Автор Тема: Контролираната мизерия – начин българинът да се държи в покорство  (Прочетена 31827 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kesh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
извинете konstantin2007 Вие за какъв се взимате? Може би имате нещо общо с арийската раса?

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51

И кво му е точно ценното на Българското?ДНК-то ли?Милиарди го споделят и бг.днк няма да умре!Факт!Може да се размива,претопява,но винаги е въпрос на време/избор да се прояви като доминанта!Както с всеки ген междувпрочем..
Или пък..езикът?Културата?Кое точно ви е толкоз ценно?За кво пищите и се борите?За собственото си мизерно съществувание,или да пребъде Българската идея?

Ахмаци!Ахмаци и бунаци!
Онова което сформира една нация като такава,е осъзнаването на индивида!
За тва..Ако коняците ги възпитавате като българи,те ще са българи!


Точно АЗ съм човека дето нарекох 6 милиарда човешка сган и хич не ми дреме "имам ли право,нямам ли"!И пак ще го направя!Просто щото така мисля!Едно 90 % от човешката маса е просто сган.Животни в човешки тела.Което само по себе си,не значи нищо!Еволюцията не подминава никого.
А ти имаш правото да се причислиш към въпросните 90% или пък не!Твой избор :D

п.п.Учените и талантите не са човешки скрап.Те са човешки тела с човешко съзнание.Едно животно не може да бъде гении.Нищо,че е в човешко тяло.Просто няма нужният интелект и няма как да го има,докато съзнанието му е животинско!


Дано не си останал с грешно впечатление, че съм родолюбец, патриот или нещо от сорта. Точно обратното - не съм. Не харесвам характерните за народа ни черти, историята или каквото и да било. Това, обаче не означава, че българския (и който и да е друг) народ не заслужава съществуването си. Да, вярно, човечеството има нужда от един голям "урок", но под това не се разбира редуциране на населението. Истината е, че заради шепа хора, целия свят се е превърнал в това, което Е. Но човек е социално същество и неговия мироглед, разбирания и всичко останало зависи от заобикалящата го среда. Ето ти пример: През "тъмните векове" твоите думи щяха да се приемат като дело на дявола, който се е вселил в теб и познай...на клада. Преди 60-на години, обаче може би си щял да станеш дясна ръка на Хитлер, а днес току виж се намерили и твои съмишленици. Ти може да се тупаш по гърдите затова, че си дал титла "сган" на 90% от населението, но нека те попитам нещо. Ти от кои мислиш, че си? Ако мислиш, че заслужаваш да си от останалите 10% (които оцеляват за "дамазлък" на човечеството) кое те прави толкова специален и заслужаващ тази чест да живееш? Ако пък смяташ, че си от останалите, които трябва да се редуцират, защо не дадеш един пример и подкрепиш думите си с дела? Качи се на някой 15 етажен блок и покажи пътя на хората. Или си направи бесило самоделка. Какво ще кажеш? Би ли го направил? Би ли последвал идеята си? Както ти писах в предишния пост, в историята има много примери за това как от "сган"-та се ражда и издига човек, който оставя ярка следа с делата си. Хвани Елвис Пресли. Кокаинов наркоман, пълна сган, НО оставил дълбока следа след себе си. Да видим ... Бон Скот , Стив Джобс, Бил Гейтс, Темуджин, Модилиани...списъка продължава. Те всички са една сбирщина от алкохолици, наркомани, престъпници и диваци, което вярвам според твоите разбирания влиза в графата "сган".

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
извинете konstantin2007 Вие за какъв се взимате? Може би имате нещо общо с арийската раса?
Тия не бяха ли Орионци бе? :D

Не е твоя работа за какъв се вземам,та и не смятам да задълбавам тук..Но моята принадлежност за момента е към човешката раса!

