Автор Тема: Конфликта в Сирия  (Прочетена 68377 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #30 -: Юли 01, 2012, 13:40:55 pm »
Пич, ти верно не ме харесваш  :lol: Продължаваш да не вникваш в това, което пиша и какво се случва. Айде, аз може и да не съм присъствала на срещата, ама поне новините слушай и тогава пиши простотии като долната:

Цитат

НАТО се дистанцира и остави Ердоган сам да се пече на огъня, който сам запали.
- ако всичкото му "дистанциране" на НАТО е такова, хайде няма нужда!

НАТО подкрепя Турция в спора със Сирия

http://bnt.bg/bg/sport/view/78813/sreshta_na_nato_za_sirija
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #31 -: Юли 01, 2012, 15:15:47 pm »
Да, на думи естествено. Но на практика някакви реални действия? Ако съм пропуснал нещо от новините подскажи. Другото е алабала за наивници. Чети между редовете. Мадам Килъри го накара да прави тези провокации, но НАТО се дистанцира с тези уговорки. Пак пояснявам - свалянето на самолет - нарушител не е провокация. Не бъркай понятията.
           А за харесването ....?

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #32 -: Юли 01, 2012, 16:32:49 pm »
От мнението ти разбирам, единствено, че ти просто си на страната на Сирия. Което по никакъв начин няма да спре НАТО да си направи каквото е решило, ако си прочел и последните редове, от линка, който съм дала. А именно, кога за първи път Турция иска подобна подкрепа. Но ти понеже си компетентен явно по "четене между редовете", пропускаш важните редове и така се получават големи и очевидни дупки и в писанията ти. Трябва по някакъв начин да потвърдиш собствените си съмнения.
А аз съм реално притеснена, защото Сирия не е много далече, България е член на НАТО. Достатъчно близък за мен човек е в българската армия и като знам как с дни не е спал, когато "купона" беше в Сърбия, някак не ми се ще да има конфликт. Защото си мисля, че този път Русия не би позволила за пореден път американците да си играят на рейнджъри, за да имат да си пишат после холивудски сценарии. Ама ти тогава ще речеш, че руснаците съвсем заслужено си ни бомбандират, но ние сме тъпаците като сме станали членове на НАТО! Прайш ли "сенс" или да ти го обясня на турски, ако искаш?!
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #33 -: Юли 01, 2012, 18:56:59 pm »
Свалянето на турския разузнавателен самолет, може би отложи за сега инвазията на САЩ  в Сирия. Руснаците показаха, че това не е Либия и който се опита да навлезе във въздушното пространство на тази суверенна държава, ще го търсят във водата. Така може да се тълкува тази статия в ББС. 
     сhttp://www.bbc.co.uk/russian/uk/2012/07/120701_british_press.shtml

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #34 -: Юли 01, 2012, 19:17:10 pm »
Едно си баба знае (в случая "дядо") едно си бае...  :unknown:

Цитат
... който се опита да навлезе във въздушното пространство на тази суверенна държава, ще го търсят във водата.


Тъдъм-дъдъм- и тук следва музика от "мишън импосибъл" за фон, или "седемнадесет мига от пролетта"  8)

Тогава е време турците да купят някоя друга подводница, че подводниците по трудно се прихващат ... или може би ще обещаят повече никога да не правят така, че ако руснаците решат да им пуснат някой разсеян прекалил с водката руски пилот, опасно ще е.
Мислех си, че времето на "Дядо Иван" е минало, но по ме натъжава, че в реален конфликт, някои реално ще са на страната на враговете ни, официално. Представи си, че брат или баща ти са военни. Пилот, който го изпращат да ... "разузнае" какво става по Турция- или приятел от детството ти, изселил се '89 в Турция е станал пилот и го пращат над Сирия. Няма ли да ти е малко мъчно? Това чисто човешки те питам.
А иначе не мисля, че САЩ и НАТО са много плашливи от статии, но от атентати от сирийци в Америка може и да са. Така че, чуй ми думата, ще имат достатъчно основание да нападнат Сирия сериозно и много ми се ще, чисто идеалистически да сме откъм руснаците, НО ние сме от НАТО! Т.е. се моли, ако брат ти или баща ти- пилот да не бъдат изпратени те да полетят над Сирия... ако ме разбираш.


