Автор Тема: Рейки  (Прочетена 20364 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Hermes

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
  • Хармонията е ЛЮБОВ, която носи МИР!
Re: Рейки
« Отговор #15 -: Декември 12, 2005, 21:58:13 pm »
...ти чел ли си че самите букви които изговаряме имат вибрация и са заредени с енергия.....а има и такива символи което е факт  ::)
ТЕЗИ КОИТО ПОБЕЖДАВАТ, СА ОНЕЗИ КОИТО ЗНАЯТ ЧЕ МОГАТ!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Рейки
« Отговор #16 -: Декември 14, 2005, 20:16:02 pm »
Айде да се самоцитирам като политиците:

Да си сложа ръка сам е съвсем друго и ти мнопго добре го знаеш, няма нужда да се правим на 3 и 1/2...

Написах че всеки може да изпробва върху себе си ,за което мисля че сте убедени ,че е безобидно .Аз "практикувам "върху себе си и ефекта е положителен.То бива да се съмнявате във всичко ,ама чак толкова.

Ми аз не написах ли същото. Всеки знае, че като си постави ръката и се кърпи аурата, ако имаш правилните мисли. Никакво рейки не ми трябва за това... Препоръчвам ти книгата "Българският Чикунг", има я в спиралата. Писана е с много любов и наистина може да помогне.


Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Рейки
« Отговор #17 -: Декември 14, 2005, 21:03:01 pm »
Йогите казват:
"Екстрасенсите, и техните подобни, лекуват без да знаят как.
Ние знаем и затова не лекуваме.
Не лекувай!
Научи нуждаещия се как да не се разболява, а ако се случи, как сам да се излекува."
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Рейки
« Отговор #18 -: Декември 14, 2005, 21:41:43 pm »
Сега такива се броят на пръсти, но в бъдеще те ще са истинските духовни лечители.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Рейки
« Отговор #19 -: Декември 14, 2005, 22:02:20 pm »
Пак казвам - най-малкото рейки е доказано вредно, защото се меси в чужда карма. Особено ако лекува тежки болести, които са кармично нарочно заложени у потърпевшият.

Неактивен Hermes

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
  • Хармонията е ЛЮБОВ, която носи МИР!
Re: Рейки
« Отговор #20 -: Декември 14, 2005, 22:09:09 pm »
Пак казвам - най-малкото рейки е доказано вредно, защото се меси в чужда карма.....
Аз пък казвам че Рейки е безобидно когато го правиш на себе си,защото няма как да се месиш в чужда карма ;D
ТЕЗИ КОИТО ПОБЕЖДАВАТ, СА ОНЕЗИ КОИТО ЗНАЯТ ЧЕ МОГАТ!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Рейки
« Отговор #21 -: Декември 14, 2005, 22:10:21 pm »
Hermes - правиш го нарочно или се шегуваш, нали :P

Неактивен Hermes

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
  • Хармонията е ЛЮБОВ, която носи МИР!
Re: Рейки
« Отговор #22 -: Декември 14, 2005, 22:13:24 pm »
Спирам  ;D,а ти недей се впряга :D
ТЕЗИ КОИТО ПОБЕЖДАВАТ, СА ОНЕЗИ КОИТО ЗНАЯТ ЧЕ МОГАТ!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Рейки
« Отговор #23 -: Декември 14, 2005, 22:14:31 pm »
Ако се впрягах, щях да оставя мое последно мнение и да заключа темата ;)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Рейки
« Отговор #24 -: Декември 15, 2005, 00:12:04 am »
Хорус, може да е лош. Малииии. Ни съ ибавайти с Бай Брадър, щот...   :---
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Рейки
« Отговор #25 -: Декември 15, 2005, 00:48:57 am »
Хорус, може да е лош.

