Автор Тема: Тайни общества???  (Прочетена 33066 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

coroviev

  • Гост
Отг: Тайни общества???
« Отговор #30 -: Март 03, 2006, 16:34:23 pm »
   Хич не се заяждам. Просто мисля ,че не ги тълкуваш правилно.
Цитат
  "...болшевизмът. Тя е Божествена идея"...
- така е извадено от контекста.  ! - така звучи друго яче.


   Ти казваш:
Цитат
болшевиките са пуснати Отгоре с важна мисия, която не изпълняват!
, ама не отчиташ , че те може би са изпитание през което да се премине , или злото ,което да изкуши и нарани човека?! Ако го погледнеш така , мисията е изпълнена.

   Обобщение: Болшевиките немогат да са носители на божествена мисия , поради тъмната си природа , приемането на  пари от нечисти спонсори и античовешката си структура. Болшевизмът и идеята за комунистическо общество се различавт. Ако те са едно и също то учението на Христос , църквата и инквизицията също са еквивалентни.
   Дънов едва ли не е бил наясно как стоят нещата. Това , че на моменти използва "болшевизъм" , там където трябва да се използва "  комунизъм" е във връзка с образоваността на неговата аудитория. Направило ти е впечатление , как в беседите си Дънов говори като на малки деца. Тъй ,като изключвам вероятността Дънов да греши ,остава само ,че ти не тълкуваш правилно цитатите.
    Аз казах ,хау! ;D
   П.С. За да се увериш , че болшевиките са дяволски изчадия ,  прочети :Волкогонов -"Ленин-руския демон " и Игор Бунич- "Златото на партията". Ако не ти настръхнат косите , да не се казвам Коровиев!

Дъвиан

  • Гост
Отг: Тайни общества???
« Отговор #31 -: Март 03, 2006, 16:39:11 pm »
Че ти не се казваш Коровиев  :D Какво ни баламосваш!

Стискаме си ръцете значи, така ли  :P
Аз отстъпвам! Реверанс, мосю!  :D

coroviev

  • Гост
Отг: Тайни общества???
« Отговор #32 -: Март 03, 2006, 16:47:44 pm »
Цитат
Че ти не се казваш Коровиев
Не бъди толкова сигурен! ;D
 

   А косите ще ти настръхнат при всички случаи , ако прочетеш книгите.

  Честь имею , Ваше блогородие!

coroviev

  • Гост
Отг: Тайни общества???
« Отговор #33 -: Март 07, 2006, 21:04:43 pm »
Цитат
Защо им е да сменят системата след като  с парите си могат да си купят всичко,да се сдобият с власт?
  Точно за това, защо си сменят колите? Същото е.

coroviev

  • Гост
Отг: Тайни общества???
« Отговор #34 -: Март 07, 2006, 21:44:13 pm »
Цитат
власт ще се дава заради голям коефицент на интелигентност и няма да може да се купува с пари
  ????? Ами всички учени ,включително и наши купени от американците? Интелектуалнците винаги ще бъдат купувани ипродавани по един или друг начин , защото в природата им е заложено да са лоши бизнесмени.

coroviev

  • Гост
Отг: Тайни общества???
« Отговор #35 -: Март 07, 2006, 21:51:01 pm »
  Прекрасно би било ,но невъзможно.Човечеството все още не е толкова напред в еволюцията си.

coroviev

  • Гост
Отг: Тайни общества???
« Отговор #36 -: Март 07, 2006, 22:04:00 pm »
 Това не означава ,че властта е на учените.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Отг: Тайни общества???
« Отговор #37 -: Март 08, 2006, 07:07:35 am »
Цитат
Защо им е да сменят системата след като  с парите си могат да си купят всичко,да се сдобият с власт?
  Точно за това, защо си сменят колите? Същото е.

Точно тва е принципа - и това със смяната не го правят за първи път - историята се повтаря многократно като се почне от 300 000 години преди новата ера че до днес Ние обаче не си познаваме историята!

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Отг: Тайни общества???
« Отговор #38 -: Май 11, 2006, 01:50:22 am »
Според мен,истината е друга.Със злато и  пари не се заплаща  суровината или готовия продукт,а труда,който е вложен.Това е единственото,което ги прави толкова мощен лост за управление.В крайна сметка сме в ерата на високите технологии и постоянното автоматизиране на труда.Искам да кажа,че колкото повече се атвоматизира труда,толкова повече се обезценяват златото и парите.Рано или късно ще се достигне до пълна автоматизация на цели отрасли и ще се разбере,че златото,по-голямата част от което блещука в трезорите,и хартийките,които същото злато обезпечава,са абсолютно непотребни.Единствения труд,който неможе да се автоматизара (поне засега) е интелектуалният.В този ред на мисли,в "далечното" бъдеще власт ще се дава заради голям коефицент на интелигентност и няма да може да се купува с пари,защото няма да ги има.
Ако тайните общества въобще се борят за нещо,то е срещу обезценяването на парите.