Simple,right ;)

Arcane,всяко живо същество"заслужава"своето съществуване!Както искаш така го разбирай!И никъде не съм казал,че човешката мърша не тряя да съществува!Напротив.Без тях,няма да имаме нужният контраст за еволюцията ни.
Така,че..дали аз заслужавам живот или не..Това е извън твоята компетенция.Както и към кои %-ти спадам :)

Качи се на някой 15 етажен блок и покажи пътя на хората. Или си направи бесило самоделка. Какво ще кажеш? Би ли го направил? Би ли последвал идеята си? Както ти писах в предишния пост, в историята има много примери за това как от "сган"-та се ражда и издига човек, който оставя ярка следа с делата си. Хвани Елвис Пресли. Кокаинов наркоман, пълна сган, НО оставил дълбока следа след себе си. Да видим ... Бон Скот , Стив Джобс, Бил Гейтс, Темуджин, Модилиани...списъка продължава. Те всички са една сбирщина от алкохолици, наркомани, престъпници и диваци, което вярвам според твоите разбирания влиза в графата "сган".
Че защо да го правя?ХОРАТАсами намират своя път!
Овцете/стадото имат нужда някой да им показва пътя.
Е,аз нямам време нито пък мерак да паса овце!
Със здраве!
п.п.Мноо сте зле бе..Наркоман,алкохолик и т.н.не те причислява автоматично към"стадото и мършата". :D


И кво му е точно ценното на Българското?ДНК-то ли?Милиарди го споделят и бг.днк няма да умре!Факт!Може да се размива,претопява,но винаги е въпрос на време/избор да се прояви като доминанта!Както с всеки ген междувпрочем..
Или пък..езикът?Културата?Кое точно ви е толкоз ценно?За кво пищите и се борите?За собственото си мизерно съществувание,или да пребъде Българската идея?
  Сладурчета..Как удобно пропуснахте истинските въпроси!Беееее :D
« Последна редакция: Януари 26, 2013, 20:23:18 pm от konstantin2007 »

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Тук вече съм съгласен повечето неща от последния ти пост.

"п.п.Мноо сте зле бе..Наркоман,алкохолик и т.н.не те причислява автоматично към"стадото и мършата". :D"

Убеден съм, че далеч не си толкова глупав и много добре си разбрал идеята, която исках да изложа с дадения пример. В повечето случаи хора, които са отдадени на алкохола и наркотиците, пропиляват живота си и от обществото се приемат точно като "сган". Ако дефинираш твоето разбиране за "стадото и мършата", ще мога да ти дам по-добър пример.


п.п. Да знаеш, че погледнато отстрани изглежда доста парадоксално факта, че човек, който "няма време и мерак да пасе овце" и говори за причисляване към "стадото и мършата" завършва поста си с "БЕЕЕЕЕ" (да не говорим, че сричката е доста често срещано явление в постовете ти ). Поздрави ;)


Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
"БЕЕЕЕЕ" (да не говорим, че сричката е доста често срещано явление в постовете ти ). Поздрави ;)


Ах..Ма туй не беше"обръщение"от типа,бе и ма,а зов...Някак..винаги свързвам масите с овце,не с прасета,иначе сигурно щях да употребя"гъци,гъци".Но пък върши работа и привлича внимание винаги! :D
И понеже предугаждам нещо..Да уточня..Човекът е способен да възпроизведе всякакви звуци.Дори животински.Животното обаче,кат човек не може да проговори!

Отново"пропускате" Въпросите по темата! ;)


Ако дефинираш твоето разбиране за "стадото и мършата", ще мога да ти дам по-добър пример.
Какво да дефинирам?Ти сляп ли си?Най-общо казано..Милиарди човешки тела,не са одухотворени от"човешки" Аз,а от планетарния Аз.И бидейки планетарния Аз е все още на етап животинско съзнание(или поне това е най-висшата му"изява")нормално и телата анимирани от неговото съзнание,имат животинско съзнание.Животинска душа.Не вярваш..Ми свали розовите очила и се огледай!

п.п.Ама пак да уточня.Еволюцията не подминава никой!Ни човек,ни животно..Ни"светец"..Докато не се слееш с абсолюта,еволюираш,без значение кво си!
« Последна редакция: Януари 26, 2013, 21:10:27 pm от konstantin2007 »

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Тия не бяха ли Орионци бе? :D



"п.п.Мноо сте зле бе.."

Ах..Ма туй не беше"обръщение"от типа,бе и ма,а зов...


