Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 478795 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: 2012 г.
« Отговор #945 -: Октомври 19, 2012, 19:13:57 pm »
Тоест наказание свисше няма да има :D
      Да, гарантирам! Отпусни левото м........о! :yes:

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: 2012 г.
« Отговор #946 -: Октомври 19, 2012, 19:21:02 pm »
Има един лаф, дай им на българите бързи коли и те сами ще си видят сметката, та и господа дай им свобода на човеците и те сами ще се самоунищожат, що да си цапам "ръцете" :D.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: 2012 г.
« Отговор #947 -: Октомври 19, 2012, 19:47:14 pm »
Тук е написано какво ще стане в края на 2012, ма кой да чете? Помествам го за втори път:
http://sever.bg/%D0%9B%D1%8E%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D0%BB-%D0%95%D0%B3%D0%BE%D0%B2-%D0%92-%D0%BC%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0-%D0%A1%D0%BB%D1%8A%D0%BD%D1%86%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%8F-%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%B4-%D1%82%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82_l.a_i.171922.html
Абе жинка, що го слушаш тоя психопат?
Откровени глупости на квадрат. Просто нямам думи. Или е безкрайно луд, или безкрайно нагъл, за да си измисля така нагло.

"След като се появил Христос (в Библията), взело да се споменава за светия Отец."
Ами много ясно. Говори се за сина, говори се и за бащата. "отец" е синоним на баща.

"Всеки 10 хиляди години се изстрелвал лъч от центъра на Галактиката, който науката наричала "red shift"
И го превежда "червена смяна".
Сега, първо, очевидно по английски е гола вода.
change, също и exchange e смяна.
shift e ИЗМЕСТВАНЕ!
Научния термин red shift, това е ефекта на доплер. Раздалечаващите се космически тела (най-добре е видно при галактиките, защото се виждат (светят) от много далеч), при самото раздалечаване, светлинните лъчи изменят спектъра си. И почват да бият леко в червения спектър.
Затова и така се нарича тоя ефект.
Абсолютно същия ефект е, като чуваш един и същи звук от приближаващ/отдалечаващ се самолет/влак/кола/камион,
един и същи звук се чува по съвсем различен начин, ако генератора на звука приближава, или се отдалечава.
При приближаването тонът е по-висок. А при отдалечаване е по-нисък. Отново заради изкривяване на вълните.

И тн и тн и тн, глупости, на килограм!

"Клонинг на Бог" хахахаха! Тоя е кандидат за бисерите на годината!
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: 2012 г.
« Отговор #948 -: Октомври 19, 2012, 19:52:33 pm »
Абе жинка, що го слушаш тоя психопат?
Откровени глупости на квадрат. Просто нямам думи. Или е безкрайно луд, или безкрайно нагъл, за да си измисля така нагло.

"След като се появил Христос (в Библията), взело да се споменава за светия Отец."
Ами много ясно. Говори се за сина, говори се и за бащата. "отец" е синоним на баща.

"Всеки 10 хиляди години се изстрелвал лъч от центъра на Галактиката, който науката наричала "red shift"
И го превежда "червена смяна".
Сега, първо, очевидно по английски е гола вода.
change, също и exchange e смяна.
shift e ИЗМЕСТВАНЕ!
Научния термин red shift, това е ефекта на доплер. Раздалечаващите се космически тела (най-добре е видно при галактиките, защото се виждат (светят) от много далеч), при самото раздалечаване, светлинните лъчи изменят спектъра си. И почват да бият леко в червения спектър.
Затова и така се нарича тоя ефект.
Абсолютно същия ефект е, като чуваш един и същи звук от приближаващ/отдалечаващ се самолет/влак/кола/камион,
един и същи звук се чува по съвсем различен начин, ако генератора на звука приближава, или се отдалечава.
При приближаването тонът е по-висок. А при отдалечаване е по-нисък. Отново заради изкривяване на вълните.

И тн и тн и тн, глупости, на килограм!

"Клонинг на Бог" хахахаха! Тоя е кандидат за бисерите на годината!
Напълно съм съгласен с Танграта!
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: 2012 г.
« Отговор #949 -: Октомври 19, 2012, 20:08:31 pm »
То вярно има някакви цикли,  но има и явления, които влияят по някакъв начин на тия цикли. А това значи пак че сигурни работи няма. Пък и забелязах че края на света на някой места из нета вече е насрочен за 2013-та. ;)

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: 2012 г.
« Отговор #950 -: Октомври 19, 2012, 21:01:45 pm »
Tangrata_, не чувстваш ли , че ми навлизаш в личното пространство. Някъде да съм ти давал лично на теб акъл? Няма да се научите на демокрация и на елементарни човешки отношения. Една дето ми даваше съвети се махна, ти ми дойде на главата. Напиши си мнението по даден въпрос, пък аз ще си правя изводи. Не обичате някой друг да има мнение различно от вашето и пэчвате да се натрапвате. Хайде, със здраве!

