Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 250670 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Исус Христос
« Отговор #870 -: Октомври 18, 2012, 01:45:23 am »
...

Какво губиш? Губиш себе си. Връзката си с първоизточника, това губиш, нищо повече.

Как да обясня, колко безСмислено е да "загубя себе си"! Не че някой може да го докаже и какво точно означава "връзка със себе си", ако не си телефон или интернет- но няма как да загубя връзката. Това е все едно да "отсъдиш", че аз вече не съм човек, а ... магданоз. Щото не ми харесва да вярвам в Исус и за това възможностите са: магданоз, слива и гъсеница.
Понеже съм тъпо парче, загубило връзката и невярващо в благосклоността на Исус, аз съм един магданоз, как точно и какви страдания ще ми бъдат наложени, за този мой неопростим грях?
Съзнателно отказвам да съм човек, добър и следващ истината и пътя на Исус, какво следва?
Няма да се смиря, предупреждавам!
Само ми обяснете как точно Исус с невидимата си сила би могъл да ми въздейства, ако яко си бетонирам сърцето за подобни тъпотии, да следвам ... какво? Кажете/напишете конкретно! Свещ да му паля? Да се моля, а когато забравям и ми е лошо някой друг да го прави вместо мен? Жертва по-интересна да му пренеса, като досаждам с безсмислени и неразбираеми канони? Да скоча с бънджи и да благодаря за Исусовият съпорт? Какво конкретно се желае от мен?! От сега казвам, че без конкретна листовка и линк за Рая, много ще си помисля дали би ме впечатлило нещо, което не ме влече!

Много ми се иска, с някой такъв вярващ в Исус да бъдем изпратени като на мисия- аз отказвам Индия отсега- и нека е цяла България. Другият участник да пробва с ... Македония. И да се срещнем- аз грешната полу-атеистка и да видим ... не колко вярват в нещо имагинерно, а колко живеят по-добре!

За колко хора Исус това го е направил? Да живеят по-добре? Да са щастливи и благодарни?
Конкретно той, не като единици. А като народи, цивилизации, култури и разбирания?

"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #871 -: Октомври 18, 2012, 06:43:28 am »
Те италианската мафия и те са така, избиват цели семейства щот знаят че им е простено, както казваш аман от "светци" .
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #872 -: Октомври 18, 2012, 08:54:01 am »
       Не  си  права!  Кагато  имаш  раздаваш  без  условия.   Който  е  порасъл  ще  оцени,  който  не  - ще  подмине.  Слънцето  огрява  всички,  не  поставя  условия  за  кого  да  грее  и  за  кого  не!  Божествената  енергия  е  за  всички  включително  и  за  "демоните" 

Цитат на Константин:
Цитат
Ама тия"демоничните"в повечето случаи са неосъзнати за същността си. Именно към тях трябва да се насочат "бисерите",ако ще се правим на герои живеещи за общото благо,(щото мен лично не ми дреме кой как приема думите ми)..Думаш,думаш/тва къде ти е на сърце/..па току виж барем един попил,и пак е нещо...

Искрено се радвам, че споделяте този опит и позиция. Мога само да се възхитя на смелостта Ви. Всеки му според вярата. Неутралитета е 'най-доброто лечение' за 'демоните', всичко друго ги подхранва.. Някой дигне ли камъка на пещерата, защото помни светлината, за другите обитатели  ще се яви противник, защото ще им свети и ще ги болят очите. И пак сте прави, защото рано или късно едно преминава в друго и по - скоро това интегриране има смисъл и е ценно, а не сама по себе си светлината или тъмнината. И наистина, Константин, не 'демона', а неосъзнатостта ни поражда конфликт. Има ли осъзнатост каквото и да правим, падаме , ставаме и пак вървим, инак влизаме в робство, по силата на застоя, било и с добри намерения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #873 -: Октомври 18, 2012, 10:44:22 am »