"Истинските въпроси", които си задал са такива за теб. Нито ме вълнува, нито ми е в компетенцията "българското ДНК".

Кое точно ви е толкоз ценно?За кво пищите и се борите?За собственото си мизерно съществувание,или да пребъде Българската идея?

Не мисля, че те засяга, а и не вярвам живо да се интересуваш кой за какво се бори.
Колкото до мнението ми по темата, смятам, че не представлява никаква трудност (за тези, който дърпат конците) да се контролира българския народ. Ще търпим, ще псуваме, ще се ядосваме, ще критикуваме, но и ЩЕ МЪЛЧИМ. Защото така сме научени. Защото това е в "българското ДНК". 1300г. история, повече от половината от която е преминала под робство...малко или много си оказва влияние. Естествено има една мноооооооооооооооооооого далечна граница, която управляващите не трябва да прекрачват. Прекрачат ли я, българския народ става от дрямка и се разлайва, но после отново се връща и заспива във вечния си сън. Както казах, не се гордея с народа и неговите характерни черти.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Кое точно ви е толкоз ценно?За кво пищите и се борите?За собственото си мизерно съществувание,или да пребъде Българската идея?

Не мисля, че те засяга, а и не вярвам живо да се интересуваш кой за какво се бори. Естествено има една мноооооооооооооооооооого далечна граница, която управляващите не трябва да прекрачват.
Оооо,разбира се!Ма кат не мислиш,че другите ги засяга,що изобщо пишеш тук?Да беше решил една кръстословица!
Истината е,че всички врещите кат вдовици за салам,ама що го правите,самите вие не знаете!За тва и не можа да отговориш на елементарни въпроси.Нейсе..Българщина..Кво да правиш

п.п.Границата е вече прекрачена!ТИ кво ще направиш по въпроса?Или ..викаш то делата не са като думите!
Не ми отговаряй.Въпросът ми е риторичен..

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51


Не е твоя работа за какъв се вземам,та и не смятам да задълбавам тук.

Оооо,разбира се!Ма кат не мислиш,че другите ги засяга,що изобщо пишеш тук?Да беше решил една кръстословица!



Нещо тотално се обърках :D.


п.п. Не ми отговаряй ;)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Съмнявам се да е възможна по-дълбока степен на объркване от изначалната ти.
Първо..
Не е твоя работа за какъв се вземам,та и не смятам да задълбавам тук..Но моята принадлежност за момента е към човешката
Това беше отговор на въпрос не зададен от теб,така,че на виждам що го цитираш!Освен това,наистина не смятам,че е по темата,да ви занимавам със своята личност.
Второ...
Оооо,разбира се!Ма кат не мислиш,че другите ги засяга,що изобщо пишеш тук?Да беше решил една кръстословица!
Това вече е ответ,на твоя отказ да пишеш по темата!
Драги ми Смехурко,простотията ти днес,явно те кара да фърчиш,ма не е зле да се успокоиш,че много оспамихме.
Ако с двата си грама мозък,си в състояние да отговориш на тези ми въпроси:
И кво му е точно ценното на Българското?ДНК-то ли?Милиарди го споделят и бг.днк няма да умре!Факт!Може да се размива,претопява,но винаги е въпрос на време/избор да се прояви като доминанта!Както с всеки ген междувпрочем..
Или пък..езикът?Културата?Кое точно ви е толкоз ценно?За кво пищите и се борите?За собственото си мизерно съществувание,или да пребъде Българската идея?


Тогава добре..Може и евентуално да се вместим в темата.Евентуално разбира се.Но няма да отговориш.Щот си трол,и щот не ти стига сивото и щот си мрънкач като всички останали!
Ай със здраве.За днес приключих урока по комуникацията със зле дресирани  любимци! :bye2:

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Никак не ми харесва "тонажът", който използваш в постовете си. Ест. имаш своята свободна воля и можеш да я изразяваш по всяко време, но за да върви всичко гладко (до колкото е възможно) се изисква една етикеция, която смятам е редно да се спазва. Приемам забележката ти и занапред ще избягвам странични теми/разговори/спорове.
Ето и отговора на въпросите ти:

1. И кво му е точно ценното на Българското?
Българското е точно толкова ценно, колкото и на всички останали. Всеки народ е нещо като макросхема на единица (човек, животно и така нататък), следователно у нас (както и у всеки/всяко). е заложен някакъв инстинкт за самосъхранение. В тежки времена се обажда именно този инстинкт, който сплотява хората. Благодарение на него, рано или късно "единиците" започват да се обединяват под една идея/идеал/борба за общото благо или оцеляване. Именно това е ценното на българското (както и всяко останало ест.).