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re: 2012 г.
« Отговор #951 -: Октомври 19, 2012, 21:59:02 pm »

Абе жинка, що го слушаш тоя психопат?


Е хайде сега... Остава и да му теглиш една майна, както прави кралицата, опс, май принцеса беше. :D

Людмил Егов е потребител на този форум.
http://forum.xnetbg.com/index.php?action=profile;u=447

Малко уважение... ;)

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: 2012 г.
« Отговор #952 -: Октомври 19, 2012, 22:19:08 pm »
Тангра, ще ме прощаваш, ама нещо май те жегнаха на тема Канада. Недей се фрустрира толкова. Сваляй розовите очила, докато е време.

Вземи го прочети, ако не си го чел още:

http://sever.bg/%D0%A7%D0%B5%D1%88%D0%B8%D1%82%D0%B8/%D0%9B%D1%8E%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D0%BB-%D0%95%D0%B3%D0%BE%D0%B2-%D0%9D%D0%B5-%D1%81%D1%8A%D0%BC-%D0%BA%D1%8A%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BB%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%85-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82_l.a_c.29917_i.171558.html

Людмил Егов не е психопат! Човека си ги казва нещата много точно. Друг е въпроса, че на теб не са ти угодни, защото си на хранилка в Системата. Един ден тази Система ще те остави и ти, както той ги описва нещата, ще си в патова ситуация, защото устройството на Канада много зависи от електроснабдяване, банкова система, компютри и т.н.

"Екшъните за 2012 г. ряпа да ядат. С очите си видях как буквално за седмица се срина системата им - угаснаха банките, летищата, метрото, автобусите спряха да се движат заради невъзможността да налеят гориво на бензиностанциите, полетите бяха отменени, парните централи и пречиствателните станции спряха - водата стана негодна за пиене... Там никой няма пари "кеш". Може да имаш 100 000 в банка, а на практика едни свещи не можеш да си купиш. Няма как да си купиш и храна в магазините - без ток касовите апарати не работят... Сривът беше пълен. В Монреал нямаше ток две седмици, на други места - месеци...
Интересното беше, че никой не се сещаше да събере нападали клони, за да ги запали и да се стопли. Добре, че беше армията, която отвори заслони и напъхаха хората вътре - така щяха и да си измрат. Те нямат дори комини в къщите си - всеки се отоплява само на ток. И като се случи това бедствие - те седят и чакат правителството да ги оправи.
Тогава си помислих: "Ако това се случи в цяла Канада и армията не достига, за да помогне на всички, какво става?! И си казах: "Бягай от тука". Така през 2000 г. се прибрах в България. "
« Последна редакция: Октомври 19, 2012, 22:40:35 pm от sidewinder »

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re: 2012 г.
« Отговор #953 -: Октомври 19, 2012, 23:20:30 pm »
Тангра, ще ме прощаваш, ама нещо май те жегнаха на тема Канада. Недей се фрустрира толкова. Сваляй розовите очила, докато е време.

Вземи го прочети, ако не си го чел още:

http://sever.bg/%D0%A7%D0%B5%D1%88%D0%B8%D1%82%D0%B8/%D0%9B%D1%8E%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D0%BB-%D0%95%D0%B3%D0%BE%D0%B2-%D0%9D%D0%B5-%D1%81%D1%8A%D0%BC-%D0%BA%D1%8A%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BB%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%85-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82_l.a_c.29917_i.171558.html

Людмил Егов не е психопат! Човека си ги казва нещата много точно. Друг е въпроса, че на теб не са ти угодни, защото си на хранилка в Системата. Един ден тази Система ще те остави и ти, както той ги описва нещата, ще си в патова ситуация, защото устройството на Канада много зависи от електроснабдяване, банкова система, компютри и т.н.

"Екшъните за 2012 г. ряпа да ядат. С очите си видях как буквално за седмица се срина системата им - угаснаха банките, летищата, метрото, автобусите спряха да се движат заради невъзможността да налеят гориво на бензиностанциите, полетите бяха отменени, парните централи и пречиствателните станции спряха - водата стана негодна за пиене... Там никой няма пари "кеш". Може да имаш 100 000 в банка, а на практика едни свещи не можеш да си купиш. Няма как да си купиш и храна в магазините - без ток касовите апарати не работят... Сривът беше пълен. В Монреал нямаше ток две седмици, на други места - месеци...
Интересното беше, че никой не се сещаше да събере нападали клони, за да ги запали и да се стопли. Добре, че беше армията, която отвори заслони и напъхаха хората вътре - така щяха и да си измрат. Те нямат дори комини в къщите си - всеки се отоплява само на ток. И като се случи това бедствие - те седят и чакат правителството да ги оправи.
Тогава си помислих: "Ако това се случи в цяла Канада и армията не достига, за да помогне на всички, какво става?! И си казах: "Бягай от тука". Така през 2000 г. се прибрах в България. "