Нито пък с една полярност.Как си я представяш тая,да вегетираш вечно кат зеленчук,промивайки собственото си съзнание с ала-бала-портокала..Ъъъ..тва де..Мантрата че "бог"бил любов.И в същото време да еволюираш?М?Наличието на полярности и аспекти е на лице,само за да ни даде условия да ги изживеем,преодолеем,осмисли,разградим и "имплантираме"в същността си.Целта обаче е баланс.Не залитането в една посока,па макар и тя  да е повсемирна"любов".Баланс именно между тези полярности,от които ти бягаш :D..Няма как иначе.Митко ти го каза.Емпирзъм.
п.с.Голяма утеха обаче е да мислиш,че друг ще ти изкупи греховете!Признавам..На моменти чак съжалявам,че не мога толкова лесно да си замажа съвестта и да намеря покой :(
Бог е любов.  Ала и всичко по силата на това определение следва да е Любов, от къде е несъответствието тогава?...Проявата  на понятието "Любов" тук на Земята следва да се разбира например при 'трудоемкия акт' на създававане на децата/ творческия акт сам по себе си/. Трудността при раждането и отглеждането е съпътствана с благодат, поради Любовта. Тази проява е осезаема. Всяко деяние е само по себе си творчески акт, когато пребивава в  Бог, т.е изхожда из дълбините ни, изразявайки истинния ни Аз - в свобода, и с опита в осъзнатост. Защо? Защото не се осланяме на временната си представа за себе си и другите - т.е не си изграждаме образ, а действаме като изследователи, притежаващи свободна воля да преоткриваме себе на Земното поле. Т.е щом имаме свободна воля по волята на Бог, то и съмнението е част от израстването ни. Щом волята е породила видовете, то според властта на личната ни воля имаме избор да творим, да създаваме, да обичаме и приемаме или не. И каквото си творим наше си е! И така опит- урок стигаме до балсанса. Това е  Христос - именно баланса, способността да си Бог и да обитаваш Земята. КРЪСТА/ по хоризонталата отразява земното поле, по вертикала духовното/ И ЦЕНТЪРА МУ. Центъра на Проявата на Невидимия Бог и видимата му проява, чрез сина Христос. Намерението и проявата му. Осъществения баланс се явява власт над земното и едновременно пребиваване в духовното. ПРИЗВАНИЕ ЗА ВСЕКИ ЧОВЕК.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #874 -: Октомври 18, 2012, 11:13:34 am »
AKo приемем Абсолюта само като любов,кво стаа с другите му налични апсекти?Или викате..Няма такива?Изобщо..Тая мантра,слага ужасни гранции и рамки на Първоизточника.
Повтарям,няма как"бог"да е само любов.По вашта логика мога да кажа"бог" е само страх..Щото и любовта и страха са си универсални чувства.
Аз не отричам,че любовта е двигателна сила...И не говоря за човешката любов,а за онова чувство на любов по принцип.Който го е изпитвал знае за кво стаа въпрос,и знае,че е несравнимо с "другата"чисто човешка любов..Но тази универсална любов,е само част,аспект от Създателя/респективно Създанието.В никакъв случай,не го изчерпва с тая дефиниция"бог е любов"....
Както казах,това се опитайте да го обясните на някое истински страдащо съзнание.Е така..Погледнете в очите на едно дете,което преживява дълбока травма и му обяснете,че"бог бил любов"...
Както е казал Айнщайн,ако не можете да обясните едно нещо на 6 годишно дете,значи нищо не знаете.. :hi:


Да,балансът е не само между + и -...Нужен е и баланс между дух и материя.Но стоейки с в"страни от събитията",т.е.отричайки необходимостта и наличието на полярностите,няма как да се постигне тоя баланс.Може да си"обичаш"хората до второ пришествие и да си мислиш,че е мноо"Исусовско"...Ама всъщност е като да си заровиш главата в пясъка,щото изследването и опознаването на аспектите лично, е незаменим акт.Както и друг път съм казвала,ако не бръкнеш в контакта никога няма да знаеш от първа ръка,какво е да те"перне"тока.
п.с.Тва е към Пешо93..
« Последна редакция: Октомври 18, 2012, 11:21:32 am от konstantin2007 »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #875 -: Октомври 18, 2012, 13:18:46 pm »
AKo приемем Абсолюта само като любов,кво стаа с другите му налични апсекти?Или викате..Няма такива?Изобщо..Тая мантра,слага ужасни гранции и рамки на Първоизточника.
Повтарям,няма как"бог"да е само любов.По вашта логика мога да кажа"бог" е само страх..Щото и любовта и страха са си универсални чувства.
Двете страни на една монета. Чрез страха има ли процес или той зацикля?