2. Или пък..езикът?Културата?
Езикът и културата са ценни донякъде, защото придават тази "частица", която ни отличава като народ и характеризира нашите черти.

3. Кое точно ви е толкоз ценно?
 Всеки има по нещо ценно на този свят и е готов на много, за да го брани.

4. За кво пищите и се борите?
 Пищим за по-добър живот. Борим се за същото, за свобода, за едно по-добро бъдеще, за децата си, за близките си, за тяхната защита, благополучие и закрила, за себе си, за да осъществим мечтите/целите/желанията си, за да оставим "следата", която искаме. Вероятно има и много други неща, за които си струва човек да се бори, но не смятам да навлизам в подробности.

5. За собственото си мизерно съществувание,или да пребъде Българската идея?
 Не бих определил ничие съществуване като мизерно. Българската идея и американската мечта са ми непонятни.



 
« Последна редакция: Януари 27, 2013, 01:10:18 am от Arcane »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Значи някой друг да се*е, а ние да му чистим шита.
Толкоз за "тонажа" в темата драги!Дали моя,или твоя..Тонажът е спазен!А ако роптаеш срещу треската в чуждото око,то най-вероятно е щото гредата в твоето ти пречи!
Относно сълзливият ти пост..Поредната утопична плява!
1. И кво му е точно ценното на Българското?
Българското е точно толкова ценно, колкото и на всички останали. Всеки народ е нещо като макросхема на единица (човек, животно и така нататък), следователно у нас (както и у всеки/всяко). е заложен някакъв инстинкт за самосъхранение. В тежки времена се обажда именно този инстинкт, който сплотява хората. Благодарение на него, рано или късно "единиците" започват да се обединяват под една идея/идеал/борба за общото благо или оцеляване. Именно това е ценното на българското (както и всяко останало ест.).
А какво ти пречи да бъдеш космополит?
Нали всичко е еднакво ценно!
2. Или пък..езикът?Културата?
Езикът и културата са ценни донякъде, защото придават тази "частица", която ни отличава като народ и характеризира нашите черти.
И език и култура са подвластни на времето и трансформациите!Мартениците ни вече се правят в Китай!Нищо,че още се кичите с тях като български символ! :D
3. Кое точно ви е толкоз ценно?
 Всеки има по нещо ценно на този свят и е готов на много, за да го брани.

Да де..То тва ясно.Ма не разбрах вашите ценности кви са..
4. За кво пищите и се борите?
 Пищим за по-добър живот. Борим се за същото, за свобода, за едно по-добро бъдеще, за децата си, за близките си, за тяхната защита, благополучие и закрила, за себе си, за да осъществим мечтите/целите/желанията си, за да оставим "следата", която искаме. Вероятно има и много други неща, за които си струва човек да се бори, но не смятам да навлизам в подробности.

Еми..Като сте избрали да се "борите"из форумите,не очаквайте скорошни резултати.Макар..Пак да не разбирам..Темата е за България.В тая с връзка за кво се бориш?
5. За собственото си мизерно съществувание,или да пребъде Българската идея?
 Не бих определил ничие съществуване като мизерно. Българската идея и американската мечта са ми непонятни.
Е ти може да не го определяш,ма с 280 лв,хората мизерстват!Факт!

п.п.Понеже отговори на въпросите ми,чувствам,че ти дължа едно извинение.Не си трол.Извинявай.
« Последна редакция: Януари 27, 2013, 01:59:51 am от konstantin2007 »

Неактивен Arcane

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Не виждам някъде да съм писал пряка обида към някой (дори в посочения от теб цитат), така че тонажа от страна на "трола" е спазен.