Естественно че е по вина на ситемата, но това е и за наше добро защото няма как да дадеш оръжие (нови технологии) на някой примат нали? и затова системата е решила хората да не са автономни (да нямат собственни енергоизточници, водоизточници и т.н.) както навсякъде по света та в критични моменти да се принуждават да прибягват до първобитни решения като дърва за огрев за да оцелеят и т.н. все пак вече сме в 21 век а още разчитаме на някои да ни осигурява с ресурси. :D
« Последна редакция: Октомври 19, 2012, 23:35:55 pm от x_name41 »
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: 2012 г.
« Отговор #954 -: Октомври 20, 2012, 04:07:27 am »
Тангра, ще ме прощаваш, ама нещо май те жегнаха на тема Канада. Недей се фрустрира толкова. Сваляй розовите очила, докато е време.

Вземи го прочети, ако не си го чел още:

http://sever.bg/%D0%A7%D0%B5%D1%88%D0%B8%D1%82%D0%B8/%D0%9B%D1%8E%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D0%BB-%D0%95%D0%B3%D0%BE%D0%B2-%D0%9D%D0%B5-%D1%81%D1%8A%D0%BC-%D0%BA%D1%8A%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BB%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D1%85-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82_l.a_c.29917_i.171558.html

Людмил Егов не е психопат! Човека си ги казва нещата много точно. Друг е въпроса, че на теб не са ти угодни, защото си на хранилка в Системата. Един ден тази Система ще те остави и ти, както той ги описва нещата, ще си в патова ситуация, защото устройството на Канада много зависи от електроснабдяване, банкова система, компютри и т.н.

"Екшъните за 2012 г. ряпа да ядат. С очите си видях как буквално за седмица се срина системата им - угаснаха банките, летищата, метрото, автобусите спряха да се движат заради невъзможността да налеят гориво на бензиностанциите, полетите бяха отменени, парните централи и пречиствателните станции спряха - водата стана негодна за пиене... Там никой няма пари "кеш". Може да имаш 100 000 в банка, а на практика едни свещи не можеш да си купиш. Няма как да си купиш и храна в магазините - без ток касовите апарати не работят... Сривът беше пълен. В Монреал нямаше ток две седмици, на други места - месеци...
Интересното беше, че никой не се сещаше да събере нападали клони, за да ги запали и да се стопли. Добре, че беше армията, която отвори заслони и напъхаха хората вътре - така щяха и да си измрат. Те нямат дори комини в къщите си - всеки се отоплява само на ток. И като се случи това бедствие - те седят и чакат правителството да ги оправи.
Тогава си помислих: "Ако това се случи в цяла Канада и армията не достига, за да помогне на всички, какво става?! И си казах: "Бягай от тука". Така през 2000 г. се прибрах в България. "