Хахаха гледам неска бая постове с офтопик е делнал  :P :P :P

AiKiDoKa

  • Гост
Отг: Рейки
« Отговор #26 -: Декември 30, 2005, 02:13:01 am »
Здравейте !  :)
Притеснявам се...предполагам,защото не ви познавам все още,но ми е изключително приятно да съм тук...
Чувствам се сякаш в "свои води"...хубаво е...Ето какво мисля по темата,но преди това,бих искала да спомена
нещо.Далеч съм от мисълта да убеждавам който и да е в каквото и да е.Просто моето виждане или по-точно
усещане за нещата.Най-напред искам да кажа,че всеки един е свободен да мисли каквото иска - дали от опит
или следвайки вътрешния си усет.Ето защо напълно уважавам гледните точки на Horus и Galadh (надявам се да
не бъркам псевдонима),макар че са различни от моето становище.

Подкрепям Hermes в това,което каза за Рейки до тук.Не смятам,че Рейки е създадено с цел отрицателно, негативно енергийно влияние или манипулация,още повече пък от "тъмните".Ще ми се да вяреам,че ПОНЕ тук
нямат намеса и че са си избрали други "пътечки"....Когато човек е иницииран в Рейки,се "отваря" - става проводник на космическата енергия единствено и само за да бъде полезен на човечеството.Риск?Винаги го има -никой не е застрахован от грешки....Ето няколко думи...

Рейки е японски метод за само(лечение),създаден преди векове...Аз съм 1-во ниво,майка ми също.Накратко какво представляват Рейки-сеансите:чрез поставяне на 2-те си ръце в съответните
позиции върху или на 10ина см. над тялото,този,който прави Рейки-сеанс провежда енергията чрез себе си до
съответният човек,на когото иска да помогне.Рейки не включва Омраза,Ненавист,Гняв...Едиствено Любов и
Хармония.Отношението към самия човек,чиято енергия се опитваш да възстановиш е изключително важно.
Едиствено Позитивизмът и Вярата имат място.Искрено се надявам "тъмните" да не се намесят И тук....
При допир до съответните места или от разстояние дори ,се усеща топлина или вибрация.При мен усещането
е свързано с леки вибрации в областта на 2-те ми длани.При Рейки,2-ро ниво,както Hermes спомена,човек се
 учи да лекува и помага на животни и растения дори.

Не смятам ,че Рейки може да навреди някому.На мен лично,а и вярвам на други практикуващи го,помага.Особено в моменти,когато страдам от ужасни главоболия,които в последно време зачестиха.Не искам да оспорвам нищо,защото няма смисъл ,а и нали тук всички сме се събрали,за да търсим Истината? ;) За мен това е Истината,или поне част от нея...Иначе мнения на скептици,от рода на:"Забрави да ти разреша да ми бъркаш в енергийното поле!" съм срещала,и съм убедена,че ще продължа да срещам.

Когато видя,че съм полезна и че мога да помогна,и когато след време чуя думи като "Благодаря,рамото вече не ме боли...",чувството е прекрасно...или просто една усмивка....В крайна сметка се опитвам,искам да направя
добро,да зарадвам или помогна на някого,който има нужда.Не става въпрос за манипулация (Боже,опази!).
Желанието ми е да се науча да бъда добър Човек...да се събудя....Трудна задача...
Само че аз съм упорита и не се отказвам  ;)
Весели празници на всички!  :)

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Рейки
« Отговор #27 -: Юли 22, 2006, 14:28:44 pm »
Можеш да разкажеш и за други добри дела, не се притеснявай  ;D  Надявам се, че съвсем "случайното" обучение в Рейки няма да е било само заради детенцето.

Естествено, квалификациите към някои от нас можеше да си спестиш.

Цитат
здравейте пичове
Добре, че не се обърна и към нежната половинка на форума  :D   щеше да се получи весело.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Отг: Рейки
« Отговор #28 -: Юли 22, 2006, 20:07:53 pm »
Цитат
здравейте пичове
Добре, че не се обърна и към нежната половинка на форума :D Щеше да се получи весело.

Миротворец, много си прав - як купон щеше да е ;) Днес просто съм във "вихъра" си.

За Рейки виждам две противоположни мнения. Хайде кой каквото знае да го сподели. Пък всеки да има глава - да го осмисли.
« Последна редакция: Юли 23, 2006, 01:54:57 am от Horus »
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Отг: Рейки
« Отговор #29 -: Юли 22, 2006, 20:47:30 pm »
Я аз да попитам-когато ме боли глава и си сложа ръката на мястото на болката, това брои ли се за Рейки-лечение?
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27