А какво ти пречи да бъдеш космополит?
Кой казал, че съм или не съм?

И език и култура са подвластни на времето и трансформациите!Мартениците ни вече се правят в Китай!Нищо,че още се кичите с тях като български символ! :D

Мартениците далеч не се правят в Китай, но дори да е така, това си остава една характерна за българите черта.

Да де..То тва ясно.Ма не разбрах вашите ценности кви са..
Това е много индивидуален въпрос, в зависимост от разбиранията и призмата на отделния индивид

Еми..Като сте избрали да се "борите"из форумите,не очаквайте скорошни резултати.Макар..Пак да не разбирам..Темата е за България.В тая с връзка за кво се бориш?

Това, че някой е драснал няколко реда във форумите не означава, че се "бори" из тях. Темата не е за България, а за контролираната мизерия в България. В тая връзка съм ти дал точния отговор в предишния пост:

 Пищим за по-добър живот. Борим се за същото, за свобода, за едно по-добро бъдеще, за децата си, за близките си, за тяхната защита, благополучие и закрила, за себе си, за да осъществим мечтите/целите/желанията си, за да оставим "следата", която искаме. Вероятно има и много други неща, за които си струва човек да се бори, но не смятам да навлизам в подробности.

Естествено всеки малко или много се отклонява или различава от изброените, но под общ знаменател г/д смятам, че това е, за което се борим.



За мизерстването, да, мизерстваме! Но за мен има разлика между "мизерно съществуване" и това "да мизерстваш".

Извинението ти се приема. Не мога да опиша усещането да не си трол!!!




Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Въх,Arcane,гледам съня не те е хванал от"вълнение" !
Е да..Аз имам тази способност.Да"вълнувам"хората :D

Викаш..Космполит си бил..Смях,смях...Кат си космополит,що изпищя на умрело,когато предложих да се заемете с отглеждането на наличните"коняци",вместо да създавате нови бутилки?М?Ай информирай се малко,относно смисъла на думата!
Космополитизмът (на старогръцки: κοσμοπολίτης - космополит, гражданин на света) е мироглед и светоусещане на/от идеята за т.нар. световно гражданство, което поставя общочовешките ценности и интереси или определени интереси над интересите на отделните държави, народи, нации.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%81%D0%BC%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC
Ени уей..Утопията под налягане дето лееш,няма да стопли премръзналите,нито ще нахрани гладните!Псетата си лаят,а кервана си върви!



http://analitichen.pogled.info/news/41260/Byudzhet-2013-stabilnost-v-mizeriyata
Бюджет 2013...Стабилност в мизерията :D

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
:---
Погледни се отстрани и помисли!С какво точно тези емотикони внасят яснота в казуса зададен от самият теб?
Всъщност..разбирам..Емотиконите са емоции!Точно както и безразборното правене на деца,което предложи като"спасение"на българската нация!
Може да правите милиарди деца,но ако не се погрижите за съзнанието им,прогрес няма да има.
Нито пък тези деца,ще оправят мизерията в България!
Оправете(спасете)себе си!Изградете се като личности,и едва тогава ще осмислите България!(за която уж милеете :D
« Последна редакция: Януари 27, 2013, 22:55:17 pm от Black Adder »

Неактивен pepi1442

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Може да правите милиарди деца,но ако не се погрижите за съзнанието им,прогрес няма да има.
Нито пък тези деца,ще оправят мизерията в България!
Оправете(спасете)себе си!Изградете се като личности,и едва тогава ще осмислите България!(за която уж милеете :D
Принципно верни неща.......но ужасно сбъркан таргет. Това е XNET все пак. Прочел съм почти целия форум и още няколко в търсене на просветление и според мен до някаква степен съм напреднал. Както и почти всеки един човек тук. Спрямо тази гледна точка не ни казваш нищо ново, нито полезно. Ти как точно си ги представяш нещата - тук четат и пишат прости цигани, а ти великата ги святкаш и отваряш за просвещение!!??!? Малшанс :):):)
От друга страна моят съвет е 100% конкретен и таргетира всички във форума - след като сте стигнали по-горно ниво на прозрение, правете деца и го предайте на тях. Точка.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27