Цитат
Погледнете в очите на едно дете,което преживява дълбока травма и му обяснете,че"бог бил любов"...
Родителите "изразяват" Бог в очите на детето. Отношението също. Не казвам, че родителите са Бог, ала нали присъства във всичко. За мен страха е опозиция на градивните сили. Защо Бог да не е любов? Нима той поражда бесовете. Допуска справянето с тях на земното поле и опованието и избора ни са наше дело. Хора носят травми от детството си в закътаните кътчета на душата си, оставяйки завинаги притихнали деца, и това за съжаление е невидно за близките понякога. И пак любовта дарява търпението, с което общуваме помежду си, независимо от усилието, което това общуване изисква, когато се изправим в лице с демоните у другия или със собствените си такива.


Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #876 -: Октомври 18, 2012, 13:23:35 pm »
     Какво  знам  за  Христос!  Виждал  съм го  веднъж  в  ирационалното  като  човек  без  ореол,  но  целият  в   златиста  светлина.  Гледахме се  в  очите  един  безкраен  миг,  след  това  той  се  отдалечи  в  светлината.  Какво  ме  изуми  при  срещата  -  очите  Му!  Тъмни,  строги,  погледът  Му  сякаш  ми  правеше  дисекция,  но  в  същото  време  не  изпитвах  страх  и  Го  последвах!  Дадох  си  сметка  как  са  се  чувствали  всички  онези  хора  които  са  имали  директен  контакт  с  Него!   
     Защо  Христос  не  е  направил  така,  че  всички  хора  да  живеят  по-добре?  Защото  Той  не  е  искал  да  им  даде  рибата,  а  е  искал  да  ги  научи  как  да  я  ловят!  Прочетете  за  Сай  баба  и  на  него  му  задават  същият  въпрос? 
     Какво  знам  за  демоните!
     Срещал  съм  ги  в  астрала,  доста  си  беше  страшно!  Винаги  се  доближаваха  до  една  ръка  разтояние,  никога  не  прекрачиха  тази  граница.  Никога  не  съм  се  чувствал  енергиино  изцеден.  Зададох  си  въпроса  дали  пък  и  те  не  се  страхуват  от  мен  и  направих  една  крачка  към  тях  (най-трудната  крачка  досега)  -  отдърпнаха  се!  Тогава  ги  попитах: -  С  какво  мога  да  ви  помогна  бе  момчета?   И  тогава  физиономиите  им  се  смениха  от  свирепи  станаха  тъжни!  Оттогава  ги  наричам  тъжните!  Не  знам  защо,  но  винаги  се  държат  на  разтояние,  сигурно  и  те  виждат  демона  в  мен!
       Имам  една  молба  към  Константин  и  Дел!  Опровергайте  твърдението  на  Паалла,  че  любовта  (обичта)  се  изразява  тук  и  там  горе  с  грижа! 
       Какво  знам  за  Абсолюта  -  Той  е  любов  според  твърдението  на  Паалла!  Грижи  се  да  го  има  живота  в  цялото  му  многообразие! 
       За  Боговете  или   обединени  в  един  Бог  знам,  че  са  справедливи  до  вманиячаване!
« Последна редакция: Октомври 18, 2012, 13:40:35 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #877 -: Октомври 18, 2012, 15:09:21 pm »
Любовта е грижа!Не виждам що тряя да твърдя обратното.
Обаче,и персонална загриженост не виждам от страна на Абсолюта,така,че..Няма как да приема,че бил само любов..
Освен ако не ми говорите за онова чувство на покой,мир и безтегловност..Което аз обаче не мога да нарека любов.Не знам защо,но не е любов.Нашата любов е емоционала(и почти винаги егоистична).И винаги има"цвят".А..."вибрацията" на единност и хармония е съвсем друго нещо..
Ето ви примера с Пешко..Той казва,че обича всички,щото бог е "любов"Аз обаче искам да го питам,ако някой вземе че изнасили детето му,дали ще съумее да изпита любов към насилника?!?


Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Исус Христос
« Отговор #878 -: Октомври 18, 2012, 15:19:06 pm »
По скоро е Мъдрост и Справедливост. Любовта произтича от мъдростта...А примера...Най-голямото отмъщение е прошката. Убедил съм се с очите си.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #879 -: Октомври 18, 2012, 15:24:57 pm »
По скоро е Мъдрост и Справедливост. Любовта произтича от мъдростта...А примера...Най-голямото отмъщение е прошката. Убедил съм се с очите си.
Ако прошката е"дадена"с цел отмъщение,то не е никаква прошка,а бумеранг който ще се върне.
Прошката от сърце е най-великото нещо на което сме способни мисля(освен любовта ни,но тя често е егоистична,субективна,за това не я слагам в сметките).
В подобна ситуация като дадената за пример,едва ли бих простила,обаче..Все още не..Знам го.Както и знам,че единственото размуно нещо,ще е да простя.Ма едно е да знаеш,друго е да можеш.   