Наистина парите няма да съществуват вечно. И аз мисля, че един ден тежкия физически труд ще само в историята. Болестите ? И те евентуално ще изчезнат, но това, което няма да изчезне е желанието за власт. Точно поради тази причина Те, "елитът" разработва други методи за контрол освен парите.
Мислите, че контролират всичко ? И те така си мислят, но всички грешите.
Знаете ли мита за сирените ? Една сирена може да контролира съзнанието ви, но само ако вие не знаете за това.
В противен случай те нямат власт. Същото е и с "елита". Ние знаем кой са (образно казано) и затова те никога не могат да ни въздействат. Да не мислите, че когато гледам новините например си мисля, че това е истината ? НЕ. Много добре знам, че някой иска да видя точно тези събития и точно по този изопачен начин тип BigBrother.
Ние сме като заложниците от полет 93 - много сме, а те са малко, но ни държат под контрол. Ако се опитаме да ги спрем ще дадем много жертви... ще завърша с помощта на другаря Вапцаров
"...на твойто място дружно
ще изградим със много пот,
един живот желан и нужен,
и то какъв живот!"
Тъп съм не ме слушайте.

mower

  • Гост
Отг: Тайни общества???
« Отговор #39 -: Май 11, 2006, 14:21:37 pm »
Ха щели да изчезнат парите, труда и болестите. Та нали по този начин Те контролират хората. Постоянно излизат нови болести и то много по страшни. И то не че не могат да се преборят с тях. Ваксини се разработват постоянно но колко от качествените продукти виждат бял свят. Нали ако тези хора работеха в ползана на човечеството повечето от тези болести щяха да са история но тогава фирмите който ги разлаботват от какво ще правят пари? Sikozu мислиш ли че, тези фирми ги е грижа за хората. Според мен не. Грижа ги е едиствено за парите ето защо парите ще са вечни. Ако ти създаваш някакъв продукт и за теб работят примерно 100 човека ти как ще им се отплатиш за това. Аз мисля че с пари.

=======================================





Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Отг: Тайни общества???
« Отговор #40 -: Май 11, 2006, 16:32:32 pm »
Говорим за бъдещето все пак. На теб пари ли ти трябват, за да вижееш ? Ако работят 100 човека за мен, задължително ли е да им плащам с пари ? Представи си, че вместо пари ти давам жилище, кола, храна, достатъчно свободно време, за твой си работи... можеш да отидеш навсякъде - клуб, ресторант, концерт, хотел, навсякъде.... безплатно.
Не ти трябва да работиш физичеси труд (освен може би профилактика на машините от време на време).
Но не си мисли, че от теб не се иска нищо! Ако ти не мислиш, не твориш и въобще не създаваш нещо с интелектуален труд си абсолютно излишен. Това е само един поглед в бъдещето... може и да е съвсем различно... ако зависеше от мен щеше да е точно такова.
Тъп съм не ме слушайте.

Oberon

  • Гост
Отг: Тайни общества???
« Отговор #41 -: Юли 05, 2006, 13:48:15 pm »
Чертая си тихо и смирено на Аутокада, и влиза един дебел чичко:) Спокоен, готин, и почва да ме пита разни неща за една вана. Аз обеснявам, нали за това ми се плаща...и хоп, чичкото ми казва че е шеф на Ротари клуб ( няма да казвам в кой град ). Заговаряме се за Ротари клуб, той ми обеснява тва онова. Аз го питам какво мисли за масоните, добри момчета ли са, лоши ли са, казвам му че мисля че са лоши момчета и се кланят на бат Луци... Той спокойно ми обеснява че това не е така, и че самият той бил МАСОН и имал в ложата си 50 човека. Аз изтръпвам, поглеждам за остър предмет край мен ( ест. не видях ), щото очаквах на се шейп шифтне и да ме наръфа, ма той не знае за мойте 33 левъл капани на лайтинг хахаха.

Та зе да ми обеснява за видовете масонство, как не се месели в политиката, колко "градивно и позитивно" общество били, как благодарение на тях бил излекуван детският паралич....междувременно едно такси и един рус моторист се блъснаха пред магазина и запушха кръстовището. Аз казвам: Добре че младежа се размина само с уплаха. Добрият чичко казва: Имам приятел в медицинска академия, който като разбере че моторист се е блъснал казва "аха, донорите идат"...

Наблюдавах очите му. Студени. Благо лице, но студени очи и някак си мазна усмивка. Исках да стоваря отгоре омразата на Седемте друида, но се отказах, и започнах да го гледам спокойно и с много любов ( Атила, за духовна любов говоря:))).

Мерцедеса дойде и го отведе...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Тайни общества???
« Отговор #42 -: Юли 05, 2006, 16:09:49 pm »
Оберон го държи още изпълненият с любов филм за масоните по bTV :P

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Тайни общества???
« Отговор #43 -: Юли 05, 2006, 16:15:31 pm »
Не ти и требе ;D Изнесли са ти го нагледно :P

Неактивен ssass

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
  • Днес ще го докажа,а утре ще го опровергая
Re: Тайни общества???
« Отговор #44 -: Ноември 01, 2006, 23:02:18 pm »
Ми ако се замислите, откакто сме на тая земя,хората търсиме начин някой друг да свърши нашата работа,т.е да осигурява съществуването ни.Като се почне от впрягането на животни, мине се през заробването и робите и стигнем до днешните технологии. Даже с риск да се отклоня много от темата, ще кажа, че човечеството върви към създаването на нов вид същество...По-силно,по-бързо,по-умно, по-издържливо и по трайно дори от самите нас, чиято единствена цел е да ни осигурява абсолютно безгрижен живот.Тука май впрягам прекалено надалеч  въображението си.Но все пак има нещо в това , че дори от такъв тип размисли може да се открие и някакъв реален смисъл във филма Матрицата.Все пак първите хуманоидни роботи за домакинска работа са отдавна факт.
Хаоса за едни е ред за други. „Summa sedes non capit duos.“ "Homo proponit, sed dei disponit." Пиян,

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27