"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #35 -: Юли 01, 2012, 19:47:23 pm »
Да, позна. Брат ми е летец и ако трябва ще замине да се бие не само срещу Сирия, но и в Бирма. Там където трябва да защитава интересите на НАТО. Нищо, че са чужди интереси. Казал ми е - и да го свалят, не му пука. Който го е страх от мечки да не ходи в гората. Напълно съм съгласен с него. Такъв е живота.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #36 -: Юли 02, 2012, 23:39:16 pm »
Ми така на пръв поглед руснаците си правят ташак, и изглежда като засега никой да не смее да им прекрачи волята. За момента протестите против Путин изглежда се поуталожиха и американците се съобразяват дословно с Русия. Човъркат оттук-оттам, но засега не смеят да направят нищо конкретно срещу позицията на  Русия. Докато пък Китай се прибраха някъде и нищо не се чува за тях.

Неактивен Dom

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #37 -: Юли 03, 2012, 10:35:44 am »
Една "сирийска провокация" към Турция би била удобен претекст за НАТО да прекрачи волята на Русия и да се намеси. Но явно трябва да е нещо по-голямо от свален самолет. Очаквайте продължение.
« Последна редакция: Юли 03, 2012, 19:36:32 pm от Mirotvorec »

Неактивен mariansky

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #38 -: Юли 03, 2012, 12:17:08 pm »
Не разбрах какво продължение да очакваме???
Дали ще има правилен и обстоен анализ на фактологическия материал за региона, а от там и прогноза.
Или да очакваме поредния пороен дъжд, който този път може и да е катастрофа.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #39 -: Юли 04, 2012, 16:35:22 pm »
Една "сирийска провокация" към Турция би била удобен претекст за НАТО да прекрачи волята на Русия и да се намеси. Но явно трябва да е нещо по-голямо от свален самолет. Очаквайте продължение.
Еми на повърхността за конспиратори така изглежда, че се човърка с цел да се предизвика военен удар срещу Сирия. И засега официално Русия ги задържа настрани. И така пак на повърхността за конспиратори - те си знаят много добре триковете, но разликата е, че САЩ разполагат с  медиен ресурс по света, и на тях им е позволено да играят игри под пояса, докато на Русия това явно не е много позволено. Даже ако сравните, срещу Русия се вадят кирливи ризи, докато Русия само намеква някакви неща, макар че може да извади и тя много кирливи ризи. Но не го прави.

Неактивен mariansky

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #40 -: Юли 05, 2012, 13:03:45 pm »
Една "сирийска провокация" към Турция би била удобен претекст за НАТО .... .

Защо тази провокация да не се случи в Кипър???

Неактивен fD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #41 -: Юли 08, 2012, 12:25:10 pm »
Клинтън плаши Сирия с "катастрофално нападение"

vesti.bg


Държавният секретар на САЩ Хилари Клинтън предупреди, че сирийските опозиционни сили* стават все по-ефективни и колкото по-скоро спре насилието, толкова по-големи са шансовете да се спести на сирийския режим "катастрофално нападение", предаде Ройтерс.

"Колкото по-скоро бъде сложен край на насилието и започне политическият преход, не само ще загинат по-малко хора, но и ще е по-голям шансът сирийската държава да се спаси от катастрофално нападение, което би било опасно не само за Сирия, но и за региона**", каза Клинтън на пресконференция в Токио след среща с японския си колега Коичиро Гемба.

Ройтерс смята, че тя е имала предвид възможността бунтовниците да предприемат атаки срещу държавни институции - неотдавна съд и телевизионен канал бяха мишени на такива нападения, а не външна интервенция.

"Няма съмнение, че опозицията става все по-ефективна в самоотбраната си и в операциите срещу сирийските милиции и правителствените сили. Така че бъдещето би трябвало да е предостатъчно ясно за онези, които подкрепят режима на Асад", добави Клинтън. "Пясъкът в пясъчния часовник вече изтича."

Вчера Сирийският център за наблюдение*** на човешките права отчете, че от началото на бунта срещу режима на Асад през март 2011 г. жертвите на насилието са 17 012. От тях 11 815 са цивилни, 4316 са членове на армията и службите за сигурност и 881 са дезертьори.

