може да бъде разгадан с компютър и с математически изчисления, не е никак нова.

Още в зората на своето зараждане юдаизмът развива учението за Кабалах - свещената наука на числата и буквите, върху която се градят всичките еврейски системи за гадаене. Там се съдържат и всичките окултни знания на юдаизма.

В съвременния свят съществува една мощна тенденция за поюдейчване на християнството - разпространяват се всевъзможни трактовки на библейски текстове, на религиозни сюжети и прочея, които се отдалечават от христоцентричните идеи, заложени с Новия завет и всичко поставено след това.

Библията е код - при това код, в който е заложено всичко. Не случайно дори посветените от други религии признават, че Библията е по-специална книга. Разгадаването на този код обаче, не е математика. Достъпът до тайната не е лимитиран от способността за боравене с формули, както много евреи си представят. Ако беше така, вече в подземията под Пентагона отдавна да разполагат с "всяка власт, що е на небето и на земята".

С математически средства наистина могат да се постигнат известни резултати в разчитането на библейския код, а с известно натаманяване може да се представи и всяка зрелищна или обезсърчаваща манипулация, която някой пожелае да заложи. Но пълното разчитане на Книгата минава само през един Път и за този Път тя самата говори в глава 13-та на Първото послание до коринтияните от апостол Павел : )
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Oberon

  • Гост
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #33 -: Декември 22, 2005, 11:06:15 am »
Добър пост :)
Този път си права за кода. Той не е математика, а Дух :) На Библията много неща не ми харесват и едно от тях, е че се достига Бог по някакъв определ за целта начин, който изключва човешкия фактор, изразен в свободата на избора и тн. Затова ми харесва повече източната мъдрост, защото постигането на Бог там е въпрос на личен избор, и никой не ти казва ако не дойдеш при мен няма да се спасиш. Спасението е за добрите, честни и духовно извисени хора, независимо по кой Път поемат. Така мисля аз от много време насам, и няма да си променя мнението. Всичко останало е фейк. Аз вярвам в нравствения закон вътре в мен, в чистотата на духа и морала. Всичко останало за мен е промиване на мозъци - ма дали има рай или ад, не ме бърка.

Човека опорочи всяка идея за собственото си спасение. По природа той си е тъпо копеле. В една книга, която сега чета за догоните, благодарение на Хор :))), пише че човек се разбунтува още при Сътворението си и затова е толкова несъвършен. Това е тъжната истина. Имало е и сега има Велики Учители, ама една лястовица пролет не прави.

Дали има код или не, е без значение за мен. Две са нещата, които наистина ме впечатляват в Библията - "по делата ще ги познаете", "не прави това, което не искаш на тебе да правят". Макар и първото да е казано за Апостолите, то важи за всеки един от нас. Второ няма нужда от коментар. Това е за мен човешкия и нравствен код.

Оберон

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #34 -: Декември 25, 2005, 01:57:16 am »
"не прави това, което не искаш на тебе да правят"
Само това да се приложи реално и тотално, ще е голям скок в развитието ни.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #35 -: Декември 25, 2005, 08:30:30 am »
"не прави това, което не искаш на тебе да правят"
Само това да се приложи реално и тотално, ще е голям скок в развитието ни.

Абсолютно !

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #36 -: Декември 27, 2005, 01:09:17 am »
Програмат Unlocking the Bible Codes, можете да си свалите от eDonkey.

Heinie

  • Гост
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #37 -: Декември 27, 2005, 08:10:25 am »
Ей-сега ще си я дръпна, подозирам, че е някаква простотия...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #38 -: Декември 27, 2005, 15:47:02 pm »
Не са само подозрения :P

firma

  • Гост
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #39 -: Декември 27, 2005, 16:05:20 pm »
Прочетох най-накрая книгата.Даже е проверих колкото мога,започва с аритметична прогресия и до вероятност 99,998%.Аз съм инженер,учил съм 4 части висша математика.
Посланието на Бог го видяха всички:"След като знаете кода ще промените ли света?"
Или .........предните статии дето все ги пускам за 2012 г. какво ще става 8)
« Последна редакция: Декември 27, 2005, 16:10:12 pm от Ricardo78 »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #40 -: Декември 27, 2005, 16:20:34 pm »
Разкажи ни повече!!! Дръпни си и програмата, професионална е, пишеш думата която търсиш и то ти показва дали я има или не като код :) Ама много невероятно ми се струва ;)

firma

  • Гост
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #41 -: Декември 27, 2005, 16:38:02 pm »
Ами моето мнение,една малко представа какво е Бог.Сами може да си решим живота.Тези 99.998 процентови пророчества,много добре са казани "Предупреждения".Коментара е излишен Библията е писана от Висш енергием разум-Бог.Другите цивилизации наричат Бог-силата на Вселената.Сега е оправена предупрежнение към САЩ,като и отсъздателите на  кода така и от руската православна църква.Щатите може ако така продължават може скоро да изчезнат от картата на света-вероятност 99,998.Минимум 3 милиарда жители ще ги няма след 2012 г.
Ще променим ли нещо след като знаем кода?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #42 -: Декември 27, 2005, 16:42:23 pm »
За жалост не :'(

firma

  • Гост
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #43 -: Декември 27, 2005, 16:47:34 pm »
Ще пусна статия в нов-топик за Петър Дънов,който без да е знаел за кода е говорил нещо..........
"
Аз исках да направя едно добро на българите, да им покажа как да намерят еликсира на живота, но сега вече нищо няма да им дам. Те ме нарекоха какъв ли не - идолопоклонник, самозванец, ругаха ме и затова: да правят каквото искат, повече не се интересувам от тях. Употребих близо 12 години да изследвам българската глава, но я намерих много дебела. В дебелата глава няма много ум. Това не е за докачение, а факт. Исках да напиша нещо върху тия мои изследвания, което щеше да ползува българите. Това ще си остане за мене. И затова колкото научни данни съм събрал, ще ги задържа за себе си. "
Петър Дънов

Oberon

  • Гост
Отг: The Bible Code (???)
« Отговор #44 -: Декември 28, 2005, 10:21:27 am »
Много готино:)
Библията може и да е писана от ръка на светец, ръководен от Висшата сила, но за жалост е редактирана от любящи бога евреи, гърци, римляни и тн. Така че, колко е верен кода е друг въпрос:))

Обирон Скарион

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
7 Отговора
6083 Прегледи
Последна публикация Януари 14, 2006, 00:04:49 am
от asdfghjkl

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27