Неактивен zorro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
  • ...истината е някъде там...
Re: Исус Христос
« Отговор #880 -: Ноември 30, 2012, 20:47:23 pm »
Исус е Христос.
Ако не се проумее това,остават празните приказки и многото писаници.
...истината е някъде там...

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Исус Христос
« Отговор #881 -: Декември 01, 2012, 13:42:23 pm »
  Тук,мисля си,е важно,не до колко е живял Исус,а още колко ще продължава да живее чрез измислената религия.Защо е всичкия този шум-за нищо.Един човек със способности,не чудеса.
  Как се подиграва папата с целия свят на великден :lol:,докато има кой да вярва-така ще е.
  Бъди  смирен,бъди беден,мизерен тук на Земята,а после твое ще е царството небесно-що за глупост.И резултата какъв е-бедността цари на Земята,а за онези на небето -да не говорим-не им разрешават дори един телефонен разговор,за да ни опишат как е.И ако случайно някой дръпне с две ризи напред-веднага да дава едната на ближния си...да си помагаме казва...ама ние на себе си не можем да помогнем-първо това трябва да научим.Да си обичаме враговете и ако ни зашлевят по едната буза да дадем и другата :lol:Що за ниско себеуважение трябва да има човек,че да си даде и другата.Да се научим да обичаме себе си,само тогава можем да обичаме другите-тогава ще имаме какво да дадем,тогава и врагове няма да имаме.
  Миналото си е минало...не можем да го променим.Какво можем да направим сега.Аз мога да не разказвам на децата си приказките от миналото.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #882 -: Декември 01, 2012, 16:12:52 pm »
В темата за религиите и църквите,се опитахме да разграничим Исус от последвалото"кощуство"в лицето на сякви секти.
Аз самата не знам какво да мисля за тая личност,чисто в исторически план,но съм убедена,че щом историята се повтаря,значи има нещо..
Факт,е,че ако е имало такава добронамерена същност сред нас,"изпреварила времето си",то впоследствие нещата за ужасно изопачени.Целта е ясна.Манипулация.
Борислава..На мъртвите не им е нужен телефон.Ние сме тия които тряя да си настроят предавателя.Любимият ми пример..Имаш радио.Настроила си го на радио програма"Х"..И в момента слушаш именно това излъчванеп/предаване.Но в ефира има още хиляди радио програми.."А","Б","В"..и т.н.Просто тряя да завъртиш копчето,за да го настроиш на съответните вълни.Разбираш ли..Това че ти в момента слушаш радио"Х"не означава,че другите радиа не предават.
..да си помагаме казва...ама ние на себе си не можем да помогнем-първо това трябва да научим.Да се научим да обичаме себе си,само тогава можем да обичаме другите
  Миналото си е минало...не можем да го променим.Какво можем да направим сега.
:good:

Неактивен Matrim

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re: Исус Христос
« Отговор #883 -: Януари 05, 2013, 19:55:38 pm »
Интересува ме въпроса за историческият образ на Исус, както и неговото учение. Доколко написаното в Библията е истина и доколко е повлияно от митраистките култове и митология.
Ако има хора, които се интересуват и могат да посочат информация с някакви източници и цитати...

Аз ще започна с един цитат от Тацит - римски деятел и историк, който пишейки по отношение на един пожар в Рим, за което Нерон обвинява християните, е написал:

Цитат
Христос, от чието име произлиза тяхното (на християните име) беше предаден на смъртта от Пилат Понтийски, наместник в Юдея от царството на Тиберий

Неактивен любознателният

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Исус Христос
« Отговор #884 -: Януари 05, 2013, 21:29:42 pm »
Христос  както и  Мохамед  и  Буда  и  много  други  религиозни  богове , са  били  исторически  личности  в  контекста  на  предания  и митове  , канонизирани  от  вярата  в  единството  на  вселенският  държател  които е  безименен. Казвам  религиозни  богове , защото само  човек е  способен  да  фетишизира  живо  и  неживо. А  бог  е  отвъд  всичко  живо  и  неживо.
И сто таралежа в гащите на някой, пак не са му достатъчни.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27