От влизането в сила на прекратяването на огъня на 12 април, предвидено в рамките на мирния план на международния посредник Кофи Анан, но което така и не беше спазено, са загинали 5898 души.

Самият Анан призна, че мисията му е претърпяла неуспех. Според руския вестник "Комерсант" три бойни кораба на НАТО ще започнат да патрулират от днес средиземноморското крайбрежие на Сирия в района на границата с Турция. Заявената цел на присъствието им е да не допуснат проникване на терористи****.

Експерти обаче свързват появата на натовската флотилия във водите на Източното Средиземноморие със ситуацията в Сирия. Сега вече всеки инцидент между Турция и Сирия може да се оцени като агресия срещу член на НАТО и в съответствие с член 5 от устава на алианса да последва ответен удар, обяснява вестникът.

———————————————————————— (бел.fD)
* сирийските опозиционни сили - един от утвърдените методи на САЩ за унищожаване на местната власт в относително по-слаби държави е инфилтрирането на специални агенти, които да създадат въоръжена "местна опозиция" и да организират терористичен натиск срещу заварената власт, като в международен план представят това като "освободителна борба" на самия народ или на определени малцинствени части, потиснати от властта;
** не само за Сирия, но и за региона - за никого не е тайна последователно разгръщащият се процес по установяване на контрол от страна на САЩ върху целия Близък Изток и по-специално - върху нефтените ресурси и геостратегически позиции за една евентуална бъдеща световна война: Кувейт, Ирак, Афганистан, Либия, Сирия, Иран...
*** Сирийският център за наблюдение - въпросният "център за наблюдение" представлява един офис в Лондон, където работят неколцина системни администратори, на които се плаща от САЩ да "наблюдават" (или по-скоро - да публикуват информация за) положението в Сирия - без да е ясно какви информационни канали използват и изобщо по какъв начин достигат до сведения за Сирия;
**** проникване на терористи - разтеглива формулировка за ограничаване (или по-скоро - за установяване на контрол) спрямо възможността за придвижване; в контекста на първата бележка - основен метод на САЩ за унищожаване на местната власт в относително слаби държави - установяването на контрол спрямо възможността за придвижване вероятно е насочено към лишаване на страната (в случая Сирия) от източници на храна, суровини и подкрепа, и впръскване на необходимите агенти, оръжие, наркотици и други средства, които да разлагат местната обществена структура и да я подготвят за близкопредстоящия преврат.
Този пост достига до вас чрез Tor Project org

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #42 -: Юли 08, 2012, 15:14:35 pm »
За повечето са ясни очевидните интереси, методи и смочувствие на САЩ да мародерства и управлява една немалка част от света. Това по никакъв начин не може да ги спре или разубеди в това което искат и правят.
Основното, не е как на теория да се търсят основания да им се противостои, защото с времето всеки се въздържаше, заради започване на Трета Световна Война. И понеже дипломацията е безсилна, остава да видим на практика, дали ще успеят да бъдат спряни. Или поне да се ограничат щетите до минимум.

Явно "дистанцирането" на НАТО си е просто по-добра "засилка" за силата на удара или "скока"- когато някой спре и си мислиш, че отстъпва, той всъщност се засилва, за да скочи... :---

Цитат

Само Европа, Русия и Китай могат да ограничат експанзията на САЩ

-     Господин Енгдал, критиката на външната политика на САЩ от страна на американски експерт е сравнително рядко явление. Кога за първи път се усъмнихте в правилността на стратегията на Вашингтон?

-     Сегашното ми виждане по този въпрос се формира постепенно. Като „дете на студената война”, дълго време искрено вярвах, че Америка носи свобода, демокрация и прогрес на останалия свят. Когато, през 60-те години, завърших Принстънския университет, не се интересувах от геополитика, а мечтаех за кариера на юрист. Но след като седем години работих в САЩ, заминах за Европа за да защитя докторската си дисертация в Стокхолмския университет. По онова време Виетнамската война беше в разгара си и тъкмо тя ме накара да погледна по друг начин на поведението на моята страна в света. След като защитих дисертацията си, в продължение на десет години работих като журналист в Ню Йорк. Това бяха 70-те години, когато светът беше ударен от петролната криза. Наложи ми се да интервюирам мнозина представители на големите енергийни концерни. Именно разговорите с тях ме доведоха до извода, че кризата се манипулира от седем енергийни гиганта – петима американски  (Standard Oil, Shevron, Golf Oil, Mobil Oil, Texaco) и двама британски (British Petroleum и Royal Dutch Shell). Задълбавайки в историята на проблема, стигнах до още нещо, а именно, че още от началото на ХХ век тези концерни тясно си взаимодействат с най-големите банки на Уолстрийт и, особено, с банкерската фамилия Рокфелер. През 1984 се преместих да живея в Западна Германия и така отново получих възможност да гледам на света през очите на европейците.

