Автор Тема: Данъци ?!  (Прочетена 36531 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re:Данъци ?!
« Отговор #30 -: Май 27, 2011, 16:31:43 pm »
 
Че без данъци не става е ясно. 

Дали ?! Ако няма данъци няма да има корумпирана и дезориентирана администрация, може би и няма как да знаеш а друг е въпроса какво ти втълпяват и казват кое е добро за теб завбъдеще време. Няма да можеш да се възползваш от какво, че като си плащаш такива да имаш стремежа да го правиш и занапред. Не знам кое му е ясното. Децата ти няма да имат привилегии ако си плащаш за това което искаш а не за това което гласуваш на всеки еди колко си години и накрая? Няма да те приемат в болница въпреки че си плащаш (друг е въпроса колко). Няма да имаш пенсия (сега да си пенсионер е "привилегия") за която цял живот бъхтиш за своето благо и накрая осъзнаваш? Да, данъците са това без което можем, може би едно от малкото неща без които бихме живяли по щастливи и по малко завистливи, или може би това са правилата на играта.
Не знам кое ти е ясно и дали яснотата по въпроса го решава или просто е в таймаут.

Неактивен smarinov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Данъци ?!
« Отговор #31 -: Май 27, 2011, 17:36:10 pm »
Първия ми порив беше да те подмина може би защото ми се струва че се обръщаш с агресия. Все пак ще уточня.
 Изразих моето мнение и съм далеч от мисълта да го натрапвам на някого, за мен е ясно защо не става без данъци. Ако на теб не ти харесва това - ок. Обичам го тоя лаф: "Зависи от гледната точка".
Една аналогия и всъщност въпрос: Ако системата(колата) е повредена означава ли, че можем без нея? Можем разбира се, но с цената на какво?

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re:Данъци ?!
« Отговор #32 -: Май 27, 2011, 17:50:55 pm »
 
Агресията в зависимост от гледната точка както и самите данъци. Цената е без значение когато говорим за живот. Системата не е повредена, тя просто е зачената дефектна и бъгава и както казах по рано  лошо няма но това вече навлиза в друга тема и не опира до финанси.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Данъци ?!
« Отговор #33 -: Май 27, 2011, 19:04:36 pm »
Нали по-горе Еон пита, ама ти подмина без да забележиш.
Въпроса беше:
Откъде пари за лекари, учители, полиция, военни? Ами ако някоя държава реши да ни завземе, а няма данци, няма и пари за армия?
Или ще вдигаме доброволци с коси и вили срещу авиация?

Опитвай се да мислиш по-всеобхватно и неприбързано.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен agenturata

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Данъци ?!
« Отговор #34 -: Май 27, 2011, 19:09:38 pm »
ДАНЪЦИТЕ трябва да съотвестват спрямо заплатите в една държава,че да са що годе поносими за плащане.
strictly aim

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Данъци ?!
« Отговор #35 -: Май 27, 2011, 19:31:02 pm »
Нали по-горе Еон пита, ама ти подмина без да забележиш.
Въпроса беше:
Откъде пари за лекари, учители, полиция, военни?

1.  “ :lol:  :lol:  :lol:......Защо са ти лекари след като си здрав и знаеш как да контролираш здравословновното си състоянние, защо да им плащаш данъци !!!... ;D

2.  Защо са ти учители след като нищо ново не научаваш от тях... ;D?


3. Защо ти  е полиция след като ти се контролираш сам... ;D

4. И за какво са ти тия  военни..... ;D??



Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Данъци ?!
« Отговор #36 -: Май 27, 2011, 20:54:19 pm »
а ти заключваш ли си къщата?

Защо ти е да даваш пари за ключалки?

Ти лично боледувал ли си някога? Можеш ли винаги да си контролираш здравословното състояние?
А 6 месечното ти бебе ще може ли?

Или не говорим за сега в момента, а някъде в бъдещето? Ти лично, сега, можеш ли ги тези работи?

Доколко не научаваме нищо от учителите, не знам ...
Шири се някаква такава мода във форума, че простотията е висша форма на духовност.
Чудя се КОЙ ли ги разпространява тези теории и защо. Май защото овцете най-лесно се контролират.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Данъци ?!
« Отговор #37 -: Май 27, 2011, 21:38:37 pm »
Цитат
а ти заключваш ли си къщата?

Защо ти е да даваш пари за ключалки?


Не никога не я заключвам  щот не живея в България... ;D. Иначе сериозно щях да се замисля върху въпроса ...... ;D

Цитат
Ти лично боледувал ли си някога? Можеш ли винаги да си контролираш здравословното състояние?

Не за сега не съм боледуивал и мога да си го контролирам!!!





Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Данъци ?!
« Отговор #38 -: Май 27, 2011, 22:54:31 pm »

Не за сега не съм боледуивал и мога да си го контролирам!!!
Браво на теб. Имам познати за най малката болежка тичкат при чичо доктор и гълтат хапове. Но я се замисли за следното. Да кажем стане  както предлагаш. Разкарат се докторите. Закрият се болниците. Ами ако някой го блъсне нещо.Ами ако падне, ами ако го пребият. И като няма лекари какво правим. Направо се връщаме в средновековието, че и  по назад.
За военните съм съгласна. На нас военни не ни трябват, но и трябват на държавата за да се защитава от нас, ако решим да възроптаем.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Данъци ?!
« Отговор #39 -: Май 27, 2011, 23:15:34 pm »
ами ако дойдат гърците, турците, сърбите да ни чукат на вратата?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Данъци ?!
« Отговор #40 -: Май 27, 2011, 23:25:21 pm »
Е нали си имаме НАТО да ни пази? ;D Пък и без това не сме никаква военна сила пак заради нашите "мили" политици. Парите за хеликоптери, корвети, изтребители някъде се загубиха.
Колкото до докторите, дали ти удържат осигуровки в България или не, пак си плащаш. Да, без осигуровки е по-скъпо, но и по-качествено(най-важното!).

Както пее онзи потния, "Родната полиция ни пази...", това донякъде е вярно. Никой не може да те опази от грабеж, побой и т.н., но поне няма да настане анархия, благодарение на МВР. 8)
Dreams are messages from the deep.

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re:Данъци ?!
« Отговор #41 -: Май 28, 2011, 00:41:01 am »
Нали по-горе Еон пита, ама ти подмина без да забележиш.
Въпроса беше:
Откъде пари за лекари, учители, полиция, военни? Ами ако някоя държава реши да ни завземе, а няма данци, няма и пари за армия?
Или ще вдигаме доброволци с коси и вили срещу авиация?

Опитвай се да мислиш по-всеобхватно и неприбързано.
Искаш да си здрав - не предизвиквай съдбата и тя ще ти се отблагодари подобаващо. Здрав дух в здраво тяло.
Искаш детето ти да се развива -
1. Знанието е сила. Държавата не е ли най-заинтересована в случая да поддържа знанието за да има силата? Вярно, ти си част от тази държава но не си роб на нея.
2. Частно училище - не знам дали можеш да пратиш детето си на такова и дали се освобождаваш от данъци в такъв случай!
Мога да ти изброя поне още два варианта но те ще бъдат пряко свързани с предните.
Милиция - хмм тя не е фактор за сигурност, по скоро машина за силов контрол който да се използва от тези които ги назначават. Въпреки това мисля, че полицията иска здрава "резачка" за да бъде фактор който самите полицаи ще искат да бъдат.
Военни - Реално имаме ли нужда от действаща армия ? Колко е военната администрация имаш ли си идея? При война така или иначе всички сме на фронта. Ако тръгнат да ни завземат вече не са нужни оръжия за това (станишевата зима) е прост пример.
Има варианти в които данъците не влияят по никакъв начин на нашия живот. Те не са необходимо зло поради простата причина, че злото е в нас. Данъкът като такъв си го налагаме едностранно !

 




Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Данъци ?!
« Отговор #42 -: Май 28, 2011, 09:18:55 am »

Милиция - хмм тя не е фактор за сигурност, по скоро машина за силов контрол който да се използва от тези които ги назначават.



Така е.
Те са кучета-пазачи на Кучетата! Апарат за репресии над недоволните.
Аз поне не съм видял да работят за обикновения човек, данъкоплатеца, който им дава заплатите чрез данъци. Следователно не заслужават към този момент да им бъде заплащано.
Последните примери, за които се сещам, че беше използван този репресивен апарат, бяха протестите на студенти и животновъди! Даже един зайцевъд малко поумрял в ареста.

А ето, че и в "цивилизована Европа" не е по-различно.
Протестите в Испания срещу несправедливата система от десетина дни са доста показателни.
Полицай бият работодателите си!
Видео материалите са от вчера-27.05.2011г. Гледайте и не се възмущайвате, защото това се случва благодарение на вашите/техните данъци!




Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Данъци ?!
« Отговор #43 -: Май 28, 2011, 09:24:42 am »
Никой не ми отговори на този въпрос, който зададох на предната страница:
"Какво правим, ако не си намеря работа или и да си намеря, нямам възможност да заделям средства поради причина, че сме многолюдна фамилия..., а средствата достигат само да си покриваме разходите за облекло, храна и т.н.?"


Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Данъци ?!
« Отговор #44 -: Май 28, 2011, 09:28:37 am »
Никой не ми отговори на този въпрос, който зададох на предната страница:
"Какво правим, ако не си намеря работа или и да си намеря, нямам възможност да заделям средства поради причина, че сме многолюдна фамилия..., а средствата достигат само да си покриваме разходите за облекло, храна и т.н.?"



Еми ще правиш като циганите, и те са така, и не плащат данъци.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27