Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 250630 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Исус Христос
« Отговор #885 -: Януари 05, 2013, 22:12:22 pm »
Мисля, че много подробен отговор на това което питаш, ще намериш на сайта http://www.parallelreality-bg.com
и в частност последната им тема Окултните корени на коледа
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен didoslav

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Исус Христос
« Отговор #886 -: Януари 05, 2013, 22:54:34 pm »
Ето от мен една гледна точка на един друг автор, относно Исус Христос, или както го нарича той - "Проектът Исус".

Страница 1
Страница 2
Страница 3
Страница 4
Страница 5
Страница 6

Източник: "Тайните общества 2", Ян ван Хелсинг.
Източник на снимките: Интернет.

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Исус Христос
« Отговор #887 -: Януари 05, 2013, 23:37:29 pm »
Христос  както и  Мохамед  и  Буда  и  много  други  религиозни  богове , са  били  исторически  личности  в  контекста  на  предания  и митове  , канонизирани  от  вярата  в  единството  на  вселенският  държател  които е  безименен. Казвам  религиозни  богове , защото само  човек е  способен  да  фетишизира  живо  и  неживо. А  бог  е  отвъд  всичко  живо  и  неживо.

Кой Бог?

Нито Мохамед, нито Буда, нито Христос са Бог!

Докажи, че са "исторически личности, в контекста на предания, митове..."
За "историческите личности" си има други източници, а не  от предания и легенди. Защото и Зевс и Оби-Уан Кеноби са не по-малко автентични, за да им се кланяме и вярваме като на "фетишизирани" герои.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #888 -: Януари 06, 2013, 13:13:01 pm »
Joda,кво се пънеш бе?Кво да ти доказва човека?!?Приети са за исторически от науката и об-вото.Наложени са като такива!Не е като любознателен сам да ги е определил така.Половината свят се кланя на Ицето!Що не се кланят на Зевс примерно?

Кой Бог?

Ми написал е човека кво е бог,ма нали,друго си е да съскаш кат змия..А тва де..Кат Касио,Принцеса и прочее мултипликации плод на психичното ти разстройство..Ссссссссссс...

А  бог  е  отвъд  всичко  живо  и  неживо.


Matrim,в сайта дето ти е посочил Блеки има инфо,и..Имаше един филм"Духът на времето"..Там също се говори за Исус и приликите между него и други"исторически" личности със сходна/идентична съдба.Заключенията си ги правиш сам,щото реално няма кой да докаже нищо. Аз допускам,че Исус може и изобщо да не е бил на тая планета,а само споменът за него да е жив..Допускам и че може да е имало такава инкарнация тук..Допускам и че всичко може да е шменти-капели..Варианти много..

Неактивен didoslav

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Исус Христос
« Отговор #889 -: Януари 06, 2013, 14:31:58 pm »
Снощи попаднах "случайно" на статията "Разкритията на един посветен" в сайта xnetbg.com. Там в .pdf-файла има някои неща за образа на Исус от Назарет, за Христос и за начина, по който го възприемаме ние. @Matrim, може да го намериш за интересно (ако все още не си го чел), а и като цяло нещата, които съдържа файлът, са доста интересни.  :)

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Исус Христос
« Отговор #890 -: Януари 11, 2013, 19:37:16 pm »
Наистина е впечатляващо, как трябва да прочета нещо, за да разбера начина по който възприемам Христос ...

Цитат
...за Христос и за начина, по който го възприемаме ние.

Или да прочета нещо за Коледа (предимно) от което не става много ясно имало ли е Исус, нямало ли е. Измислен ли е изцяло или донякъде, а впоследствие доукрасен с качества в услуга на определена религия и интереси?

Колко от чисто изследователските и научни изследвания доказват съществуването на определен човек ( :-X), чиито характеристики да съвпадат с някои от измислените впоследствие.

И какво, ако е съществувал като историческа личност? Нужно ли е да се "ражда" и съществува отново като човек живеещ на тази Земя (планета) ...

Опитвам се да мисля и да разбера хората отпреди хиляди години. В какво са вярвали, защо и какво е мислел човек за друг човек със "свръхестествени" способности. Да вземем един лекар в съвремеността, който успява да ме излекува с билки, операция ... свръхестествено с мисъл само и енергии някакви. Понеже аз не умея това за мен той е Бог. Както за повечето туземци са били (уж) цивилизованите завоеватели. Тогава, според мен ще се окаже, че не е бил само Христос "интересната" личност по негово време. Имало е и други такива хора сигурно. Но съществуването на човекът Исус по никакъв начин не може да докаже "родството" с Бог.

Със същия успех може да се докаже реалното съществуване на всички гръцки богове, които са били и рисувани и е писано за тях и са били със свръхспособности. Аз вярвам в тях и много ми се ще отново да властват.


Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #891 -: Януари 11, 2013, 20:46:34 pm »
Наистина е впечатляващо, как трябва да прочета нещо, за да разбера начина по който възприемам Христос ...

Мдам..Впечатляващи са опитите ти изобщо да четеш!Поздравления за което.За разбирането не се хаби..Сложно е,а никъде не е казано,че трябва!
Исус си е рода с Бога,точно както и ние.Ни повече,ни по-малко

Неактивен Matrim

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re: Исус Христос
« Отговор #892 -: Януари 12, 2013, 19:43:09 pm »
Мдам..Впечатляващи са опитите ти изобщо да четеш!Поздравления за което.За разбирането не се хаби..Сложно е,а никъде не е казано,че трябва!
Исус си е рода с Бога,точно както и ние.Ни повече,ни по-малко
То всички са от Бог.
Повечето от нещата, които твърдят някакакви автори за Исус са лъжи, съпоставките с Кришна, Митра, а и Озирис са големи лъжи.