...

- Могат ли другите големи държави да се противопоставят на този сценарий?

-     Единствените, които са в състояние да предотвратят подобно развитие, са Русия, Китай и Европа. Днес, когато крахът на „американския век” и доларовата система е почти неизбежен, всичко зависи от тяхното мъжество. Дали ще са склонни да обединят усилията си? Или ще позволят на САЩ да поставят Евразия под контрол, с помощта на доктрината за „управлявания хаос”? От отговора на този въпрос ще зависи сигурността на цялото човечество през ХХІ век. Лично аз отдавна съм привърженик на сближаването между Китай и Русия – тези държави могат да оцелеят, само ако са заедно. При това, руската и китайската икономики се допълват взаимно. Китай е „фабриката на ХХІ век”, а Русия е неизчерпаем резервоар на природни ресурси. Москва обаче има едно конкурентно предимство пред Пекин – великолепни учени и инженери с нестандартно творческо мислене. В същото време не бива да са заблуждаваме относно технологичната мощ на САЩ - всичките ни успехи станаха възможни благодарение най-вече на талантливите учени, емигрирали от Европа (и особено от Германия), по време на Втората световна война, и от Източна Европа и постсъветското пространство, след 1990. Собствените гении на Америка, не са чак толкова много, независимо от енергичността на американската нация.

Съюзът между Русия и Китай ще направи света много по-сигурен, справедлив и хуманен, предотвратявайки мащабните военни катаклизви. Днес само от техните елити зависи, дали ще се формира подобен алианс, или те ще предпочетат да обвържат бъдещето на страните си с потъващия западен „Титаник”. Изключително бих се радвал, ако към руско-китайския съюз се присъединят и държавите от континентална Европа – Германия, Италия и Франция (особено, ако Саркози вече не е президент). И тук обаче, всичко зависи от техните елити.



http://geopolitica.eu/aktualno/1233

Къде сме ние? И дали както винаги ще сме на губещата страна?
« Последна редакция: Юли 08, 2012, 15:18:14 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #43 -: Юли 10, 2012, 13:13:44 pm »
Истината за Сирийската армия на “свободата”(18+)

Шокиращо видео!  ВНИМАНИЕ (18+ години) кадри с обесени и обезглавени мирни жители на Сирия!
Истината за кампанията на терор, отвличания и убийства предприета от “Сирийската армия на свободата”.
Истината за сирийските бунтовници е коренно различна от описанието което получават от невежите  политици и медии. Вместо борци за свобода и уплашени цивилни граждани се вижда, че те са безмилостни тежковъоръжени Джихадисти, известни с това че са извършили хиляди убийствени зверства и терористични атаки.
Техните цели са в пълно противоречие с целите описани от Запада. Вместо да се борят за демокрация в Сирия те се опитват да установят примитивен Ислямски Шериат от 7-ми век, реализацията на който включва клане на всеки възразил.


http://www.extremecentrepoint.com/?p=11813

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Конфликта в Сирия
« Отговор #44 -: Юли 10, 2012, 18:18:36 pm »
Трябва да си голям наивник или имащ изгода, за да си мислиш, че тези наемници носят "демокрация" на изстрадалия сирийски народ. На първа линия зад тях стоят протежетата на САЩ - Катар и СА. А всъщност кукловода е ЦРУ. Пак както и в Либия членовете на Ал Кайда/ако има такава/ се бият рамо до рамо със спецназа на НАТО. Да припомня, бе преди месец-два ББС официално обяви за 15 пленени френски офицера от сирийците. Обаче какво стана след това не се знае.
                   България май ще им плаща и заплати на тези бандити, наред с другите членове на Алианса. Гърция тогава не участвуваше.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27