Никой изобщо не ме е жегвал. Това, че някой е стоял в Канада и си е тръгнал се среща. Като % е много много малък.
Мерси за 2я линк, не го бях чел. Човека гръмко се представя като дизайнер. Т.е. става въпрос за уеб дизайнер. Което е 9тата дупка на кавала и на дъното на морето. Това са хората, които работят с компютър и имат най-малко знания/познания, нямат образование, и съответно заплащането им е близко до минималното. Почти колкото мияч на тоалетни в макдоналдс. Не само, че е абсурд да си позволява скъпи ресторанти (откровена лъжа), но и с такава професия работата ти изобщо не е сигурна. Подритват ги като мръсни котета.
Иначе високопарни приказки колко голяма работа, и тн колкото искаш.
Ако на мен не вярваш, иди в тоя форум в подписа ми, регистрирай се, отвори тема и пусни линка. Разпитай какво мислят по въпроса.
Веднага ще скочите, че са някакви зомбита от злия капитализъм. Не, напротив! Много интелигентни, разбрани и отворени хора са. Пълно е с българи, живеещи в Канада. И ежедневно виждат нещата от първа ръка. За разлика от хора, които не са стъпвали и само вярват на кръчмарски легенди.
Съгласен съм, че има хора, наистина и с професионален успех пак могат да искат да се приберат в България. Може и някой ден аз да съм един от тях. Но като цяло това е много малък %. А и ако ми се случи, едва ли бих говорил по тоя самохвален начин, колко съм преуспял. За 8 години хората спестяват за по 1 къща в Канада. Ще рече 200 000$. А човека теглил заем, за да си купи къща на село. Успял професионално! Офф, ама толкова сте наивни.  :D
Скъпите ресторанти започват от 200$ нагоре, за двама. И евентуално още толкова за бутилка вино. За сега не съм ходил. Не че не мога да си го позволя, но някак "не ми е в стила". Нали духовното е важното? Няма да ставаме материалисти я?
Тази случка с 2 седмично спиране на ток е наистина легендарна. Аз за 8 години съм в Канада. Сумарно, всички спирания на тока (сигурно са 2-3) сигурно правят 2 часа. И то го завишавам с резервите. Може и да е по-малко от час. С години токът не спира, дори и за минута. В бизнес сграда пък да не говорим. Абсурд.
Да, тук разчитат на тока, бензина и тн. Но те никога не липсват.
Това за сланината и мезето са пак легенди. Едно 99% от българите си купуват къщи и с мазетата, и с каквото си помислиш. С хубава природа и тишина. На 20тина км от центъра на града максимум.
Че вървял 1 час пеш.
Ами луда работа.
Градът е дълъг едно 40 километра. Вярно, може да си любител на природата, ама поне едно колело да беше ползвал. Повечето ми колеги половианта от годината карат колело до работа. А в офиса има душове, хората като пристигнат с колелото се окъпват и си започват да работят спокойно. Аз лично съм ползвал душовете наобед. Излизам си в обедната почивка, спортувам час, час и половина, после душ и обратно на работа.
По повечето улици има вело алеи. Гледам, че и в България са взели да въвеждат. Само дето в България ги рисуват върху улиците и допълнително затрудняват движението. А тук се строят отделно. С отделни бордюри, тревички и тн. За Канада мога да разправям с дни, и да напиша няколко тома. Но просто не е темата за това.
Пак повтарям, много ще бъде любопитно да отворим тема в канадския форум и сложим историята на тоя човек, дето се върнал от там. Да видим какви мисли ще споделят хората, които живеят там.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: 2012 г.
« Отговор #955 -: Октомври 20, 2012, 04:35:13 am »
http://www.bgcanada.com/phpBB2/viewtopic.php?f=22&t=44711
Ето, отворих тема по въпроса.
Но за да се отвори ще трябва първо да се регистрира човек във форума. По обясними причини съм я сложил в развлекателния отдел. А той е скрит за нерегистрирани.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Fossil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re: 2012 г.
« Отговор #956 -: Октомври 20, 2012, 10:57:19 am »
Тази случка с 2 седмично спиране на ток е наистина легендарна. Аз за 8 години съм в Канада. Сумарно, всички спирания на тока (сигурно са 2-3) сигурно правят 2 часа. И то го завишавам с резервите. Може и да е по-малко от час. С години токът не спира, дори и за минута. В бизнес сграда пък да не говорим. Абсурд.
Не, че ми е работа, но за протокола:
January 17, 1998. About 800,000 Canadians in Québec and Ontario remained without electricity for the 11th day, down from the original 3 million who lost power. The utility, Hydro-Quebec, warned that some areas outside the cities might not have power back for weeks.
http://www.nooutage.com/1998.htm

17 Януари, 1998. Около 800 000 канадци в Квебек и Онтарио останаха без електричество за 11-ти ден от първоначалното 3 милиона, които бяха без ток. Компанията Hydro-Quebec предупреди, че някои зони извън градовете може да останат без ток в продължение на седмици.

 :hi:


Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: 2012 г.
« Отговор #957 -: Октомври 20, 2012, 13:25:07 pm »
Абе жинка, що го слушаш тоя психопат?
Откровени глупости на квадрат. Просто нямам думи. Или е безкрайно луд, или безкрайно нагъл, за да си измисля така нагло.


"Клонинг на Бог" хахахаха! Тоя е кандидат за бисерите на годината!
         Много злоба в този текст. Има засегнати лични или материални интереси, което ме кара още повече да уважавам Егов. Освен това написаното от него се потвърждава и от други източници, което означава, че е истина.
« Последна редакция: Октомври 20, 2012, 13:28:34 pm от bojinkata »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #958 -: Октомври 20, 2012, 13:42:04 pm »
Истини много, признавам,че този човек е интересен ,авантюрист и смелчага, но теорията му за това,че хората са единствените с душа,ме хвърли в шах.Естествено не си и помислям да споря за нещо което никой не може да докаже,но на мен лично не ми звучи правдоподобно.Приемам вероятността да е вярно,но това,че казва много истини,не означава,че всичко е истина.Всъщност неговата теория показва нещо друго,че вероятно е вярно това,че които каквито очаквания има,в такова измерение ще попадне.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: 2012 г.
« Отговор #959 -: Октомври 20, 2012, 14:17:30 pm »
питането е болни ли сме и нуждаем ли се от лечение
Не.
Все едно да се каже, че е болен един третокласник, който още не може да решава интеграли.

П.П. Че не всичко ми харесва което виждам в хората - така е. Но това е само човешкия ми поглед. А той не е много меродавен.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
5081 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5882 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5783 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4344 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11602 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27