Неактивен любознателният

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Исус Христос
« Отговор #893 -: Януари 12, 2013, 20:49:39 pm »
Исуус , е продължение  на  нещо  отпреди  него , но  какво  е  то  ,   не  ни  е  известно , колкото  и  да  се  пънат  богословите. Преди  3  часа  гледах  богословска  риторика  по  канал 1  на БНТ ,  и  нищо  ясно  не  ми  стана  за  Исуус.
И сто таралежа в гащите на някой, пак не са му достатъчни.

Неактивен Matrim

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re: Исус Христос
« Отговор #894 -: Януари 19, 2013, 22:20:11 pm »
Исуус , е продължение  на  нещо  отпреди  него , но  какво  е  то  ,   не  ни  е  известно , колкото  и  да  се  пънат  богословите. Преди  3  часа  гледах  богословска  риторика  по  канал 1  на БНТ ,  и  нищо  ясно  не  ми  стана  за  Исуус.
Аз съм проверил например за Кришна и частите в пураните, където пише за него са датирани след 4-ти век. Най-ранните писания за Митра по този повод са също от този период, Възкресението на Озирис не е  възкресение, а отговаря на египетските вярвания за задгробният живот, затова Озирис става и Бог на смъртта.
На какво е продължение Исус?

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Исус Христос
« Отговор #895 -: Януари 19, 2013, 23:06:38 pm »
...

 Възкресението на Озирис не е  възкресение, а отговаря на египетските вярвания за задгробният живот, затова Озирис става и Бог на смъртта.
На какво е продължение Исус?

Искаш да кажеш, че "възкресение" и "задгробен живот" са различни неща? И ... можеш да станеш Бог, ако си успял да заживееш задгробно?

Защо Исус да е продължение на нещо? Това е просто една от многото истории, в които не е доказано, коя част точно е успяла да бъде толкова убедителна, за да повярват милиони, че има и се е случило нещо по-различно от раждането на малко по-специален човек.

Някой замислял ли се е... сигурно де, просто започвам изречението, за да ви подсетя, понеже посочвате разграничаването на източно и западно. Източното кога и как възниква, както и цялата религия около Христос?

И си мислех за разликата между митовете и съответните герои в тях, цялото езичество, предхождало официалните религии и необходимостта от създаването на последните. Много хитра манипулативна схема, чрез която хем се обединяват от една страна различни традиции и вярвания, а от друга се поставят в негласен антагонизъм. Не заради различните имена на боговете, а напротив, заради вярата и убеждението, че единия е с нещо по-вездесъщ, справедлив или просто ... ясен от друг/ия.

И за да не е отклоняване от темата, мисля, че Исус не е Бог. Като всеки един Александър Македонски или Артур, само че по-мижав герой.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #896 -: Януари 19, 2013, 23:36:41 pm »
Искаш да кажеш, че "възкресение" и "задгробен живот" са различни неща?
Е не!!!!!!!!Направо къртиш миФките!
Възкресение е религиозната концепция за възвръщане на починал човек към живота. Образно възкресението се представя като събуждане и ставане от сън (напр. в Новия завет, Йоан 11:11-14).

В преносен смисъл думата се използва със значението на възстановяване на неща, които са били значително повредени, или на практики и действия, подновени, след като са били прекъснати.

Прераждането е различна, но аналогична концепция. Така също означава духовно пробуждане, осъзнаване на изконните духовни ценности и коренна промяна на светогледа и поведението, каквато е концепцията на толстоизма.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%8A%D0%B7%D0%BA%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5

Забележи..аналогична,не иднетична!

Неактивен Matrim

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re: Исус Христос
« Отговор #897 -: Януари 21, 2013, 12:19:00 pm »
Прераждането изобщо не ми изглежда аналогично на възкресението. Христовото възкресение е възвръщане към живот, което ще е вече в друго тяло-христово. След физическата смърт човек заспива според Библията, и пак според нея в гроба няма ни мъдрост, ни нищо.
Докато прераждането говори за цикличност и за задгробен живот. И особено според ню ейджа няма значение какво правиш, тъй или иначе, ще се преродиш в ново тяло.

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Исус Христос
« Отговор #898 -: Януари 30, 2013, 10:37:13 am »
Според мен Исус е съществувал. Това което прави църквата е да промени неговото учение и неговия образ, защото той и учението му е било много опасно да срине тогаващната  система и статукво. И понеже не може ли да се преборят с християнството решили да създадат имитация на неговото учение с йерархично-догматичен вид.
Колкото до това,че легендите за Исус съвпадат с други такива е направено нарочно и са инкорпорирани съвсем други качества на Исус с цел да се продължи прикрито да се изповядва паганизъм.
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #899 -: Януари 30, 2013, 12:01:44 pm »
Прераждането изобщо не ми изглежда аналогично на възкресението.
Аналога е в това,че не спираш да съществуваш!

Според мен Исус е съществувал. Това което прави църквата е да промени неговото учение и неговия образ, защото той и учението му е било много опасно да срине тогаващната  система и статукво. И понеже не може ли да се преборят с християнството решили да създадат имитация на неговото учение с йерархично-догматичен вид.
Колкото до това,че легендите за Исус съвпадат с други такива е направено нарочно и са инкорпорирани съвсем други качества на Исус с цел да се продължи прикрито да се изповядва паганизъм.

То и според мен е имало няква подбна фигура..Ама...Кога?Къде?Как?и най-вече..ЗАЩО?
на тия въпроси,смислени отговори до сега не съм открила..

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27